Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχει ένας και το περιμένω Και εγώ..

Για τον φίλο που έλεγε για την αποστολή..εμένα εχθές έδειξε Ελλάδα από 04 δεκ που ήταν στον δρόμο για Ελλάδα.οπότε έχει μέλλον ακόμη..Χρόνια πολλά ,Καλά Χριστούγεννα με υγεία..ευχαριστούμε πολύ τον Χρήστο.Πολύχρονος

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι! Χρόνια πολλά Χρήστο!! Εγώ ελπίζω να το παραλάβω πριν αλλάξει η χρονιά, μιας και μου στείλανε μήνυμα ότι το απελευθέρωσαν από το τελωνείο :shifty:

Όταν το παραλάβω θα ανεβάσω φώτο μιας και δεν το έχουμε πολλοί...

 

Αν μπορεί κάποιος να μου πει και για το αν θα μπορώ να φλασάρω την ρομ του Χρήστου λόγω των 6gb ή θα κάνω πείραμα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!! Είμαι κάτοχος του LeEco pro 3 elite 722. Επειδή δεν γνωρίζω πολλά πράγματα, και έχω μπερδευτεί, θέλω τη βοήθειά σας.

Για να περάσω τη rom των παιδιών πάω στην 1η σελίδα και επιλέγω..τον οδηγό του crisBal η τον οδηγό του geo307cc ? το ίδιο είναι όποιο και να βάλω?

Στη συνέχεια θα πρέπει να κάνω κάποιες εξτρά ρυθμίσεις , να προσθέσω κάτι..η είναι όλα μέσα?

Το Φουλ ελληνικό πακέτο είναι μόνο όταν το κινητό έρχεται με 20s?

 

Ευχαριστώ Πάνος

 

Recovery-Root

[*] Οδηγός MultiTool CheckUnlockBootloader και εγκ/σης TWRP- by CrisBal

[*] Οδηγός εγκ/σης TWRP-Root by geo307cc.

[*] Αν έχετε 26s με κλειδωμένο bootloader κατεβάζετε και βάζετε με το μαμά recovery το update.zip μέσα από αυτό to rar.

[*]TWRP 3.1.1 - Λήψη

[*]Φουλ ελληνικό πακέτο για 20s

Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!! Επειδή δεν γνωρίζω πολλά πράγματα, και έχω μπερδευτεί, θέλω τη βοήθειά σας.

Για να περάσω τη rom των παιδιών πάω στην 1η σελίδα και επιλέγω..τον οδηγό του crisBal η τον οδηγό του geo307cc ? το ίδιο είναι όποιο και να βάλω?

Στη συνέχεια θα πρέπει να κάνω κάποιες εξτρά ρυθμίσεις , να προσθέσω κάτι..η είναι όλα μέσα?

Το Φουλ ελληνικό πακέτο είναι μόνο όταν το κινητό έρχεται με 20s?

 

Ευχαριστώ Πάνος

 

Recovery-Root

[*] Οδηγός MultiTool CheckUnlockBootloader και εγκ/σης TWRP- by CrisBal

[*] Οδηγός εγκ/σης TWRP-Root by geo307cc.

[*] Αν έχετε 26s με κλειδωμένο bootloader κατεβάζετε και βάζετε με το μαμά recovery το update.zip μέσα από αυτό to rar.

[*]TWRP 3.1.1 - Λήψη

[*]Φουλ ελληνικό πακέτο για 20s

 

Πρώτα από όλα ακολουθείς τον οδηγό για na τσεκάρεις αν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader,μετά εγκατάσταση twrp και μετά βάζεις την έκδοση LEX722 EUI 20s μονταρισμένη με stuff from 28s LeMax2 New Rom.

Ψάξε λίγο εδώ το τι σημαίνει με στοκ και με new gapps (δεν θυμάμαι ) και βάλε αυτή που νομίζεις , λογικά όποια έχει τα λιγότερα gapps

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα οκ, thanks !

Ένα άλλο θέμα, πάω να κάνω αντιγραφή το backup από το twrp στο pc με windows 10 και μου βγάζει " ακαθόριστο σφάλμα" τι μπορεί να συμβαίνει ? Φωτο κλπ τα κάνω κανονικά αντιγραφή

 

Sent from my 1+3T

 

Παιδιά μία βοήθεια εδώ, παρακαλώ !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ, thanks !

