Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες στο xda. Δεν έχω πρόχειρο link, αλλά έχει κάποια βήματα, ένα εκ των οποίων είναι να βάλεις την εφαρμογή στο auto start.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βάλτε mokee ελεύθερα ειναι μια χαρά, δεν εχω κανένα θέμα περαν του irda που δε χρησιμοποιειώ, και προέρχομαι επίσης απο aicp Edited by vagetore
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν γεια σας... Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για οποιον ξερει. Εχω περασει τον Black screen kernel 5.2. Πρεπει να χρησιμοποιησω κάποια εφαρμογη για να εχω προσβαση στις ρυθμίσεις γιατί στην AOSP δεν βρήκα κάτι
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν γεια σας... Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για οποιον ξερει. Εχω περασει τον Black screen kernel 5.2. Πρεπει να χρησιμοποιησω κάποια εφαρμογη για να εχω προσβαση στις ρυθμίσεις γιατί στην AOSP δεν βρήκα κάτι
Ναι, δοκίμασε κάποιον kernel manager, όπως τον EX

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το πρωί να κάνω την αναβάθμιση και κόλλησε η σελίδα εκεί. Ούτε με restart δεν έφτιαξε, ούτε με κλείσιμο του Wi-Fi, ούτε με τερματισμό εφαρμογών, τίποτα... Ούτε η ακύρωση δουλεύει. :(

 

Καμιά ιδέα;

 

Screenshot_AICP_OTA_20180712_080834.png

 

 

EDIT: Εντάξει, το ξεκόλλησα. Μετά είδα τις επιλογές (3 γραμμές) πάνω αριστερά, πάτησα διάφορα και κατεβάζει την ενημέρωση από την αρχή.

 

Το ίδιο έπαθα πάλι και με τη σημερινή ενημέρωση, μόνο που αυτή τη φορά δεν την κατεβάζει με τίποτα! :mad:

 

Μου φαίνεται ότι θα βάλω κι εγώ τη Mokee... Με ενδιαφέρει βέβαια το IR, αλλά σπάνια το χρησιμοποιώ...

Link to comment
Share on other sites

Περασα το gpu turbo και magisc σε τελευταία έκδοση της mokee, το τηλέφωνο απογειώθηκε, στο odworld new and tasty που ειναι βαρύ παιχνίδι παίζει χωρις lag σε high ρυθμίσεις σε σχέση με πρίν που κωλούσε.

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/module-gpu-turbo-boost-t3808541

 

edit: 8500 στο compute test στο geekbench και το note 8 πιάνει 10500

Edited by vagetore
Link to comment
Share on other sites

New official aicp zl1/zl0 release https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77112282&postcount=4561

 

Changes:

Device/vendor

1. Tons of updates from lineage:

- Thermal conf updated

- Unused services removed

- Widewine/drm updated from Marlin

- Bluetooth and WiFi from Gemini (better battery life now)

- msm_irqbalance removed, not needed

- Doze updates

- Selinux updates

- Several bug fixes, and improvements

All of this is mostly from @ThE_MarD btw

 

Kernel:

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77064350&postcount=442 (BlackScreen 5.2)

 

2. Did a fresh rebase on android linux stable

3. Latest caf tag and wifi driver

4. Updated to Linux 3.18.115

5. Removed dynamic fsync, replaced it with franco's fsync toggle, every kernel dev that I talked to said that dynamic fsync is bad

6. @KuranKaname Added several performance, battery life, and stability improvements, as well several optimizations

7. Removed the state notifier, was just really bad quality, and not really needed

 

8. Removed a bunch of unneeded commits that were causing issues

9. Unlocking is now much faster (with and without the fingerprint)

10. Several updates from lineage (f2fs updates, camera updates, bug fixes. various improvements)

11. @KuranKaname Overclocked the panel to 60hz for the overclocked build

 

ROM:

(forgot to mention that the July patch was merged with the previous update)

 

12. OmniJaws updated

13. Lots of bug fixes, and improvements

 

Note:

I highly recommend wiping the system for this update as there are many changes

 

If you have any issue with the camera, try wiping the app data for the camera app

If you have any fingerprint issues, remove the saved fingerprints and then add them back

 

Download:

http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1/WEEKLY/aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180719.zip

md5:

48fe7fdb49947871ba69b0108eebd52b

Full changelog:

http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1/WEEKLY/aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180719.zip.html

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλό βράδυ. Η συσκευή είναι με την 20s του Banggod, εδώ και 10 μήνες, πολύ ευχαριστημένος.

