Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασε καναπρογραμμα για καλιμπραρισμα μπαταριας ισως;

κανε καμια επανεκκινηση;

θα φανε μπαταρια ολα αυτα αλλα ισως φτιαξει.

ετσι ξαφνικα αποφασισε να μη φορτιζει; η εκανε νερα απο τις προηγουμενες μερες;

 

Η αλήθεια είναι οτι το τελευταίο καιρό δεν φορτιζε κατευθείαν οταν εβαζα στο φορτιστή. Ήθελε μερικες προσπάθειες. Τελικά το αφησα στο φορτιστή και σε recovery και το πρωι το βρηκα φορτισμένο 100%.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα φορτίζει κανονικά;

 

Όποιος ασχολείται με gcam ας δοκιμάσει την έκδοση GoogleCamera_6.1.021.220943556.apkhttps://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/GoogleCamera_6.1.021.220943556.apk

Στοκ pixel interface με night mode και full auto ούτε ρύθμιση δεν κάνετε. (Αν θέλετε κάνετε αλλά και το αυτόματο λειτουργεί πολύ καλά)

Μόνο τα ar stickers δεν λειτουργούν γιατί δεν έχω magisk να κάνω την αλλαγή που θελει. [EDIT]Oi σελφιεσ βγαινουν πρασινες δυστυχως [/EDIT]

Aicp 13

Αν και στο τέλος της hdr+ επεξεργασίας μου πετάει μύνημα ότι hexagon failed please sent bug report δεν επηρεάζει τίποτα οι φωτό αποθηκεύονται.

 

Παιδιά το night mode τα σπάει τρελα.

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά. Θα ήθελα να αναφέρω το πρόβλημα που αντιμετωπίζω σχετικά με τις κάρτες sim. Συχνά εκεί που έχουν και οι δύο κανονικά σήμα ξαφνικά χάνεται το σήμα της μιας. Άλλοτε μπορεί να επανέλθει μόνο του και άλλοτε μπορεί για να επανέλθει να χρειαστεί να κάνω επανεκκίνηση. Αν τη μια κάρτα την απενεργοποιήσω τότε η άλλη (που έχανε το σήμα της) δεν πρόκειται να το χάσει. Μου δίνει ώρες ώρες την εντύπωση ότι δεν μπορεί να υπάρξει σήμα και στις δύο ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να πω κ εγώ τον πόνο μου μήπως μπορέσει να βοηθήσει κανένας

 

Χθες εκεί που χτύπησε πήγα να το σηκώσω Και έκλεισε από τότε και μετά δεν ξανα άνοιξε.Το βάζω στη φόρτιση ζεσταίνεται αλλά δεν υπάρχει καμία ένδειξη στην οθόνη ούτε στο led. Οταν ακουμπάω το home η το power κάνει δόνηση τίποτε παραπάνω το έδωσα κάπου να το κοιτάξουν και μου είπαν ότι δεν υπάρχουν ανταλακτικα για να πειραματιστούν κ ότι μπορεί να φταίει ο επεξεργαστής ή η οθόνη. Απ ότι έχω κοιτάξει Η οθόνη είναι φτηνή αξίζει τον κόπο να την αλλάξω μήπως και γίνει κάτι ή να μην ασχοληθώ καθόλου Ευχαριστώ

 

Υγ. Πήγα να το συνδέσω στο pc δε το βλέπει καν

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να πω κ εγώ τον πόνο μου μήπως μπορέσει να βοηθήσει κανένας

 

Χθες εκεί που χτύπησε πήγα να το σηκώσω Και έκλεισε από τότε και μετά δεν ξανα άνοιξε.Το βάζω στη φόρτιση ζεσταίνεται αλλά δεν υπάρχει καμία ένδειξη στην οθόνη ούτε στο led. Οταν ακουμπάω το home η το power κάνει δόνηση τίποτε παραπάνω το έδωσα κάπου να το κοιτάξουν και μου είπαν ότι δεν υπάρχουν ανταλακτικα για να πειραματιστούν κ ότι μπορεί να φταίει ο επεξεργαστής ή η οθόνη. Απ ότι έχω κοιτάξει Η οθόνη είναι φτηνή αξίζει τον κόπο να την αλλάξω μήπως και γίνει κάτι ή να μην ασχοληθώ καθόλου Ευχαριστώ

 

Υγ. Πήγα να το συνδέσω στο pc δε το βλέπει καν

 

Δοκίμασες να κρατήσεις το κουμπί Power για τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα; Θα κάνει επανεκκίνηση.

