Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mi Note 3 auto (HHT).

Έκανε focus πισω (δεν έκανα ταπ στο κλουβί)

 

39909996942_e042a2f769_z.jpgIMG_20180126_235806_HHT by Andreas L., on Flickr

Δεν είναι τέλεια αλλά είναι τρομερά δύσκολες συνθήκες, για τόσο υψηλό iso έχει λίγο θόρυβο, έχουν κάνει καλή δουλειά στο Mi Note 3

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και το Mate 10 pro πολύ δυνατό ειδικά αυτή με το ζευγάρι που ανέβασες.

Θα είναι ενδιαφέρον συγκριτικό!! :)

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

mate 10 pro ολες auto

3 φωτο απο το ατιικο παρκο με τα δελφινια

https://www.flickr.com/pho...posted-public/

 

https://www.flickr.com/pho...posted-public/

 

https://www.flickr.com/pho...posted-public/

 

μια απο το τζακι

 

https://www.flickr.com/pho...posted-public/

Δεν τις ανοίγει φίλε μου.

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το mate 10 pro έχει πιστεύω την καλύτερη αν όχι από τις καλύτερες κάμερες. Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

Δεν τις ανοίγει φίλε μου.

 

May the mi note 3 force be with you.

για δοκιμασε τωρα, εβαλα νεα λινκ. πατα πανω στα δικα μου.

Link to comment
Share on other sites

Gsa απίστευτες με τα δελφίνια ειδικά η δεύτερη

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ευχαριστω πολυ. μολις το ειχα παρει το κινητο τρεις μερες το ειχα, σιγα σιγα θα βελτιωθω ελπιζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την σειρά μου να πω ότι οι φωτογραφίες από Mate 10 Pro και Note 8 που έχω δει μου αρέσουν πολύ. Και δεν είναι ότι στηρίζομαι σε 1-2-3 λήψεις. Ό,τι έχω δει από αυτές της συσκευές είναι εντυπωσιακό...και μάλιστα στο αυτόματο!

 

Από την άλλη, είναι και τα Xiaomi τα οποία έχουν εντυπωσιακή άνοδο αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί το αυτόματό τους να πιάσει τα δύο παραπάνω που ανέφερα. Είναι όμως πολύ τίμιες συσκευές που με το 1/3 της τιμής έχουν πάρα πολύ καλές επιδόσεις. Είναι συσκευές οι οποίες είναι ανώτερες σε κάμερα από οτιδήποτε άλλο παίζει μπάλα σε αυτές τις τιμές. Βλέπετε εδώ μέσα να κυκλοφορούν φωτογραφίες από LG, Samsyng, HTC, Sony, Motorola κ.α των 250 ευρώ; Όχι…ή εάν κυκλοφορούν δεν είναι άξια να κάτσουν δίπλα στα Xiaomi.

 

Τις περισσότερες φορές βάζουμε και την τιμή στο παιχνίδι. Από την μία είναι άδικο γιατί το νήμα μιλάει για επιδόσεις καμερών και όχι για επιδόσεις καμερών σε σχέση με την τιμή τους. Από την άλλη όμως είναι και απολύτως φυσιολογικό γιατί δεν είναι όλοι διατεθειμένοι να θυσιάσουν μεγάλα ποσά στον βωμό της καλύτερης φωτογραφίας μεν αλλά όχι με εξωφρενική διαφορά (στα περισσότερα θνητά μάτια) δε.

 

Προσωπικά, βλέπω μία φωτογραφία από 10 Pro ή Note 8 ή iPhone X (πλην νυχτερινών) και λέω ΟΥΑΑΑΑΑΟΥΟΥΟΥΟΥ!!! Ναι αλλά αυτό του ουάου θέλει ένα τεράστιο ποσό. Προτιμώ να πω ένα απλό ΟΥΑΟΥ με το 1/3 των χρημάτων. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εμένα με ενθουσιάζει πολύ περισσότερο μία καλή φωτογραφία από το Νote 3 ή το Μi5s των 250 ευρώ παρά μία τρομερή από το ΝΟΤΕ 8. Είναι άδικο αυτό για το νήμα…αλλά όπως και να το κάνουμε η τιμή είναι πολύ καθοριστική για το πώς θα δείς το τελικό αποτέλεσμα.

