Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, μόλις το παρήγγειλα, πολλά συγχαρητήρια CrisBal για τη δουλειά σου!

Επειδή θα βάλω μια και καλή rom για καιρό ψάχνω κάτι από nougat και πάνω. Σε Screen On Time ποιά stable Nougat rom και kernel είναι καλύτερα, φυσικά να δουλεύουν fast charge nfc και τα πάντα; Συγγνώμη για τις ερωτήσεις.

 

NFC δεν έχει το elite. Πας σε 720 από Nougat έχει 4-5 αλλά όλες έχουν μικρά θεματακια θα σου πουν τα παιδιά περισσότερα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Έχει παραλάβει κανεις τεμάχιο που να έχει προβλήματα στη φόρτιση; Βασικά έχω στα χέρια μου ένα από κάποιον γνωστό μου. Μου είπε ότι του ήρθε φορτισμένο, φάνηκε μία να φορτίζει (παίζεται αυτό...) και μία όχι και τελικά αποφορτίστηκε πλήρως. Εγώ το πήρα στα χέρια μου πλήρως αποφορτισμένο. Δοκιμάζω με το δικό του καλώδιο, είτε μόνο του στη USB του laptop, είτε με το μετασχηματιστή του και το μετατροπέα του UK σε EU (και έναν άλλο μετατροπέα που είχα) από τοίχο. ΚΑΠΟΙΕΣ φορές αναβοσβήνει ένα κόκκινο φωτάκι 5-10 φορές σα να δείχνει ότι πάει να φορτίσει, αλλά μετά σιγή ασυρμάτου.

 

Μόνο άλλο καλώδιο δεν έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω πρόχειρο USB Type C.

 

Έχω γκουγκλάρει γενικά, αλλά λίγες πληροφορίες και ψιλο-σκόρπιες. Όχι κάτι πολύ συγκεκριμένο. Κάπου λένε για το software μετά από κάποιο update (αλλά εδώ δεν ανάβει καν!), κάποιοι για κακής ποιότητας καλώδιο...

 

Καμμια εμπειρία;;; Επιβεβαιώνει κανείς ότι μπορεί να είναι όντως το καλώδιο; Καλά, τί φάση; Να δίνουν από τη μαμά τόσο χάλια ποιότητα; Είναι δυνατόν; Τόσο τσίπηδες;

Δηλαδή από τη μέρα που ήρθε, δεν έχει φορτίσει κανονικά καμιά φορά;

Link to comment
Share on other sites

NFC δεν έχει το elite. Πας σε 720 από Nougat έχει 4-5 αλλά όλες έχουν μικρά θεματακια θα σου πουν τα παιδιά περισσότερα..

Θα τις δω Χρήστο, ευχαριστώ και χρόνια πολλά για τη Γιορτή σου!

 

Πάντως πιστεύω ότι το κινητό είναι οτι καλύτερο σε απόδοση τιμή και μπαταρία, τα βασικότερα δηλαδή, μάλλον θα το κρατήσω για καιρό, ειδικά αν του δώσει επίσημη 7 η LeEco.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από τη μέρα που ήρθε, δεν έχει φορτίσει κανονικά καμιά φορά;

Απ' ότι κατάλαβα όχι. Αυτός που το πήρε μου είπε ότι στην αρχή του φάνηκε ότι μία φόρτιζε, μια δε φόρτιζε. Τελικά κατέληξε εκ των υστέρων στο ότι και τότε που νόμιζε ότι φόρτιζε, δεν το έκανε...

 

Εγώ το πρωτο-έπιασα στα χέρια μου αφού ξελιγώθηκε τελείως η μπαταρία, οπότε δεν έχω σαφή εικόνα για πριν. Μόνο αυτά που μου μετέφεραν.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά είναι το καλώδιο ..δοκίμασε ένα άλλο και αν είναι αυτό οκ.αν και για εμένα μιλά με το κατάστημα και ζητά νεο καλώδιο

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν είναι νορμάλ χρήση; Όταν το χρησιμοποιείς και σαν υπολογιστή.
Νορμάλ είναι αυτό που γίνεται από την πλειοψηφία.

Όταν λοιπόν δεις screenshot από δεκάδες άλλους (και από άλλα κινητά) και σε όλους το ποσοστό οθόνης είναι μεταξύ 10 και 20%, τότε εσύ με 50% δεν ανήκεις προφανώς στην νορμάλ χρήση.

 

Οπότε οποιαδήποτε κουβέντα για SOT πάνω στην χρήση σου δεν είναι αντιπροσωπευτική του τι ισχύει γενικά, για τι προφανώς εσύ κάτι κάνεις τελείως διαφορετικά.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προσπάθησα και σε xp αλλά πάλι τα ίδια,παρόλο που το΄΄είδε΄΄ με το usb deb στο on.

