Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακαρι να παρει τα καλουδια του p20 pro!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πολυ ατμοσφαιρικες...αλλα η επεξεργασια παει συννεφο

 

Καλησπέρα, καμία επεξεργασία, όπως ακριβώς τραβήχτηκαν από το mate 10 pro , έτσι ανέβηκαν. ενεργοποιημένο το wide aperture αλλα δεν εκανα πουθενα tap to focus.

 

Αυτό που βλέπετε είναι υγρασία

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Καααααλησπέρα και πάλι με λίγα ακόμη βραδινά δείγματα :)

 

Enjoy το σεντόνι μου, με το μπαρδόν και περικαλώ μην το κάνετε όλο παράθεση και γεμίζει ο τόπος. Θενξ.

 

P20 Pro:

41458460061_fb5dab4392.jpgFull Auto 10mpixel by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

41458464611_b45f183874.jpgPro Auto 10mpixel by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

41415412262_facf3d8232.jpgPro Auto 40mpixel by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

40744051964_853edbaa00.jpgNight Shot 4sec by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

41415418462_368f59b4f2.jpg1x by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

40744059044_31fd7412e1.jpg3x by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

41415422872_3b57105b3d.jpg5x by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

27587132198_c12ccfe3bd.jpgFull Auto 10mpixels by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

27587137758_43cc47e878.jpgPro Auto 10mpixels by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

41415439052_0f2f782d6d.jpgPro ISO500-1/4sec by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

41415442472_05be354d46.jpgPro ISO500-1/2sec by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

41415423682_20c2232dec.jpgFull Auto by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

41415425862_323e48936a.jpgNight Shot 4sec by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

 

Γενικές παρατηρήσεις από τις πρώτες λήψεις μου:

1. Αρκετά επιθετικό hdr/dro

2. Το 3x zoom (η πρώτη "σκάλα") είναι απλά crop από το 40Mpixel αρχείο. Όταν γυρίζουμε στο 5x που είναι ο OIS τηλεφακός έχει μαγικά αποτελέσματα ακόμη και βράδυ.

3. Δεν ξέρω τι σκ@τά έχουν κάνει με το Night Shot αλλά έχω πάθει την καραπλακάρα μου. ΤΟ ΓΑΤΙ ΚΟΥΝΗΘΗΚΕ (γύρισε κιουρία και γλείφτηκε στο 3ο δευτερόλεπτο περίπου)

4. Έβγαλα άνετα χεράτη στο 1/4" και στο 1/2". Yay.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μου άρεσαν όλες εκτος απο την τρίτη με τα 40mpx

η τελευταία με τη γάτα και το night shot έχει πολύ καλύτερη λεπτομέρεια σε σχέση με την προηγούμενη την full auto

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη ματιά πράγματι το night shot είναι όλα τα λεφτά.

Δείτε διαφορά στην λεπτομέρια μεταξύ αυτού και των άλλων modes.

Και φυσικά το 5Χ για να μην ξεχνιόμαστε.

Αν τα πάει καλά και σε πρόσωπα θα είναι ολοκληρωμένη κάμερα.

Τα δείγματα που είχαμε δει όταν ανακοινώθηκε δεν με ενθουσίασαν στον τομέα αυτό.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καμία επεξεργασία, όπως ακριβώς τραβήχτηκαν από το mate 10 pro , έτσι ανέβηκαν. ενεργοποιημένο το wide aperture αλλα δεν εκανα πουθενα tap to focus.

 

Αυτό που βλέπετε είναι υγρασία

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

οχι εννοω επεξεργασια απο το software της καμερας

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καααααλησπέρα και πάλι με λίγα ακόμη βραδινά δείγματα :)

 

Enjoy το σεντόνι μου, με το μπαρδόν και περικαλώ μην το κάνετε όλο παράθεση και γεμίζει ο τόπος. Θενξ.

 

ay.

 

Δεν μ'αρεσαν καθολου...υπερβολικο παστελ που θυμιζει Galaxy S7, καθολου καλη λεπτομερεια.

Δεν υπαρχει color depth...εντελως flat τα χρωματα.

Το night mode φαινεται να λειτουργει σαν το hdr+...αλλα το τελικο αποτελεσμα απεχει πολυ.

Συμπερασματικα, μια μετρια καμερα με Hdr+ βγαζει πολυ καλυτερες βραδυνες....

Link to comment
Share on other sites

οχι εννοω επεξεργασια απο το software της καμερας

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Δεν μ'αρεσαν καθολου...υπερβολικο παστελ που θυμιζει Galaxy S7, καθολου καλη λεπτομερεια.

