Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

S8+, επιλεκτική εστιαση

 

37755631931_289f8108da_b.jpg20171017_171219 by marios86, on Flickr

 

το πέτυχες άψογα το θόλωμα, θα έλεγα οτι είναι ειδικότητα σου:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εξαιρετική απόδοση της ατμόσφαιρας, από έναν έμπειρο φωτογράφο, με τον γερόλυκο βασιλιά 808, το κινητό που δεν θα αποχωριστώ ποτέ ;)

 

(Το ξαναπήρες τελικά?)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Συμφωνούμε για το θέμα, αλλά λίγα κινητά αποδίδουν με παρόμοιο τρόπο ;) Υπερόξυνση, σβήσιμο θορύβου και υπερκορεσμός χρωμάτων που όλα συνηθίζονται σε πολλά σημερινά, θα κατέστρεφαν την ατμόσφαιρα. Μόνο ανάπτυξη RAW θα το έσωζε. Το 808 απέδιδε φυσικότητα, χωρίς πολλά πολλά...

 

mivas...σχετικα με αυτο που λες για υπερβολικη επεξεργασια.

Βαση εμπειριας θα ελεγα οτι το μοναδικο σημερινο που θα μπορουσε να συλλαβει ετσι την ατμοσφαιρα θα ηταν το u11

Συμφωνεις?

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα είχαμε λίγο χαλαρώσει τις παρεμβάσεις ελπίζοντας ότι έχουν ξεπεραστεί συμπεριφορές "ποιό είναι το καλύτερο κινητό", flame και τρολαρίσματα.

 

Τις τελευταίες 3 μέρες μου αποδείξατε περίτρανα ότι δεν ισχύει και συνεχώς (ίσως δικαίως) είχαμε παράπονα για το thread και συμπεριφορά μελών παρά μάλιστα τις συστάσεις που γίναν. Κρίμα, ήλπιζα ότι πλέον δεν χρειάζονται τέτοιες παρεμβάσεις.

 

Ως εκ τούτου παρακαλώ μην συνεχιστεί όλο αυτό το έντονο κλίμα που επικρατεί αυτές τις μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα απορω γιατι τετοιο τρολαρισμα σε ενα τοσο ωραιο θεμα...Κριμα πραγματικα..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

LG G4

αυτόματο

κάμερα απο άλλον πλανήτη

 

23057540302_caafc3c46c_c.jpg

α ρε φιλε..... απο τα αγαπημένα μου μέρη να φωτογραφίζω....αν μπορούσες βέβαια απο Flickr θα την ευχαριστιομουν ακομη πιο πολύ

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

α ρε φιλε..... απο τα αγαπημένα μου μέρη να φωτογραφίζω....αν μπορούσες βέβαια απο Flickr θα την ευχαριστιομουν ακομη πιο πολύ

 

Ειναι ηδη στο flickr!! :)

 

23057540302_caafc3c46c_c.jpg2015-11-16_10-32-10 by vasilis poun, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

α ρε φιλε..... απο τα αγαπημένα μου μέρη να φωτογραφίζω....αν μπορούσες βέβαια απο Flickr θα την ευχαριστιομουν ακομη πιο πολύ

 

είναι στο flickr κανονικά.. πάτα πάνω της

edit: με πρόλαβε ο Γιάνναρος!

 

διορθώνω, manual την είχα τραβήξει τώρα που το θυμάμαι..

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένο lgg4..Manual στα 4 δευτερόλεπτα..

37714446526_1e55340c4f_c.jpgAli Pasa tomb ioannina lg g4 by Kostas Kokkalis, on Flickr, on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένο lgg4..Manual στα 4 δευτερόλεπτα..

37714446526_1e55340c4f_c.jpgAli Pasa tomb ioannina lg g4 by Kostas Kokkalis, on Flickr, on Flickr

 

Υπέροχη!!! Στην έκανα όμως edit και έβαλα λίγο μικρότερες διαστάσεις γιατί ξεχείλωνε πολύ το θέμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχη!!! Στην έκανα όμως edit και έβαλα λίγο μικρότερες διαστάσεις γιατί ξεχείλωνε πολύ το θέμα. ;)

 

Ευχαριστώ.. Καλά έκανες όντως παρά ήταν μεγάλη

Link to comment
Share on other sites

stock camera auto

Htc u11

37345318702_3575b0d5cb_c.jpgIMAG1330 by foxy4270, on Flickr

 

Νομίζω η στοκ εδώ δεν τα πήγε και τόσο καλά...

 

Αγαπημένο lgg4..Manual στα 4 δευτερόλεπτα..

37714446526_1e55340c4f_c.jpgAli Pasa tomb ioannina lg g4 by Kostas Kokkalis, on Flickr, on Flickr

 

Εντωμεταξύ είναι φωτο, λες και τραβήχτηκε απο κανένα horror game. Αφήνει πολλές ψευδαισθήσεις. Μπράβο

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν είδατε τίποτα απο το μοτέρ

http://www.gsmarena.com/google_pixel_2_includes_a_discrete_custom_image_processor-news-27775.php

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα οι φωτογραφίες από σχετικά παλιά τηλέφωνα να ειναι τουλάχιστον πρόσφατες.

Διαφορετικά δεν έχει κανενα νόημα.Άποψη μου πάντα.

Επίσης όταν τραβάτε με εκτός στοκ κάμερα να έχουμε το δείγμα και της στοκ για άμεση σύγκριση.

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, θα ηθελα μια δυο προτασεις κινητων με καλη καμερα και κυριως καλη σελφι (και εγγραφη καλου βιντεο απο τη σελφι - ζηταω πολλα?) απο την ελληνικη αγορα στα 200 ευρω

 

ειδα οτι το νημα σας παει 3 διαφορετικα νηματα πισω οποτε καποια αξια θα εχει ο λογος σας

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Στις σελφις γενικά τα πάνε καλά τα κινητά της huawei. Θα πρότεινα honor 6x ή huawei nova (λίγο ακριβότερο). Μιλάμε καθαρά για κάμερες.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και το HTC 10 αν και 5mpixels είχε f/1.8 και OIS στη σέλφι; Δεν ξέρω πόσο το 'χεις, gsgsgs αλλά ειδικά σε βίντεο, δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο. Πολλοί vloggers προτίμησαν το HTC 10 για απλές λήψεις.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...