Μπήκα λοιπόν στον φάκελο και διαπίστωσα ότι δεν με αφήνει να αντιγράψω το 1o αρχείο boot.emmc.win ενώ κάποια άλλα με αφήνει, όπως τα επόμενα στην λίστα boot.emmc.win.md5 και data.ext4.win000

Ti στο @$% θα κάνω :mad:

 

Γιατί δεν αντιγράφεις όλο τον φάκελο που βρίσκεις στην Συσκευή Πολυμέσων (MTP) - Eσωτερικό χώρο αποθήκευσης - TWRP-BACKUPS.. δηλ αυτόν 2017-12-29--07-40-36-CN-20s κ.λπ. και τον βάζεις στην επιφάνεια εργασίας για αρχειοθέτηση....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αντιγράφεις όλο τον φάκελο που βρίσκεις στην Συσκευή Πολυμέσων (MTP) - Eσωτερικό χώρο αποθήκευσης - TWRP-BACKUPS.. δηλ αυτόν 2017-12-29--07-40-36-CN-20s κ.λπ. και τον βάζεις στην επιφάνεια εργασίας για αρχειοθέτηση....

 

Mα πως να τον αντιγράψω από την στιγμή που δεν με αφήνει σε κανένα επίπεδο υποφακέλλου να το κάνω ?

Το μόνο που μπορώ να κάνω όπως έγραψα και χτες είναι να πάρω αρχεία 1 / 1 αλλά από τα 3 που δοκίμασα το ένα δεν με αφήνει να το αντιγράψω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Mα πως να τον αντιγράψω από την στιγμή που δεν με αφήνει σε κανένα επίπεδο υποφακέλλου να το κάνω ?

Το μόνο που μπορώ να κάνω όπως έγραψα και χτες είναι να πάρω αρχεία 1 / 1 αλλά από τα 3 που δοκίμασα το ένα δεν με αφήνει να το αντιγράψω

Πολύ περίεργο.. εγώ με win10 τώρα το έκανα απλά και γρήγορα.. Στην επιλογή για προγραμματιστές το έχω ενεργό και μόνο τσεκαρισμένο το ξεκλείδωμα ΟΕΜ.

Λογικά θα το έχεις προσθέσει το κινητό στον υπολογιστή σάν αξιόπιστη συσκευή.. μήπως είναι αυτό...

Edited by PetAthan
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο.. εγώ με win10 τώρα το έκανα απλά και γρήγορα.. Στην επιλογή για προγραμματιστές το έχω ενεργό και μόνο τσεκαρισμένο το ξεκλείδωμα ΟΕΜ.

Λογικά θα το έχεις προσθέσει το κινητό στον υπολογιστή σάν αξιόπιστη συσκευή.. μήπως είναι αυτό...

 

έχω προσπαθήσει και με τσεκαρισμένο και χωρίς το OEM........

Πως το προσθέτω σαν αξιόπιστη συσκευή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχω προσπαθήσει και με τσεκαρισμένο και χωρίς το OEM........

Πως το προσθέτω σαν αξιόπιστη συσκευή ?

 

Ρυθμίσεις Windows - Συσκευές - bluetooth και άλλες συσκευές και το προσθέτεις.. απλά το τηλ κάποια στιγμή βγάζει την επιλογή για τον υπολογιστή σαν αξιόπιστη συσκευή.. δοκιμασε΄το, μπορεί....

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις Windows - Συσκευές - bluetooth και άλλες συσκευές και το προσθέτεις.. απλά το τηλ κάποια στιγμή βγάζει την επιλογή για τον υπολογιστή σαν αξιόπιστη συσκευή.. δοκιμασε΄το, μπορεί....

 

Οκ θα το δοκιμάσω το βράδυ.

Το θέμα όμως είναι ότι και σε xp το ίδιο μου κάνει :(

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά είναι το καλώδιο ..δοκίμασε ένα άλλο και αν είναι αυτό οκ.αν και για εμένα μιλά με το κατάστημα και ζητά νεο καλώδιο

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά όντως ήταν το καλώδιο. Έχει την αίσθηση του φτηνιάρικου το βύσμα. Τι ******* να τσιγκουνεύονται σε αυτό...

 

Τέλος πάντων. Τέλος καλό... Εννοείται ότι θα ζητήσω καλώδιο με φορτιστή της προκοπής.

Link to comment
Share on other sites

Νορμάλ είναι αυτό που γίνεται από την πλειοψηφία.

Όταν λοιπόν δεις screenshot από δεκάδες άλλους (και από άλλα κινητά) και σε όλους το ποσοστό οθόνης είναι μεταξύ 10 και 20%, τότε εσύ με 50% δεν ανήκεις προφανώς στην νορμάλ χρήση.

 

Οπότε οποιαδήποτε κουβέντα για SOT πάνω στην χρήση σου δεν είναι αντιπροσωπευτική του τι ισχύει γενικά, για τι προφανώς εσύ κάτι κάνεις τελείως διαφορετικά.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Οκ, να συμφωνήσω σε αυτά που λες. Όταν χαλάει ο υπολογιστής σου και κάνεις όλες τις δουλειές από το τηλέφωνο( mail, social media, surfing,video) και η μπαταρία ξεσκίζει και σε κρατάει 9 ώρες sot. Δεν είναι άξιο λόγου;

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμάσω το βράδυ.

