Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Τελικά, άλλαξα στα δεδομένα, προτιμώμενος τύπος δικτύου σε 3g, και έστρωσε...Εμένα από τότε, δεν μου ξαναπαρουσιάστηκε πρόβλημα, κι ας φαίνεται κουφό, δοκίμασε το.

 

Καθόλου κουφό!

Επιβεβαιώνω πως με 3G επανέρχεται κοντά στο αρχικό ScreenOnTime των 4+ ωρών (κοντά στις 5).

Λέτε να έχει να κάνει με κάτι στο Modem ή κάτι στα Google Updates?

Τρέχω την 26S της Banggood και το πρόβλημα έχει εμφανιστεί τους τελευταίους 2 μήνες, το κινητό το έχω ένα χρόνο και δεν έχω κάνει ποτέ Restore to Factory defaults ή αλλαγή Rom (παρόλαυτα είμαι rooted από την day 1 που το πήρα στα χέρια).

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά σε μπαταρία και σε λειτουργία βη 20s ίσως να είναι η καλύτερη γιατί είναι στημένη για το 722 με sd820 όλες οι άλλες είναι στημένες ουσιαστικά στο zl1 me sd821 που σημαίνει άλλους χρονισμούς σε κερνελ perf therm κλπ.. άρα όλα παίζουν...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χρήστο. Ειμαι με την 20s . Υπαρχει τρόπος να γίνει amoled black το user interface;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...Τρέχω την 26S της Banggood....

Sorry, την 20S έχω...

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση το πώς σχεδόν 10 μήνες με όλα ανοικτά συνέχεια (Gps, Wifi, 4G) το SoT ήταν κοντά 5 ώρες και τους τελευταίους 2 μήνες έπεσε κατακόρυφα στη μέση, 2:30 ώρες.

Μονή γιατρειά ήταν η επιλογή 3G, αντί του 4G, όπως επαλήθευσαν και άλλα άτομα.

Περίεργο δεν το βρίσκετε;

Σημειωτέον, έχω τρέξει το Accubatery που ελέγχει την ποιότητα της μπαταρίας και την έβρισκε άριστη (4000 mAh).

Τι να έχει αλλάξει στον τρόπο που αναζητά το σήμα 4G?

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ψιλό άσχετο...

Έχει δοκιμάσει κανείς Type-C to Rj45 adapter στο τηλέφωνο μας; Υπάρχουν φορές, λόγω δουλειάς, που θέλω να συνδεθώ ενσύρματα με το δίκτυο στο οποίο βρίσκομαι...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει τα παντα.

Και αυτο με την επολογη δικτυου σε 3g. Δοκίμασα roms απο Banggood, aicp. του cris, φλασαρισα και roms χωρις καθολου gaps, το αποτελεσμα το ιδιο. Οταν εχω ανοιχτο wifi η μπαταρια χαλια. Αν κλεισω το wifi η μπαταρια βραχος. Πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω.

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Χθες δοκίμασα όλα τα Android Pie roms και όλα είχαν θέμα με το casting σε smart tv.

Όταν προσπαθεί να συνδεθεί κάνει soft reboot και αποσυνδέεται.

Διάβασα ότι στο Pixel II XL με Android Pie, το casting λειτουργεί μόνο με Chromacast και όλοι οι χρήστες έχουν πρόβλημα.

Οι rom που κυκλοφορούν για το δικό μας κινητό, έχω την εντύπωση ότι είναι ported από το Pixel οπότε μάλλον από εκεί προκύπτει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χρήστο. Ειμαι με την 20s . Υπαρχει τρόπος να γίνει amoled black το user interface;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν βάλεις oreo η Pie ναι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την AICP 14 Beta (Treble) της 27-11, το κινητό μου άρχισε τις τελευταίες μέρες να κρασάρει ~3 φορές την ημέρα και άνοιγε μόνο με αρκετή ώρα πάτημα του κουμπιού power... Κρασαρε όταν το είχα στην τσέπη.

