Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα θήκη σιλικόνης από Public, 10 ευρώ. Τζαμάκι άθραυστης σιλικόνης από Phonehouse, 15 ευρώ. Δεν παθαίνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ο χωρος των 16gb σας καλυπτει ρε παιδια;

Επιτρεπεται η μεταφορα εφαρμογων απο το τηλεφωνο στην καρτα sd;

 

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Redmi Note 4 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ο χωρος των 16gb σας καλυπτει ρε παιδια;

Επιτρεπεται η μεταφορα εφαρμογων απο το τηλεφωνο στην καρτα sd;

 

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Redmi Note 4 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιτρεπεται και εχω βαλει και αλλη μια 16αρα εξωτερικη καρτα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος ενός;950xl dual sim και σκέφτομαι την αγορά του j7 2017. Τι γνώμη έχετε; Αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος ενός;950xl dual sim και σκέφτομαι την αγορά του j7 2017. Τι γνώμη έχετε; Αξίζει;

 

Ναι, αξίζει. Καλή οθόνη, καλή κάμερα (όχι 950 βέβαια) καλή μπαταρία.

Στα μείον οι αναβαθμίσεις

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιες αναβαθμίσεις;; Έχει να πάρει αναβάθμιση εδώ και δύο μήνες. Η κάμερα λες να είναι πολύ χειρότερη; Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Ποιες αναβαθμίσεις;; Έχει να πάρει αναβάθμιση εδώ και δύο μήνες. Η κάμερα λες να είναι πολύ χειρότερη;

 

Το J7 2016 δεν πήρε android 7

Η κάμερα είναι καλή, αρκετά καλή για την κατηγορία του. Υστερεί αρκετά στις βραδυνες. Ημέρα μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν εξαιρέσουμε την έλλειψη οπτικού σταθεροποίητη Η ΚΆΜΕΡΑ είναι αστερι!

 

Δεν τη λες και μικρή έλλειψη

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μικρή έλλειψη δεν την ΛΈΩ.Ειχα καποιο καιρο το Α5 2016 και βλέπω την διαφορά στο βίντεο κυρίως,όχι στην φωτο. Θέλει ΣΤΑΘΕΡΌ ΧΈΡΙ στην λήψη βίντεο.Ειναι ομως συσκευη των 250 ευρω και "δικαιολογείται".Αν συγκρίνω όμως το περσινό μοντέλο και το Α5 που είχα σε όλα τα Αλλά,ήχος,κατασκευή,ραμ,λειτουργικο και ποιότητα φωτογραφίας είναι σαφώς αναβαθμισμένο.Καμια σχέση.
Link to comment
Share on other sites

Μικρή έλλειψη δεν την ΛΈΩ.Ειχα καποιο καιρο το Α5 2016 και βλέπω την διαφορά στο βίντεο κυρίως,όχι στην φωτο. Θέλει ΣΤΑΘΕΡΌ ΧΈΡΙ στην λήψη βίντεο.Ειναι ομως συσκευη των 250 ευρω και "δικαιολογείται".Αν συγκρίνω όμως το περσινό μοντέλο και το Α5 που είχα σε όλα τα Αλλά,ήχος,κατασκευή,ραμ,λειτουργικο και ποιότητα φωτογραφίας είναι σαφώς αναβαθμισμένο.Καμια σχέση.

 

Δεν διαφωνώ ότι δικαιολοειται (χωρις εισαγωγικά). Για τα λεφτά της είναι μια χαρά οι δυνατότητες της συσκευής. Απλά ο φίλος ζήτησε μια σύγκριση με την συσκευή που έχει και γι αυτό τόνισα την έλλειψη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ο λόγος που αγόρασα το 950xl ηταν για την κάμερα κυρίως. Για το λειτουργικό το ηξερα οτι έχει έλλειψη εφορμογών και οτι και αυτές που εχει υπολειτουργούν αλλά δεν ήξερα ότι θα έχει θέματα με την μπαταρία του και τον επεξεργαστή. Έτσι και για αυτό κρυφοκοιτάω το j7 που είναι πολύ κοντά σε χαρακτηριστικά αλλά κολλάω καταρχήν με το αντροιντ και κατα δευτερον για τη κάμερα που είχα ξεχάσει ότι έχει οπτικο σταθεροποιητή.

Anyway, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, αν το πάρω θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ο λόγος που αγόρασα το 950xl ηταν για την κάμερα κυρίως. Για το λειτουργικό το ηξερα οτι έχει έλλειψη εφορμογών και οτι και αυτές που εχει υπολειτουργούν αλλά δεν ήξερα ότι θα έχει θέματα με την μπαταρία του και τον επεξεργαστή. Έτσι και για αυτό κρυφοκοιτάω το j7 που είναι πολύ κοντά σε χαρακτηριστικά αλλά κολλάω καταρχήν με το αντροιντ και κατα δευτερον για τη κάμερα που είχα ξεχάσει ότι έχει οπτικο σταθεροποιητή.