 

Δεν υπαρχει color depth...εντελως flat τα χρωματα.

 

Το night mode φαινεται να λειτουργει σαν το hdr+...αλλα το τελικο αποτελεσμα απεχει πολυ.

 

Συμπερασματικα, μια μετρια καμερα με Hdr+ βγαζει πολυ καλυτερες βραδυνες....

 

 

Μην το λες τόσο άκομψα. Μπορείς να εκφράσεις την άποψη σου με πιο γλυκό τρόπο. Δεν σε μαλώνω, απλά σε συμβουλεύω :)

Δεν ξέρουμε τις συνθήκες και το φως που υπήρχε. Για παράδειγμα εντελώς διαφορετικές συνθήκες στην φωτό του Mi Note που ανέβασε πιο πίσω άλλος συμφορουμιτης όπου το κτίριο διαθέτει ειδικό φωτισμό και άλλο ένας σκοτεινός δρόμος.

Στο ipad που της είδα δεν μ ενθουσίασαν κι εμένα αλλά επειδή ακριβώς δεν ξέρω τις συνθήκες και δεν έχω μέτρο σύγκρισης είμαι επιφυλακτικός.

Όντως όταν κάνω double click to zoom φαίνεται έντονη επεξεργασία NR σε όλες εκτός των night mode όπου είναι σημαντικά λιγότερο.

Δίνει πολύ φως στις φωτογραφίες αλλά δεν αντέχουν το παραμικρό ζουμ. Το ίδιο είχα παρατηρήσει στις φωτό που είχε ανεβάσει ο Ανδρέας.

Θυμάσαι που έλεγες θα κάνει παπάδες όταν είχαν κυκλοφορήσει τα πρώτα δείγματα?

Γι αυτό λέω ότι η μεγαλύτερη καινοτομία τα τελευταία 3 χρόνια στις κάμερες των κινητών είναι το hdr+. Ένας λόγος που έχω κρατησει στο ντουλάπι το 5Χ, το πρώτο που χρησιμοποίησε στην ολοκληρωμένη μορφή του το hdr+.

Αν του χρόνου βάλει το pixel 3 και δεύτερη κάμερα με 2Χ όποτε θα προσαρμοστεί το hdr+ σε δυο κάμερες, θα δούμε με τα πορτ ωραία πράγματά. Και λέω με τα πορτ γιατί η google δεν πρόκειται να βάλει ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε αισθητήρες.

 

Παπάδες στα κινητά δεν υπάρχουν. Μόνο κάτι μικρά Παπαδάκια :)

Και στην δική σου που ανέβασες ενώ είναι με iso 400 και 1/5 ο θόρυβος είναι στο φουλ και τα χαρακτηριστικά αλλοιωμένα. Αυτά μπορούν, αυτά κάνουν τα κινητά, τι να γίνει. Θα σου στείλω με πμ φωτό από την κάμερα στα 12800 το iso όπου μπορεί να τυπωθεί άνετα σε μέγεθος όσο είναι η οθόνη του iPad μου.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μην το λες τόσο άκομψα. Μπορείς να εκφράσεις την άποψη σου με πιο γλυκό τρόπο. Δεν σε μαλώνω, απλά σε συμβουλεύω :)

Δεν ξέρουμε τις συνθήκες και το φως που υπήρχε. Για παράδειγμα εντελώς διαφορετικές συνθήκες στην φωτό του Mi Note που ανέβασε πιο πίσω άλλος συμφορουμιτης όπου το κτίριο διαθέτει ειδικό φωτισμό και άλλο ένας σκοτεινός δρόμος.

Στο ipad που της είδα δεν μ ενθουσίασαν κι εμένα αλλά επειδή ακριβώς δεν ξέρω τις συνθήκες και δεν έχω μέτρο σύγκρισης είμαι επιφυλακτικός.

Όντως όταν κάνω double click to zoom φαίνεται έντονη επεξεργασία NR σε όλες εκτός των night mode όπου είναι σημαντικά λιγότερο.

Δίνει πολύ φως στις φωτογραφίες αλλά δεν αντέχουν το παραμικρό ζουμ. Το ίδιο είχα παρατηρήσει στις φωτό που είχε ανεβάσει ο Ανδρέας.

Θυμάσαι που έλεγες θα κάνει παπάδες όταν είχαν κυκλοφορήσει τα πρώτα δείγματα?