 

Εμένα με την Q τρώει αρκετά κολλήματα (με οποιαδήποτε ROM) και είναι ο μόνος τρόπος να φτιάξει... :rolleyes: Μάλλον φταίει το ότι παίζει με Roaming.

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο που εκανα ηταν να πατησω power κ volume up η volume down κ δεν εκανε τιποτε μονο μια δονηση οταν παταω το power

 

οσο για ρομ δε το πειραξα καθολου γιατι ημουνα ευχαριστημενος οπως το πηρα απο bangood

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο που εκανα ηταν να πατησω power κ volume up η volume down κ δεν εκανε τιποτε μονο μια δονηση οταν παταω το power

 

οσο για ρομ δε το πειραξα καθολου γιατι ημουνα ευχαριστημενος οπως το πηρα απο bangood

 

Πάτησες σκέτο το κουμπί Power για τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα; Αν ναι και δεν έφτιαξε, τότε όντως η συσκευή σου έχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Πάτησες σκέτο το κουμπί Power για τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα; Αν ναι και δεν έφτιαξε, τότε όντως η συσκευή σου έχει πρόβλημα...

 

και σκετο και μαζι με το volume για πολυ περισσοτερο απο 10" αλλα δε κανει τιποτε

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κρατήσεις το κουμπί Power για τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα; Θα κάνει επανεκκίνηση.

 

Εμένα με την Q τρώει αρκετά κολλήματα (με οποιαδήποτε ROM) και είναι ο μόνος τρόπος να φτιάξει... :rolleyes: Μάλλον φταίει το ότι παίζει με Roaming.

 

Μόλις μου κράσαρε, όταν άλλαξα την προεπιλεγμένη SIM για data, από Cosmote σε Vodafone! Τόσο καιρό μου κράσαρε, όταν άλλαζα από τη Vodafone σε Q-WIND... Η συσκευή πρέπει να έχει πρόβλημα με τις 2 SIM γενικότερα... :( Όταν αλλάζω από τη SIM 1 στη SIM 2, δεν υπάρχει πρόβλημα. Όταν κάνω το αντίστροφο, τότε μετά από λίγο, η συσκευή μου "κλάνει"!

 

Ο μόνος τρόπος να ξεκολλήσει, είναι το force restart (10 sec. το power κουμπί)...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις κι αυτό; https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3846553&share_tid=3846553&share_fid=3793&share_type=t

και σκετο και μαζι με το volume για πολυ περισσοτερο απο 10" αλλα δε κανει τιποτε