 

Όλα είναι σχετικά παιδιά. Τίποτα δεν είναι απόλυτο ειδικά σε ένα θέμα που είναι εντελώς υποκειμενικό. Δεν υπάρχει η τέλεια φωτογραφία. Υπάρχει η τέλεια φωτογραφία ανάλογα με το μάτι του καθενός. Στην φωτογραφία το 1+1 κάνει 2 αλλά κάνει και άλλα πολλά πράγματα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τεκμηρίωση άψογη των πιστεύω σου, αν και δεν συμφωνώ σε όλα όσα γράφεις,εγω θέλω όσο πιο καλή κάμερα γίνεται στο τηλέφωνο λόγο των 3 παιδιών μου είναι αδύνατον με φωτογραφική να βγάλω τόσα πλάνα και μάλιστα σε όλες τις συνθήκες πολλές φορές δεν την έχω καν μαζί μου.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηλαρά και εδώ φίλε μου? Mε το Mi5

GCam HDR+

39234405994_c86bd6d1a1_z.jpgΛιμάνι Καβάλας by giorgos ioannidis, on Flickr

 

39211613804_efa5f526fd_z.jpgIMG_20180127_092626 by giorgos ioannidis, on Flickr

 

28114760549_69c3502a39_z.jpgIMG_20180125_165531 by giorgos ioannidis, on Flickr

 

26010905998_acdbe9c573_z.jpgIMG_20180125_041215 by giorgos ioannidis, on Flickr

 

GCam HHT

26073096048_d7f4eec8d8_z.jpgΣυνοικία Παναγία by giorgos ioannidis, on Flickr

 

και μία από MiA1 με την stock camera HHT

 

25012811017_e13f92c5e3_z.jpgIMG-c2c4cfcf673daaec54f6657b093f33c4-V by giorgos ioannidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τέλεια αλλά είναι τρομερά δύσκολες συνθήκες, για τόσο υψηλό iso έχει λίγο θόρυβο, έχουν κάνει καλή δουλειά στο Mi Note 3

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βαγγέλη έχει βελτιωθεί πάρα πολύ στις νυχτερινές με την developers rom.

Αυτό σημαίνει ότι κάποια στιγμή θα πάρει το update και η stable.

 

Πλέον έχει αρχίσει να με εντυπωσιάζει για τα λεφτά του. Κρίμα που δεν τράβηξα και από το s7 edge φίλου που ήταν μαζί.

Αλλά είχαμε και τις γυναικές μαζί και κάπως ντράπηκα την καζούρα μετά περι "geeg" :lol:

 

Μηλαρά και εδώ φίλε μου? Mε το Mi5

GCam HDR+

[mg]https://farm5.staticflickr.com/4718/39234405994_c86bd6d1a1_z.jpg[/img]Λιμάνι Καβάλας by giorgos ioannidis, on Flickr

 

[mg]https://farm5.staticflickr.com/4750/39211613804_efa5f526fd_z.jpg[/img]IMG_20180127_092626 by giorgos ioannidis, on Flickr

 

[im]https://farm5.staticflickr.com/4630/28114760549_69c3502a39_z.jpg[/img]IMG_20180125_165531 by giorgos ioannidis, on Flickr

 

[ig]https://farm5.staticflickr.com/4719/26010905998_acdbe9c573_z.jpg[/img]IMG_20180125_041215 by giorgos ioannidis, on Flickr

 

GCam HHT

[ig]https://farm5.staticflickr.com/4619/26073096048_d7f4eec8d8_z.jpg[/img]Συνοικία Παναγία by giorgos ioannidis, on Flickr

 

και μία από MiA1 με την stock camera HHT

 

[ig]https://farm5.staticflickr.com/4672/25012811017_e13f92c5e3_z.jpg[/img]IMG-c2c4cfcf673daaec54f6657b093f33c4-V by giorgos ioannidis, on Flickr

 

Γιώργο την φωτογραφία με την εκκλησία δεν την είχα προσέξει.

Πολύ καλό αποτέλεσμα η συνεργασία με gcam.

 

Παρεμπιπτόντως, η ίδια απο mi a1 ειναι ανεβασμένη σε χαμηλή ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη έχει βελτιωθεί πάρα πολύ στις νυχτερινές με την developers rom.

Αυτό σημαίνει ότι κάποια στιγμή θα πάρει το update και η stable.

 

Πλέον έχει αρχίσει να με εντυπωσιάζει για τα λεφτά του. Κρίμα που δεν τράβηξα και από το s7 edge φίλου που ήταν μαζί.

Αλλά είχαμε και τις γυναικές μαζί και κάπως ντράπηκα την καζούρα μετά περι "geeg" :lol:

 

 

 

Γιώργο την φωτογραφία με την εκκλησία δεν την είχα προσέξει.

Πολύ καλό αποτέλεσμα η συνεργασία με gcam.

 

Παρεμπιπτόντως, η ίδια απο mi a1 ειναι ανεβασμένη σε χαμηλή ανάλυση.

Ναι φίλε το βλέπω δεν έχει πάρει άδικα τόσο καλό βαθμό στο dxo, άσε οι γυναίκες είναι μεγάλο πρόβλημα γι'αυτό δεν έχω πολλά δείγματα με τοπία κ.τ.λ όλο λογοκρισία πέφτει

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηλαρά και εδώ φίλε μου?

