Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα το Note 256GB/6GB Dual Sim από eGlobal Central σε Deep Sea Blue! Το χρώμα είναι τρομερό! Του έβαλα και το Whitestone Dome και το στήνω. Από θήκες του πήρα την UAG Monarch σε μαύρο, την μαύρη Samsung Alcantara, την Samsung Blue Cover Case, την Samsung Flip Cover σε Deep Blue και την UAG Pathfinder σε μπλε.

Ακομα πιο τουμπανο!!! Καλοριζικο. Αυτο ειναι με τον exynos η με snap???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το Note 256GB/6GB Dual Sim από eGlobal Central σε Deep Sea Blue! Το χρώμα είναι τρομερό! Του έβαλα και το Whitestone Dome και το στήνω. Από θήκες του πήρα την UAG Monarch σε μαύρο, την μαύρη Samsung Alcantara, την Samsung Blue Cover Case, την Samsung Flip Cover σε Deep Blue και την UAG Pathfinder σε μπλε.

 

Welcome και να το χαρείς.

Εγώ απλά με τόσες θήκες θα ήμουν σε καθημερινό δίλημμα πια να βάλω..... ☺

Link to comment
Share on other sites

Ένα σχόλιο για την μπαταρία κι από μένα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος αφού με βγάζει άνετα την μέρα! Αυτό είναι για μένα το βασικό κριτήριο. Κι επίσης στο stand by το βράδυ πλέον δεν καταναλώνει καθόλου μπαταρία! Ούτε 1% κάτω

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ακομα πιο τουμπανο!!! Καλοριζικο. Αυτο ειναι με τον exynos η με snap???

 

Με Snapdragon είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντε καλορίζικο.

ΝΑ του πάρεις και καμιά θήκη ακόμα...... Μην το έχεις μόνο με 5 θα βαρεθείς.... Χαχαχχα

 

Για δες λίγο στις ρυθμίσεις πληροφορίες τι νούμερο γράφει στο * έκδοση samsung experience *

 

Φοράει την 8.5 έκδοση. Γιατί;

Πείτε μου και αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το substratum, όπως στο S8 Plus.

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας! Πάντως, το eGlobal είναι καλή περίπτωση τελικά. Και εγγύηση σου δίνει και δεν πληρώνεις τελωνείο και καλές τιμές έχει (το πήρα €971 με τα μεταφορικά - UPS Standard). Μάλιστα, για αγορές άνω των €900, σου κάνουν και €40 έκπτωση.

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Με Snapdragon είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φοράει την 8.5 έκδοση. Γιατί;

Πείτε μου και αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το substratum, όπως στο S8 Plus.

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας! Πάντως, το eGlobal είναι καλή περίπτωση τελικά. Και εγγύηση σου δίνει και δεν πληρώνεις τελωνείο και καλές τιμές έχει (το πήρα €971 με τα μεταφορικά - UPS Standard). Μάλιστα, για αγορές άνω των €900, σου κάνουν και €40 έκπτωση.

Από Αγγλία έρχεται?

Είχε ευρωπαϊκό ή αγγλικό φορτιστή?

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικό αλλά σου δίνουν αντάπτορα.

 

Μια χαρά ευχαριστώ. Θα είμαι στο Νησί στις αρχές του μήνα και ίσως να το έπαιρνα κατευθείαν από εκεί και εγώ.

Εκτός από το χρώμα που μου αρέσει πολύ θέλω και εγώ με την σειρά μου να δοκιμάσω τον snap.

Θα δουμε.Δωσε πιο πολλες πληροφοριες σχετικα με την μπαταρια του οταν το στρωσεις

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ευχαριστώ. Θα είμαι στο Νησί στις αρχές του μήνα και ίσως να το έπαιρνα κατευθείαν από εκεί και εγώ.

Εκτός από το χρώμα που μου αρέσει πολύ θέλω και εγώ με την σειρά μου να δοκιμάσω τον snap.

