Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον επιδημία έπεσε. Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το κινητό. Παρέλαβα και άλλαξα μπαταρία σήμερα αλλά το κινητό δεν άνοιξε. Περιμένω και την οθόνη για να δούμε τι θα γίνει.

Είχα την 30s του Chrisbal. Δεν έχει όμως να κάνει με την ρομ, Τα παιδιά παραπάνω που έχουν το ίδιο πρόβλημα είχαν άλλη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον επιδημία έπεσε. Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το κινητό. Παρέλαβα και άλλαξα μπαταρία σήμερα αλλά το κινητό δεν άνοιξε. Περιμένω και την οθόνη για να δούμε τι θα γίνει.

Είχα την 30s του Chrisbal. Δεν έχει όμως να κάνει με την ρομ, Τα παιδιά παραπάνω που έχουν το ίδιο πρόβλημα είχαν άλλη ρομ.

 

Πραγματικά πολύ παράξενο να συμβαίνει το ίδιο την ίδια περίοδο σε τόσους μαζί. Μεγάλη σύμπτωση. Αλλά τί αλλο μπορεί να συμβαίνει? Δεν ξέρω καθόλου από αυτά αλλά μήπως σχετίζεται με το ΤWRP που είναι εγκατεστημένο? Το γράφω αυτό για το TWRP επειδή τους τελευταίους μήνες λάμβανα μηνύματα ότι πρέπει να εγκαταστήσω νέα έκδοση του TWRP και δεν το έκανα. Δεν μπορώ να θυμηθώ από πού προερχότανε αυτά τα μηνύματα. Το ΤWRP δεν το λειτούργησα ποτέ εκτός από την πρώτη φορά που έκανα το root εδώ και ένα χρόνο για να βάλω google camera.

 

Στου γυιού μου που δεν έχω πειράξει τίποτε από τότε που το αγόρασα (λίγο πρίν το δικό μου) δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα. Αλλά και σε πολλών που το πειράξανε πάλι δεν έχουν πρόβλημα.

Edited by thermigr
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό το έχω από 30/10/2018. Έγραψα τότε στο φόρουμ, αλλά δεν πήρα απάντηση. Παρήγγειλα μπαταρία και ήλθε λάθος μετά από 3 μήνες. Έκτοτε το εγκατέλειψα. Edited by ribo1
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό το έχω από 30/10/2018. Έγραψα τότε στο φόρουμ, αλλά δεν πήρα απάντηση. Παρήγγειλα μπαταρία και ήλθε λάθος μετά από 3 μήνες. Έκτοτε το εγκατέλειψα.

 

Άν έλθει σωστή οθόνη και μπαταρία που παρήγγειλα, θα ξέρουμε αν φταίνε αυτά ή όχι. Αλλιώς μένουν μόνο η μητρική και το λογισμικό. Νομίζω εκτός απροόπτου σε 15-20 μέρες θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Άν έλθει σωστή οθόνη και μπαταρία που παρήγγειλα, θα ξέρουμε αν φταίνε αυτά ή όχι. Αλλιώς μένουν μόνο η μητρική και το λογισμικό. Νομίζω εκτός απροόπτου σε 15-20 μέρες θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση.

Από πού παρήγγειλες;

Link to comment
Share on other sites

Από πού παρήγγειλες;

 

https://www.aliexpress.com/item/100-Original-LOSONCOER-4600mAh-LTF23A-Battery-For-LeEco-Letv-Pro3-X728-X720-X722-Li-ion-Phone/32887596956.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5f4a4c4de6voC5

 

https://www.aliexpress.com/item/LeEco-Le-Pro-3-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-Replacement-For-Letv-X720-X725-X727/32844807048.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5f4a4c4de6voC5

 

Αυτά παρήγγειλα, δεν τα παρέλαβα ακόμη για να σου πω αν είναι εντάξει ή όχι. Συγγνώμη για την αργοπορία στην απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το κινητό εδώ και 14 μήνες αγορασμένο με την AICP 13.1.

Πάρα πολύ ευχαριστημένος με όλα.

Σήμερα αποφάσισα να δώ αν έχει κάποιο OTA update και μου έβγαλε τρία ¨:

! από 01/03 1 04/03 και ένα 21/03.

Αφού διάβασα το νημα για αυτό το Update πάτησα να το κατεβάσει.

