Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Στάλθηκε από το Hi10 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ιστορίες για αρκούδες με λίγα λόγια:lol::lol::lol:αν σου φύγει από τα χέρια χωρίς θήκη δεν σε σώνουν κεραμικές λαλακίες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι. Να κάνεις πρώτα τους ελέγχους για το αν είναι κλειδωμένο και μετά προχωράς ανάλογα. Αν στο tool σου βγει κλειδωμένο τότε Φλασαρεις το update.zip μέσα από το rar για να ξεκλειδώσει και μετά προχωράς σέ φλας TWRP Rom κλπ.. Αν στο δείξει ξεκλειδωτο δεν χρειάζεται να κάνεις αυτή τη διαδικασία και προχωράς σέ TWRP full backup and installation.

Οκ, ευχαριστώ. Θα το δω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ έχουμε 3 επιλογές TWRP

1) Σταθερό επίσημο 3.0.2-1

2) Σταθερό επίσημο 3.1.0-1

3) Σταθερό επίσημο 3.1.1-χ2

4) Ανεπίσημο x2-f2fs, με άλλο φόντο (μπλέ σκούρο), άλλη γραμματοσειρά, άλλο λουκέτο!!!!:p

5) TWRP 3.1.1-V4 by geoanto

 

----------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ---------

Εννοείτε ότι έχετε εγκαταστήσει τους drivers στο PC> minimal adb drivers LeEco_X820_LeMAX2 (αν όχι)

https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120698566 και φυσικά εδω για αναλυτικές οδηγίες >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6976109#post6976109 αφού λοιπόν τσεκάρουμε ότι βλέπει το κινητό μας το pc σε fastboot και προχωράμε.

1α.) Κατεβάζουμε ή το TWRP 3.0.2-2 https://mega.nz/#!kVMHkRRA!VfI17ktJ686o_nVkZ670kvxSQ5Huk-2HCLuLuaRAy78

1β.) Κατεβάζουμε ή το TWRP 3.1.0-0 https://mega.nz/#!dc8jFAyL!-nJaYgLfSJDK4J5XT8LMMWwV9qKX8N3B7e1jP3vvhs4

1γ.) Κατεβάζουμε ή το TWRP 3.1.1-χ2 https://mega.nz/#!9JUUSLRB!pftcEeOqYm3P_8QvDlWol4lyh_FEC7YZpYjM4RE_E3w

1δ.) Κατεβάζουμε ή το TWRP (LeEco_LE_x2-f2fs_X820_822_TWRP_v1_CRISBAL_GR)zip από εδώ: https://mega.nz/#!8AUn3RTJ!9wBhdHxPHwIFNZzldd24chhyqVv4HUkGhC6SEKHDcNE

2.) Το(α) ξεζιπάρουμε και μέσα στο φάκελο LeEco_X820_MAX_TWRP_χχχ βρίσκουμε τοX820_FASTBOOT.exe

3.) Συνδέουμε το κινητό με το PC και κρατάμε πατημένα τα πλήκτρα Vol(-) & Power on/off μέχρι να μπει σε fastboot

3.) Πατάμε Δεξί κλικ εκτέλεση ως διαχειριστής στο X820_FASTBOOT.exe, πατάμε ΜΙΑ φορά backspace για εγκατάσταση και δεύτερη ( όπως λέει το πρόγραμμα) μέχρι να γράψει LeEco Recovery και το ξεσυνδέουμε.

4.) Μπαίνουμε recovery και αν πάμε στα settings, πάνω δεξιά στην υδρόγειο, σέρνουμε προς τα πάνω να βρούμε την γλώσσα μας και μπορούμε να επιλέξουμε τα Ελληνικά ως κύρια γλώσσα.

5.) Εγκαταστήστε όποια rom θέλετε official ή όχι με τον γνωστό τρόπο (wipe>factory reset>back>επιλογή rom>install).;)

6.) Σχετικό video για να τα δείτε στην πράξη >>

7. TWRP by geoanto μέσα από το υπάρχον TWRP πατάμε κάτω δεξιά εγκατάσταση image επιλέγουμε το TWRP κάνουμε slide δεξιά.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7439185#post7439185

Λοιπόν, τελικά έχω 26s με ξεκλείδωτο bootloader. Πέρασα το tool TWRP 3.1.1 και το τρέχω με το κινητό σε recovery mode.

 

Είμαι στο βήμα 5.

