Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, δε βρίσκω πουθενά κάποιον οδηγό. Τώρα έχω αρχίσει κι έχω πρόβλημα με τις εφαρμογές τραπεζικής γιατί έχω μείνει στην 6.0.1 android, με την επίσημη 5.8.020S του... 2016.

 

Κι επειδή μπαίνω στρατό σε ένα μήνα, θέλω να έχω τα βασικά: Αξιοπιστία, μπαταρία, ήχο κι ομιλία σε 2 sim με 4g. Τα υπόλοιπα, δευτερεύοντα.

We do not let our enemies to have guns, why should we let them have ideas? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, δε βρίσκω πουθενά κάποιον οδηγό. Τώρα έχω αρχίσει κι έχω πρόβλημα με τις εφαρμογές τραπεζικής γιατί έχω μείνει στην 6.0.1 android, με την επίσημη 5.8.020S του... 2016.

 

Κι επειδή μπαίνω στρατό σε ένα μήνα, θέλω να έχω τα βασικά: Αξιοπιστία, μπαταρία, ήχο κι ομιλία σε 2 sim με 4g. Τα υπόλοιπα, δευτερεύοντα.

Πας αρχική και έχει λινκ για τα πάντα..

Περνάς TWRP αφού έχεις ελέγξει τον τον bootloader πρώτα

Βάζεις ανάλογα ποιο προτείνει ο developer της Ρομ που θα βάλεις..

Η επίσημο τελευταίο..

Κάνεις ένα backup ta πάντα να τα έχεις..

Μετά κάνεις όλα τα Wipe και φλάσαρεις τη Ρομ που θες..

Δες στο σύνδεσμο xda και έχει όλες τις Ρομ και οδηγίες για τα πάντα

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πας αρχική και έχει λινκ για τα πάντα..

Περνάς TWRP αφού έχεις ελέγξει τον τον bootloader πρώτα

Βάζεις ανάλογα ποιο προτείνει ο developer της Ρομ που θα βάλεις..

Η επίσημο τελευταίο..

Κάνεις ένα backup ta πάντα να τα έχεις..

Μετά κάνεις όλα τα Wipe και φλάσαρεις τη Ρομ που θες..

Δες στο σύνδεσμο xda και έχει όλες τις Ρομ και οδηγίες για τα πάντα

 

Tα έκανα όλα μόνος τελικά, ήμουν πολύ πανικόβλητος για να δω την πρώτη σελίδα. Τρομερή αναβάθμιση, αισθάνομαι σα να άλλαξα δεκαετία από το 6 στο 9 android. Και πολύ πιο άνετη ρομ η aicp σε σχέση με τη δυσκοίλια και περίεργη των Κινέζων. Μετάνιωσα που δεν το είχα κάνει νωρίτερα.

 

Απλά για κάποιο λόγο μου έχει χαλάσει η ποιότητα κλήσης επειδή απεγκατέστησα την ορίτζιναλ εφαρμογή με το magisk και το system app και κράτησα αυτή των gapps. Πώς μπορώ να επιστρέψω στην ορίτζιναλ της aicp χωρίς να περάσω και πάλι το λούκι του πέρα - δώθε; Το system app αποτυγχάνει διαρκώς και συνεχόμενα να επαναφέρει από το recycle bin την εφαρμογή "Τηλέφωνο".

Edited by qwertyuiop2
We do not let our enemies to have guns, why should we let them have ideas? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Tα έκανα όλα μόνος τελικά, ήμουν πολύ πανικόβλητος για να δω την πρώτη σελίδα. Τρομερή αναβάθμιση, αισθάνομαι σα να άλλαξα δεκαετία από το 6 στο 9 android. Και πολύ πιο άνετη ρομ η aicp σε σχέση με τη δυσκοίλια και περίεργη των Κινέζων. Μετάνιωσα που δεν το είχα κάνει νωρίτερα.

