Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την aicp 14 9pie εχω τώρα πρίν είχα την lineage 16 , και την Mokee
Όχι τότε, δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό το κουτάκι..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι τότε, δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό το κουτάκι..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν το κάνω ? ..νομίζω το έκανα κάποια φορά..θα γίνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

αν το κάνω ? ..νομίζω το έκανα κάποια φορά..θα γίνει κάτι?
Θεωρώ ότι δεν θα γίνει κάτι, όχι..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απογοητευμενος απο την aicp 14 (androidi 9) θα πω η aicp 13 25/2 εκδοση

 

Εγω παλι θα προτεινω την AICP 14, την τελευταια εκδοση..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αν συμβαινουν και σε σενα

στην gallery στα βιντεο λειτουργει το seeking? (να προχωρησεις το βιντεο μπροστα ή πισω; )

σε bluetooth συνδεση με ηχειο ή ακουστικα ή αμαξι εχεις κοψιματα ή αποσυνδεσεις;

και το equaliser λειτουργει;

 

αυτα τα 3 ειναι ισως τα πιο εκνευριστικα για μενα

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες ξεκίνησα πρακτική στο Μέγαρο του ΟΤΕ, στο Μαρούσι. Έχει αρκετά γρήγορο Wi-Fi (πιάνω 250 Mbps για πλάκα) και οι αναμεταδότες είναι της Cisco.

 

Παρατήρησα λοιπόν, ότι το battery drain είναι τεράστιο! Μιλάμε είχα 2 ώρες το κινητό πάνω στο γραφείο (δούλευα σε υπολογιστή) και η μπαταρία από 70% έπεσε στο 40%, με ελάχιστη χρήση!! Απλά το είχα στο Wi-Fi συνδεδεμένο να κάθεται και ζεσταινόταν μόνο του. :wacko::wacko::wacko:

 

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα, με την AoSiP? Έχω την έκδοση της 7ης Ιουνίου. Φταίει η ROM, φταίει η μπαταρία του κινητού ή μήπως φταίει το Wi-Fi του ΟΤΕ; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

μηπως καποια εφαρμογη δουλευε στο παρασκηνιο;

ανοιξες να δεις τη χρηση μπαταρίας;

 

Μου έδειξε ότι μεγάλο ποσοστό την έφαγε το Ookla Speedtest, ενώ το είχα κλειστό. :wacko: Της έβαλα έναν περιορισμό στο παρασκήνιο και θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορει καποιος να μου πει πως θα κανω το κινητο φιλου treble για να εγκαταστησω καποια απο τις τελευταιες ρομ; Απο το twrp του cris Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα η οχι;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια.

Το κινητό έχει εγκαταστημένη (οχι απο εμένα) /την aicp 13.1 πριν από τον Μαρτη του 2018.

Προσπάθησα σήμερα να κάνω ota update στην 18/04 weekly update 14.0 aicp_zl1_p-14.0-weekly-20190418 και μετά το wipe μου βγάζει λάθος 7 και λέει ότι η ρομ είναι για τα κινητά (περιλαμβάνει το lex722) γράφει το κινητό αυτό είναι .τιποτα... και με κόκκινα γράμματα error 7.

και φυσικά σταματάει και δεν την κάνει install.

Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

@kerkyra

προσπαθεις να πας απο android 8 σε android 9 και μαλλον δεν ειναι συμβατο το twrp

προσπαθησε να φλασαρεις αυτη τη ρομ ειναι android 8 με security patch μαιου 2019 και καποιες αλλες βελτιωσεις

Link to comment
Share on other sites

@kerkyra

προσπαθεις να πας απο android 8 σε android 9 και μαλλον δεν ειναι συμβατο το twrp

προσπαθησε να φλασαρεις αυτη τη ρομ ειναι android 8 με security patch μαιου 2019 και καποιες αλλες βελτιωσεις

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια θα το δοκιμάσω.

Μία ερώτηση ακόμα: για το error 7 λένε ότι το twrp είναι παλιό και θέλει αναβάθμιση.

Πως γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια θα το δοκιμάσω.

Μία ερώτηση ακόμα: για το error 7 λένε ότι το twrp είναι παλιό και θέλει αναβάθμιση.

Πως γίνεται αυτό?

 

κατέβασε αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=me.twrp.twrpapp&hl=en_US και πέρασε το νεότερο twrp για την συσκευή σου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο μην κάνω καμμια βλακεία...

 

Σε x722 ενός έτους που δεν έχει πειραχτεί (Android 6.0.1, EUI 5.8.020S), θέλω να περάσω την τελευταία AICP 14.