 

Έβαλα χθες με clean install της 10-12 και τώρα δεν παίζει το backlight στα κουμπιά, παρόλο που στις ρυθμίσεις το έχει ανοιχτό... :wacko:

 

Οπότε καλύτερα να περιμένετε την τελική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την AICP 14 Beta (Treble) της 27-11, το κινητό μου άρχισε τις τελευταίες μέρες να κρασάρει ~3 φορές την ημέρα και άνοιγε μόνο με αρκετή ώρα πάτημα του κουμπιού power... Κρασαρε όταν το είχα στην τσέπη.

 

Έβαλα χθες με clean install της 10-12 και τώρα δεν παίζει το backlight στα κουμπιά, παρόλο που στις ρυθμίσεις το έχει ανοιχτό... :wacko:

 

Οπότε καλύτερα να περιμένετε την τελική έκδοση.

1-

 

*Settings>System>Buttons>Back Light /ON

 

*Settings>System>Buttons>Navigation Bar /OFF

 

2-

 

*Settings>AICP Extras>Hardware Buttons>Allow Buttons backLight /ON

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1-

 

*Settings>System>Buttons>Back Light /ON

 

*Settings>System>Buttons>Navigation Bar /OFF

 

2-

 

*Settings>AICP Extras>Hardware Buttons>Allow Buttons backLight /ON

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks. Τελικά το πρόβλημα ήταν στο δεύτερο αστεράκι του 1. :p Παρόλο που η navigation bar δε φαίνεται, αυτό ήταν ανοιχτό...

Link to comment
Share on other sites

https://devsjournal.com/download-letv-official-stock-rom.html#How_to_install_Stock_ROMs_in_LeTv

 

Το είδα πριν λίγο και σκέφτηκα να το μοιραστώ, ίσως είναι χρήσιμο αν και δεν βρήκα την 20S ...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://devsjournal.com/download-letv-official-stock-rom.html#How_to_install_Stock_ROMs_in_LeTv

 

Το είδα πριν λίγο και σκέφτηκα να το μοιραστώ, ίσως είναι χρήσιμο αν και δεν βρήκα την 20S ...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην βάλετε την 26σ αν έχετεTWRP...θα βρεθείτε με ένα brick...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε μου άρεσε και πολύ η AICP 14 Treble και πέρασα τη Mokee 8.1.

 

Βλέπω ότι έχει ενημερώσεις καθημερινά. Υπάρχει όντως διαφορά ή το κάνουν απλά για να μας πείσουν να πληρώσουμε, για να τις κατεβάζουμε σε full speed, χωρίς περιορισμό; :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε μου άρεσε και πολύ η AICP 14 Treble και πέρασα τη Mokee 8.1.

 

Βλέπω ότι έχει ενημερώσεις καθημερινά. Υπάρχει όντως διαφορά ή το κάνουν απλά για να μας πείσουν να πληρώσουμε, για να τις κατεβάζουμε σε full speed, χωρίς περιορισμό; :whistle:

 

γράψε μερικά πράγματα για την mokee , μπαταρία , σταθερότητα κλπ .

Είμαι στη αναζήτηση σταθερής ρομ μιας και ο Cris το πούλησε το δικό του οπότε σταμάτησε και την ασχολία του με την ρομ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

γράψε μερικά πράγματα για την mokee , μπαταρία , σταθερότητα κλπ .

Είμαι στη αναζήτηση σταθερής ρομ μιας και ο Cris το πούλησε το δικό του οπότε σταμάτησε και την ασχολία του με την ρομ

 

Τις 4 μέρες που έχω τη Mokee, μου φαίνεται αρκετά καλή. Δεν έχει βέβαια τόσες επιλογές όσες η AICP 13.1 (Oreo), αλλά είναι πιο σταθερή και με λίγο καλύτερη μπαταρία.

 

Το μόνο αρνητικό, είναι ότι καμιά φορά, κάποιες εφαρμογές βγάζουν ένδειξη ότι σταμάτησαν να λειτουργούν (κρασαραν δηλαδή) . Σπάνια, αλλά συμβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Τις 4 μέρες που έχω τη Mokee, μου φαίνεται αρκετά καλή. Δεν έχει βέβαια τόσες επιλογές όσες η AICP 13.1 (Oreo), αλλά είναι πιο σταθερή και με λίγο καλύτερη μπαταρία.

