Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις παρελαβα το κινητο για λογαριασμο φιλου. Εγινα root, εβαλα ελληνικα και το αφησα με την eui 5.8.020s του banggood. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι phone manager του τηλεφωνου δεν δουλευει. Μπορει καποιος να το ανεβασει καπου να το εγκαταστησω εκ νεου μηπως διορθωθει; Ευχαριστω.

 

Δεν διάβασες τις οδηγίες για αυτό... Πήγαινε από TWRP εδώ και σβήσε

Ανοίγουμε το zip με WinRAR or 7zip και σβήνουμε στο system/vendor/overlay το signed_overlay_LetvSuperManager.apk το κλείνουμε και φλασάρουμε.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η aicp 13.1 που βλεπω οτι συστηνετε πολλοι ειναι απροβληματιστη;
Σχεδόν συνονοματε :) έχω φλασαρει την τελευταία επίσημη (βγήκε εχθες 29-3-18) και είναι πολύ πολύ καλή!! Πραγματικά δεν έχω βρεί κάτι να μην δουλεύει σωστά (πέρα από το Dolby Atmos). Ακόμη και ο ήχος είναι πολύ ικανοποιητικός ( για εμένα τουλάχιστον!).
Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασες τις οδηγίες για αυτό... Πήγαινε από TWRP εδώ και σβήσε

Ανοίγουμε το zip με WinRAR or 7zip και σβήνουμε στο system/vendor/overlay το signed_overlay_phone_manager.apk το κλείνουμε και φλασάρουμε.

Στο αρχειο που κατεβασα δεν υπαρχει το συγκεκριμενο μηπως εννοεις το signed_overlay_LetvPhoneControl.apk; Eτσι τη πατησα επειδη δεν το βρηκα. Ξαναφλασαρω απο πανω; Eυχαριστω πολυ.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Μετά το restore (αφού δοκίμασα aicp επέστρεψα στην 26s) δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το κινητό μου. Δεν μου ανοίγει ούτε με fingerprint ούτε με κωδικό. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Μετά το restore (αφού δοκίμασα aicp επέστρεψα στην 26s) δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το κινητό μου. Δεν μου ανοίγει ούτε με fingerprint ούτε με κωδικό. Καμιά ιδέα;
Δοκίμασε να διαγράψεις το αρχείο locksettings.db που βρίσκεται στη διαδρομή

/data/system, μέσα από το TWRP.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο αρχειο που κατεβασα δεν υπαρχει το συγκεκριμενο μηπως εννοεις το signed_overlay_LetvPhoneControl.apk; Eτσι τη πατησα επειδη δεν το βρηκα. Ξαναφλασαρω απο πανω; Eυχαριστω πολυ.

Ναι έγω το έγραψα λάθος. Σβήνεις το signed_overlay_LetvSuperManager.apk μέσα από το TWRP ή αν είσαι root ή με root explorer μέσα από το σύστημα στη διαδρομή system/vendor/overlay/signed_overlay_LetvSuperManager.apk δεν χρειάζεται να φλασάρεις πάλι.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην aicp 13.1 .. camera 2api είναι ενσωματωμένη η την κατεβάζουμε?
το 2api είναι ενεργοποιημένο γιατί είναι oreo, απλά εγκαθιστας το apk της gcam και είσαι έτοιμος
Link to comment
Share on other sites

Μετά το restore (αφού δοκίμασα aicp επέστρεψα στην 26s) δεν μπορoύσα να ξεκλειδώσω το κινητό μου αλλά λύθηκε με την βοήθεια του geo307cc και τον ευχαριστώ πολύ.

Σήμερα παρατήρησα ότι δεν ανοίγει το bluetooth. Το μήνυμα που μου γράφει είναι το εξής : " Δυστυχώς, η εφαρμογή Βluetooth Share έχει σταματήσει"

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Μολις το πηρα στα χερια μου και μπορω να πω πως το κινητο ειναι αψογο, το μονο που με απασχολει ειναι η καμερα που δεν εχει σταθεροποιητη..Φτιαχνει αυτο με την gcam?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έγω το έγραψα λάθος. Σβήνεις το signed_overlay_LetvSuperManager.apk μέσα από το TWRP ή αν είσαι root ή με root explorer μέσα από το σύστημα στη διαδρομή system/vendor/overlay/signed_overlay_LetvSuperManager.apk δεν χρειάζεται να φλασάρεις πάλι.