Θα δουμε.Δωσε πιο πολλες πληροφοριες σχετικα με την μπαταρια του οταν το στρωσεις

 

Η αποστολή γίνεται από Hong Kong (άλλωστε το μοντέλο είναι Ασιατικό). Αυτοί κάνουν μόνοι τους τον εκτελωνισμό στην Αγγλία και μετά στο στέλνουν. Δε νομίζω ότι μπορείς να βρεις το 9500 σε κατάστημα στην Αγγλία. Δεν κυκλοφορεί επίσημα εκεί...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Η αποστολή γίνεται από Hong Kong (άλλωστε το μοντέλο είναι Ασιατικό). Αυτοί κάνουν μόνοι τους τον εκτελωνισμό στην Αγγλία και μετά στο στέλνουν. Δε νομίζω ότι μπορείς να βρεις το 9500 σε κατάστημα στην Αγγλία. Δεν κυκλοφορεί επίσημα εκεί...

Καταλαβα.Πόσες μερες σου εκανε για να ερθει???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις σαν πολυ δεν εχει καθυστερησει η Sammy την ενημερωση του Οκτωβριου;

Λετε να μας ετοιμαζει καμια Oreo εκπληξη;

Συνηθως στα νεα μοντελα μεχρι τις 10 - 12 του μηνα εχει δωσει την ενημερωση με διαφορες μικρες βελτιωσεις και τις ενημερωσεις ασφαλειας της Google.

Τωρα για τον Οκτωβριο δεν εχει δωσει τιποτα για το Note αντιθετα εχει δωσει ενημερωσεις για το S8 και S8+.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις σαν πολυ δεν εχει καθυστερησει η Sammy την ενημερωση του Οκτωβριου;

Λετε να μας ετοιμαζει καμια Oreo εκπληξη;

Συνηθως στα νεα μοντελα μεχρι τις 10 - 12 του μηνα εχει δωσει την ενημερωση με διαφορες μικρες βελτιωσεις και τις ενημερωσεις ασφαλειας της Google.

Τωρα για τον Οκτωβριο δεν εχει δωσει τιποτα για το Note αντιθετα εχει δωσει ενημερωσεις για το S8 και S8+.....

Από Γενάρη τα νέα για 8...

Αν και μεταξύ μας και η 7.1 σε σχέση με την 7.0 του s8 είναι μια χαρά...

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά γιατί με έχει εκνευρήσει και είναι κρίμα να το σπάσω... Πως καταφέρνουμε να απενεργοποιήσουμε την εκφώνηση των μηνυμάτω και κλήσεων? Τα έχω όλα (όσα νομίζω και έχω διαβάσει στο ιντερνετ) απανεργοποιήσει και αυτό επιμένει να με ζαλίζει... Στην προσβασιμότητα το voice assistant είναι ανενεργό και πάλι τίποτα...

 

Ευχαριστώ.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το Note 256GB/6GB Dual Sim από eGlobal Central σε Deep Sea Blue! Το χρώμα είναι τρομερό! Του έβαλα και το Whitestone Dome και το στήνω. Από θήκες του πήρα την UAG Monarch σε μαύρο, την μαύρη Samsung Alcantara, την Samsung Blue Cover Case, την Samsung Flip Cover σε Deep Blue και την UAG Pathfinder σε μπλε.

 

Υποστηρίζει πλήρως τα Ελληνικά; Όταν γράφεις Ελληνικά, χειρόγραφα με το spen, αναγνωρίζονται από αυτό ή καταλαβαίνει μόνο Αγγλικά και Κινέζικα;

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει πλήρως τα Ελληνικά; Όταν γράφεις Ελληνικά, χειρόγραφα με το spen, αναγνωρίζονται από αυτό ή καταλαβαίνει μόνο Αγγλικά και Κινέζικα;

Χε χε, για τα αγγλικα μπορει να το δοκιμασει, για τα κινεζικα πως? Εκτος και του γραψω εγω ελληνικα, οποτε λογω του γραφικου χαρακτηρα μου, σιγουρα θα τα περασει για κινεζικα. :)

Link to comment
Share on other sites

Χε χε, για τα αγγλικα μπορει να το δοκιμασει, για τα κινεζικα πως? Εκτος και του γραψω εγω ελληνικα, οποτε λογω του γραφικου χαρακτηρα μου, σιγουρα θα τα περασει για κινεζικα. :)

 

Μην το κοροϊδεύεις... για τα νοτέλια αυτο είναι βασικό...παλιότερα (πολύ παλιότερα πλέον με αυτο το αγαπημένο ρημάδι!) με τα ασιατικά υπήρξε θέμα. Περιμένουμε απάντηση του κατόχου για την αναγνώριση ελληνικών της πένας