 

Έχω περάσει πέρσι σε ένα ίδιο κινητό, mod του crisbal που ήθελε και twrp κλπ. αλλά δε θυμάμαι πολλά σήμερα. Δε θέλω αναλυτικές οδηγίες, απλά ένα ξεκαθάρισμα για να μην διπλοτσεκάρω με τις ώρες πάλι για να τα θυμηθώ...

 

Στους xda εδώ έχει οδηγίες που λένε:

How to flash for the first time:

(Again: Don't do it if you don't know it!)

 

1. Download the ROM and GApps and transfer them to your device.

2. Boot to recovery (TWRP recommended).

3. Wipe the System, Cache, Data and ART/Dalvik cache.

4. Flash the ROM Zipfile.

5. Flash the GApps (optional, needed for e.g. Google Playstore to work).

6. Reboot and set up your device, enable developer settings and in them OEM unlock/Advanced reboot/USB tethering.

7. Reboot back into TWRP recovery.

8. Flash the root solution of your choice (optional).

9. Reboot your device.

 

Χρειάζονται ΜΟΝΟ αυτά τα βήματα για να περάσω τη ROM ή και twrp κλπ;;; Δε μπορώ να θυμηθώ ρε γμτ ούτε αν πέρσι ήθελε root η συσκευή ή όχι. Το root είναι προαιρετικό για έξτρα δυνατότητες;

 

Κάποιος λίγο απλά να με βοηθήσει να φρεσκάρω τη μνήμη μου. Δεν είμαι άσχετος με το σπορ, απλά ρωτάω για τη σιγουράτζα και την επίσπευση γιατί έχει πρόβλημα άλλη συσκευή μου και επείγομαι ολίγον τι.

 

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, επειδή παράλληλα ψάχνω για να τα θυμηθώ. Γράφω τα ευρήματά μου και με διορθώνετε ή με επιβεβαιώνετε για να σιγουρευτώ:

 

Αν κατάλαβα καλά, δεν είναι απαραίτητο το twrp, αλλά προτείνεται ιδιαίτερα. Σωστά;

 

Root πάλι δεν είναι μάλλον απαραίτητο. Τί είναι καλύτερο; Τί συνηθίζεται; Υπέρ και κατά;;;

Νέο edit: Ώπα αν διάβασα καλά για να κάνω Install το twrp χωρίς root πρέπει να εμπλέξω και pc οπότε μάλλον περισσότερη βαβούρα;

 

Συνολικά, μάλλον αυτό που έχω να κάνω είναι απλά να κατεβάσω και εγκαταστήσω twrp και μετά μέσω αυτού να εγκαταστήσω την έκδοση που θα κατεβάσω από AICP. Ε;

 

Αναμένω κάποιον καλό άνθρωπο να μου απαντήσει περιεκτικά για να άρει τους φόβους μου και να προχωρήσω ακάθεκτος.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Edited by GreenMob
Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο μην κάνω καμμια βλακεία...

 

Σε x722 ενός έτους που δεν έχει πειραχτεί (Android 6.0.1, EUI 5.8.020S), θέλω να περάσω την τελευταία AICP 14.

 

Έχω περάσει πέρσι σε ένα ίδιο κινητό, mod του crisbal που ήθελε και twrp κλπ. αλλά δε θυμάμαι πολλά σήμερα. Δε θέλω αναλυτικές οδηγίες, απλά ένα ξεκαθάρισμα για να μην διπλοτσεκάρω με τις ώρες πάλι για να τα θυμηθώ...

 

Στους xda εδώ έχει οδηγίες που λένε:

 

 

Χρειάζονται ΜΟΝΟ αυτά τα βήματα για να περάσω τη ROM ή και twrp κλπ;;; Δε μπορώ να θυμηθώ ρε γμτ ούτε αν πέρσι ήθελε root η συσκευή ή όχι. Το root είναι προαιρετικό για έξτρα δυνατότητες;

 

Κάποιος λίγο απλά να με βοηθήσει να φρεσκάρω τη μνήμη μου. Δεν είμαι άσχετος με το σπορ, απλά ρωτάω για τη σιγουράτζα και την επίσπευση γιατί έχει πρόβλημα άλλη συσκευή μου και επείγομαι ολίγον τι.

 

Ευχαριστώ.

 

τα βήματα είναι σωστά και δεν υπάρχει λόγος να μην το rootάρεις.

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα την https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/rom-aosip-t3876679 την έχω περάσει εδώ και πάνω από ένα μήνα , είναι πολύ σταθερή ρίχνεις και την έκδοση : Gcam_6.1.021_Advanced_V1.6.190614.0200.apk με το BadCluster_-_Best.xml και είσαι άρχοντας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Με βοηθάς πολύ να κόψω δρόμο.

 

Συνεχίζω να διαβάζω για να τα φρεσκάρω εν τω μεταξύ, οπότε σε συνδυασμό και με αυτά που μου έγραψες, λίγα ακόμα points.