Αλλά δεν κατεβάζει τίποτα KAI το συγκεκριμένο έχει κολλήσει στο https://www.dropbox.com/s/tz0d0u3ohdkzntj/Screenshot_AICP_OTA_20190321-170754.png?dl=0

Ακόμη και μετά από restart το ίδιο.

Καμμιά ιδέα?

Edited by kerkyra2007
Link to comment
Share on other sites

Τότε ίσως δυστυχώς χρειάζεται να την αλλάξεις.. Καλή τύχη!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σήμερα παρέλαβα την νέα οθόνη. Την άλλαξα και τα συμπτώματα είναι ακριβώς ίδια. Εξάλλου το led της φόρτισης που δεν άναβε και ακόμη δεν ανάβει, όπως είδα, δεν είναι μέρος της οθόνης. Επομένως θα έπρεπε να ανάβει ακόμη και αν ήταν χαλασμένη η οθόνη. Αργότερα θα έλθει και μπαταρία που παρήγγειλα, δεν νομίζω όμως να είναι αυτό. Επομένως μας μένουν το software και η μητρική. Δύσκολα τα πράγματα. Τα μόνα σημεία ζωής που δείχνει το τηλέφωνο είναι οι δονήσεις που κάνει και το ότι φλασάρεται επιτυχώς με το qfil.

Link to comment
Share on other sites

Συνοπτικά: Αλλαξα μπαταρία , φλάσαρα Qfil επιτυχώς και τέλος άλλαξα οθόνη το κινητό νεκρό.

 

Αναλυτικά: Το πρόβλημα σε εμένα δημιουργήθηκε όταν έκανα μια εκδρομή πριν 1 μήνα και το τρέλανα στις φωτογραφίες με gcam.

To κινητό το ένιωθα αρκετά ζεστό στο χέρι αλλά έπρεπε να βάλω gps για το δρόμο της επιστροφής και τότε παίρνω μια κλήση και έτσι έσβησε.

 

Στην δική μου περίπτωση είχα τις μικρές δονήσεις αλλά σταμάτησαν μετά από λίγες μέρες, μέχρι που παρέλαβα και άλλαξα μπαταρία. Οι δονήσεις επανήλθαν .

Τότε φλάσαρα το Qfil επιτυχώς αλλά σήμα στην οθόνη δεν είχα.

Επειδή όμως είχα συνδεδεμένο το κινητό στον υπολογιστή είδα ότι αναγνωρίστηκε από τον υπολογιστή και μου ζήτησε να κάνω μορφοποίηση τον αποθηκευτικό χώρο.

Το άφησα και είπα θα περιμένω την οθόνη.

Εχθές παρέλαβα την οθόνη αφού πέρασε μια εβδομάδα από τις προηγούμενες εργασίες.

Προς μεγάλη μου έκπληξη παρατήρησα ότι το κινητό ήταν εντελώς νεκρό.

Ούτε μικρές δονήσεις ούτε φως στο led αλλά και δεν φορτίζει καν. (Το άφησα αρκετές ώρες στην πρίζα και ήταν παγωμένο).

Να σημειώσω ότι εξαρχής το led τρεμόπαιζε από την αρχή που δημιουργήθηκε το πρόβλημα και τώρα είναι εντελώς νεκρό.

Περιμένω και δεύτερη μπαταρία που είχα παραγγείλει αλλά δεν ελπίζω πλέον να αναστηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Συνοπτικά: Αλλαξα μπαταρία , φλάσαρα Qfil επιτυχώς και τέλος άλλαξα οθόνη το κινητό νεκρό.

 

Αναλυτικά: Το πρόβλημα σε εμένα δημιουργήθηκε όταν έκανα μια εκδρομή πριν 1 μήνα και το τρέλανα στις φωτογραφίες με gcam.

To κινητό το ένιωθα αρκετά ζεστό στο χέρι αλλά έπρεπε να βάλω gps για το δρόμο της επιστροφής και τότε παίρνω μια κλήση και έτσι έσβησε.

 

Στην δική μου περίπτωση είχα τις μικρές δονήσεις αλλά σταμάτησαν μετά από λίγες μέρες, μέχρι που παρέλαβα και άλλαξα μπαταρία. Οι δονήσεις επανήλθαν .

Τότε φλάσαρα το Qfil επιτυχώς αλλά σήμα στην οθόνη δεν είχα.

Επειδή όμως είχα συνδεδεμένο το κινητό στον υπολογιστή είδα ότι αναγνωρίστηκε από τον υπολογιστή και μου ζήτησε να κάνω μορφοποίηση τον αποθηκευτικό χώρο.

