Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίος αν μπορεί κάποιος να μου πει πως είναι το ηχείο του σε σχέση με το mate9.

Άσε φίλε το Mate 9 με το 2πλο ηχείο ήταν για μένα ότι καλύτερο είχα ακούσει μέχρι σήμερα ακόμα και από ZTE axion (υπόψη ήμουν 12 χρόνια DJ)

Πολύ καλό το ηχείο του NOTE αλλά σαν του Mate 9 δεν υπάρχει... Πάντα αναφέρομαι στην λειτουργία που παίζει και το ακουστικό σαν ηχείο... Τουλάχιστον στην δική μου συσκευή Mate 9 έπαιζε πάντα είτε είχα την συσκευή οριζόντια είτε κάθετα....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μου απαντήσει η απορία μου.

Βασικα έχω το Mate και δεν θέλω αν πάω στο νοτε8 λόγο μακρόστενου να χάσω οθόνη

Στο note 8 αν βγάλεις on screen κουμπιά και έχεις πλήρης οθόνη είναι σαν 6" 16:9 οθόνη άρα έχεις μεγαλύτερη επιφάνεια από το Note 3 που είναι 5.7. Αν βάλεις τα on screen πέφτει ακόμα λίγο 5.8 καθαρή νομίζω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μου απαντήσει η απορία μου.

Βασικα έχω το Mate και δεν θέλω αν πάω στο νοτε8 λόγο μακρόστενου να χάσω οθόνη

 

Θα περιμένεις, θα το βρεις σε κάποιο μαγαζί και θα τα συγκρίνεις LIVE για να έχεις την δική σου γνώμη...

Εγώ προσωπικά λατρεύω την Huawei ή μάλλον καλύτερα την σειρά Mate της Huawei όπως κανόνας αγοράς τηλέφωνο είναι "όσο το δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη σε μικρότερο μέγεθος" και μετά όλα τα άλλα.... Θα σου πω ότι από το S8+ όπως και με το NOTE 8 δεν γύριζα με τίποτα στα Mate και ας μου λείπουν οι υπέρυθρες και ο υπέροχος ήχος

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά λατρεύω την Huawei ή μάλλον καλύτερα την σειρά Mate της Huawei όπως κανόνας αγοράς τηλέφωνο είναι "όσο το δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη σε μικρότερο μέγεθος" και μετά όλα τα άλλα.... Θα σου πω ότι από το S8+ όπως και με το NOTE 8 δεν γύριζα με τίποτα στα Mate και ας μου λείπουν οι υπέρυθρες και ο υπέροχος ήχος

 

Συμφωνω κι επαυξανω. Το ηχειο του κινητου ειναι το τελευταιο κριτηριο επιλογης (μου). Ακομα και τα στερεοφωνικα του htc ή του zte αν και αρκετα καθαρα και με καλη πιστοτητα, ειναι πολυ χειροτερα σε βαθος ηχου ακομα κι απο το μονοφωνικο Grudig ραδιοφωνο του παππου μου. Αν στο θεμα καμερας εγινε συμβιβασμος μια φορα ωστε να χωρεσει σε κινητο-ρακετα, στο θεμα ηχειου εγινε συμβιβασμος εκατον μια φορες.

Ενα καλο DAC ομως.... αυτο ειναι που θα ηθελα, μιας που μας εχουν παρει ραδιο, ir, αποσπωμενη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις, θα το βρεις σε κάποιο μαγαζί και θα τα συγκρίνεις LIVE για να έχεις την δική σου γνώμη...

Εγώ προσωπικά λατρεύω την Huawei ή μάλλον καλύτερα την σειρά Mate της Huawei όπως κανόνας αγοράς τηλέφωνο είναι "όσο το δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη σε μικρότερο μέγεθος" και μετά όλα τα άλλα.... Θα σου πω ότι από το S8+ όπως και με το NOTE 8 δεν γύριζα με τίποτα στα Mate και ας μου λείπουν οι υπέρυθρες και ο υπέροχος ήχος

 

Ακριβώς την ίδια άποψη με αυτή που λες.