 

- Άρα οκ rootάρω. ΤΩΡΑ πρόσεξα τα βήματα και αυτό γίνεται ΜΕΤΑ το πέρασμα της custom rom; Γιατί θυμόμουν πριν. Λάθος;

Επίσης, με root χαιρετάω οπωσδήποτε OTA updates; Αυτό θα με χάλαγε λίγο. Όχι πολύ, αλλά οκ...

 

- Κάποια επιχειρήματα υπέρ της AOSiP έναντι της AICP; Περιεκτικά, χωρίς να σε κουράσω.

Edit: Α επίσης η AOSiP είναι και αυτή Android 9 όπως η AICP;

 

- η gcam είναι για καλύτερη κάμερα ε; Επειδή αυτό σίγουρα με ενδιαφέρει, θα μπορούσε να μπει ακόμα και αν αποφάσιζα να πάω σε AICP;

Edited by GreenMob
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Με βοηθάς πολύ να κόψω δρόμο.

 

Συνεχίζω να διαβάζω για να τα φρεσκάρω εν τω μεταξύ, οπότε σε συνδυασμό και με αυτά που μου έγραψες, λίγα ακόμα points.

 

- Άρα οκ rootάρω. ΤΩΡΑ πρόσεξα τα βήματα και αυτό γίνεται ΜΕΤΑ το πέρασμα της custom rom; Γιατί θυμόμουν πριν. Λάθος;

Επίσης, με root χαιρετάω οπωσδήποτε OTA updates; Αυτό θα με χάλαγε λίγο. Όχι πολύ, αλλά οκ...

 

- Κάποια επιχειρήματα υπέρ της AOSiP έναντι της AICP; Περιεκτικά, χωρίς να σε κουράσω.

 

- η gcam είναι για καλύτερη κάμερα ε; Επειδή αυτό σίγουρα με ενδιαφέρει, θα μπορούσε να μπει ακόμα και αν αποφάσιζα να πάω σε AICP;

 

λάθος θυμάσαι, πάντα μετά την ρομ περνάει το root, την gcam την περνάς με όποια ρομ θες.

Για την aicp διάβαζα και διαβάζω διάφορα θεματάκια και για αυτό πήγα στην aosip , βέβαια ο dev εχει αρκετό καιρό να την αναβαθμίσει λόγω φόρτου εργασίας, αλλά εδώ που τα λέμε δεν θέλει και κάτι παραπάνω. ΟΤΑ update πέρνεις κανονικά σε root συσκευή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος και μετράς.:D

Με 2 ποστ με κάλυψες στο 99%.

 

Λέω να σε εμπιστευτώ και να κάνω στροφή προς AOSiP.

 

Μόνο μια ερώτηση που πρόσθεσα εκ των υστέρων και μάλλον δεν την είδες. Οι τελευταίες εκδόσεις AICP και AOSiP είναι και οι δύο βασισμένες σε Android 9;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος και μετράς.:D

Με 2 ποστ με κάλυψες στο 99%.

 

Λέω να σε εμπιστευτώ και να κάνω στροφή προς AOSiP.

 

Μόνο μια ερώτηση που πρόσθεσα εκ των υστέρων και μάλλον δεν την είδες. Οι τελευταίες εκδόσεις AICP και AOSiP είναι και οι δύο βασισμένες σε Android 9;

Ναι και οι δύο είναι 9

Άντε ότι κάτι να επιλέξεις περιμένουμε εντυπώσεις.

Προσοχή στα βήματα φλασαρισματος, ακολουθείς κατά γράμμα τις οδηγίες

 

sent from my 1+3T

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σκάλωσα λίγο.

 

Προφανώς επειδή το κινητό είναι απείραχτο πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω twrp με τη μέθοδο fastboot που δε θέλει root.

 

Από εδώ:

https://twrp.me/Devices/LeEco/

κατεβάζω zl1 ή zl0; Νόμιζα zl1 μέχρι που είδα αυτό:

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/help/whats-difference-bettwen-zl0-zl1-t3798730

 

Βασικά πώς βλέπω αν είναι η elite version ή η σκέτη;

Link to comment
Share on other sites

Σκάλωσα λίγο.

 

Προφανώς επειδή το κινητό είναι απείραχτο πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω twrp με τη μέθοδο fastboot που δε θέλει root.

 

Από εδώ:

https://twrp.me/Devices/LeEco/

κατεβάζω zl1 ή zl0; Νόμιζα zl1 μέχρι που είδα αυτό:

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/help/whats-difference-bettwen-zl0-zl1-t3798730

 

Βασικά πώς βλέπω αν είναι η elite version ή η σκέτη;

 

αν έχεις το 722 κατεβαζεις για zl0

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

x722 elite βλέπω στο invoice της παραγγελίας.

 

zl0 κανονικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...