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το εξής πρόβλημα, για μια εβδομάδα το κινητό έκλεινε από μόνο του, φουλ φορτισμένο και. Μετά άνοιγε με το ζόρι μετά από παραπεταμενο πάτημα του κουμπιού on. Εχω την AICP 13,1 πολύ καιρό πέρασα την τελευταία και κάπως μειώθηκε η συχνότητα. Τώρα όμως υπάρχει ένα άλλο θέμα το κινητό δεν πιάνει σήμα ούτε 3g ούτε 4g όταν το βάλεις στο global δεν έχει καθόλου σήμα, αν το βάλεις GSM only πιάνει. Έκανα clean install Την τελευταία AICP 13,1 πέρασα και το 20s firmware μπας και άλλα τίποτα. Προσπάθησα να δοκιμάσω τη τελευταία 30s αλλά μου βγάζει κάποιο error για encryption παρότι δεν είχα ούτε fingerprint ούτε καν κωδικό στη sim. Τώρα που δε δουλεύουν 3g και 4g το κινητό δεν κλείνει πλέον. Εννοείται δοκίμασα τη sim σε άλλο τηλέφωνο μια sim μόνο γιατί είχα 2 μέσα αλλά τίποτα. Καμία ιδέα κανείς τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το εξής πρόβλημα, για μια εβδομάδα το κινητό έκλεινε από μόνο του, φουλ φορτισμένο και. Μετά άνοιγε με το ζόρι μετά από παραπεταμενο πάτημα του κουμπιού on. Εχω την AICP 13,1 πολύ καιρό πέρασα την τελευταία και κάπως μειώθηκε η συχνότητα. Τώρα όμως υπάρχει ένα άλλο θέμα το κινητό δεν πιάνει σήμα ούτε 3g ούτε 4g όταν το βάλεις στο global δεν έχει καθόλου σήμα, αν το βάλεις GSM only πιάνει. Έκανα clean install Την τελευταία AICP 13,1 πέρασα και το 20s firmware μπας και άλλα τίποτα. Προσπάθησα να δοκιμάσω τη τελευταία 30s αλλά μου βγάζει κάποιο error για encryption παρότι δεν είχα ούτε fingerprint ούτε καν κωδικό στη sim. Τώρα που δε δουλεύουν 3g και 4g το κινητό δεν κλείνει πλέον. Εννοείται δοκίμασα τη sim σε άλλο τηλέφωνο μια sim μόνο γιατί είχα 2 μέσα αλλά τίποτα. Καμία ιδέα κανείς τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Format όχι wipe τα data να φύγει το encryption από την Oreo...μετά και όλα τα άλλα wipe θα χαθεί ότι έχει μέσα οπότεbackup first. Μετά βάζεις το δικό μου TWRP πας εργαλεία και κάνει; EFS FIX μετά βάζεις μια άλλη μαμά τον 20ς 30ς ότι θες κι δοκιμάζεις..Αν δουλεύει πας και σε άλλες αν θες...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο σε ευχαριστώ τα έκανα όλα και τώρα έχω την 30 s αλλά δυστυχώς κάνει τα ίδια...υπάρχει κάτι άλλο να κάνω? είναι άχρηστο?
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο σε ευχαριστώ τα έκανα όλα και τώρα έχω την 30 s αλλά δυστυχώς κάνει τα ίδια...υπάρχει κάτι άλλο να κάνω? είναι άχρηστο?

 

Τι εννοείς κάνει τα ίδια? Encryption? Αν εννοείς δεν έχεις σήμα 3g 4g ή άλλα προβλήματα και έκανες σωστά τα φορμάτ κάνε qfil μήπως στρώσει... Επίσης καλό θα ήταν να κάνεις πριν ένα φουλ restore από την μαμισια Ρομ για όλα 5α διαμερίσματα που θα βάλει και το στοκ EFS

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η Rom δουλεύει κανονικά σήμα 3g και 4 g δεν έχω. Έκανα επαναφορά τη rom του banggood που είχε έρθει αλλά τα ίδια. Τι είναι το qfil είναι εύκολο κάποια οδηγία;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by xsaviola28
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ποια ρομ προτεινετε?? Θελω να κρατησω EUI γιατι μ αρεσει. Την πιο σταθερη και με την καλυτερη δυνατη μπαταρια ευχαριστω.

ειμαι με στοκ recovery και 20S

Edited by TrelosEisai
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να πω κ εγώ τον πόνο μου μήπως μπορέσει να βοηθήσει κανένας

 

Χθες εκεί που χτύπησε πήγα να το σηκώσω Και έκλεισε από τότε και μετά δεν ξανα άνοιξε.Το βάζω στη φόρτιση ζεσταίνεται αλλά δεν υπάρχει καμία ένδειξη στην οθόνη ούτε στο led. Οταν ακουμπάω το home η το power κάνει δόνηση τίποτε παραπάνω το έδωσα κάπου να το κοιτάξουν και μου είπαν ότι δεν υπάρχουν ανταλακτικα για να πειραματιστούν κ ότι μπορεί να φταίει ο επεξεργαστής ή η οθόνη. Απ ότι έχω κοιτάξει Η οθόνη είναι φτηνή αξίζει τον κόπο να την αλλάξω μήπως και γίνει κάτι ή να μην ασχοληθώ καθόλου Ευχαριστώ

 

Υγ. Πήγα να το συνδέσω στο pc δε το βλέπει καν

 

Έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. Εχθές όταν ακουμπούσα το power έκανε μία δόνηση. Σήμερα δεν κάνει. Το συνδέω στο pc και περιοδικά (1 φορά στα 2 λεπτά) κάνει μία δόνηση. Όπως προτάθηκε, Qfil δεν μπορώ να κάνω καθώς δεν επικοινωνεί η συσκευή με το pc.