Το μόνο πρόβλημα που έχω(και δεν θυμάμαι αν ήταν από την αρχή) είναι ότι τα βίντεο που τραβάει με οποιαδήποτε εφαρμογή, μαμά ή άλλη, όταν τα βλέπω στην οθόνη του κινητού, η φωτεινότητα όταν ξεκινήσει και ύστερα είναι πολύ χαμηλή. Στις φωτό κανένα πρόβλημα. Τα βίντεο όταν τα βλέπω σε άλλες συσκευές, κινητά, τάμπλετ, τηλεόραση, έχουν κανονική φωτεινότητα. Έπαιξα με τις ρυθμίσεις οθόνης αλλά δεν....

Δεν θέλω να το κάνω reset, ακόμα τουλάχιστον.

Το αντιμετώπισε κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με την τελευταια AICP 19-7-18 δεν παίζει η κάμερα και πρέπει να φταίει το black screen v5.2 αν περάσετε το 5.1 θα στρώσει...

 

Εγώ έχω περάσει την εφαρμογή Google camera και παίζει κανονικά. Μου φαίνεται και πιο γρήγορη από πριν...

Link to comment
Share on other sites

Καλό βράδυ. Η συσκευή είναι με την 20s του Banggod, εδώ και 10 μήνες, πολύ ευχαριστημένος.

Το μόνο πρόβλημα που έχω(και δεν θυμάμαι αν ήταν από την αρχή) είναι ότι τα βίντεο που τραβάει με οποιαδήποτε εφαρμογή, μαμά ή άλλη, όταν τα βλέπω στην οθόνη του κινητού, η φωτεινότητα όταν ξεκινήσει και ύστερα είναι πολύ χαμηλή. Στις φωτό κανένα πρόβλημα. Τα βίντεο όταν τα βλέπω σε άλλες συσκευές, κινητά, τάμπλετ, τηλεόραση, έχουν κανονική φωτεινότητα. Έπαιξα με τις ρυθμίσεις οθόνης αλλά δεν....

Δεν θέλω να το κάνω reset, ακόμα τουλάχιστον.

Το αντιμετώπισε κανείς?

 

Έχω κι εγώ την 20s του Banggood και δεν την έχω πειράξει καθόλου! Τα βίντεο, όμως, παίζουν κανονικά σε μένα! Κανένα πρόβλημα εκεί!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει την εφαρμογή Google camera και παίζει κανονικά. Μου φαίνεται και πιο γρήγορη από πριν...

Μπορείς να δώσεις λινκ με την κάμερα και τα gapps που χρησιμοποιείς? Εσύ OTA ή μέσω TWRP (clean instal) φλασαρες? Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λινκ με την κάμερα και τα gapps που χρησιμοποιείς? Εσύ OTA ή μέσω TWRP (clean instal) φλασαρες? Σε ευχαριστώ

 

Την έχω καιρό τώρα και δε θυμάμαι από που την κατέβασα. Έχει στην πρώτη σελίδα της AICP τα links για την gcam και τα gapps. Μάλλον από εδώ τα είχα κατεβάσει και τα έκανα flash με TWRP.

 

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/rom-aicp-13-1-pro3-aka-zl0-x722-t3730711

Link to comment
Share on other sites

Την έχω καιρό τώρα και δε θυμάμαι από που την κατέβασα. Έχει στην πρώτη σελίδα της AICP τα links για την gcam και τα gapps. Μάλλον από εδώ τα είχα κατεβάσει και τα έκανα flash με TWRP.

 

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/rom-aicp-13-1-pro3-aka-zl0-x722-t3730711

 

Σε ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά 10 μήνες χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα το Κινητό αργεί να φορτίσει κ νομίζω ότι η μπαταρία του κρατάει λιγότερο. Είμαι με τι ρομ του banggood δε το έχω πειράξει καθόλου.

 

Υγ μπαταρία έχει αλλάξει κάνεις??

Link to comment
Share on other sites

Την έχω καιρό τώρα και δε θυμάμαι από που την κατέβασα. Έχει στην πρώτη σελίδα της AICP τα links για την gcam και τα gapps. Μάλλον από εδώ τα είχα κατεβάσει και τα έκανα flash με TWRP.

 

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/rom-aicp-13-1-pro3-aka-zl0-x722-t3730711

 

Μια τελευταία ερώτηση :) όταν το πρωτοπηρες το τηλέφωνο θυμάσαι αν είχε την 20s ή την 26?

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update της AICP, μου φαίνεται ότι η μπαταρία κρατάει λίγο περισσότερο. Μακάρι να τη φτιάξουν κι άλλο. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα!

