Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ, με λίγη ταλαιπωρία (σκουριασμένος...) εγκατέστησα twrp και AOSiP.

 

Ψάχνω τώρα πως θα βάλω playstore (opengapps απ' ότι κατάλαβα), μετά gcam και τέλος να ρουτάρω...

 

ΥΓ: Όχι ότι καίγομαι ιδιαίτερα, αλλά επιλογή για ελληνικά στο μενού έχει;

Edited by GreenMob
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ, με λίγη ταλαιπωρία (σκουριασμένος...) εγκατέστησα twrp και AOSiP.

 

Ψάχνω τώρα πως θα βάλω playstore (opengapps απ' ότι κατάλαβα), μετά gcam και τέλος να ρουτάρω...

 

ΥΓ: Όχι ότι καίγομαι ιδιαίτερα, αλλά επιλογή για ελληνικά στο μενού έχει;

 

τι ψάχνεις? Δεν φλάσαρες τα gapps μετά την εγκατάσταση της ρομ ? Ναι εχει κανονικά Ελληνικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τι ψάχνεις? Δεν φλάσαρες τα gapps μετά την εγκατάσταση της ρομ ? Ναι εχει κανονικά Ελληνικά

Ψάχνω εννοώ διαβάζω να δω πως γίνεται.

 

Στο Open GApps Platform διαλέγω ARM64; Στα άλλα έβαλα 9.0 και stock.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ, μάλλον έπρεπε να φλασάρω μαζί και το Open GApps απ' ότι βλέπω τώρα και μάλλον είναι καλό να το ξαναστήσω από την αρχή.

 

Τα ελληνικά δεν τα βρίσκω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα AOSiP μαζί με Open GApps. Πέρασα και gcam με το xml. Απομένει το ρουτάρισμα...

 

ΟΜΩΣ!

 

- Στην αρχή μου φάνηκε πως υπερθερμαινόταν το τηλέφωνο, αλλά μάλλον δεν ισχύει. Θα το παρακολουθήσω.

 

- Μου κράσαρε η κάμερα πριν βάλω gcam. Αλλά και με gcam παίζει ναι μεν η κάμερα και τραβάω φωτός, αλλά κρασάρει όταν πάω να τις δω. Και κρασάρει ΚΑΙ η εφαρμογή Photos.

 

Προβληματίζομαι μήπως δοκιμάσω και AICP. Εκτός αν κάτι δεν "έκατσε" καλά;

Edited by GreenMob
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω το Lineage OS. Αρκετά διαδεδομένο βλέπω να είναι και μάλλον -στο σύνολο- από τα πιο ώριμα OS.

 

Υπάρχουν επιχειρήματα εναντίον της επιλογής του συγκεκριμένου;

Edited by GreenMob
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα AOSiP μαζί με Open GApps. Πέρασα και gcam με το xml. Απομένει το ρουτάρισμα...

 

ΟΜΩΣ!

 

- Στην αρχή μου φάνηκε πως υπερθερμαινόταν το τηλέφωνο, αλλά μάλλον δεν ισχύει. Θα το παρακολουθήσω.

 

- Μου κράσαρε η κάμερα πριν βάλω gcam. Αλλά και με gcam παίζει ναι μεν η κάμερα και τραβάω φωτός, αλλά κρασάρει όταν πάω να τις δω. Και κρασάρει ΚΑΙ η εφαρμογή Photos.

 

Προβληματίζομαι μήπως δοκιμάσω και AICP. Εκτός αν κάτι δεν "έκατσε" καλά;

Τελικά όποια ROM και να βάλω (AOSIP, AICP, MOKEE) η εφαρμογή "Κάμερα" κρασάρει. Τις πταίει;;; Καμμια ιδέα; Το έχει συναντήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όποια ROM και να βάλω (AOSIP, AICP, MOKEE) η εφαρμογή "Κάμερα" κρασάρει. Τις πταίει;;; Καμμια ιδέα; Το έχει συναντήσει κανείς;

 