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει πλήρως τα Ελληνικά; Όταν γράφεις Ελληνικά, χειρόγραφα με το spen, αναγνωρίζονται από αυτό ή καταλαβαίνει μόνο Αγγλικά και Κινέζικα;

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δε το χρησιμοποιούσα, οπότε θα πρέπει να μου πείτε που και πώς μπορώ να ελέγξω αυτό που μου ζητάτε, προκειμένου να σας απαντήσω...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να γράψεις ένα sms. Πάτα το γρανάζι του πληκτρολογίου και άλλαξε τον τρόπο εισαγωγής σε χειρόγραφο με πενάκι. Άρχισε να γράφεις χειρόγραφα λέξεις στην κυλιόμενη λωρίδα. Αν υποστηρίζει τη γλώσσα θα πρέπει να σου τις μετατρέπει σε κανονικούς χαρακτήρες στο σώμα του sms.

 

ΥΓ: Επειδή έχω καιρό να δουλέψω με note και ίσως να μη θυμάμαι καλά ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην το κοροϊδεύεις... για τα νοτέλια αυτο είναι βασικό...παλιότερα (πολύ παλιότερα πλέον με αυτο το αγαπημένο ρημάδι!) με τα ασιατικά υπήρξε θέμα. Περιμένουμε απάντηση του κατόχου για την αναγνώριση ελληνικών της πένας

 

Το πρόβλημα με τα ασιατικά ίσχυε σίγουρα και μέχρι το Note 5.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο γράφει ελληνικά με το πενάκι ,κανονικά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Μιλάμε για το Ν9500, έτσι;

 

Πάντως, στις ρυθμίσεις έκανα κανονικά download την Ελληνική γλώσσα (για χειρόγραφη γραφή). Πρέπει να είναι ΟΚ.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται καλη περιπτωση ,πολυ σηματικο που εχει 256 μνημη αλλα ειμαστε σιγουροι οτι εχει εγγυηση εδω στην αντιπροσωπεια? Edited by slk200gr
Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται καλη περιπτωση ,πολυ σηματικο που εχει 256 μνημη αλλα ειμαστε σιγουροι οτι εχει εγγυηση εδω στην αντιπροσωπεια?

 

Για την ακριβεια, ειμαστε σιγουροι οτι ΔΕΝ εχει εγγυηση στην εδω αντιπροσωπεια.

κατα τα αλλα καλοριζικο σε οσους απεκτησαν την καλυτερη εκδοση του καλυτερου κινητου αυτη τη στιγμη στην αγορα (256 νοτε 8).

τσεκαρετε και τον ionorchard (για οσους γνωριζουν), σε μια εβδομαδα με dhl στις 780 λιρες με τα μεταφορικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια, ειμαστε σιγουροι οτι ΔΕΝ εχει εγγυηση στην εδω αντιπροσωπεια.

κατα τα αλλα καλοριζικο σε οσους απεκτησαν την καλυτερη εκδοση του καλυτερου κινητου αυτη τη στιγμη στην αγορα (256 νοτε 8).

τσεκαρετε και τον ionorchard (για οσους γνωριζουν), σε μια εβδομαδα με dhl στις 780 λιρες με τα μεταφορικα ;)

Είναι αξιόπιστος;

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια, ειμαστε σιγουροι οτι ΔΕΝ εχει εγγυηση στην εδω αντιπροσωπεια.

κατα τα αλλα καλοριζικο σε οσους απεκτησαν την καλυτερη εκδοση του καλυτερου κινητου αυτη τη στιγμη στην αγορα (256 νοτε 8).

τσεκαρετε και τον ionorchard (για οσους γνωριζουν), σε μια εβδομαδα με dhl στις 780 λιρες με τα μεταφορικα ;)

δυσκολη αποφαση τοτε ,ομως παραταυτα ακομα δελαζομαι και χωρις εγγυηση,οπως το ειπες η καλυτερη εκδοση του καλυτερου κινητου,για βοηθα λιγο για το ionorchard γκουγκλαρισα αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο

Link to comment
Share on other sites

δυσκολη αποφαση τοτε ,ομως παραταυτα ακομα δελαζομαι και χωρις εγγυηση,οπως το ειπες η καλυτερη εκδοση του καλυτερου κινητου,για βοηθα λιγο για το ionorchard γκουγκλαρισα αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο

 

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2056350.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xnote+8+256.TRS0&_nkw=note+8+256&_sacat=0

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...