Μήπως βρήκες κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 30S πως κάνω αντιγραφή επαφών από σιμ

 

Πας dialer ρυθμίσεις και επιλέγεις εμφάνιση επαφών από sim Googleκλπ ή μεταφορά σε τηλέφωνο κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. Εχθές όταν ακουμπούσα το power έκανε μία δόνηση. Σήμερα δεν κάνει. Το συνδέω στο pc και περιοδικά (1 φορά στα 2 λεπτά) κάνει μία δόνηση. Όπως προτάθηκε, Qfil δεν μπορώ να κάνω καθώς δεν επικοινωνεί η συσκευή με το pc.

Μήπως βρήκες κάποια λύση;

 

Fastboot μπαίνει? Bootloader μπαίνει? Αν ναι βάλε Ρομ..αν όχι βάλε σωστούς drivers και κάνε qfil..αν δεν μπορείς δανεισου PC με windows 7 x64..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Fastboot μπαίνει? Bootloader μπαίνει? Αν ναι βάλε Ρομ..αν όχι βάλε σωστούς drivers και κάνε qfil..αν δεν μπορείς δανεισου PC με windows 7 x64..

 

Σ' ευχαριστώ πολύ CrisBal! Δοκίμασα σε υπολογιστή με Windows 7. Πέρασε κανονικά τους drivers για qusb_bulk, έκανε κανονικά τη διαδικασία και έβγαλε μήνυμα να κάνω επανεκκίνηση με παρατεταμένο power αλλά δυστυχώς δεν ξεκίνησε το τηλέφωνο. Ανά 30 δευτερόλεπτα έκανε μία διπλή δόνηση. Τσεκάροντας το log μου έβγαζε κάποια warnings όπως το παρακάτω:

WARNING: You provided a contents.xml which specified 'C:\Qfil\Qf722\.\devcfg.mbn'

However searching through --search_paths found 'C:\Qfil\Qf722\devcfg.mbn'

This is a FEATURE to allow you to override contents.xml mappings

If you DID NOT WANT THIS behavior, use --forcecontentsxmlpaths

 

Επανέλαβα τη διαδικασία αλλά πλέον δεν ολοκληρώνεται επιτυχώς. Παίρνω μηνύματα όπως το παρακάτω:

 

2019-01-20 09:46:41 QfilFlashThread >>> 09:46:40: INFO: FILE ACCESS SLOW!! 192.00 KB in 0.015 seconds ( 12.50 MBps) --- Overall to target 15.007 seconds (12.79 KBps)

2019-01-20 09:46:41 QfilFlashThread >>> 09:46:40: INFO: {percent files transferred 99.92%}

2019-01-20 09:46:41 QfilFlashThread >>> 09:46:40: INFO: FILE ACCESS SLOW!! 256.00 KB in 0.015 seconds ( 16.67 MBps) --- Overall to target 15.023 seconds (17.04 KBps)

2019-01-20 09:46:41 QfilFlashThread >>> 09:46:40: INFO: {percent files transferred 99.92%}

2019-01-20 09:46:41 QfilFlashThread >>>

2019-01-20 09:46:41 QfilFlashThread >>> 09:46:40: INFO: TARGET SAID: 'Storage write failed at sector 1125771 length 12 errno=-1 (0xFFFFFFFF)'

2019-01-20 09:46:41 QfilFlashThread >>>

2019-01-20 09:46:41 QfilFlashThread >>> 09:46:40: INFO: TARGET SAID: 'ERROR 5: Line 428: STORAGE_WRITE_FAILURE'

2019-01-20 09:46:41 QfilFlashThread >>>

2019-01-20 09:46:41 QfilFlashThread >>> 09:46:40: INFO: TARGET SAID: 'Finished programming start_sector 1125783 and TotalSectorsToProgram 64'

 

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα, αλλά τα log files είναι μεγάλα και δεν μπορώ να τα ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...