εγώ απάντησει δεν μπορώ να δώσω, θα ήταν ίσως καλύτερα να ρωτούσες στο xda στα topics των ρομ μ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως θα κανω το κινητο φιλου treble για να εγκαταστησω καποια απο τις τελευταιες ρομ; Απο το twrp του cris Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα η οχι;

Καμια βοηθεια για εδω;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια για εδω;

 

την διαδικασία του treble εγώ δεν την έχω κάνει, νομίζω όμως ότι στο νήμα κάπου αναλύεται, ψάξε λίγο μπας και την βρεις. Από εκεί και πέρα στα τελευταία μηνύματα υπάρχει η διαδικασία με link για aicp και aosip

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ρίχνεις και την έκδοση : Gcam_6.1.021_Advanced_V1.6.190614.0200.apk με το BadCluster_-_Best.xml και είσαι άρχοντας

Έβαλα τη συγκεκριμένη έκδοση της gcam.

Το HDR σου δουλεύει κανονικά; Εμένα έχω την εντύπωση πως όχι.

 

Έχει 3 επιλογές. "HDR+ ανενεργό", "HDR+ ενεργό" και "Ενεργοποίηση HDR+". Δε βλέπω διαφορά στις φωτογραφίες μεταξύ τους. Εντωμεταξύ ποιά η διαφορά της 2ης από την 3η επιλογή;

 

Το NightVision μου δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

την διαδικασία του treble εγώ δεν την έχω κάνει, νομίζω όμως ότι στο νήμα κάπου αναλύεται, ψάξε λίγο μπας και την βρεις. Από εκεί και πέρα στα τελευταία μηνύματα υπάρχει η διαδικασία με link για aicp και aosip

Αφού διαβάζω ότι για εγκατάσταση πχ aicp στο νήμα του xda γράφει treble. Είναι δυνατόν να εγκατασταθεί χωρίς να κάνεις πρώτα τη συγκεκριμένη διαδικασία; Σου είναι εύκολο να πισταρεις τα link για τις Ρομ που αναφέρεις; Ευχαριστώ.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη συγκεκριμένη έκδοση της gcam.

Το HDR σου δουλεύει κανονικά; Εμένα έχω την εντύπωση πως όχι.

 

Έχει 3 επιλογές. "HDR+ ανενεργό", "HDR+ ενεργό" και "Ενεργοποίηση HDR+". Δε βλέπω διαφορά στις φωτογραφίες μεταξύ τους. Εντωμεταξύ ποιά η διαφορά της 2ης από την 3η επιλογή;

 

Το NightVision μου δουλεύει κανονικά.

 

δεν έχω δει διαφορά και εγώ, το έχω στο HDR+ενεργό

 

Αφού διαβάζω ότι για εγκατάσταση πχ aicp στο νήμα του xda γράφει treble. Είναι δυνατόν να εγκατασταθεί χωρίς να κάνεις πρώτα τη συγκεκριμένη διαδικασία; Σου είναι εύκολο να πισταρεις τα link για τις Ρομ που αναφέρεις; Ευχαριστώ.

για την aicp δεν ξέρω, εγώ έχω περάσει την aosip https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/rom-aosip-t3876679/page41 αν και πιστεύω ότι και οι δύο πάνω κάτω το ίδιο είναι, πάντως διαδικασία treble εγώ δεν έκανα και δεν έχω κάποια δυσλειτουργία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά όποια ROM και να βάλω (AOSIP, AICP, MOKEE) η εφαρμογή "Κάμερα" κρασάρει. Τις πταίει;;; Καμμια ιδέα; Το έχει συναντήσει κανείς;

Λοιπόν, με την έκδοση AICP p14.0 της 11ης Ιουλίου, σταμάτησαν να κρασάρουν οι φωτογραφίες. Την native εφαρμογή της κάμερας την έσβησα πλέον, αλλά φαντάζομαι ότι κι εκείνη δε θα κράσαρε πλέον.