Το θέμα όμως είναι ότι και σε xp το ίδιο μου κάνει :(

 

Επομένως από το τηλ.. λογικά είναι αυτός ο περιορισμός, δοκίμασε και με άλλα αρχεία για να δείς...

Link to comment
Share on other sites

Επομένως από το τηλ.. λογικά είναι αυτός ο περιορισμός, δοκίμασε και με άλλα αρχεία για να δείς...

 

ναι θα δοκιμάσω αν και με άλλα αρχεία πχ φωτο και βίντεο δεν μου κάνει ιστορίες, μόνο το αρχείο που είναι το πρώτο στην λίστα στον φάκελλο του backup ( το αναφέρω στο 1ο ποστ μου )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Νορμάλ είναι αυτό που γίνεται από την πλειοψηφία.

Όταν λοιπόν δεις screenshot από δεκάδες άλλους (και από άλλα κινητά) και σε όλους το ποσοστό οθόνης είναι μεταξύ 10 και 20%, τότε εσύ με 50% δεν ανήκεις προφανώς στην νορμάλ χρήση.

 

Οπότε οποιαδήποτε κουβέντα για SOT πάνω στην χρήση σου δεν είναι αντιπροσωπευτική του τι ισχύει γενικά, για τι προφανώς εσύ κάτι κάνεις τελείως διαφορετικά.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Ο καθένας μιλάει για τη χρήση που το κανει. Δεν υπάρχει αντιπροσωπευτική χρήση. Πχ κάποιος δεν παίζει καθόλου παιχνίδια και ο άλλος το ξεσκίζει στο παιχνίδι. Με το σκεπτικό σου πρέπει να κάνουμε μια φόρμα χρήσης, πχ μια ώρα βιντεο, 2 ώρες κλήσεις κλπ, για να συζητήσουμε για sot. Διαφωνώ, ο καθένας μιλάει για τη χρήση που του κάνει. Το τηλέφωνό είναι για τα πάντα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

....με έπιασαν τα κουβαρντιλίκια μου και πήρα αυτό το tempered https://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=801227&view=findpost&p=68624521

σύμφωνα με τον ρώσο και τις φωτό είναι μάλλον μία πολύ καλή επιλογή και από ότι φαίνεται ταιριάζει τέλεια στο κινητό.....για να δούμε ......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας μιλάει για τη χρήση που το κανει. Δεν υπάρχει αντιπροσωπευτική χρήση. Πχ κάποιος δεν παίζει καθόλου παιχνίδια και ο άλλος το ξεσκίζει στο παιχνίδι. Με το σκεπτικό σου πρέπει να κάνουμε μια φόρμα χρήσης, πχ μια ώρα βιντεο, 2 ώρες κλήσεις κλπ, για να συζητήσουμε για sot. Διαφωνώ, ο καθένας μιλάει για τη χρήση που του κάνει. Το τηλέφωνό είναι για τα πάντα πλέον.

 

Βασικά να ξέρεις ότι υπάρχει αντιπροσωπευτικη χρηση, εχει θεσπίσει κάποιους κανόνες το pcmark benchmark για να αξιολογει τις συσκευές σε σχεση με την μπαταρια, αλλα θελει πολύ υπομονη απο τον κάτοχο της συσκευής και πολυ δουλειά απο την συσκευή την ιδια

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το nanofixit titanium για την οθονη Και για το σασί θα το περάσω κεραμικο γι το αμάξι αν έρθει ποτε

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφού έλυσα το πρόβλημα με τη φόρτιση, θέλω να του περάσω την "καλή" ROM.

 

Είδα ότι το κινητό ήρθε με την 26s. Επειδή δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ότι κατάλαβα, μια επιβεβαίωση:

Στη δική μου περίπτωση ξεκινάω με το 3ο βήμα της από πάνω παράθεσης; Αυτό που μεγάλωσα τη γραμματοσειρά;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το nanofixit titanium για την οθονη Και για το σασί θα το περάσω κεραμικο γι το αμάξι αν έρθει ποτε

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κεραμικο γιa το αμάξι ?

 

Τι είναι αυτό ??????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφού έλυσα το πρόβλημα με τη φόρτιση, θέλω να του περάσω την "καλή" ROM.

 

Είδα ότι το κινητό ήρθε με την 26s. Επειδή δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ότι κατάλαβα, μια επιβεβαίωση:

Στη δική μου περίπτωση ξεκινάω με το 3ο βήμα της από πάνω παράθεσης; Αυτό που μεγάλωσα τη γραμματοσειρά;

 

Όχι. Να κάνεις πρώτα τους ελέγχους για το αν είναι κλειδωμένο και μετά προχωράς ανάλογα. Αν στο tool σου βγει κλειδωμένο τότε Φλασαρεις το update.zip μέσα από το rar για να ξεκλειδώσει και μετά προχωράς σέ φλας TWRP Rom κλπ.. Αν στο δείξει ξεκλειδωτο δεν χρειάζεται να κάνεις αυτή τη διαδικασία και προχωράς σέ TWRP full backup and installation.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...