Και ακριβώς αυτά θα μου λείψουν αν κάνω την μετάβαση αλλά μια στο τόσο θέλω να αλλάζω και εταιρίες γιατι έχει την γλυκά του. Ότι και να είναι το MATE10 πάνω κάτω τις ίδιες λειτουργίες με το 9αρι θα έχει αν αλλάξω σε νοτε8 θα δω πολλές διαφορές.

 

Για πες μου ηχείο μιλάς σαν ένταση ή σαν ποιότητα;

Γιατί μουσική δεν ακούω αλλά βλέπω πολύ βίντεο και θα ήθελα ένταση βασικά.

 

Μιας και είχες και τα δύο και μιας και μοιάζουν τα γούστα μας πες μου με το χέρι στην καρδιά αν από ΜΑΤΕ9 πάω σε νοτε8 αξίζει το 1000αρικο θα είναι αναβάθμιση ή ψιλόπράγματα.

Ρε μου αρέσει τόσο το ΜΑΤΕ9 που ναι μεν έχω το μικρόβιο να αλλάζω αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω πως υπάρχει καλύτερο και πάνω από όλα ΑΛΑΓΚΑΡΙΣΤΟ (είναι αλαγκαριστο στο νοτε8;)

 

Συγνώμη αν κουράζω.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια άποψη με αυτή που λες.

Και ακριβώς αυτά θα μου λείψουν αν κάνω την μετάβαση αλλά μια στο τόσο θέλω να αλλάζω και εταιρίες γιατι έχει την γλυκά του. Ότι και να είναι το MATE10 πάνω κάτω τις ίδιες λειτουργίες με το 9αρι θα έχει αν αλλάξω σε νοτε8 θα δω πολλές διαφορές.

 

Για πες μου ηχείο μιλάς σαν ένταση ή σαν ποιότητα;

Γιατί μουσική δεν ακούω αλλά βλέπω πολύ βίντεο και θα ήθελα ένταση βασικά.

 

Μιας και είχες και τα δύο και μιας και μοιάζουν τα γούστα μας πες μου με το χέρι στην καρδιά αν από ΜΑΤΕ9 πάω σε νοτε8 αξίζει το 1000αρικο θα είναι αναβάθμιση ή ψιλόπράγματα.

Ρε μου αρέσει τόσο το ΜΑΤΕ9 που ναι μεν έχω το μικρόβιο να αλλάζω αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω πως υπάρχει καλύτερο και πάνω από όλα ΑΛΑΓΚΑΡΙΣΤΟ (είναι αλαγκαριστο στο νοτε8;)

 

Συγνώμη αν κουράζω.

Είμαστε λίγο off topic και βασικά θα κουρασουμε τους υπόλοιπους αλλά όχι εμένα που αυτό είναι το χόμπι μου...

Πραγματική αλήθεια είναι ότι οθόνη σε ποιότητα χρωμάτων και μέγεθος σαν του NOTE (και του S8+) δεν υπάρχει. Με άριστα το 10 ΝΟΤΕ 8=10, ΜΑΤΕ 9=6...

Ανταποκριση αγγιγματος σαν του ΝΟΤΕ 8 δεν υπάρχει... Σε αυτά τα δύο ή Samsung είναι πολύ πιο μπροστά απο όλες τις εταιρείες. Είμαι στην πρώτη φόρτιση και ήδη πιστεύω ότι το Note 8 bθα είναι πολύ κοντά στην αυτονομία του S8+ το οποίο έχει καλύτερη αυτονομία από το Mate 9 6g-128g που είχα εγώ αλλά με 2 σιμ

Κατα τα άλλα, αλλά όλα τα υπολοιπα μαζί και την κάμερα δεν βρίσκω λόγο να φύγεις από το Mate 9...το οποίο έχει IR σου δίνει την αίσθηση του πιο γρήγορο και σταθερό δεν γίνεται και έχει και υπέροχο ήχο...