 

taliban επίσης συνηδειτοποίησα τώρα ότι η έκδοση της gcam που μου πρότεινες δε μου αποθηκεύει RAW ενώ το έχω επιλέξει. Εσένα σου σώζει RAW αρχεία κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φίλος που έχει το συγκεκριμένο κινητό αποφάσισε να πάει σε androud 9. Από όλες τις Ρομ του xda όπως lineagos, aicp, aosip, rr ποια έχετε να μου προτείνεται; Θέλω να είναι σταθερή με καλή αναμονή μπαταρίας να δουλεύει η gcamera και αν έχει κάποια από αυτές ota. Εννοείται θα ακολουθήσω τα βήματα προηγούμενων σελίδων. Η εφαρμογή remote δουλεύει σε όλες; Σας ευχαριστώ πολύ.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Φίλος που έχει το συγκεκριμένο κινητό αποφάσισε να πάει σε androud 9. Από όλες τις Ρομ του xda όπως lineagos, aicp, aosip, rr ποια έχετε να μου προτείνεται; Θέλω να είναι σταθερή με καλή αναμονή μπαταρίας να δουλεύει η gcamera και αν έχει κάποια από αυτές ota. Εννοείται θα ακολουθήσω τα βήματα προηγούμενων σελίδων. Η εφαρμογή remote δουλεύει σε όλες; Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Εγώ έχω την AoSiP, περίπου 1 χρόνο. Δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα, όλα παίζουν κανονικά. Απλά καμιά φορά η μπαταρία σε WiFi τελειώνει γρήγορα, ακόμα και αν δε χρησιμοποιώ το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Παω να τη κατεβασω απο εδω https://ota.zuk.qnsystem.com/download/zl1/ και σταματα συνεχως με σφαλμα. Υπαρχει καποιο link σε google η mega: Ποια gcamera να εγκαταστησω:

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Παω να τη κατεβασω απο εδω https://ota.zuk.qnsystem.com/download/zl1/ και σταματα συνεχως με σφαλμα. Υπαρχει καποιο link σε google η mega: Ποια gcamera να εγκαταστησω:

 

η aosip η τελευταία έχει θέμα στο downloading εδώ και κάποιες μέρες, προισπάθησε μέσα από το link του topic στο xda (αν και δεν το βλέπω ούτε από εκεί να τα καταφέρνεις )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το remote control απο που μπορω να το κατεβασω: Mολις περασα την aosip.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Το remote control απο που μπορω να το κατεβασω: Mολις περασα την aosip.

 

Πάτα το link και θα κατέβει απευθείας.

 

https://ota.zuk.qnsystem.com/leeco-ir/LetvRemoteControl.apk

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο μου διεφυγε απο τη σελιδα. Σε ευχαριστω πολυ. Σου ειναι ευκολο αν γνωριζεις που μπορω να βρω ωστε να εγκαταστησω dolby και viper4: Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο μου διεφυγε απο τη σελιδα. Σε ευχαριστω πολυ. Σου ειναι ευκολο αν γνωριζεις που μπορω να βρω ωστε να εγκαταστησω dolby και viper4:

 

To Dolby δεν το έχω, το άλλο δεν έχω ιδέα τι είναι. :D

Link to comment
Share on other sites

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Οπως ανεφερα περασα επιτυχως την aosip. Παρατηρησα ομως μεγαλο battery drain μεσα σε 9-10 ωρες το βραδυ μεχρι το πρωι που το κοιταξα επεσε 18%!! Οσοι εχετε τη συγκεκριμενη ρομ η παρομοια ριξτε καμια συμβουλη για τη βελτιωση της καταστασης. Εννοειται οτι wifi, data,gps κτλ ηταν κλειστα κατα τη διαρκεια της νυχτας.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link με οδηγό για να περάσω την AOSiP ?

 

Ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εδω αναλυτικα τα βηματα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455915&page=239. Περνας τη ρομ και μετα τα gapps. Ανοιγει το κινητο κανωντας τις διαφορες ρυθμισεις και ενεργοποιωντας την επιλλογη για προγραμματιστες. Κανεις reboot recovery και φλασαρεις το magisk για ρουτ και οταν ανοιξει ξανα περνας το magiskmanager.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...