Γι αυτό λέω ότι η μεγαλύτερη καινοτομία τα τελευταία 3 χρόνια στις κάμερες των κινητών είναι το hdr+. Ένας λόγος που έχω κρατησει στο ντουλάπι το 5Χ, το πρώτο που χρησιμοποίησε στην ολοκληρωμένη μορφή του το hdr+.

Αν του χρόνου βάλει το pixel 3 και δεύτερη κάμερα με 2Χ όποτε θα προσαρμοστεί το hdr+ σε δυο κάμερες, θα δούμε με τα πορτ ωραία πράγματά. Και λέω με τα πορτ γιατί η google δεν πρόκειται να βάλει ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε αισθητήρες.

 

Παπάδες στα κινητά δεν υπάρχουν. Μόνο κάτι μικρά Παπαδάκια :)

Και στην δική σου που ανέβασες ενώ είναι με iso 400 και 1/5 ο θόρυβος είναι στο φουλ και τα χαρακτηριστικά αλλοιωμένα. Αυτά μπορούν, αυτά κάνουν τα κινητά, τι να γίνει. Θα σου στείλω με πμ φωτό από την κάμερα στα 12800 το iso όπου μπορεί να τυπωθεί άνετα σε μέγεθος όσο είναι η οθόνη του iPad μου.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Κωστα κι εσυ ο ιδιος γραφεις οτι δεν σε ενθουσιασαν και σενα.

Επισης λες οτι φαινεται εντονη επεξεργασια noise reduction.

Αρα συμφωνεις με αυτα που εγραφα κι εγω.

Δευτερον, εγραψα οτι θα κανει παπαδες γιατι με βαση το hardware και ta specs η λογικη αυτο ελεγε.

Απ'οτι φαινεται ομως η Huawei εχει κανει εγκληματα στο software.

Τελος σχετικα με τη δικη μου, οι συνθηκες φωτισμου ηταν τετοιες που οποιοδηποτε αλλο κινητο πλην Hdr+...δεν θα εβγαζε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες τόσο άκομψα. Μπορείς να εκφράσεις την άποψη σου με πιο γλυκό τρόπο. Δεν σε μαλώνω, απλά σε συμβουλεύω :)

Δεν ξέρουμε τις συνθήκες και το φως που υπήρχε. Για παράδειγμα εντελώς διαφορετικές συνθήκες στην φωτό του Mi Note που ανέβασε πιο πίσω άλλος συμφορουμιτης όπου το κτίριο διαθέτει ειδικό φωτισμό και άλλο ένας σκοτεινός δρόμος.

Στο ipad που της είδα δεν μ ενθουσίασαν κι εμένα αλλά επειδή ακριβώς δεν ξέρω τις συνθήκες και δεν έχω μέτρο σύγκρισης είμαι επιφυλακτικός.

Όντως όταν κάνω double click to zoom φαίνεται έντονη επεξεργασία NR σε όλες εκτός των night mode όπου είναι σημαντικά λιγότερο.

Δίνει πολύ φως στις φωτογραφίες αλλά δεν αντέχουν το παραμικρό ζουμ. Το ίδιο είχα παρατηρήσει στις φωτό που είχε ανεβάσει ο Ανδρέας.

Θυμάσαι που έλεγες θα κάνει παπάδες όταν είχαν κυκλοφορήσει τα πρώτα δείγματα?

Γι αυτό λέω ότι η μεγαλύτερη καινοτομία τα τελευταία 3 χρόνια στις κάμερες των κινητών είναι το hdr+. Ένας λόγος που έχω κρατησει στο ντουλάπι το 5Χ, το πρώτο που χρησιμοποίησε στην ολοκληρωμένη μορφή του το hdr+.

Αν του χρόνου βάλει το pixel 3 και δεύτερη κάμερα με 2Χ όποτε θα προσαρμοστεί το hdr+ σε δυο κάμερες, θα δούμε με τα πορτ ωραία πράγματά. Και λέω με τα πορτ γιατί η google δεν πρόκειται να βάλει ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε αισθητήρες.