Το άφησα και είπα θα περιμένω την οθόνη.

Εχθές παρέλαβα την οθόνη αφού πέρασε μια εβδομάδα από τις προηγούμενες εργασίες.

Προς μεγάλη μου έκπληξη παρατήρησα ότι το κινητό ήταν εντελώς νεκρό.

Ούτε μικρές δονήσεις ούτε φως στο led αλλά και δεν φορτίζει καν. (Το άφησα αρκετές ώρες στην πρίζα και ήταν παγωμένο).

Να σημειώσω ότι εξαρχής το led τρεμόπαιζε από την αρχή που δημιουργήθηκε το πρόβλημα και τώρα είναι εντελώς νεκρό.

Περιμένω και δεύτερη μπαταρία που είχα παραγγείλει αλλά δεν ελπίζω πλέον να αναστηθεί.

 

Πολύ διαφωτιστικά όσα περιγράφεις, για να μην ελπίζουμε και μείς ότι θα ξαναδουλέψει. Σε μένα πάντως το led έσβησε από την πρώτη στιγμή και δεν ξανάναψε. Επίσης οι δονήσεις παραμένουν. Είχες βάλει twrp? (ίσως άσχετο μετά από όλα τα προηγούμενα που αναφέρεις). Ακόμη υπάρχει η περίπτωση βλάβης στην πλακέτα φόρτισης, αλλά και αυτό φαίνεται απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ διαφωτιστικά όσα περιγράφεις, για να μην ελπίζουμε και μείς ότι θα ξαναδουλέψει. Σε μένα πάντως το led έσβησε από την πρώτη στιγμή και δεν ξανάναψε. Επίσης οι δονήσεις παραμένουν. Είχες βάλει twrp? (ίσως άσχετο μετά από όλα τα προηγούμενα που αναφέρεις). Ακόμη υπάρχει η περίπτωση βλάβης στην πλακέτα φόρτισης, αλλά και αυτό φαίνεται απίθανο.

 

Παρέλαβα την δεύτερη μπαταρία και οι δονήσεις επανήλθαν. Φλάσαρα και πάλι qfil επιτυχώς αλλά το κινητό δεν ανοίγει.

Twrp είχα βάλει από τότε που αγόρασα το κινητό και άλλαζα την version του αναλόγως με την εκάστοτε rom που ήθελα να φλασάρω.

Edited by it9492
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την δεύτερη μπαταρία και οι δονήσεις επανήλθαν. Φλάσαρα και πάλι qfil επιτυχώς αλλά το κινητό δεν ανοίγει.

Twrp είχα βάλει από τότε που αγόρασα το κινητό και άλλαζα την version του αναλόγως με την εκάστοτε rom που ήθελα να φλασάρω.

Πάντως ακόμα νομίζω ότι δεν φορτίζει. ¨Οταν είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή ή τον φορτιστή, κάνει κάποιες δονήσεις. Επίσης ζεσταίνεται πάνω από την μπαταρία. Όση ώρα όμως και να φορτίσει, όταν ξεσυνδεθεί σε λίγα λεπτά σταματούν οι δονήσεις. Δεν ανταποκρίνεται. Θα κάνω ακόμη μία δοκιμή με την αλλαγή της θύρας φόρτισης, έτσι για να δούμε όλες τις περιπτώσεις. Θα παραγγείλω μία φθηνή έτσι για το πείραμα, μιας και δεν βρίσκω κάποια που να δουλεύουν τα ακουστικά, η σύνδεση σε υπολογιστή και το fast charging.

Edited by thermigr
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ίδια έχει πάθει και τι δικό μου.Χτύπησε πέντε φορές έκλεισε και από τότε νεκρό. Φλάσαρα δύο φορές επιτυχώς gfil αναγνωρίζεται από τον υπολογιστή αλλά τίποτα δεν ανοίγει και δεν φορτίζει.Μήπως είχαν ημερομηνία λήξης περίπου 20 μήνες το έχω.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς μέχρι σήμερα παίζει μια χαρά..Και σκεφτόμουν να το αλλάξω..αλλά το άφησα για κανένα 2μηνό να δω τι τιμή θα παίζει το P30..ελπίζω να αντέξει

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Έχω αχρησιμοποίητα : οθόνη σε χρυσό χρώμα, μπαταρία αυθεντική leeco, tempered glass, θήκες.

Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει π.μ.

(Υπάρχει δυνατότητα τοποθέτησης της οθόνης και της μπαταρίας)

Link to comment
Share on other sites

ΠΚαλησπέρα.