 

Το μόνο αρνητικό, είναι ότι καμιά φορά, κάποιες εφαρμογές βγάζουν ένδειξη ότι σταμάτησαν να λειτουργούν (κρασαραν δηλαδή) . Σπάνια, αλλά συμβαίνει...

 

από μπαταρία δηλαδή την SOT έχεις και με τι χρήση ???? Περνάς την έκδοση του zl1 από την σελίδα τους και με ποια gapps είναι άραγε πιο καλά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

από μπαταρία δηλαδή την SOT έχεις και με τι χρήση ???? Περνάς την έκδοση του zl1 από την σελίδα τους και με ποια gapps είναι άραγε πιο καλά ?

 

Δεν το κοιτάζω ιδιαίτερα, αλλά πιστεύω ότι μου δίνει γύρω στις 5 ώρες SOT, με άνω του μετρίου (προς βαριά) χρήση. Χωρίς όμως να το βάζω σε εξοικονόμηση ενέργειας...

 

Όσο για τα gapps, νομίζω έχω περάσει τη Full έκδοση (ARM64 > 8.1). Μπορείς να πατήσεις το πράσινο παραθυράκι στην κάθε έκδοση, για να δεις τι προγράμματα περιέχει.

 

https://opengapps.org/

 

Αν θες root, πέρασα το Magisk v18.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κοιτάζω ιδιαίτερα, αλλά πιστεύω ότι μου δίνει γύρω στις 5 ώρες SOT, με άνω του μετρίου (προς βαριά) χρήση. Χωρίς όμως να το βάζω σε εξοικονόμηση ενέργειας...

 

Όσο για τα gapps, νομίζω έχω περάσει τη Full έκδοση (ARM64 > 8.1). Μπορείς να πατήσεις το πράσινο παραθυράκι στην κάθε έκδοση, για να δεις τι προγράμματα περιέχει.

 

https://opengapps.org/

 

Αν θες root, πέρασα το Magisk v18.

 

μαλίστα......καλό ακούγεται....... από dolby atmos ? Μέσω του magisk ? Παρόλο που είναι zl0 περνάς την ρομ του zl1 ?

 

Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις :O

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μαλίστα......καλό ακούγεται....... από dolby atmos ? Μέσω του magisk ? Παρόλο που είναι zl0 περνάς την ρομ του zl1 ?

 

Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις :O

 

Το dolby atmos δεν το έχω περάσει, δε με απασχολεί ιδιαίτερα... Είχα φλασαρει παλιότερα, ένα αρχείο zip. Το είχα περάσει όταν είχα μέχρι πριν λίγες εβδομάδες, την AICP 13.1 και μου φάνηκε ότι ο ήχος ήταν δυνατός, ακόμα και στη χαμηλότερη σκάλα και δε μου άρεσε... Οπότε δεν το περνάω ξανά.

 

Όσο για τη ROM, απλά την κατέβασα από το πρώτο link παρακάτω.

 

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/mookee-rom-nightly-android-8-1-0-oreo-t3790614

 

 

Υ.Γ. Θυμήθηκα άλλο ένα πρόβλημα τώρα. Η εφαρμογή IR που έχουν σε link , δε λειτουργεί σωστά! Δεν τη χρησιμοποιώ ιδιαίτερα, όμως θα την ήθελα να δούλευε...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την aicp 13.1 και τώρα τελευταία το τηλέφωνο το συνδεω στο φορτιστής, δείχνει οτι φορτίζει αλλά τίποτα. Φορτίζει μονο όταν ανάψει και το led. Δοκιμασία διάφορους φορτιστής και καλώδια και τις ρυθμίσεις USB στο developers options. Καμια ιδέα γιατί θα καταλήξει άχρηστο. Έχω μείνει με 10% μπαταρία και δεν λέει να φορτίζει.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε καναπρογραμμα για καλιμπραρισμα μπαταριας ισως;

κανε καμια επανεκκινηση;

θα φανε μπαταρια ολα αυτα αλλα ισως φτιαξει.

ετσι ξαφνικα αποφασισε να μη φορτιζει; η εκανε νερα απο τις προηγουμενες μερες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...