Jump to content

Pocket Wi-Fi


MarcDS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 year later...

Καλησπέρα σε όλους!

Για να μην ανοίγω νέο θέμα...

Υπάρχει κάποια οικονομική λύση αυτή την στιγμή για 4G MiFi;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή (μέχρι 2/9) μπορείς με 8,5€ να πάρεις 8GB για 30 ημέρες + 2GB για μια εβδομάδα από το reloadit. Αν θες να βλέπεις και βίντεο ή να ακούς μουσική, υπάρχει το Play Now Unlimited για απεριόριστα δεδομένα σε εφαρμογές όπως netflix, Spotify, YouTube με 15€ για 1 μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου, αλλά ψάχνω mobile router όχι ποιό πακέτο

συμφέρει για να βάλω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου, αλλά ψάχνω mobile router όχι ποιό πακέτο

συμφέρει για να βάλω...

Το έχεις ανάγκη; Γιατί δεν κάνεις το κινητό σου hotspot και να συνδέονται οι άλλοι επάνω σου;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ανάγκη; Γιατί δεν κάνεις το κινητό σου hotspot και να συνδέονται οι άλλοι επάνω σου;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κινητό μου δεν έχει ατελείωτη μπαταρία δυστυχώς και δεν θέλω να μοιράσω ίντερνετ από το δικό μου πρόγραμμα δεδομένων...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια άλλη SIM Whatsup και βαλτην για MiFi.

 

Édit: αααα συσκευη; Έχει αρκετές, ψάχνεις με μπαταρία φαντάζομαι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Για να μην ανοίγω νέο θέμα...

Υπάρχει κάποια οικονομική λύση αυτή την στιγμή για 4G MiFi;

Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα. Πόσα χρήματα προτίθεσαι να διαθέσεις;

Συνήθως ένα ποιοτικό Cat4 hotspot (ταχύτητες download 150Mbps/upload 50 Mbps) από γνωστή καν αξιόπιστη εταιρεία (Huawei, TP-LINK κλπ) είναι δυνατό να το βρεις αρκετά κάτω από 100€.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Για να μην ανοίγω νέο θέμα...

Υπάρχει κάποια οικονομική λύση αυτή την στιγμή για 4G MiFi;

Ευχαριστώ!

 

Έχει η Wind ένα 4G MiFi με 40€ η 50€ αν θυμάμαι καλά. Πήγαινε σε κατάστημα τους κ ρώτησε.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει η Wind ένα 4G MiFi με 40€ η 50€ αν θυμάμαι καλά. Πήγαινε σε κατάστημα τους κ ρώτησε.

Είναι η συσκευή Huawei E5573cs που υπάρχει σε branded μορφή και στις τρεις εταιρείες. Γνώμη μου, αποφυγή firmware από Wind και ιδιαιτέρως Vodafone. Ιδίως της Vodafone, από την οποία το πήρα εγώ πριν καναδυό χρόνια, έχει εντελώς διαφορετικό UI από το κλασικό της Huawei, και κάνει τη συσκευή πολύ αργή στο σετάρισμα. Καλύτερα unbranded ή έστω Cosmote-branded που έχει σχεδόν stock firmware.

 

Και σ' αυτήν την επιλογή, του πετάς μέσα μια What's UP SIM και βάζεις 2-3 πακετάκια καλοκαιρινά, και είσαι άρχοντας.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είναι η συσκευή Huawei E5573cs που υπάρχει σε branded μορφή και στις τρεις εταιρείες. Γνώμη μου, αποφυγή firmware από Wind και ιδιαιτέρως Vodafone. Ιδίως της Vodafone, από την οποία το πήρα εγώ πριν καναδυό χρόνια, έχει εντελώς διαφορετικό UI από το κλασικό της Huawei, και κάνει τη συσκευή πολύ αργή στο σετάρισμα. Καλύτερα unbranded ή έστω Cosmote-branded που έχει σχεδόν stock firmware.

 

Και σ' αυτήν την επιλογή, του πετάς μέσα μια What's UP SIM και βάζεις 2-3 πακετάκια καλοκαιρινά, και είσαι άρχοντας.

 

Δεν είναι το Huawei. Παλιά το πουλούσε.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Επόμενη ερώτηση... Υπάρχει κάποιο που να μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε SIM και να παίζει; Ρωτάω γιατί σε περίπτωση ταξιδιού εκτός Ελλάδος θα ήταν πολύ χρήσιμο...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία... Οπότε ποιό θα προτιμούσατε; Της Wind ή της Vodafone; Μια και από ότι κατάλαβα είναι στα ίδια χρήματα...
Link to comment
Share on other sites

Της Cosmote είναι σίγουρα ξεκλείδωτο. Γενικά οι συσκευές της Huawei (αυτό που δίνει η Cosmote είναι σίγουρα το Huawei E5573) κατά κανόνα έρχονται φουλ ξεκλείδωτες για όλα τα δίκτυα.

Αν θες τη γνώμη μου, μακριά από την υλοποίηση της Vodafone, του έχουν αλλάξει τα φώτα στο firmware και δεν το βλέπει η εφαρμογή HiLink της Huawei. Είναι τραγικά αργό στο σετάρισμα.

 

Προτιμότερο να το βρεις σαν ανεξάρτητη συσκευή απ' το skroutz:

https://www.skroutz.gr/c/775/adsl-modem/m/2159/Huawei.html?keyphrase=E5573&o=Huawei+E5573

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...