 

Για να κάνω "επιλογή rom" δεν πρέπει πρώτα να έχω κατεβάσει κάποια, πχ. αυτή:

https://drive.google.com/uc?id=1H__jyjVaFhkhiX7Td4fMEs5EUbWzvK3a&export=download

και να μεταφέρω το αρχείο ΜΕΣΑ στο κινητό για να μπορώ να το επιλέξω μέσα από το TWRP recovery; Και αν ναι, μεταφορά κάνω με απλό copy and paste σε κάποιο folder του κινητού;

 

Σόρρυ για την ερώτηση, αλλά ή θεωρείται τόσο αυτονόητο το από πάνω που παραλείπεται από τις οδηγίες ή κάτι κατάλαβα λάθος.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τελικά έχω 26s με ξεκλείδωτο bootloader. Πέρασα το tool TWRP 3.1.1 και το τρέχω με το κινητό σε recovery mode.

 

Είμαι στο βήμα 5.

 

Για να κάνω "επιλογή rom" δεν πρέπει πρώτα να έχω κατεβάσει κάποια, πχ. αυτή:

https://drive.google.com/uc?id=1H__jyjVaFhkhiX7Td4fMEs5EUbWzvK3a&export=download

και να μεταφέρω το αρχείο ΜΕΣΑ στο κινητό για να μπορώ να το επιλέξω μέσα από το TWRP recovery; Και αν ναι, μεταφορά κάνω με απλό copy and paste σε κάποιο folder του κινητού;

 

Σόρρυ για την ερώτηση, αλλά ή θεωρείται τόσο αυτονόητο το από πάνω που παραλείπεται από τις οδηγίες ή κάτι κατάλαβα λάθος.

 

Ευχαριστώ.

 

Πρώτα θα κάνεις Φούλ μπακαπ όλα τα partitions να τα έχεις μετά θα περάσεις PC την Ρομ που θες μέσα και θα φλασαρεις. Αλλά αυτά που έχεις ποσταρει επάνω είναι από το max2..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, οκ έχεις δίκιο. Έχω ανοιχτά όλα τα tabs με τις οδηγίες και τα μπέρδεψα. :D Αυτό το ποστ ήθελα να quotάρω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7386008#post7386008

 

Για backup οκ ναι θα το κάνω. Απλά πήγα δοκιμαστικά στο "Install" του TWRP και μου βγάζει τα directories του κινητού μόνο. Για να επιλέξω τη ROM που θέλω δεν πρέπει να την έχω μεταφέρει πρώτα στο κινητό από το PC; Προφανώς εννοούσες "μετά θα περάσεις από το PC την Ρομ που θες μέσα (στο κινητό)"...

 

Σόρρυ αν γίνομαι κουραστικός, απλά θέλω να διπλοσιγουρέψω ότι κατανόησα τα βήματα πριν προχωρήσω, για να μη μείνω με κανένα τούβλο στο χέρι και δεν είναι και δικό μου. :)

Link to comment
Share on other sites

74377e4e5c02698624cc7ca824b1db5b.jpg

Σταθμός ΗΣΑΠ Αττική. Wind

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

4G+ και σε δεύτερο σημείο μέσα στην πόλη
Με ποια ρομ φίλε μου? Εγώ δεν έχω δει ποτέ 4g+ με cosmote....

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ένας και το περιμένω Και εγώ..

Για τον φίλο που έλεγε για την αποστολή..εμένα εχθές έδειξε Ελλάδα από 04 δεκ που ήταν στον δρόμο για Ελλάδα.οπότε έχει μέλλον ακόμη..Χρόνια πολλά ,Καλά Χριστούγεννα με υγεία..ευχαριστούμε πολύ τον Χρήστο.Πολύχρονος

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρέλαβες ή ακόμα? Σήμερα μου το εμφάνισε εμένα ότι έφτασε Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ φίλε μου? Εγώ δεν έχω δει ποτέ 4g+ με cosmote....

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

AICP 7.1.1

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

περιμένω εδώ και 20 μέρες το κινητό ...και τελευταία ενημέρωση ..τι σημαίνει το παρακάτω...

 

31/12/2017, 13:14:41 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

31/12/2017, 10:42:23 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

19/12/2017, 23:17:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

σημαινει οτι μπηκε-βγηκε απο τελωνειο και προχωρά προς την κεντρικη διανομη

οποτε σε λιγες μερες θα το εχεις :)

καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

περιμένω εδώ και 20 μέρες το κινητό ...και τελευταία ενημέρωση ..τι σημαίνει το παρακάτω...

