Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα και την 020s με root αλλά και πάλι το δακτυλικό δεν δουλεύει. Καλό θα είναι να τα αναφέρουμε αυτά τα προβλήματα για να ξέρουν και οι άλλοι χρήστες.

 

Πώς μπορούμε να περάσουμε την εργοστασιακή ρομ, 026s? Έχει πολλά bugs?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Kαλύτερα μην περάσεις την 26 γιατί κλειδώνει μόνιμα ο bootloader.Ψάξτο πρώτα. Πάντως εγώ το έχω με την 20 και είναι σχεδόν χωρίς πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε καμία περιπτωση δεν δίνει πιο αξιοπιστο και πιο γρήγορο από του Xiaomi Redmi Note 4x. Τέλος πάντων λεπτομέρειες είναι αυτά.. Για εμένα η εομ είναι το ολο πρόβλημα

Εγώ είχα ως παράδειγμα το note 3. Οκ, λεπτομέρειες, συμφωνώ. Πάντως δειλά δειλά άρχισαν να βγαίνουν 1-2 ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι;

Μπορεί κάποιος από τους ιδιοκτήτες που το ψάχνει λίγο να μας πει ποια είναι αυτά τα bugs που λέμε στην 20s του Banggood ?

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455915&page=14

199 μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα μου ήρθε και μένα. Έβαλα αμέσως την ρομ που προτείνει ο Chris αλλά δεν μπορώ να βάλω δακτυλικό αποτύπωμα με τίποτα. Όσες φορές και να προσπαθήσω μου λέει ότι δεν υπάρχει το hardware. Είναι πρόβλημα ρομ?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Μάλλον λοιπόν κάποια αρχεία libs το κοιτάει τώρα ο Γιώργος. Δεν το είχαμε προσέξει. Σε καθαρή μάλλον γίνεται..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το τερατακι,εκανε 14 μέρες από banggood με priority.Δεν το περίμενα τόσο καλό είναι η αλήθεια.Δεν κολλάει πουθενά,οι κάμερες του αρκετά καλές αν και δεν τις έχω δοκιμάσει βράδυ.Τωρα κάνω και την πρώτη φόρτιση για να δω αν βγάζει άνετα την μέρα με mails και αρκετά social apps.Αν κάποιο παιδί από Αθήνα έχει tempered glass η ζελατίνα ας μου στείλει ένα πμ γιατί βλέπω να αργούν αυτά που έχω παραγγείλει.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος χρειαστεί ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ για το Χ722, έχω ένα νεκρό, καινούργιο δύο ημερών, που έχει τα πάντα καινούργια εκτός από την νεκρή πλακέτα, που απεβίωσε στην απόπειρα επαναφοράς σε στοκ από τις γνωστές custom ROMs που δεν είχαν καμία προειδοποίηση (σύμφωνα με την πάγια τακτική) ότι ΔΕΝ λειτουργεί ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων. Τουλάχιστον μας απέμεινε ένας ταχυφορτιστής και ένα καλό καλώδιο USB-C, αξίας...190 ευρώ!

 

Wow!! Κρίμα ρε συ. Είσαι σίγουρος ότι δεν μπορεί να συνέλθει με τίποτε;;;

Link to comment
Share on other sites

Όποιος χρειαστεί ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ για το Χ722, έχω ένα νεκρό, δύο ημερών, που έχει τα πάντα καινούργια εκτός από την νεκρή πλακέτα, που απεβίωσε στην απόπειρα επαναφοράς σε στοκ από τις γνωστές custom ROMs που δεν είχαν καμία προειδοποίηση (σύμφωνα με την πάγια τακτική) ότι ΔΕΝ λειτουργεί ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων. Τουλάχιστον μας απέμεινε ένας ταχυφορτιστής και ένα καλό καλώδιο USB-C, αξίας...190 ευρώ!

Φίλε, μη το διαλύσεις τόσο εύκολα. Δεν πεθαίνουν τόσο εύκολα. Όταν το συνδέσεις τον υπολογιστή, δεν το βλέπει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το εχω παραγγειλει απο banggood κ εγω αλλα τωρα που διαβαζω το νημα βλεπω πως δεν εχει ραδιο ενω στο gsmarena.com λεει πως εχει τελικα τι ισχυει

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ξέρω τι να κάνω και πού να ψάξω. Δεν υπάρχει ελπίδα!