Αυτή είναι η αλήθεια...

Παρόλα αυτά εγώ έμεινα με το Mate 9 4 μήνες, Με το s8+ 5,5 μήνες και πιστεύω αν κρατηθώ ότι μπορεί με το Note 8 να μείνω μέχρι το επόμενο Note 9

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία οπότε περιμένω να δω το ΜΑΤΕ10 μη και βγάλει τπτ τρελό και αν όχι την επόμενη πάω και παίρνω το 8αρι που να φανταστείς είχα το 1,2 και 3 είναι καιρός να επιστρέψω.

 

Σε ευχαριστώ, Συγνώμη για το of topic αλλά μόλις αποφάσισα. Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

9ecc788a2bfe7dfd70ae885c56e0458a.jpg

 

Το έχω από την Δευτέρα και στήθηκε πλήρως σήμερα. Συγκρίσεις με Mate 9 Pro σύντομα.

Συγκρισεις με το mate 9 είναι κατι περισσότερο απο επιθυμιτες..

Περιμένουμε!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μίας και η συσκευή έχει κυκλοφορήσει Και την έχουμε αρκετοί να φτιάχνετε το επίσημο θέμα στην κατηγορία "NOTE" ώστε να μπουν σωστά και άλλα θέματα, παραμετροποιησεις,φωτογραφίες, λεω μήπως!!!

Όχι τίποτε άλλο αλλά να μην γεμίζουμε με τα παντα αυτό το θέμα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

αξιζει upgrade απο S8+ σε note 8?

 

Αν εισαι λάτρεις του Spen και δεν έχεις θέμα με την ακόμα μεγαλύτερη συσκευή τότε Ναι....

Αν δεν σε νοιάζουν τα παραπάνω τότε σίγουρα όχι μίας και το NOTE 8 είναι ουσιαστικά ένας μεγαλύτερος κλώνος του S8+ με 2πλη καμερα και Spen....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι λάτρεις του Spen και δεν έχεις θέμα με την ακόμα μεγαλύτερη συσκευή τότε Ναι....

Αν δεν σε νοιάζουν τα παραπάνω τότε σίγουρα όχι μίας και το NOTE 8 είναι ουσιαστικά ένας μεγαλύτερος κλώνος του S8+ με 2πλη καμερα και Spen....

H διπλή κάμερα είναι μεγάλη αναβάθμιση σε σχέση με το s8+. Το live focus , αλλά και το χ2 zoom δίνουν αρκετά εντυπωσιακά αποτελέσματα.

Για μένα όποιος είναι ήδη κάτοχος του s8+ ίσως τον συμφέρει καλύτερα να μείνει εκεί που είναι. Όποιος σκέφτεται τώρα την αγορά συσκευής, μεταξύ των 2 μοντέλων μάλλον είναι προτιμότερο να πάει προς Note.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι η Samsung αφαίρεσε στο NOTE 8 Από τα widgets την συλλογή οπού έβγαζες στη αρχικη οθόνη ενα αλμπουμ με φώτο να αλλαζουν...

Βλακεία...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια άποψη με αυτή που λες.

Και ακριβώς αυτά θα μου λείψουν αν κάνω την μετάβαση αλλά μια στο τόσο θέλω να αλλάζω και εταιρίες γιατι έχει την γλυκά του. Ότι και να είναι το MATE10 πάνω κάτω τις ίδιες λειτουργίες με το 9αρι θα έχει αν αλλάξω σε νοτε8 θα δω πολλές διαφορές.

 

Για πες μου ηχείο μιλάς σαν ένταση ή σαν ποιότητα;

Γιατί μουσική δεν ακούω αλλά βλέπω πολύ βίντεο και θα ήθελα ένταση βασικά.

 

Μιας και είχες και τα δύο και μιας και μοιάζουν τα γούστα μας πες μου με το χέρι στην καρδιά αν από ΜΑΤΕ9 πάω σε νοτε8 αξίζει το 1000αρικο θα είναι αναβάθμιση ή ψιλόπράγματα.