 

Απλά για κάποιο λόγο μου έχει χαλάσει η ποιότητα κλήσης επειδή απεγκατέστησα την ορίτζιναλ εφαρμογή με το magisk και το system app και κράτησα αυτή των gapps. Πώς μπορώ να επιστρέψω στην ορίτζιναλ της aicp χωρίς να περάσω και πάλι το λούκι του πέρα - δώθε; Το system app αποτυγχάνει διαρκώς και συνεχόμενα να επαναφέρει από το recycle bin την εφαρμογή "Τηλέφωνο".

Φλάσαρε ξανά dirty την Ρομ..Αν δεν στρώσει κάνε wipe system data cacche and dalvik άρα καθαρή εγκατάσταση..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από 2 χρόνια απροβλημάτιστης χρήσης, με τη ρομ του banggood, άρχισε να χάνει πρόσκαιρα το σήμα όταν είναι επιλεγμένο το 4g, πρόβλημα που νομίζω ότι είναι γνωστό.

Παρατήρησα όμως ότι δεν στέλνει και sms.

Με επιλεγμένο το 3g, δεν υπάρχουν προβλήματα.

Γνωρίζει κανείς αν με αλλαγή της ρομ, φτιάχνουν τα παραπάνω ή να το αφήσω στο 3g, αν είναι θέμα hardware;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια απροβλημάτιστης χρήσης, με τη ρομ του banggood, άρχισε να χάνει πρόσκαιρα το σήμα όταν είναι επιλεγμένο το 4g, πρόβλημα που νομίζω ότι είναι γνωστό.

Παρατήρησα όμως ότι δεν στέλνει και sms.

Με επιλεγμένο το 3g, δεν υπάρχουν προβλήματα.

Γνωρίζει κανείς αν με αλλαγή της ρομ, φτιάχνουν τα παραπάνω ή να το αφήσω στο 3g, αν είναι θέμα hardware;

 

Κάνε του μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και Πιθανότατα στρώσει το ίδιο έκανα και εγώ.Ειμαι με την 20s Μπανγκόκ.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα

 

μου επεστρεψαν το τηλεφωνο μετα απο πολυ καιρο που το ειχα δωσει σε συγγενικο προσωπο

εχει την τελευταια official rom η οποια ειναι οκ αλλα εχει πολυ bloatware

 

δεν χρησιμοποιω καθολου δεδομενα ,ποια rom να του περασω?

 

edit

 

τελικα περασα την τελευταια aosip

 

προβληματα

 

δεν φωτιζονται τα πληκτρα πλοηγησης κ δεν βρισκω καμια σχετικη ρυθμιση

δεν υπαρχει καμια επιλογη για το ποιες εφαρμογες εκκινουν αυτοματα

κ το σημαντικοτερο ,περασα μια φορα δαχτυλικο αποτυπωμα ,δουλεψε σωστα κ μια χαρα ,κανω επανεκκινηση κ απο τοτε δεν δουλευει καθολου κ δεν σκαναρει καν το δαχτυλο οταν προσπαθω να το ξαναπερασω

 

αν δεν υπαρχει λυση θα ψαχτω με καμια καθαρισμενη 20s αν βρω

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει gcam για τις μαμα roms? ,εβαλα την 30αρα του χρηστου που ειναι η μονη που δουλευει απροβληματιστα

 

παλιοτερα ειχα βρει κ ειχα βαλει μια gcam σε 26s rom αλλα την εχω χασει

 

γενικοτερα ποια καμερα ειναι προτεινομενη για τις μαμα roms?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει gcam για τις μαμα roms? ,εβαλα την 30αρα του χρηστου που ειναι η μονη που δουλευει απροβληματιστα

 

παλιοτερα ειχα βρει κ ειχα βαλει μια gcam σε 26s rom αλλα την εχω χασει

 

γενικοτερα ποια καμερα ειναι προτεινομενη για τις μαμα roms?

 

Δοκίμασε αυτή.

https://mega.nz/#!hPp2CIJA!ppVQfi5Us95ork-L79jecUGQdLRG27mo5guOB-0g5kI

Πάντως για βίντεο και πρωινές φωτογραφίες καλύτερη είναι η μαμά..