Anyway, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, αν το πάρω θα επανέλθω.

 

Θέματα με την μπαταρία προφανώς εννοείς αλλαγή αυτής. Δεν το λες και πρόβλημα ότι κάποια στιγμή τελειώνει.... Πρόβλημα είναι ότι είναι δυσεύρετη.

Για τον επεξεργαστή δεν έχω ακούσει το παραμικρό.

Πάντως θεωρώ ότι το j7 είναι μια πολύ τίμια συσκευή.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια είναι τέρας!Εκτός αν θέλεις να το κρατήσεις ΠΆΝΩ από 3 χρονια,δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί καθόλου η διάρκεια ζωης της.Ενας φίλος έχει το Α5 2015,έκλεισε 3 χρόνια και κρατάει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια είναι τέρας!Εκτός αν θέλεις να το κρατήσεις ΠΆΝΩ από 3 χρονια,δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί καθόλου η διάρκεια ζωης της.Ενας φίλος έχει το Α5 2015,έκλεισε 3 χρόνια και κρατάει μια χαρά.

 

Ο φίλος εννοεί πρόβλημα μπαταρίας με το 950xl

Το j7 έχει πάρα πολύ καλή μπαταρία

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις προς τους κατόχους:

1. Έχει gorilla glass ή κάτι αντίστοιχο;

2. Η ποιότητα ομιλίας στο ακουστικό πώς είναι;

 

Ευχαριστώ!

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει gorilla,δεν είμαι σίγουρος,δεν το εχω ψάξει αυτο,ΒΆΖΩ παντα τζαμί από την πρώτη μέρα.ΠΟΙΌΤΗΤΑ κλήσης,ανοικτη ακροαση και ένταση ΣΟΎΠΕΡ. Καμία σχέση με το ΠΕΡΣΙΝΌ μοντέλο.
Link to comment
Share on other sites

Απο τις προσφατες κλισεις πως μπορουμε μαζικα να σβησουμε κλισεις απο ενα ατομο σε διαφορετικες ημερομηνιες ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειχα ποτε δικαρτο αν βαλω αλλη μια καρτα αλλου παροχου υπαρχει περιπτωση για προβλημα ? Προφανως μπορω να εχω προεπιλεγμενη. Σωστα ? Η αλλαγη γινεται ευκολα αν θελω ?

 

Οι επαφες λογικα δεν επηρεαζοντε και ασχετα σε ποια καρτα με καλουν θα εμφανιζεται ο καλων και ο αριθμος του ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις προς τους κατόχους:

1. Έχει gorilla glass ή κάτι αντίστοιχο;

2. Η ποιότητα ομιλίας στο ακουστικό πώς είναι;

 

Ευχαριστώ!

 

το ειχα...δεν ξερω αν ειχα γκοριλα εβαλα τζαμι , στις κλησεις μετριο μην περιμενεις τιποτα τρελο.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

το ειχα...δεν ξερω αν ειχα γκοριλα εβαλα τζαμι , στις κλησεις μετριο μην περιμενεις τιποτα τρελο.

 

1. Γκοριλα δεν έχει, αλλιώς θα το έλεγε και στα χαρακτηριστικά του κινητού.

2. Τι εννοείς με την ποιότητα ομιλίας στο ακουστικό? Συνήθως ακούς αυτόν που σου μιλάει (αν δεν είναι χαλασμένο).

Link to comment
Share on other sites

Επαν να δοκιμασω σημερα δευτερη sim για πρωτη φορα απο τοτε που εχω κινητο .Την πηρα στν Ομονοια 1 ευρω που δινουν τα κοριτσοπουλα .

 

Την βλεπει σαν πρωτη το κινητο ...Ζηταει pin βγαζει λαθος , ζηταει puk παλι λαθος ...Δεν θα επρεπε α βλεπει σαν πρωτη αυτη που εχω στη διπλη θηκη μαζι με την καρτα μνημης ? Να αλλξω θεσεις ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε θεσεις. Εχει ρυθμιση μεσα ποια να οριζεις

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε θεσεις. Εχει ρυθμιση μεσα ποια να οριζεις

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα .Δηλαδη να βαλω την κυρια καρτα στη μονη θηκη ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας βγαλε ολες τις καρτες και βαλε την καινουργια.Ξεκαθαρισε το pin για να μη μπερδευτεις με αλλη καρτα.Αν θες ονομαστην κιολας για να ξες ποια ειναι ποια.Μετα βαλτες ολες ξεκαθαρα και ομορφα για να ξερεις τι γινεται

 

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...