Ρε μου αρέσει τόσο το ΜΑΤΕ9 που ναι μεν έχω το μικρόβιο να αλλάζω αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω πως υπάρχει καλύτερο και πάνω από όλα ΑΛΑΓΚΑΡΙΣΤΟ (είναι αλαγκαριστο στο νοτε8;)

 

Συγνώμη αν κουράζω.

 

Μονό το μικρόβιο είναι, πίστεψέ με, τα 600 που θες διαφορά για να πας εκεί (και σε όποιο άλλο κινητό της κατηγορίας) ΔΕΝ αξίζουν.

Αλλα το 80% εδώ μέσα θα το πάρουμε. Γιατί... έτσι μας αρέσει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο v@gelis

 

Παρατήρησα ότι η Samsung αφαίρεσε στο NOTE 8 Από τα widgets την συλλογή οπού έβγαζες στη αρχικη οθόνη ενα αλμπουμ με φώτο να αλλαζουν...

Βλακεία...

Υπάρχουν εφαρμογές που το κάνουν και καλύτερα αυτό από ότι η μαμά εφαρμογή.

Δείτε το "Animated Photo Widget" - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hikaru.photowidgetad

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Αν γουστάρεις γραφίδα (όπως εγώ, τρελά, από το note 1), ναι. Σε αντίθετη περίπτωση όχι...

 

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω παρει κανενα Note οποτε δεν εχω ιδεα...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω παρει κανενα Note οποτε δεν εχω ιδεα...:cry:

 

Την ίδια.σκεψη έχω και εγώ με εσένα.... Σκέφτομαι να πάρω το Note,μιας και ποτέ δεν ειχα,αλλά από την άλλη πρέπει να πέσει η τιμή του,γιατί τώρα είναι απαγορευτική....Αλλα είναι η πρώτη φορά που δεν ψήνομαι για κινητό της S σειράς....

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια.σκεψη έχω και εγώ με εσένα.... Σκέφτομαι να πάρω το Note,μιας και ποτέ δεν ειχα,αλλά από την άλλη πρέπει να πέσει η τιμή του,γιατί τώρα είναι απαγορευτική....Αλλα είναι η πρώτη φορά που δεν ψήνομαι για κινητό της S σειράς....

2 3 μήνες υπομονή και το χτυπάς στα 700 άνετα πιστεύω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να μας εξηγήσει με απλά λόγια τη διαφορά της διπλής κάμερας του note με αυτήν πχ του s8+? Έχει όντως και πρακτικά τόση διαφορά?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχει ακουστεί τίποτα για το αν μπορείς με άλλη ρομ να κάνεις και το απλό δίκαρτο??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να μας εξηγήσει με απλά λόγια τη διαφορά της διπλής κάμερας του note με αυτήν πχ του s8+? Έχει όντως και πρακτικά τόση διαφορά?

Κανεις ζουμ x2, βγαζει λιγο καλύτερα το βράδυ (βασικα πρέπει να έχεις και τα 2, να βγάλεις φωτο και να συγκρινεις για να δεις τη διαφορά. Μικρες διαφορες παντα. Κοίτα στο utube υπάρχει συγκριτικο), θολονεις, ξεθολονεις το background μιας φωτο, ακομα και αφου τραβηξεις τη φωτο.

Δεν εχει τοση διαφορά πρακτικά . Δεν πας απο s8+ στο νοτε μονο για την καμερα.

Οποιος εχει και τα 2 ας γράψει περισσότερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως εχει ακουστεί τίποτα για το αν μπορείς με άλλη ρομ να κάνεις και το απλό δίκαρτο??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

99.9% αποκλείεται, είναι θέμα Hardware.

Link to comment
Share on other sites

2 3 μήνες υπομονή και το χτυπάς στα 700 άνετα πιστεύω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

σε 2-3 μηνες οντως θα ειναι λαθος επιλογη μιας και σε ακομα 2-3 βγαινει το S9 :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...