Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,έχω παραλαβει τωρα το x722, με την αρχικη rom, αλλα έχω απειρο καιρο να φλασαρω...Υπαρχει αναλυτικος οδηγος με ολα τα βηματα απο την αρχη?

Η αρχικη rom ειναι rooted? Να περασω την τελευταια twrp και μετα ποια rom προτείνετε?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για εμένα μείνε με αυτήν που είσαι ...μακράν καλύτερη από όσες δοκίμασα και δεν μπορώ να γυρίσω και πίσω..χαλάει η μπαταρία,χαλάει ο ήχος....

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα μείνε με αυτήν που είσαι ...μακράν καλύτερη από όσες δοκίμασα και δεν μπορώ να γυρίσω και πίσω..χαλάει η μπαταρία,χαλάει ο ήχος....

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταια AICP είναι εξαιρετική.....

Ήχος και αυτονομία

Δεν τα λεςμκαι άσχημα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

νέα aicp 03-05-2018 ανέβηκε σήμερα... http://dwnld.aicp-rom.com/?device=zl1 κατεβαίνει και μέσω OTA update.

Δε.μπορω να μπω σε recovery με το advanced reboot

Καμια ιδεα;

Μένει παγωμένο τον κινητό στο σήμα της LEECO

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε.μπορω να μπω σε recovery με το advanced reboot

Καμια ιδεα;

Μένει παγωμένο τον κινητό στο σήμα της LEECO

Τι λετε;2903d5112b39f5c1dd1b66e9a5c7e2bd.jpg

 

Στάλθηκε από το ZUK Z1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δε.μπορω να μπω σε recovery με το advanced reboot

Καμια ιδεα;

Μένει παγωμένο τον κινητό στο σήμα της LEECO

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι λετε;2903d5112b39f5c1dd1b66e9a5c7e2bd.jpg

 

Στάλθηκε από το ZUK Z1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χειροκίνητα με volume+ και power δεν μπαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα με volume+ και power δεν μπαίνει;

 

ουτε

ξαναφλασαρα τη recovery ME fastboot και αναμενω να φλασαρω το weekly update

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ουτε

ξαναφλασαρα τη recovery ME fastboot και αναμενω να φλασαρω το weekly update

δοκίμασε μόνο το power πατημένο για 15-20 δευτερόλεπτα για επανεκίνηση

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε μόνο το power πατημένο για 15-20 δευτερόλεπτα για επανεκίνηση

 

δουλεψε το επαναφλασαΡΙΣΜΑ της recovery

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις πως μπορούμε να κάνουμε εγγραφή στο 4pda για να κατεβάσουμε rom?

Και κάτι άλλο δοκίμασα την τελευταία RR και πάει πολύ καλά... Πως μπορώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή color control?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις πως μπορούμε να κάνουμε εγγραφή στο 4pda για να κατεβάσουμε rom?

Και κάτι άλλο δοκίμασα την τελευταία RR και πάει πολύ καλά... Πως μπορώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή color control?

Ποια ρομ έχει που δεν την βρίσκεις αλλού και θες να την κατεβάσεις από εκεί ?

Γενικά να ξέρεις είναι εξαιρετικά δύσκολο να γραφτείς, λόγω της ρώσικης γλώσσας-πληκτρολογίου που πρέπει να χρησιμοποιήσεις κατά την εγγραφή και επιβεβαιωση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όταν πατάω το κουμπί της έντασης θέλοντας να το βάλω στο αθόρυβο αυτό κατεβάζει αρχικά την ένταση των μέσων αναπαραγωγής και όχι του ήχου κλήσης και πρέπει να πατήσω στο βελάκι και να το κάνω χειροκίνητα. Την έχω πατήσει κάνα δυο φορές έτσι, γίνεται να αλλάξει αυτό κάπως και να γίνει πιο απλό; Είμαι με μια παλαιότερη aicp 13.1.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όταν πατάω το κουμπί της έντασης θέλοντας να το βάλω στο αθόρυβο αυτό κατεβάζει αρχικά την ένταση των μέσων αναπαραγωγής και όχι του ήχου κλήσης και πρέπει να πατήσω στο βελάκι και να το κάνω χειροκίνητα. Την έχω πατήσει κάνα δυο φορές έτσι, γίνεται να αλλάξει αυτό κάπως και να γίνει πιο απλό; Είμαι με μια παλαιότερη aicp 13.1.

 

Αν έχεις ανοιχτή κάποια εφαρμογή, λογικό είναι. Πρέπει να βγεις στο κεντρικό μενού και να πατήσεις να χαμηλώσει, χωρίς να παίζει μουσική κλπ. Εγώ έχω AICP από τις 15 Μαρτίου και δεν έχω τέτοιο θέμα.

 

Θα κάνω το βράδυ ένα dirty flash τη σημερινή AICP και ο Θεός βοηθός. :p

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ανοιχτή κάποια εφαρμογή, λογικό είναι. Πρέπει να βγεις στο κεντρικό μενού και να πατήσεις να χαμηλώσει, χωρίς να παίζει μουσική κλπ. Εγώ έχω AICP από τις 15 Μαρτίου και δεν έχω τέτοιο θέμα.