"Upgrade to 26S firmware via TWRP (strictly prohibited, hard brick is not possible to restore)"

 

Το λένε και οι Ρώσοι στο 4pda.ru

 

Πες μου σε παρακαλώ, όταν το συνδέσεις στον υπολογιστή, πώς το εμφανίζει στο device manager;

Link to comment
Share on other sites

Το αναγνωρίζει μέσω fastboot. Έχουν όμως χαλάσει τα partitions και όταν πάω να φλασάρω την fastboot ROM 20S που φλασάρει το Bangood τότε ξεκινάει αλλά αποτυγχάνει.

 

Εφόσον το βλέπει με κάποιο τρόπο, τότε σώνεται 100%. Έχει πολλούς οδηγούς για unbrick any snapdragon smartphone στο ιντερνετ. Λίγο ψάξιμο, θετική σκέψη και το έσωσες. Σου μιλάω εκ πείρας. Ήμουν έτοιμος να πετάξω ένα τηλέφωνο αλλά με λίγο ψάξιμο το έσωσα και έγινε σαν καινούριο. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ' ότι καταλαβαίνω το flashαρισμα νέας rom προς στιγμή είναι λίγο επικύνδυνο σπορ, ειδικά άμα δεν έχεις και την εμπειρία.

Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Το αναγνωρίζει μέσω fastboot. Έχουν όμως χαλάσει τα partitions και όταν πάω να φλασάρω την fastboot ROM 20S που φλασάρει το Bangood τότε ξεκινάει αλλά αποτυγχάνει.

 

Μπες fastboot και φλασαρε με fastboot to stock recovery. Έχει κλειδώσει bootloader μάλλον και έχασε το A-boot. Δοκίμασε μήπως μπει το στοκ ρεcovery και βάλε την Dev Rom που έχουμε στην 1η σελίδα.

adb στο c χύμα μέσα το στοκ recovery και adb : fastboot flash recovery (recovery name).img

,Ρίξε ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6976109#post6976109

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα όσα αναγκάστηκα να διαβάσω εκ των υστέρων, δεν μ' άφησαν ΚΑΝΕΝΑ περιθώριο ελπίδας!
Το ίδιο λογικά είχα πάθει κι εγώ μ ένα xiaomi redmi note 3. Το έστειλα πισω χωρίς να πω ότι το πείραξα και μου το έφτιαξαν τζάμπα. Παντως αν κρατήσεις αρκετη ωρα το power κ το vol+ θα μπει σε fastboot mode. Με σωστούς drivers θα συνέλθει. Αυτά έκανα κι εγώ σ ενα cool1 που επίσης ξεφτίλισα. Ψαξτο και μην απελπίζεσαι

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πού υπάρχει το στοκ recovery;

 

Στη Ρομ fastboot 1η σελίδα... Μέσα θα δεις ένα αρχείο recovery.img..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει recovery.img στην fastboot 20S του Batyan.

 

Δεν υπάρχει recovery.img σε καμία από τις ROM της πρώτης σελίδας.

 

Δεν υπάρχει recovery.img για το Χ722.

 

στο αρχειο που κατέβασα εγώ έχει αυτά μέσα. Έχεις και συ τα ίδια; Το recovery που έχει μέσα δεν είναι το στοκ;

 

http://i66.tinypic.com/14ngx75.png

Link to comment
Share on other sites

Με τι το ξεζιπαρησες; Εγω εχω πολύ λιγότερα αρχεία. Μπορείς να ανεβάσεις το είδωλο κάπου;

 

Το κατέβασα από εδώ

https://drive.google.com/uc?id=0B-9i_XZeFiXUb2dwejlFUWxnQXc&export=download

( Δεν είναι είδωλο είναι ζιπ. Εγώ τα ανοίγω με winrar, αλλά δε νομίζω να είναι εκεί το πρόβλημα)

ίσως να μην κατέβηκε καλά.

Αν θέλεις να ανεβάσω μόνο το recovery, αλλά θα σου χρειαστούν και τα άλλα για το fastboot, οπότε κατέβασέ το ξανά ολόκληρο

 

EDIT

θα πρότεινα να μην φλασάρει κανείς την 026 είτε με update είτε με twrp του X720. μέχρι να βρούμε σίγουρη λύση για όλα.

Μια χαρά είναι και η 020. Χρειάζεται λίγος χρόνος ακόμη για το Χ722

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά και πάλι θα ήθελα μόνο το recovery σε αυτήν την φάση για να δω τι θα γίνει μέσω fastboot.

