Jump to content

[CAR] Αντιηλιακές Μεμβράνες


Dr_Michael
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το χρηματικό πρόστιμο είναι 80€(40€ αν πληρωθεί εντός 10 ημερών) . -

Αν του έχουν κόψει κλήση 300€ μόνο για φιμέ ας περάσει μια βόλτα από τα κανάλια μαζί με την κλήση.

Που διάβασες ότι είναι τόσο? Δώσε κανα link

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 556
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τα συγκεκριμένα έγγραφα αφορούν το ΚΤΕΟ και μόνο.

Στο δρόμο άμα σε σταματήσει τροχαίος και έχεις φιμέ πέρα από τα νόμιμα (δλδ στα πίσω τζάμια μόνο) σε γράφει και του λες και ευχαριστώ.

 

Μόνη λύση να έχεις χαρτί από γιατρό Δημόσιου Νοσοκομείου ότι λόγω προβλήματος υγείας επιβάλλεται να έχεις μεμβράνες αντηλιακής προστασίας....

 

άμα βρει κανείς τέτοιο χαρτί να μου πει και μένα γιατί ψάχνω....:):):):):)

Link to comment
Share on other sites

τα συγκεκριμένα έγγραφα αφορούν το ΚΤΕΟ και μόνο.

Στο δρόμο άμα σε σταματήσει τροχαίος και έχεις φιμέ πέρα από τα νόμιμα (δλδ στα πίσω τζάμια μόνο) σε γράφει και του λες και ευχαριστώ.

 

Μόνη λύση να έχεις χαρτί από γιατρό Δημόσιου Νοσοκομείου ότι λόγω προβλήματος υγείας επιβάλλεται να έχεις μεμβράνες αντηλιακής προστασίας....

 

άμα βρει κανείς τέτοιο χαρτί να μου πει και μένα γιατί ψάχνω....:):):):):)

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να αμφισβητηθεί ένα τέτοιο χαρτί και να χρειαστεί να επιβεβαιωθεί η πάθηση, απο συγκεκριμένο γιατρό που θα σου υποδείξουν εκείνοι;

Λίγο απίθανη περίπτωση, αλλα τότε τι γίνεται;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

o KOK λέει ότι μόνο γιατρός Δημόσιου Νοσοκομείου βεβαιώνει πρόβλημα υγείας....

 

αν εσύ έχεις χαρτί, από εκεί και πέρα τι να κάνουν αυτοί. Να βγάλουν ψεύτη το γιατρό ή εσένα?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον και κατι αλλο θα ειναι... ;)

 

Τι εννοείς;

 

Που διάβασες ότι είναι τόσο? Δώσε κανα link

 

Έχει δοθεί ένα pdf πιο πριν,ψάξε στην προηγούμενη σελίδα ;)

Link to comment
Share on other sites

poio stadio einai teleios nomimo?ego thelo na balo oxi to teleios diafanes i to epomeno i to paraepomeno.os ekei.lete na exo problima?stin lumar apo oti xero exei onomasies, eno stin 3m exei me arithmous.

Δεν υπάρχει τελείως νόμιμο στάδιο θεωρητικά. Η πιο διακριτική μεμβράνη έχει τις λιγότερες πιθανότητες να σου δημιουργήσει πρόβλημα αλλά αυτο είναι στην κρίση και στα κέφια του αστυνομικού.

Σε ερώτηση που έκανα το πρωί στην τροχαία μου είπαν ότι αρκεί να φαίνεσαι και για σιγουριά να βάλω την πιο διακριτική.(γνωστό αυτό)

Ρώτησα και για το πρόστιμο κ είπαν 80€ χωρίς αφαίρεση πινακίδων και διπλώματος.

εγώ βάζω την άλλη βδομάδα την μεσαία της 3Μ και ο θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τελείως νόμιμο στάδιο θεωρητικά. Η πιο διακριτική μεμβράνη έχει τις λιγότερες πιθανότητες να σου δημιουργήσει πρόβλημα αλλά αυτο είναι στην κρίση και στα κέφια του αστυνομικού.

Σε ερώτηση που έκανα το πρωί στην τροχαία μου είπαν ότι αρκεί να φαίνεσαι και για σιγουριά να βάλω την πιο διακριτική.(γνωστό αυτό)

Ρώτησα και για το πρόστιμο κ είπαν 80€ χωρίς αφαίρεση πινακίδων και διπλώματος.

εγώ βάζω την άλλη βδομάδα την μεσαία της 3Μ και ο θεός βοηθός.

 

Ούτε και οι ίδιοι δεν ξέρουν τον ΚΟΚ και παρόλα αυτά κόβουν κλήσεις.Ώρες ώρες είναι να τραβάς τα μαλλιά σου με αυτά που γίνονται..και καλά τώρα ήταν υπέρ του οδηγού ή άγνοια του αστυνόμου.Αν όμως ήταν αντίστροφα άντε να βρεις το δίκιο σου μετά.

Link to comment
Share on other sites

3M ή Lumar?

 

Όλοι λένε οι Lumar προκαλουν προβληματα με δεκτες gps και συναφη gadgetakia και λεω μιας και ο δεκτης του τηλεχειρισμου ειναι στο πισω τζαμι να βαλω κατι πιο "απροβληματιστο"!

Και οι 3M έχουν επίστρωση αλουμινίου?