 

Θα κάνω το βράδυ ένα dirty flash τη σημερινή AICP και ο Θεός βοηθός. :p

 

Κάνε, το εκανα και εγώ....

Παει σφαιραααααα...

 

Αυτονομία θα δούμε

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ανοιχτή κάποια εφαρμογή, λογικό είναι. Πρέπει να βγεις στο κεντρικό μενού και να πατήσεις να χαμηλώσει, χωρίς να παίζει μουσική κλπ. Εγώ έχω AICP από τις 15 Μαρτίου και δεν έχω τέτοιο θέμα.

 

Θα κάνω το βράδυ ένα dirty flash τη σημερινή AICP και ο Θεός βοηθός. :p

 

Εγώ είμαι με την aicp από τις 21-02, και εννοούσα πως μου βγάζει το συγκεκριμένο θέμα χωρίς να έχω ανοίξει κάποια εφαρμογή με μουσική, βίντεο κτλ., ούτε λύνεται με reboot. Υπάρχει κάποια σχετικη παραμετροποίηση για τα κουμπιά του ήχου;

Link to comment
Share on other sites

εχω την aicp 26-4, τη σημερινή νέα rom aicp να την φλασάρω με twrp, η να την περάσω με OTA update? πως είναι καλύτερα? με OTA θα πρέπει να βάλω gapps η μόνο τη ρομ? Edited by not62
Link to comment
Share on other sites

έκανα εγκατάσταση aicp , gapps με twrp επανεκίνηση , αναβοσβήνει το μπλέ λογότυπο aicp, και δεν προχωράει εδώ και μισή ώρα, για να κάνω τις αρχικές ρυθμίσεις, στη προηγούμενη aicp η εγκατάσταση τελείωσε σε 10 λεπτά... Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

έκανα εγκατάσταση aicp , gapps με twrp επανεκίνηση , αναβοσβήνει το μπλέ λογότυπο aicp, και δεν προχωράει εδώ και μισή ώρα, για να κάνω τις αρχικές ρυθμίσεις, στη προηγούμενη aicp η εγκατάσταση τελείωσε σε 10 λεπτά...

 

Κι εγώ έχω προβλήματα με την καινούρια AICP. Μία στις 3 φορές ανοίγει και μάλιστα το κάνω force restart... Επίσης, τρομάζει να ξεκλειδώσει, γιατί κολλάει πολύ, ειδικά όταν έχει μόλις ανοίξει.

 

Τέλος, μου χάλασε τo TWRP και δε μπορώ να φλασαρω το Root (super su)...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω προβλήματα με την καινούρια AICP. Μία στις 3 φορές ανοίγει και μάλιστα το κάνω force restart... Επίσης, τρομάζει να ξεκλειδώσει, γιατί κολλάει πολύ, ειδικά όταν έχει μόλις ανοίξει.

 

Τέλος, μου χάλασε τo TWRP και δε μπορώ να φλασαρω το Root (super su)...

 

Fastboot recovery

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία aicp πάνω στην προτελευταία μόνο με wipe cashe davlik και δεν άνοιγε, περίμενα για 20 λεπτά, 3 προσπάθειες... Μπαίνω twrp ξανά wipe μόνο cashe davlik ξανά flash την τελευταία (το ίδιο αρχείο) και δούλεψε.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν, βλέπω ότι η χθεσινή aicp έχει λίγο καλύτερη αυτονομία στη μπαταρία. Ωστόσο, μερικά κολλήματα όταν κατεβάζει ενημερώσεις το Play Store, δεν έχουν σταματήσει...

 

Μερικές φορές, όταν είναι κλειστό, χρειάζεται να πατάω το Power κουμπί για 10 δευτερόλεπτα, για να πάρει μπρος...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν, βλέπω ότι η χθεσινή aicp έχει λίγο καλύτερη αυτονομία στη μπαταρία. Ωστόσο, μερικά κολλήματα όταν κατεβάζει ενημερώσεις το Play Store, δεν έχουν σταματήσει...

 

Μερικές φορές, όταν είναι κλειστό, χρειάζεται να πατάω το Power κουμπί για 10 δευτερόλεπτα, για να πάρει μπρος...

Πέραν.αυτου που μάλλον ειναινθεμα kernel

Μιλάμε για καλή Ρομ

Αυτονομία

Ήχο

Κάμερα κτλ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Mε την προηγούμενη aicp 26-4, δεν είχα κάποιο πρόβλημα, μπαταρία 6 μέρες,κάμερα , καλό ήχο, εξαιρετική rom...με την χθεσινή υπάρχουν τα γνωστά προβλήματα που ανέφεραν οι φίλοι εδώ, και στο forum xda ....πιστεύω θα διορθωθεί στην επόμενη κατασκευή..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...