Αν θέλεις να πας σε night shot πας σε pie treble kai se Gcam 7.09

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή.

https://mega.nz/#!hPp2CIJA!ppVQfi5Us95ork-L79jecUGQdLRG27mo5guOB-0g5kI

Πάντως για βίντεο και πρωινές φωτογραφίες καλύτερη είναι η μαμά..

Αν θέλεις να πας σε night shot πας σε pie treble kai se Gcam 7.09

 

εβαλα μια αλλη gcam που πρεπει να ειναι η ιδια ,η μαμα τις βγαζει κουνημενες για πλακα ,μερα με την νυχτα η gcam

ευχαριστω πολυ

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή.

https://mega.nz/#!hPp2CIJA!ppVQfi5Us95ork-L79jecUGQdLRG27mo5guOB-0g5kI

Πάντως για βίντεο και πρωινές φωτογραφίες καλύτερη είναι η μαμά..

Αν θέλεις να πας σε night shot πας σε pie treble kai se Gcam 7.09

 

Χρηστο ζηταω την βοηθεια σου

 

εκανα επαναφορα απο twrp full backup (το twrp ειναι αυτο που προτεινεις στην αρχικη σελιδα για την 30αρα σου) την rom σου που ειχα σεταρει κ ολα καλα

 

ομως οταν τελειωνει η επαναφορα ολα ειναι οκ εκτος απο το adaway που δεν μπορει να γραψει στο root partition γιατι ειναι read only

 

διαβασα οτι μπορεις να φλασαρεις απο twrp καποιο zip που να το κανει writable

 

ειναι δυνατο κατι τετοιο?

σε ευχαριστω εκ των προτερων

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο ζηταω την βοηθεια σου

 

εκανα επαναφορα απο twrp full backup (το twrp ειναι αυτο που προτεινεις στην αρχικη σελιδα για την 30αρα σου) την rom σου που ειχα σεταρει κ ολα καλα

 

ομως οταν τελειωνει η επαναφορα ολα ειναι οκ εκτος απο το adaway που δεν μπορει να γραψει στο root partition γιατι ειναι read only

 

διαβασα οτι μπορεις να φλασαρεις απο twrp καποιο zip που να το κανει writable

 

ειναι δυνατο κατι τετοιο?

σε ευχαριστω εκ των προτερων

Ναι κάπου παίζει αυτό το ζιπακι .. ψάξε xda στο αντίστοιχο νήμα..

Τώρα εάν είναι γενικό το πρόβλημα και άλλα apps δεν θα μπορούν..

Δοκίμασες απεγκαταστααη και επανεγκατάσταση?

Πάντως γενικά να ξέρεις ότι καλό είναι τα μπακαπ να τα κάνουμε restore με την ίδια TWRP που τα πήραμε

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάπου παίζει αυτό το ζιπακι .. ψάξε xda στο αντίστοιχο νήμα..

Τώρα εάν είναι γενικό το πρόβλημα και άλλα apps δεν θα μπορούν..

Δοκίμασες απεγκαταστααη και επανεγκατάσταση?

Πάντως γενικά να ξέρεις ότι καλό είναι τα μπακαπ να τα κάνουμε restore με την ίδια TWRP που τα πήραμε

 

to magisk μια χαρα επαιξε ενημερωση κ manager k του root

δοκιμασα απεγκαταστααη και επανεγκατάσταση με πιο καινουργια εκδοση ,τζιφος τα ιδια

με τo δικο σου twrp εκανα κ backup k restore

 

xda δεν εχω βρει τετοιο zip για το τηλεφωνο μας ,αν δεν παιζει να την βαλω απο την αρχη να τελειωνω

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

to magisk μια χαρα επαιξε ενημερωση κ manager k του root

δοκιμασα απεγκαταστααη και επανεγκατάσταση με πιο καινουργια εκδοση ,τζιφος τα ιδια

με τo δικο σου twrp εκανα κ backup k restore

 

xda δεν εχω βρει τετοιο zip για το τηλεφωνο μας ,αν δεν παιζει να την βαλω απο την αρχη να τελειωνω

 

Αν ήσουν με άλλο TWRP Treble και Ρομ pie κλπ για αυτό τα έχεις όλα αυτά. Κάνε ένα change repair format μετά βάλε το TWRP που έκανες το backup και λογικά θα είναι όλα οκ

How to change file system f2fs or ext4 if doesn't change..