Ένα άλλο θέμα, πάω να κάνω αντιγραφή το backup από το twrp στο pc με windows 10 και μου βγάζει " ακαθόριστο σφάλμα" τι μπορεί να συμβαίνει ? Φωτο κλπ τα κάνω κανονικά αντιγραφή

 

Sent from my 1+3T

Δεν είμαι σίγουρος αλλά προσπάθησε να κάνεις αντιγραφή έναν φάκελο πιο μέσα από αυτό που προσπαθείς.. Κι εγώ είχα αυτό το πρόβλημα αλλά κάποια στιγμή μπόρεσα και το αντέγραψα, δεν ξέρω αν ωφέλησε αυτό η απλά έτυχε..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αλλά προσπάθησε να κάνεις αντιγραφή έναν φάκελο πιο μέσα από αυτό που προσπαθείς.. Κι εγώ είχα αυτό το πρόβλημα αλλά κάποια στιγμή μπόρεσα και το αντέγραψα, δεν ξέρω αν ωφέλησε αυτό η απλά έτυχε..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιο μέσα είναι τα αρχεία ξεχωριστά.....Οκ θα προσπαθήσω να αντιγράψω αυτά

 

Sent from my 1+3T

edit

Αγγούρια.....και ένα ένα πήγα να τα αντιγράψω και μου βγάζει πάλι το μήνυμα για ΄΄ακαθόριστο σφάλμα΄΄

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε.. 43dce1aa6c4b3811310471420d3d01ed.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ ευχαριστώ, αλλα νομιζω οτι το AKT ισως δεν ειναι ενεργοποιημενο, εγω εχω 149.000 χωρίς AKT και χθες πηρα πρωτη φορα 7.15 ωρες sot

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα ακολουθείς τον οδηγό για na τσεκάρεις αν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader,μετά εγκατάσταση twrp και μετά βάζεις την έκδοση LEX722 EUI 20s μονταρισμένη με stuff from 28s LeMax2 New Rom.

Ψάξε λίγο εδώ το τι σημαίνει με στοκ και με new gapps (δεν θυμάμαι ) και βάλε αυτή που νομίζεις , λογικά όποια έχει τα λιγότερα gapps

 

Θα προσπαθήσω..θα ψαχτώ όσο μπορώ...θα διαβάσω όλα τα μηνύματα μήπως και μπορέσω να βρώ κάποια άκρη...ελπίζω να μην προκαλέσω βλάβη στο κινητό..ίσως χρειαστεί και κάποια βοήθεια απο κάποιους εδώ..

Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η σειρα για να περασω την rom του Χρηστου ειναι:

1) τσακαρω αν εχω την 20s με ξεκλειδωτο bootloader

2) recovery twrp

3) root είτε με SuperSU ή με Magisk

4) φλασαρω την rom

5) AKT Profile

τα λεω σωστα;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος Έτσι Έχω καταλάβει και εγώ..άντε να έρθει και να γίνει και αυτή η διαδικασία να ησυχάσω

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω καταληξει να παρω le eco με τα οσα εχω διαβασει εδω ...

εχω ενα διλλημα . να παρω αυτο που συζηταμε τωρα ή το le max 2 ?

με ενδιαφερει η καμερα , απο την αλλη με ενδιαφερει και η αυτονομια ....

ποια η γνωμη σας ?

εχει κατι να προσεξω κατα την αγορα ? (καναν περιεργο κωδικο μοντελου ... κλπ κλπ ...) ???

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ, αλλα νομιζω οτι το AKT ισως δεν ειναι ενεργοποιημενο, εγω εχω 149.000 χωρίς AKT και χθες πηρα πρωτη φορα 7.15 ωρες sot
Έχεις δίκιο, με το akt ενεργοποιημενο, είχα antutu 90.000.Εσυ είχες 7 ώρες με akt;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, με το akt ενεργοποιημενο, είχα antutu 90.000.Εσυ είχες 7 ώρες με akt;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι, ουτε akt ουτε τιποτα, κ μενα εντύπωση μου εκανε, κανονικα 5-5.3 ωρες μου εβγαζε, εκανα εγκατασταση την rom των παιδιων, battery calibration και πηρα πανω απο 7 ωρες την επόμενη φορτηση, τωρα που μιλαμε εχω 5 ωρες sot και 27% μπαταρία

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η σειρα για να περασω την rom του Χρηστου ειναι:

1) τσακαρω αν εχω την 20s με ξεκλειδωτο bootloader

2) recovery twrp

3) root είτε με SuperSU ή με Magisk

4) φλασαρω την rom

5) AKT Profile

τα λεω σωστα;

 

Όχι driver's check bootloader με το tool πέρασμαTWRP full backup όλα τα partitions. Πέρασμα σε USB η σε σκληρό δίσκο. Wioe όλα τα partitions εκτις inetrmal storage πέρασμα μέσα την Ρομ από το PC φλασαρισμα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι driver's check bootloader με το tool πέρασμαTWRP full backup όλα τα partitions. Πέρασμα σε USB η σε σκληρό δίσκο. Wioe όλα τα partitions εκτις inetrmal storage πέρασμα μέσα την Ρομ από το PC φλασαρισμα.

 

Χρήστο ρίξε καμιά ιδέα περί της αδυναμίας αντιγραφής του backup που έχω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ρίξε καμιά ιδέα περί της αδυναμίας αντιγραφής του backup που έχω

 

Driver's ,USB Debugging..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στις 5 του μήνα έκανα την παραγγελία, στις 7 γραφει shipped, στις 14 The item is on transport to the country of destination. Και έχει μείνει εκει! Καμια αλλη ενημερωση, περιμένω πως κ πως να το πιασω στα χέρια μου αλλα οπως παει θα περασει μήνας. Μπορεί κάποιος να μου πει ποτε να το περιμένω?