 

το ξεζιπάρεις και το βάζεις στο φάκελο με το fastboot Κλπ

https://mega.nz/#!4AozGZ4L!-IvzuS7MNS3tqiw800k7ON_NGTubGeODKHF9rSI39ZM

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν δεν πιασει στειλτο και συ πισω οπως ο αλλος φιλος nikos_nia86

ΑΝ σου πουν μου+σου+του ζητα επισκευη πχ..σε τοσο καινουριο τηλεφωνο δεν θα πουν οχι

πολυ κριμα ρε γμτο αλλα Μην τα παρατας με τιποτα!

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

Failed (remote: Partition flashing is not allowed)

 

Ευχαριστώ όπως και να'χει.

 

Καλημέρα . Μέσα πρέπει να έχει φάκελο με firmware update αρχείο NON-HLOS.bin

Δοκίμασε να φλασάρεις μόνο αυτό πρώτα και πόσταρε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χθες κράτησα ένα backup από το twrp και βγήκε συνολικά 9,83GB. Με πολύ λιγες εφαρμογές και φωτογραφίες που έχω, μου φαίνεται υπερβολικό. Σε άλλα τηλέφωνα έβγαινε περίπου 1,5-2Gb. Καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Tο αναγνωριζει, γράφει sending modem αλλά μένει στο writing modem. Αυτό είναι modem που έχει σχέση με τον πομποδέκτη και την συνδεσιμότητα. Θα μπορούσε να το "αναστήσει";;; :worry:

 

Έχει μέσα δεδομένα που χρειάζεται και ο bootloader. Δοκίμασες με εντολές adb σε power shell?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χθες κράτησα ένα backup από το twrp και βγήκε συνολικά 9,83GB. Με πολύ λιγες εφαρμογές και φωτογραφίες που έχω, μου φαίνεται υπερβολικό. Σε άλλα τηλέφωνα έβγαινε περίπου 1,5-2Gb. Καμια ιδέα;

 

Ναι γιατί πήρες και το system και το system IMG που δεν χρειάζεται. Δεν πειράζει .Αχρείαστο να ναι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλως. Σε περιβάλλον fastboot.

Μία πιθανή λύση είναι η παρακάτω αλλά πρέπει να έχουμε χ722 με ξεκλείδωτο bootloader να το κάνουμε.

Κατεβάζεις αυτό >> https://play.google.com/store/apps/details?id=ma.wanam.partitions

σε ένα ξεκλείδωτο χ722 root-αρισμένο με ξεκλείδωτο μαμά-bootloader και το εγκαθιστάς.

 

Το ανοίγεις μπαίνεις στο μενού και κάνεις backup στα:

> ΒΟΟΤ

> ΒΟΟΤCONFIG

To ABOOT είναι ο bootloader. Εάν μπορείς να το κάνεις backup μαζί με το BOOTCONFIG έχεις καθαρό X722 με ξεκλείδωτο Bootloader.

Δημιουργεί αρχεία .img . Αυτά πάς και τα φλασάρεις με fastboot adb ή power shell εντολές.

Μπαίνει ο μαμά ξεκλείδωτος bootloader και ξεκλειδώνει το τηλέφωνο.

Αν έχεις το χ722 ακόμα, περίμενε να βρούμε τα αρχεία με το Γιώργο και κάντο.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Mετα το αποτυχημένο φλασάρισμα σε 26S, o bootloader είναι καρακλειδωμένος!

 

Δοκίμασα και φλασάρισμα qfil του Χ720 με το flashtool 2 από το leeco.re και επίσης update.zip αλλά αποτυγχάνει. Ειδικά για τα update.zip, μετά το ξεζιπάρισμα που κάνει μόνο του, γράφει ότι λείπει το αρχείο manifest.xml.

 

H μόνη, κυριολεκτικά, ελπίδα που απομένει είναι να κάνει την εμφάνιση του qfil για το συγκεκριμένο μοντέλο.

 

Αυτό δεν έχει σχέση με το fail. Άλλο λείπει αρχείο και άλλο βγάζει σφάλμα. Φοράει sd820 και όχι sd821 αλλά από ότι είδα ούτε του max κάνει. Εμ ακολουθεί η Leeco τα χνάρια της xiaomi ....αν κάνεις λάθος κίνηση απροσεξία σε τιμωρεί. Έκανες τα παραπάνω που σου είπα? Βρήκες τα αρχεία από κάπου?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...