Έχω αχρησιμοποίητα : οθόνη σε χρυσό χρώμα, μπαταρία αυθεντική leeco, tempered glass, θήκες.

Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει π.μ.

(Υπάρχει δυνατότητα τοποθέτησης της οθόνης και της μπαταρίας)

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου μια τιμή για οθόνη και μπαταρία αν.σου είναι εύκολο

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν γνωρίζει κάποιος.....με την τελευταία rom του Cris η συσκευή ενώ έχει κλειστή οθόνη , χωρίς να έρθει ειδοποίηση ανάβει.......τι μπορεί να έχω ρυθμίσει λάθος άραγε ?????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Aicp 13 έχω και είμαι ευχαριστημένος

 

Η μπαταρία μόνο έχει πέσει 83% υγεία λέει το accubattery και σκέφτομαι να την αλλάξω.

Έχει βρει κανείς αξιόπιστη μπαταρία; Και αν την έχει αλλάξει ας μας πει εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος.....με την τελευταία rom του Cris η συσκευή ενώ έχει κλειστή οθόνη , χωρίς να έρθει ειδοποίηση ανάβει.......τι μπορεί να έχω ρυθμίσει λάθος άραγε ?????

 

Δεν ξέρω αν σχετίζεται με τη δική μου εμπειρία... Έχω τη ROM του Banggood και μου έκανε το ίδιο όταν χρησιμοποιούσα τη Next Lockscreen! Κάποια στιγμή έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις του Viber, γιατί παρατήρησα ότι, όταν έβγαζα το Viber από τις προστατευμένες εφαρμογές, σταματούσε να το κάνει! (Αλλά σταματούσε επίσης να λαμβάνει ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα!) Υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις του Viber μαι επιλέγεις αν θες να ανάβει η οθόνη στα νέα μηνύματα! Την απενεργοποίησα και έστρωσε για λίγο! Αλλά, όταν το παρουσίασε και δεύτερη φορά, δε μπόρεσα να βγάλω άκρη και τώρα χρησιμοποιώ το Floatify Lockscreen με αποτέλεσμα να μη μου εμφανίζει παρόμοια συμπτώματα!

 

Μπορεί να είναι άσχετες οι δικές μου εμπειρίες, αλλά είπα να τις γράψω! Δοκίμασε για αρχή να βγάλεις το Viber από τις προστατευμένες εφαρμογές! Τουλάχιστον να ξέρεις ποια εφαρμογή φταίει!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες περασε κανεις την AICP 14. Να το κανω? Ειναι καλη? Ειμαι τωρα με την 13.1

 

εκανα εγω την βλακεια να πατησω αναβαθμιση απο 13 και ο updater απο φλεβαρη και μετα κατεβαζει την 14

Το κινητο επηδηχθει. Ηθελε στησιμο απο την αρχη και καθαρισμα cache system τα παντα.

Βλεπω καλυτερη διαχειριση μπαταριας αλλα δεν εχω εγκαταστησει gcam ακομα, καθως επισης μια εφαρμογη της digoo για την security camera δεν δουλευει.

tl;dr ΠΑΡΕ BACKUP

Link to comment
Share on other sites

την περασα τελικα πριν απο λιγο με νεα gapps με install απο την αρχη, καθαρο.

Ομορφη η 14αρα. Πολυ. Μου αρεσε.

Οσες gcam κατεβασα απο δωhttps://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/ τις τελευταιες εκδοσεις, ΔΕΝ δουλευουν καλα.

Πρασινιζουν ολες οι φωτο :(

TCe
Link to comment
Share on other sites

περνα αυτην με το xml που δινει

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79199691&postcount=578

την ειχα στην 13 και δουλευε πολυ καλα

 

το θεμα ειναι οτι εμενα δεν την εγκαθιστα γιατι πρεπει να κανω απεγκατασταση την snapdragon camera

και δεν μπορω με τιποτα να το κανω αυτο και ουτε θελω να περασω root

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχουν δυο φιλοι μου το συγκεκριμενο κινητο με μαμα ρομ και λεω να τους περασω android 9 treble. Υπαρχει twrp που να υποστηριζει το treble οπως εχω στο δικο μου le max 2 η πρεπει να ακολουθησω το installation guide εδω https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/treble-project-treble-lepro3-x72x-t3820844. Επισης ποια ρομ προτεινεται ην τελευταια aicp 14;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...