 

Καποια που να μην εχει και να προσφερει την ιδια αντιηλιακη προστασια...με αυτες τις θερμοκρασιες που ακουω οτι ερχονται θα το επισπευσω παιδες γιατι αποσο μπορω να καταλαβω θα γινεται της τρελης απο εδω και περα με τον καιρο!

Link to comment
Share on other sites

εγώ με την 3Μ (και στο παρπρίζ) δεν έχω πρόβλημα με το GPS ούτε με τα τηλεχειριστήρια και τα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

den kserw ti stadiou einai oi dikes mou memvranes.. pantws einai arketa skouroxrwmes! me exoune stamatisei 2 fores alla den mou exoun kanei oute paratirisi gi ayto to thema.. :p mporeite na deite fotos sto profile mou kai an tyxon katalavete...peite mou kai mena! :lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

The World is Yours.. Take it to the limit!

Link to comment
Share on other sites

Και που να δείς κάτι κάρβουνα, αυτά δεν είναι τίποτα...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στάδιο 2 LLumar (μία σκάλα πάνω απο τις Allulight νομίζω) ωστόσο στη LLumar (επίσημα μαγαζιά) ΔΕΝ τοποθετούν στο παρμπρίζ και λένε ότι απαγορεύεται.

 

Τώρα αν έχετε μεμβράνη στο παρμπρίζ μήπως εκεί η κλήση είναι 300άρα και 80 είναι για τα υπόλοιπα παράθυρα (χωρίς να έχεις στο παρμπρίζ) ?

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν έχετε μεμβράνη στο παρμπρίζ μήπως εκεί η κλήση είναι 300άρα και 80 είναι για τα υπόλοιπα παράθυρα (χωρίς να έχεις στο παρμπρίζ) ?

 

τσου

το πρόστιμο είναι γενικό, αν έχεις κάτι παράνομο. Δεν κοιτάνε πόσο παράνομο είναι;)

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 σταδια που βγαζει η Foliatec ερχονται με βεβαιωση(Ευρωπαικη μεταφρασμενη και Ελληνικη) για να περασεις ΚΤΕΟ.Περασε ο αδερφος μου προχθες και εδειξε το χαρτι και δεν ειχε κανενα προβλημα.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Βρε για το κτέο τα ξέρουμε, άλλοι είναι οι μ@λ@κ€ς και βαράνε στ'αφτιά...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή το πρωί με σταμάτησαν σε μπλόκο και η πρώτη μου κίνηση ήταν να κατεβάσω τα παράθυρα όσο επιβράδυνα ακόμα. Μηχανικά το έκανα, γιατί θα μιλούσα με τον άνθρωπο οπότε έπρεπε να ανοίξει ούτως ή άλλως..

 

Η πρώτη του κουβέντα ήταν να ανεβάσω το παράθυρο για να με δει απ' έξω!! Ευτυχώς για καλή μου τύχη η κλήση ήταν για ότι να 'ναι και πολύ μικρότερο ποσό απ' όσα έπρεπε να στάξω. Δεν έμαθα πόσο είναι το πρόστιμο για τα τζάμια όμως, είπα ευχαριστώ και γειά σας..!

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή το πρωί με σταμάτησαν σε μπλόκο και η πρώτη μου κίνηση ήταν να κατεβάσω τα παράθυρα όσο επιβράδυνα ακόμα. Μηχανικά το έκανα, γιατί θα μιλούσα με τον άνθρωπο οπότε έπρεπε να ανοίξει ούτως ή άλλως..

 

Η πρώτη του κουβέντα ήταν να ανεβάσω το παράθυρο για να με δει απ' έξω!! Ευτυχώς για καλή μου τύχη η κλήση ήταν για ότι να 'ναι και πολύ μικρότερο ποσό απ' όσα έπρεπε να στάξω. Δεν έμαθα πόσο είναι το πρόστιμο για τα τζάμια όμως, είπα ευχαριστώ και γειά σας..!

 

Τι έγραψε στην κλήση;Και αν δεν ήταν για τα τζάμια τότε για ποιο λόγο σε έγραψε; :worry:

 

Γιατί έχετε αμφιβολίες για το πρόστιμο;Ο ΚΟΚ το αναφέρει ξεκάθαρα,80€ και 10 μέρες αφαίρεση δίπλωμα+πινακίδες.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγραψε στην κλήση;Και αν δεν ήταν για τα τζάμια τότε για ποιο λόγο σε έγραψε; :worry:

 

Γιατί έχετε αμφιβολίες για το πρόστιμο;Ο ΚΟΚ το αναφέρει ξεκάθαρα,80€ και 10 μέρες αφαίρεση δίπλωμα+πινακίδες.

 

Μήπως θυμάσαι ποιο άρθρο του ΚΟΚ αναφέρεται στις μεμβράνες;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσαι ποιο άρθρο του ΚΟΚ αναφέρεται στις μεμβράνες;

 

Το άρθρο που αναφέρεται στα φιμέ τζάμια είναι το 81 παράγραφος 7.Στο τέλος του κάθε άρθρου αναφέρει το πρόστιμο που επιβάλλεται για την κάθε παράβαση αυτού του άρθρου,που για το 81 είναι:

 

http://imageshack.gr/thumbs/y52mny4t2zzmedyhmtmq.jpg

 

και επίσης υπάρχουν διοικητικά μέτρα τα οποία βρίσκονται εδώ :

 

http://imageshack.gr/thumbs/dzn3tbmygjgnmmmdmmi2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...