 

Παπάδες στα κινητά δεν υπάρχουν. Μόνο κάτι μικρά Παπαδάκια :)

Και στην δική σου που ανέβασες ενώ είναι με iso 400 και 1/5 ο θόρυβος είναι στο φουλ και τα χαρακτηριστικά αλλοιωμένα. Αυτά μπορούν, αυτά κάνουν τα κινητά, τι να γίνει. Θα σου στείλω με πμ φωτό από την κάμερα στα 12800 το iso όπου μπορεί να τυπωθεί άνετα σε μέγεθος όσο είναι η οθόνη του iPad μου.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Κώστα μου γιατί ασχολείσαι, επειδή έλειπες καιρό σε πληροφορώ ότι ο gtf αναθεματιζε το hdr+ και το Google nexus 6p σαν την χειρότερη κάμερα που έχει δει επειδή δεν είχε manual, απίστευτα πράγματα και μετά από 2 χρόνια το εκθειάζει και μάλιστα εκείνη την εποχή το nexus 6p έκανε πλάκα τον ανταγωνισμό φωτογραφικά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Κώστα μου γιατί ασχολείσαι, επειδή έλειπες καιρό σε πληροφορώ ότι ο gtf αναθεματιζε το hdr+ και το Google nexus 6p σαν την χειρότερη κάμερα που έχει δει επειδή δεν είχε manual, απίστευτα πράγματα και μετά από 2 χρόνια το εκθειάζει και μάλιστα εκείνη την εποχή το nexus 6p έκανε πλάκα τον ανταγωνισμό φωτογραφικά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλά ο gtf δεν έχει και τη πιο σταθερή γνώμη αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση θυμάμαι που ναι μεν αναφέρει ότι συσκευή χωρίς manual δεν τον ενδιαφέρει, από την άλλη για το hdr+ έλεγε καλά σχόλια πριν ακόμα βγει επίσημα από την google.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ο gtf δεν έχει και τη πιο σταθερή γνώμη αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση θυμάμαι που ναι μεν αναφέρει ότι συσκευή χωρίς manual δεν τον ενδιαφέρει, από την άλλη για το hdr+ έλεγε καλά σχόλια πριν ακόμα βγει επίσημα από την google.
Ίσα ίσα έλεγε δεν υπάρχει κάμερα 6p και έβγαζε το hdr+ άχρηστο και προϊόν επεξεργασίας και τότε λεγόταν paok και όχι gtf

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καααααλησπέρα και πάλι με λίγα ακόμη βραδινά δείγματα :)

 

Enjoy το σεντόνι μου, με το μπαρδόν και περικαλώ μην το κάνετε όλο παράθεση και γεμίζει ο τόπος. Θενξ.

 

P20 Pro:

 

Γενικές παρατηρήσεις από τις πρώτες λήψεις μου:

1. Αρκετά επιθετικό hdr/dro

2. Το 3x zoom (η πρώτη "σκάλα") είναι απλά crop από το 40Mpixel αρχείο. Όταν γυρίζουμε στο 5x που είναι ο OIS τηλεφακός έχει μαγικά αποτελέσματα ακόμη και βράδυ.

3. Δεν ξέρω τι σκ@τά έχουν κάνει με το Night Shot αλλά έχω πάθει την καραπλακάρα μου. ΤΟ ΓΑΤΙ ΚΟΥΝΗΘΗΚΕ (γύρισε κιουρία και γλείφτηκε στο 3ο δευτερόλεπτο περίπου)

4. Έβγαλα άνετα χεράτη στο 1/4" και στο 1/2". Yay.

 

 

Εχω αναμεικτα συναισθήματα.

Μου αρέσει πολύ το 5X. Αυτό το λιγουρευόμουν απο την πρώτη μέρα που βγήκε. Πέραν του μεγαλύτερου focal, κάνει διαφορά το ότι έχει OIS σε σχέση με άλλους τηλεφακούς. Και όντως ακόμα και το βράδυ έκανε την διαφορά.

 

Το night shot μου θυμίζει hdr+. Τράβας για παράδειγμα ανθρωπο που μετά απο λίγο φευγει... δεν θα χει καθόλου ghosting. :)

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το 1/4 και 1/2... δουλεύουν και αυτά με stacking ή ειναι μια λήψη με μεγαλύτερο χρόνο; (κλασσική φωτογραφία). Το ρωτάω γιατί απο όσο ξέρω δεν έχει OIS. Πάντως σίγουρα κάνει δουλίτσα.

 

Για τα αποτελέσματα των auto βλέπω καλό τελικό dynamic range (με processing μεν αλλά τελικά καλό), πραγματικά μηδενικός θόρυβος αλλά είναι κάπως αφύσικο το τελικό αποτέλεσμα. Ο συνδιασμό υψηλου NR και sharpening κάπως την χαλάει την φωτογραφία (για μένα).

Edited by Antretng
ς
Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα έλεγε δεν υπάρχει κάμερα 6p και έβγαζε το hdr+ άχρηστο και προϊόν επεξεργασίας και τότε λεγόταν paok και όχι gtf

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και τότε είχα γίνει πιο γραφικός και από τη Σαντορίνη υποστηρίζοντας το τι πρόσθετε στη φωτογραφία το HDR+. Και ας μην είχα κινητό με αυτήν τη τεχνολογία.