Σε video κλήση μέσω Viber ανάμεσα σε 2 χ722 κινητά υπάρχει τρελό θέμα με echo και μικροφωνισμό. Υπάρχει κάποια λύση; Δοκίμασα να μειώσω εντελώς την ένταση του ήχου στη δική μου πλευρά χωρίς να αλλάζει κάτι. Το πρόβλημα νομίζω είναι στο ότι περνάει ο ήχος των ηχείων από το μικρόφωνο και συμβαίνει αυτό.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Φαντάζομαι θα είμαι από τους πρώτους τυχερούς που του έσπασε η οθόνη! Έπεσε από ύψος ούτε μισό μέτρο και η οθόνη έγινε θρυψαλα (να βράσω το ρημάδι το γορίλα γλας)! Έριξα μια ματιά στο ebay και τα πειρσσοτερα σετάκια οθόνη+digitizer είναι γύρω στα 25-30 ευρώ, βέβαια φοβάμαι μήν είναι OEM κακής ποιότητας. Έχει αλλάξει κανένας οθόνη να προτείνει κάποια συγκεκριμένη που να είναι καλή; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Φαντάζομαι θα είμαι από τους πρώτους τυχερούς που του έσπασε η οθόνη! Έπεσε από ύψος ούτε μισό μέτρο και η οθόνη έγινε θρυψαλα (να βράσω το ρημάδι το γορίλα γλας)! Έριξα μια ματιά στο ebay και τα πειρσσοτερα σετάκια οθόνη+digitizer είναι γύρω στα 25-30 ευρώ, βέβαια φοβάμαι μήν είναι OEM κακής ποιότητας. Έχει αλλάξει κανένας οθόνη να προτείνει κάποια συγκεκριμένη που να είναι καλή; Ευχαριστώ!

 

Εμένα πριν λίγο καιρό, έφαγε μια γερή τούμπα και έσπασε η προστατευτική θήκη. :lol: Το κινητό ούτε γρατζουνιά!. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Φαντάζομαι θα είμαι από τους πρώτους τυχερούς που του έσπασε η οθόνη! Έπεσε από ύψος ούτε μισό μέτρο και η οθόνη έγινε θρυψαλα (να βράσω το ρημάδι το γορίλα γλας)! Έριξα μια ματιά στο ebay και τα πειρσσοτερα σετάκια οθόνη+digitizer είναι γύρω στα 25-30 ευρώ, βέβαια φοβάμαι μήν είναι OEM κακής ποιότητας. Έχει αλλάξει κανένας οθόνη να προτείνει κάποια συγκεκριμένη που να είναι καλή; Ευχαριστώ!

 

Δε γνωρίζω τι πανελ πήρες το μόνο σίγουρο ειναι θα το το αλαξεις εύκολα ακόμα και μόνος σου απο οτι ειδα, δεν εχω ξαναδεί πιο εύκολη αλλαγή οθόνης σε smartphone

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω:

Έχει δοκιμάσει κανένας να συνδέσει εξωτερική USB camera (αυτή με τον εύκαμπτο σωλήνα για να βλέπεις πίσω από αντικείμενα πχ http://s.aliexpress.com/nYJVvQFj )

Το λέω γιατί μια απλή Logitech που δοκίμασα δεν έπαιξε ( λόγω ρεύματος? )

Έχει drivers uvc το κινητό μας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Φαντάζομαι θα είμαι από τους πρώτους τυχερούς που του έσπασε η οθόνη! Έπεσε από ύψος ούτε μισό μέτρο και η οθόνη έγινε θρυψαλα (να βράσω το ρημάδι το γορίλα γλας)! Έριξα μια ματιά στο ebay και τα πειρσσοτερα σετάκια οθόνη+digitizer είναι γύρω στα 25-30 ευρώ, βέβαια φοβάμαι μήν είναι OEM κακής ποιότητας. Έχει αλλάξει κανένας οθόνη να προτείνει κάποια συγκεκριμένη που να είναι καλή; Ευχαριστώ!

 

Επειδή δεν μπορώ τα ασημί , χρυσαφί και λοιπά ανοιχτά χρώματα, αγόρασα αυτή τη μαύρη οθόνη https://www.ebay.com/itm/f-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Complete-Assemblee-For-LeTV-LeEco-Le-Series/163003447819?hash=item25f3c33a0b%3Am%3Am5HZcX7lDTLU2JAsDFLEChA&var=462097530380&_sacat=0&_nkw=f+LCD+Display+Touch+Screen+Digitizer+Complete+Assembl%C3%A9e+For+LeTV+LeEco+Le+Series&_from=R40&rt=nc&_trksid=m570.l1313

Η αλλαγή πανεύκολη . Λίγο ζέσταμα με πιστολάκι και ξεκολλάει πανεύκολα. Η ποιότητά της άριστη . Καμία διαφορά από την αυθεντική

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...