Ολα ενταξει τωρα. Μηπως γνωριζεις γιατι δεν δουλευει το φωνητικο μηνυμα στην 20s banggood η μηπως ειναι θεμα ρυθμισης ; Yπαρχει σχετικος οδηγος καπου;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν συνονοματε :) έχω φλασαρει την τελευταία επίσημη (βγήκε εχθες 29-3-18) και είναι πολύ πολύ καλή!! Πραγματικά δεν έχω βρεί κάτι να μην δουλεύει σωστά (πέρα από το Dolby Atmos). Ακόμη και ο ήχος είναι πολύ ικανοποιητικός ( για εμένα τουλάχιστον!).

 

ευχαριστω για την απαντηση συνονοματε αλλα μαλλον θα περιμενω ακομα λιγο να την γυαλισουν καλα

προς το παρον ειμαι με την ρωσικη 26s

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε Qfil για το 722...δεν το έχω δοκιμάσει

https://dc5.androidfilehost.com/dl/0nUpCwM-LVhSu2pGF0mkYQ/1522892040/818070582850488404/le_zl1_qfil_ufs_fix.zip

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε Qfil για το 722...δεν το έχω δοκιμάσει

https://dc5.androidfilehost.com/dl/0nUpCwM-LVhSu2pGF0mkYQ/1522892040/818070582850488404/le_zl1_qfil_ufs_fix.zip

 

Τι ειναι αυτο? Δεν καταλαβαινω καν τι λες.

TCe
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο? Δεν καταλαβαινω καν τι λες.

 

Αυτό που ψάχναμε τόσο καιρό...Το κατάλληλο φουλ unbrick zip για νεκρά κινητά μετά από λαθος φλασαρισμα ή και κλείδωμα bootloader...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να περασω gcam στην 20s του bangood;

 

φυσικά , αρκεί να είναι root και να περάσεις το 2ΑPI ( σχετικές οδηγιές σε προηγούμενες σελίδες )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

φυσικά , αρκεί να είναι root και να περάσεις το 2ΑPI ( σχετικές οδηγιές σε προηγούμενες σελίδες )

 

Επειδη ειμαι τελειως ασχετος.Κατεβαζω TWRP κανω root και μετα βαζω το 2API?

Edit: Ειδα τις οδηγιες που εχει παραθεσει ο Geo307cc και εχει βαλει ενα λινκ για τα απαραιτητα αλλα δυστηχως

εχει αφαιρεθει το αρχειο.

Edited by PanosG1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι τελειως ασχετος.Κατεβαζω TWRP κανω root και μετα βαζω το 2API?

Edit: Ειδα τις οδηγιες που εχει παραθεσει ο Geo307cc και εχει βαλει ενα λινκ για τα απαραιτητα αλλα δυστηχως

εχει αφαιρεθει το αρχειο.

Ορίστε,το ανέβασα ξανά..

Αν μπορεί ο Χρήστος να ενημερώσει τον οδηγό μου με το νέο link!

https://www.dropbox.com/sh/1eba2k513k18lw4/AAA939fH5q12LAsZXhfZ_AUFa?dl=0

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε,το ανέβασα ξανά..

Αν μπορεί ο Χρήστος να ενημερώσει τον οδηγό μου με το νέο link!

https://www.dropbox.com/sh/1eba2k513k18lw4/AAA939fH5q12LAsZXhfZ_AUFa?dl=0

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

θεουλης!

Εχω βαλει το κινητο σε fastboot mode και το εχω συνδεσει στον υπολογιστη παρ'ολα αυτα το PDA net σταματαει στο connecting to your phone (USB)

Επισης δοκιμασα να το ανοιξω και να ενεργοποιησω την μεταφορα δεδομενων και λει (please start pda net on your phone and enable usb tether mode)

Κατεβασα το Pda net απο το playstore tickara την πρωτη επιλογη Enable Usb Tether συνδεθηκε αλλα μολις το εβαλα ξανα σε fastboot mode παλι τα ιδια :/

Edited by PanosG1
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε,το ανέβασα ξανά..

Αν μπορεί ο Χρήστος να ενημερώσει τον οδηγό μου με το νέο link!

https://www.dropbox.com/sh/1eba2k513k18lw4/AAA939fH5q12LAsZXhfZ_AUFa?dl=0

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι ακριβώς θέλετε να κάνετε και τι περιέχει? Για το φλασαρισμα cam2api?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναιι. Περασμα twrp, rootarisma και εισαγωγή gcam στην 20s του bangood

 

Καμία gcam 3.xx δεν έχει την ποιότητα των 5.0xx οπότε ουσιαστικά δεν κερδίζουμε τίποτα...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...