Από εποχή unwired.gr. O Aντρέας και κάποια παλιό-καλό-παιδα ανέστησαν την παρουσία μου. :cool:

Επιτέλους έβγαλες σοβαρές νυχτερινές φωτογραφίες με το Mi5!! Το HDR+ έχει βγάλει πολλές συσκευές από την δύσκολη θέση φίλε! :)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε το βλέπω δεν έχει πάρει άδικα τόσο καλό βαθμό στο dxo, άσε οι γυναίκες είναι μεγάλο πρόβλημα γι'αυτό δεν έχω πολλά δείγματα με τοπία κ.τ.λ όλο λογοκρισία πέφτει

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καταπίεση :lol:

 

Θέλω να κάνω συγκριτικό με το oneplus 3 (το οποίο το είχα πάρει για μένα αλλά μου το καβατζωσε) αλλά φοβάμαι την καζούρα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτές οι γυναίκες άσε.. Εγώ όπου παμε τραβαω φώτο και άστη να λέει.

Το έχω ξεκαθαρίσει πλέον. Χαχα

Ούτε πίνουμε ούτε καπνίζουμε.

2 χόμπι έχουμε το μπάσκετ και την τεχνολογία.

Σε όποιον αρέσει!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αστα Γιάννη. Όποτε όμως θέλει να πάρει κινητό αυτή ή κάποια φίλη σε μένα την στέλνει να την κατατοπίσω :lol:

Κατα τα άλλα geeg. Καταπίεση λέμε!!!

 

Τέσπα, σορρυ για το offtopic. :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε εδώ μέσα να κυκλοφορούν φωτογραφίες από LG, Samsyng, HTC, Sony, Motorola κ.α των 250 ευρώ; Όχι…ή εάν κυκλοφορούν δεν είναι άξια να κάτσουν δίπλα στα Xiaomi.

 

 

διαφωνώ.. το G5 SE ειναι στην κατηγορία 250-300 ευρω και έχει πολύ καλύτερη κάμερα απο οποιοδηποτε xiaomi, ισάξιο με ναυαρχίδα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

διαφωνώ.. το G5 SE ειναι στην κατηγορία 250-300 ευρω και έχει πολύ καλύτερη κάμερα απο οποιοδηποτε xiaomi, ισάξια με ναυαρχίδα
Σωστό. Αυτό μου διέφυγε. Είναι μια εξαίρεση στον "κανόνα". :-)

Εκπληκτική κάμερα.

 

from my Mi5s

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

διαφωνώ.. το G5 SE ειναι στην κατηγορία 250-300 ευρω και έχει πολύ καλύτερη κάμερα απο οποιοδηποτε xiaomi, ισάξιο με ναυαρχίδα

 

Ετσι ακριβως ειναι Βασιλη, δεν μπορω να φανταστω καλυτερο καμεροκινητο στην τιμη του και ειδικα στον τομεα βραδινες όπου εκει ειναι που υστερουν κυριως τα υπολοιπα.

 

Επισης πολυ σημαντικο για μενα οτι δεν μπλεκεις με μοντιφικες και ψαξιμο ποιες ρυθμισεις αποδιδουν κτλπ, αυτο ειδικα για όσους ειναι αρχάριοι.

 

Οσοι γνωστοι με ρωτανε στα 250 με 300 για καλυτερη καμερα λεω καρφωτα G5 SE χωρις συζητηση...

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι παιδιά.. πάντως καλά λόγια για την κάμερα του εχω ακούσει και για το htc u ultra (κοντά στο 300αρι κι αυτο), μακάρι να δούμε δείγματα απο κάποιον εδω μέσα
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μονο που το g5 se δεν πωλειται πλεον παρα μονο σε ενα καταστημα και αυτο στην τιμη των 399 ευρω όταν το g5 εχει 400!
Link to comment
Share on other sites

Μονο που το g5 se δεν πωλειται πλεον παρα μονο σε ενα καταστημα και αυτο στην τιμη των 399 ευρω όταν το g5 εχει 400!

 

παρε το g5 τοτε, απλα παμε σε αλλα μονοπατια μπαταριας κτλπ εκει που βγαινουμε οφφ, καθαρα φωτογραφικα με χιλια ομως

 

το εψαξες το ultra που ελεγες?

Link to comment
Share on other sites

παρε το g5 τοτε, απλα παμε σε αλλα μονοπατια μπαταριας κτλπ εκει που βγαινουμε οφφ, καθαρα φωτογραφικα με χιλια ομως

 

το εψαξες το ultra που ελεγες?

 

Λενε οτι εχει την ιδια καμερα με του htc 10 δεν ξερω αν ειναι οντως η ιδια σε κατι review που ειδα φαινεται να εχει καλη τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...