Φαντάζομαι ότι ο Κώστας από θέμα εγωισμού δεν μπορεί να το αναφέρει, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.

Έχει κάνει λάθη, βιάζεται να κρίνει θετικά ή αρνητικά, προσπερνάμε, συνεχίζουμε.

 

Όσον αφορά το pro και το OIS νομίζω ότι το teardown του έδειξε ότι και οι 3 κάμερες έχουν OIS, αλλά περιέργως δεν το αναφέρουν.

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

 

Όσον αφορά το pro και το OIS νομίζω ότι το teardown του έδειξε ότι και οι 3 κάμερες έχουν OIS, αλλά περιέργως δεν το αναφέρουν.

 

Για τον τηλεφακό το αναφέρανε κανονικά ότι έχει OIS. Οπότε δεν πρέπει να εχει OIS στους άλλους 2. Άλλωστε αν δεις στο auto ο wide δεν ριχνει κάτω απο 1/17.

Κάποιο είδος stacking πρέπει να κάνει όταν έχει αργό κλείστρο (εικασία). Αντίθετα στο τηλεφακό βάζει επίσης 1/17 μονο που εδώ ειναι πολύ αργή ταχύτητα αφού έχει πολύ μεγαλύτερο focal.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Για τον τηλεφακό το αναφέρανε κανονικά ότι έχει OIS. Οπότε δεν πρέπει να εχει OIS στους άλλους 2. Άλλωστε αν δεις στο auto ο wide δεν ριχνει κάτω απο 1/17.

Κάποιο είδος stacking πρέπει να κάνει όταν έχει αργό κλείστρο (εικασία). Αντίθετα στο τηλεφακό βάζει επίσης 1/17 μονο που εδώ ειναι πολύ αργή ταχύτητα αφού έχει πολύ μεγαλύτερο focal.

 

https://m.dpreview.com/news/7664960957/ifixit-teardown-reveals-ois-on-all-three-cameras-in-the-huawei-p20-pro

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν το είχα δει... αλλά και πάλι γιατί στο αυτόματο δεν ρίχνει κάτω από 1/17 ?

Πάντως το night mode ειναι σίγουρα stacking.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα μου γιατί ασχολείσαι, επειδή έλειπες καιρό σε πληροφορώ ότι ο gtf αναθεματιζε το hdr+ και το Google nexus 6p σαν την χειρότερη κάμερα που έχει δει επειδή δεν είχε manual, απίστευτα πράγματα και μετά από 2 χρόνια το εκθειάζει και μάλιστα εκείνη την εποχή το nexus 6p έκανε πλάκα τον ανταγωνισμό φωτογραφικά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις με αβασιμα σχολια.

Καταρχην, πρωτος εγω μιλουσα για την τεχνολογια hdr+ οταν δεν την γνωριζε κανεις εδω περα.

Μιλαω για εποχες 2014 και nexus 6.

Δευτερον, για την καμερα του Nexus 6p ελεγα οτι ηταν ελλιπης...διοτι δεν διεθετε ουτε manual, ουτε ois.

Τελος, αλλο το Hdr+ του 2015 και αλλο το Hdr+ του 2018...μεσολαβουν 3 χρονια εξελιξης...ελπιζω να σε καλυψα

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά ο gtf δεν έχει και τη πιο σταθερή γνώμη αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση θυμάμαι που ναι μεν αναφέρει ότι συσκευή χωρίς manual δεν τον ενδιαφέρει, από την άλλη για το hdr+ έλεγε καλά σχόλια πριν ακόμα βγει επίσημα από την google.

 

+1

ευχαριστω που το θυμηθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις με αβασιμα σχολια.

Καταρχην, πρωτος εγω μιλουσα για την τεχνολογια hdr+ οταν δεν την γνωριζε κανεις εδω περα.

Μιλαω για εποχες 2014 και nexus 6.

Δευτερον, για την καμερα του Nexus 6p ελεγα οτι ηταν ελλιπης...διοτι δεν διεθετε ουτε manual, ουτε ois.

Τελος, αλλο το Hdr+ του 2015 και αλλο το Hdr+ του 2018...μεσολαβουν 3 χρονια εξελιξης...ελπιζω να σε καλυψα

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

+1

ευχαριστω που το θυμηθηκες.

Κάτσε να βρω τα σχόλια σου και θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι, βέβαια είσαι καλός στις κωλοτουμπες

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...