Go to wipe.. advance wipe..select wipe data dalvik and cache and make wipe.. reboot to recovery..go again to wipe advance wipe.. check data..press on change repair file system.. check exfat..slide to do it..go back.. check again ext4.. slide to do it..go back.. select cache.. change repair.. format exfat again with ext4..slide to do it..go at 1st page.. make reboot to recovery..now you are with ext4.. flash any ROM from EUI to Pie..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το κινητο ειναι κλειστο εδω κ μηνες απο τοτε που επεσε επιδημια σε πολλα Leeco pro απ οτι θυμαμαι

ειδα οτι βγαινει ευκολα η οθονη οποτε δεν ειναι τιποτε να την αλλαξω

εχει δοκιμασει καποιος φιλος απο αυτους που τους εκλεισε ξαφνικα κ δεν ξανανανοιξε

να αλλαξει οθονη? να μπω σ αυτη την διαδικασια η δεν αξιζει τον κοπο

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που το έχει κλείσει εδώ και καιρό...

Δοκίμασε λίγο αυτά που γράφω...

 

Μου το έχει κάνει 2-3 φορές, η πρώτη ήταν πριν τον χρόνο και οι άλλες 2 περίπου ανα 4-5 μηνες. Anyway εγώ διαπίστωσα ότι ήταν προβληματικός συνδιασμός φορτιστή-καλωδίου.

 

Την 1 φορά άλλαξα φορτιστή (σημείωση: ποτέ δεν έκανα χρήση του δικού του φορτιστή που κάνει και γρήγορη φόρτιση) με το ίδιο καλώδιο, ξύπνησε μετά από κάποιες ώρες φόρτισης, πατώντας το power button για πολύ ώρα συνεχόμενα, πχ 1 λεπτό...

 

Την επόμενη άλλαξα καλώδιο, παλι το άφησα να φορτίσει αρκετές ώρες και ξύπνησε με τον ίδιο τρόπο.

 

Τελευταία φορά που μου το έκανε, απλώς άφησα το τηλέφωνο να φορτίζει επί ώρες κ ύστερα πάτησα το power button συνεχόμενα όπως την 1η φορά...

 

Ίδιο περιστατικό έχει συμβεί 2 φορές σε φθηνότερο μοντέλο της LeEco και τις 2 φορές είπα στον κάτοχο να το αφήσει στον φορτιστή για μια ολόκληρη μέρα και να δοκιμάσει με παρατεταμένο πάτημα το άνοιγμα της συσκευής. Δούλεψε και τις 2 φορές.

 

Μη ρωτήσετε ποιο είναι το συμπέρασμα...

Παίρνω nandroid backup όσο συχνά μπορώ, local backup σε usb stick κ μετά μεταφορά σε NAS φωτογραφίες και λοιπά σημαντικά αρχεία κ απλώς εύχομαι να βγάλει κανα χρόνο ακόμα το τηλέφωνο (να κλείσω τα 3.5 χρόνια δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το κινητο ειναι κλειστο εδω κ μηνες απο τοτε που επεσε επιδημια σε πολλα Leeco pro απ οτι θυμαμαι

ειδα οτι βγαινει ευκολα η οθονη οποτε δεν ειναι τιποτε να την αλλαξω

εχει δοκιμασει καποιος φιλος απο αυτους που τους εκλεισε ξαφνικα κ δεν ξανανανοιξε

να αλλαξει οθονη? να μπω σ αυτη την διαδικασια η δεν αξιζει τον κοπο

 

Το κάνουν τα elite αυτό κατά καιρούς.

Απλά θα επιμείνεις πατώντας τα vol up and power για ίσως και 3-5 λεπτά και θα μπει TWRP αν δεν μπει, πατάς vol- power μπαίνει σε fastboot και φλάσαρεις κι ένα TWRP με το εργαλείο στην αρχική ή με εντολές.

Το έχει κάνει του γιου μου 2 φορές ως τώρα αλλά με αυτά που σου είπα σε 5 λεπτά ήταν ζωντανό χωρίς να χαθεί τίποτα.