 

στις 3 η δικια μου

στις 22 πατησε ελλαδα

να σου πω την αληθεια απο νεο χρονο το περιμενω :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ουτε akt ουτε τιποτα, κ μενα εντύπωση μου εκανε, κανονικα 5-5.3 ωρες μου εβγαζε, εκανα εγκατασταση την rom των παιδιων, battery calibration και πηρα πανω απο 7 ωρες την επόμενη φορτηση, τωρα που μιλαμε εχω 5 ωρες sot και 27% μπαταρία

 

Χθες έπιασε λίγο πάνω από 9 ώρες sot με την 20s ρομ του banggood. Όπως ήρθε, καμία αλλαγή, μόνο που πέρασα twrp. Με το ΑΚΤ πόσο παραπάνω θα πάει πιστεύεις;

Και έτσι είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Χθες έπιασε λίγο πάνω από 9 ώρες sot με την 20s ρομ του banggood. Όπως ήρθε, καμία αλλαγή, μόνο που πέρασα twrp. Με το ΑΚΤ πόσο παραπάνω θα πάει πιστεύεις;

Και έτσι είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος.

 

Καλησπερα, 9 ωρες? μπορείς να μας πεις τι χρηση του εκανες και που ειχες την φωτεινότητα?

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, 9 ωρες? μπορείς να μας πεις τι χρηση του εκανες και που ειχες την φωτεινότητα?

 

Τη φωτεινότητα την έχω μόνιμα στο 75%. Χρήση έκανα με το wifi συνέχεια, σερφαρισμα, Facebook lite, βίντεο και τις νορμαλ κλήσεις κλπ. Δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot s. Και εγώ έχω μείνει άφωνος. Υπερευχαριστημενος!

Πώς ανεβάζετε screenshots και εμένα δεν μου επιτρέπει;

Φαίνεται απίστευτο,το καταλαβαίνω. Αλλά και σήμερα στα ίδια επίπεδα είναι. Με 7ωρες sot και 27%υπολοιπο μπαταρίας έως τώρα.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Τη φωτεινότητα την έχω μόνιμα στο 75%. Χρήση έκανα με το wifi συνέχεια, σερφαρισμα, Facebook lite, βίντεο και τις νορμαλ κλήσεις κλπ. Δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot s. Και εγώ έχω μείνει άφωνος. Υπερευχαριστημενος!

Πώς ανεβάζετε και εμένα δεν μου επιτρέπει;

Φαίνεται απίστευτο,το καταλαβαίνω. Αλλά και σήμερα στα ίδια επίπεδα είναι. Με 7ωρες sot και 27%υπολοιπο μπαταρίας έως τώρα.[/QUOT

 

καλησπερα για screen shot πατας παρατεταμενα το μεσαιο κουμπι που εχει το σημα της leeco αν ρωτας για αυτο

Link to comment
Share on other sites

Τη φωτεινότητα την έχω μόνιμα στο 75%. Χρήση έκανα με το wifi συνέχεια, σερφαρισμα, Facebook lite, βίντεο και τις νορμαλ κλήσεις κλπ. Δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot s. Και εγώ έχω μείνει άφωνος. Υπερευχαριστημενος!

Πώς ανεβάζετε screenshots και εμένα δεν μου επιτρέπει;

Φαίνεται απίστευτο,το καταλαβαίνω. Αλλά και σήμερα στα ίδια επίπεδα είναι. Με 7ωρες sot και 27%υπολοιπο μπαταρίας έως τώρα.

 

Εγώ πανω απο 5.5 ώρες δεν έχω δει με ΚΑΜΙΑ ΡΟΜ

...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τη φωτεινότητα την έχω μόνιμα στο 75%. Χρήση έκανα με το wifi συνέχεια, σερφαρισμα, Facebook lite, βίντεο και τις νορμαλ κλήσεις κλπ. Δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot s. Και εγώ έχω μείνει άφωνος. Υπερευχαριστημενος!

Πώς ανεβάζετε και εμένα δεν μου επιτρέπει;

Φαίνεται απίστευτο,το καταλαβαίνω. Αλλά και σήμερα στα ίδια επίπεδα είναι. Με 7ωρες sot και 27%υπολοιπο μπαταρίας έως τώρα.[/QUOT

 

καλησπερα για screen shot πατας παρατεταμενα το μεσαιο κουμπι που εχει το σημα της leeco αν ρωτας για αυτο

Να βγάζω screenshot ξέρω. Να ανεβάσω εδώ δεν μπορώ γιατί έχει όριο.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Να βγάζω screenshot ξέρω. Να ανεβάσω εδώ δεν μπορώ γιατί έχει όριο.

 

Ανέβασε τα απλά σε κάποιο site, πχ Imgur και βάλε το λινκ εδώ. Όποιος θέλει το πατάει. :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...