 

31/12/2017, 13:14:41 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

31/12/2017, 10:42:23 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

19/12/2017, 23:17:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Ακριβώς το ίδιο και μένα..

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία.

Link to comment
Share on other sites

σημαινει οτι μπηκε-βγηκε απο τελωνειο και προχωρά προς την κεντρικη διανομη

οποτε σε λιγες μερες θα το εχεις :)

καλη χρονια

 

Ακριβώς το ίδιο και μένα..

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία.

 

Καλώς να μας έρθει!! Καλή χρονιά σε όλους !!!

Link to comment
Share on other sites

Μια έξτρα προστασία είναι για να μην έχεις δαχτυλιες και γρατζουνιές σε τραπεζάκια κτλ για εμάς που δεν γουσταρουμε της θήκες..Επίσης έχει υδροφοβικη προστασία..Τώρα αν πέσει από το 1.5 μετρο είναι σαν.να τράκαρε το αμάξι και να μην πάθει τίποτα...η διαφορά είναι ότι το συγκεκριμένο κεραμικό αντέχει σε κακουχίες σε αντίθεση με της xiaomi που γενικά είναι ευαίσθητο σε γρατζουνιές και δεν παρέχει υδροφοβια

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ιστορίες για αρκούδες με λίγα λόγια:lol::lol::lol:αν σου φύγει από τα χέρια χωρίς θήκη δεν σε σώνουν κεραμικές λαλακίες
Παρέλαβες ή ακόμα? Σήμερα μου το εμφάνισε εμένα ότι έφτασε Ελλάδα
Είμαι σε φάση να φύγει από Αθήνα για Θεσσαλονίκη αν δεν κάνω λάθος την Τρίτη..Τώρα από Θεσσαλονίκη ποτέ θα έρθει Ασπροβάλτα δεν έχω ιδέα..ένα άλλο δέμα που έφτασε Θεσσαλονίκη μαζί με της αργίες έχει κλείσει εβδομάδα εκεί.Έτσι μου έρχεται να πάω Ο ίδιος στο ΚΔ Θεσσαλονίκης...να παραλάβω από εβδομάδα Όλα τα πακετα.70 km μια εβδομάδα9687427ff8f742e5827a6257191ab7b0.jpg

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

31/12/2017, 10:14:51Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

 

31/12/2017, 08:06:36 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

 

19/12/2017, 12:12:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Κι εμένα το ίδιο! Όλα ταυτόχρονα ήρθαν!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα σήμερα στο Ελλαδιστάν. Έκλεισε από ΚΔ Αεροδρομίου.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω δηλαδή εμένα που το έχω παραγγείλει 27/12 απο bangood με priority ποτε υπολογίζετε να έρθει Αθήνα;
Link to comment
Share on other sites

31/12/2017, 10:14:51Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

 

31/12/2017, 08:06:36 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

 

19/12/2017, 12:12:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Κι εμένα το ίδιο! Όλα ταυτόχρονα ήρθαν!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή χρονιά σε όλους!

 

Το ίδιο ακριβώς εμφάνισε και σε εμένα! Η παραγγελία είχε δοθεί στις 13 Δεκεμβρίου, είχε αποσταλεί στις 14 και από τις 19 είχε φανεί ότι πάει προς τη χώρα προορισμού! Είναι σα να είχε άδεια ο υπεύθυνος παραλαβής και τώρα επέστρεψε και τα προωθεί όλα μαζεμένα! Με το καλό να παραλάβουμε μέχρι των Θεοφανίων!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!Όσοι το ψήνετε το έχει το gearbest 129 λεει με το κωδικό 2018ESLT3.

 

αυτό λες? https://www.kimovil.com/to/special/s61cUO

Link to comment
Share on other sites

74377e4e5c02698624cc7ca824b1db5b.jpg

Σταθμός ΗΣΑΠ Αττική. Wind

 

Sent from my 1+3T

 

Εσύ ποια ROM έχεις, που είδες 4G+; Αρχική ή άλλαξες;

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!Όσοι το ψήνετε το έχει το gearbest 129 λεει με το κωδικό 2018ESLT3.

 

Πας τελωνείο σουμπιτος

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πας τελωνείο σουμπιτος

 

Έχει πει ο "Γκιαρμπεστίδης",ότι αν είναι registered επιστρέφει τα λεφτά του τελωνείου.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ποια ROM έχεις, που είδες 4G+; Αρχική ή άλλαξες;

 

την 20s του Χρήστου και του Γιώργου έχω . Αλλά δεν έχει σημασία η ρομ.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...