Φορτίσε το πριν κι ας μήν βλέπεις λαμπάκι να ανάβει. Νοιώσε απλά αν ζεσταίνεται κατά την φόρτιση, που σημαίνει ότι φορτίζει κανονικά.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, θα κάνεις τίποτε και για το δικό μας κινητο όπως έχεις κάνει απίστευτα πράγματα για το Le max 2?Βλεπω στο νήμα συνεχώς νέες rom με απίστευτα profiles για μπαταρία κ.α. Επισης, έκανες και την 10αρα!Εμεις εδώ δεν αξίζουμε τίποτε από αυτά;;

Αστειεύομαι.. Όπως και να εχει, ευχαριστούμε για όσα έχεις κάνει για εμάς ως τώρα!!

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, θα κάνεις τίποτε και για το δικό μας κινητο όπως έχεις κάνει απίστευτα πράγματα για το Le max 2?Βλεπω στο νήμα συνεχώς νέες rom με απίστευτα profiles για μπαταρία κ.α. Επισης, έκανες και την 10αρα!Εμεις εδώ δεν αξίζουμε τίποτε από αυτά;;

Αστειεύομαι.. Όπως και να εχει, ευχαριστούμε για όσα έχεις κάνει για εμάς ως τώρα!!

Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω από τις Ρομ που έχετε ήδη στο xda από mosimchah ans codeworkx άλλωστε ότι έχουμε από sources το οφείλουμε σε αυτούς και στον tortel.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω από τις Ρομ που έχετε ήδη στο xda από mosimchah ans codeworkx άλλωστε ότι έχουμε από sources το οφείλουμε σε αυτούς και στον tortel.;)
Έχεις δίκιο!! Ευχαριστούμε και πάλι!! ;-)

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κάνουν τα elite αυτό κατά καιρούς.

Απλά θα επιμείνεις πατώντας τα vol up and power για ίσως και 3-5 λεπτά και θα μπει TWRP αν δεν μπει, πατάς vol- power μπαίνει σε fastboot και φλάσαρεις κι ένα TWRP με το εργαλείο στην αρχική ή με εντολές.

Το έχει κάνει του γιου μου 2 φορές ως τώρα αλλά με αυτά που σου είπα σε 5 λεπτά ήταν ζωντανό χωρίς να χαθεί τίποτα.

Φορτίσε το πριν κι ας μήν βλέπεις λαμπάκι να ανάβει. Νοιώσε απλά αν ζεσταίνεται κατά την φόρτιση, που σημαίνει ότι φορτίζει κανονικά.

το εβαλα στη φορτιση κ το αφησα 24 ωρες κ ναι ηταν ζεστο το κινητο αλλα εχει μουλαρωσει κ δεν ανοιγει μεχρο σχοινι εβαλα να τα παταει το power με το + η τo - για αρκετη ωρα αλλα τπτ :(
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα στη φορτιση κ το αφησα 24 ωρες κ ναι ηταν ζεστο το κινητο αλλα εχει μουλαρωσει κ δεν ανοιγει μεχρο σχοινι εβαλα να τα παταει το power με το + η τo - για αρκετη ωρα αλλα τπτ :(

 

Τότε δυστυχώς πας για Qfil και εάν δεν εχει ufs error θα ζωντανέψει σε λίγα λεπτά.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ROM που έχετε δοκιμάσει τελευταία;

 

Έχω την πιο πρόσφατη AoSiP και η μπαταρία συνεχίζει να "ξελιγώνεται"... :p

Link to comment
Share on other sites

Τότε δυστυχώς πας για Qfil και εάν δεν εχει ufs error θα ζωντανέψει σε λίγα λεπτά.
τι είναι το qfil Χρήστο δώσε μας τα φώτα σου
Link to comment
Share on other sites

τι είναι το qfil Χρήστο δώσε μας τα φώτα σου

 

Εδώ.. Διάβασε προσεκτικά όλες τις οδηγίες και ακολούθησε τις βήμα βήμα.

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/qfil-x722-t3846553

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...