Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μακάρι να αποδειχθεί σταθερή και να μείνει.Μέχρι στιγμής το μόνο γνωστό ήδη bug που βρίσκω είναι αυτό με τις 2 κάμερες.Με την miui camera γράφει μέχρι 720p αλλά και fast and slow motion,ενώ με την leeco camera γράφει 720p και 4k.

Το περιμένω σε λίγες ημέρες ... κανόνισε Σούρδε να βγάλεις οδηγίες γιατί είμαι άσχετος ... :lol:

Καλή Χρονιά και φιλιά στην Κοζάνη !!! :)

Kαλή χρονιά φίλε.Οδηγίες για το ξεκλείδωμα και το πέρασμα twrp υπάρχουν ήδη απο τον Νίκο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7405603#post7405603

Ετσι και αλλιώς εδώ είμαστε όλοι να βοηθάμε ο ένας τον άλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1080 όχι δεν γράφει.Με την miui camera δεν ξεκινά καν η εγγραφή στα 1080 ενώ με την leeco κράσαρει η εφαρμογή.1080 γράφει όμως με άλλη εφαρμογή. Footej camera απο play.3 app camera ανάλογα του τι θέλουμε να κάνουμε. :lol: Οκκ.. Μπορώ να ζήσω με αυτό αν δεν βγάλει άλλα bugs στην πορεία..

Α και αν κάνεις το "λάθος" να πας να επιλέξεις slo-mo στην leecο κάμερα,τότε boom!! Mαυρίλα σε όλες τις εφαρμογές κάμερας και θέλει reboot για να φτιάξει.Οπότε όποιος την βάλει και θέλει slow motion μόνο απο την miui camera,προσοχή εδώ για να μην ψάχνεται.

Επίσης να πω ότι αυτή η miui δεν έχει face unlock (αν και έτσι όπως δούλευε στις 2 παλιότερες που είχαν,δεν έμεινα ικανοποιημένος) ενώ το fp δουλεύει εκπληκτικά γρήγορα.

A και ακόμη να πω ότι σε αυτή την ρομ το dpi είναι ρυθμισμένο στα 480 που είναι το κανονικό για fullhd οθόνες και μπορεί να φαίνονται όλα πιο μεγάλα σε σχέση με τις άλλες ρομ.πχ στην aosp είναι στα 400.Oπότε σε όποιον φαίνονται τεράστια όλα πχ σε εμένα,είτε μπορεί να πειραχθεί συνολικά το dpi στο build.prop είτε ανα εφαρμογή (κάτι που προσωπικά προτιμώ) μέσω xposed framework-->app settings module

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

 

Κάτοχος και εγώ απο χθές του Χ626 μέσω lightinthebox (με refund στα τελωνειακά έξοδα λόγω ασφάλειας) έχω να πώ πως είμαι ικανοποιημένος με τη συνολική απόδοση του κινητού.

Του πέρασα μέσω του οδηγού που βρήκα εδώ, την AOSP του v254 Kangburra και όλα δουλεύουν ΑΠΛΑ....

 

Καλή Χρονιά σε όλους με ΥΓΕΙΑ!!!!

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Στην aosp v254 μπορεις να περασεις αλλο θεμα ωστε να μην ειναι τοσο απλο γτ ψαχνω ψαχνω αλλα δεν υπαρχει καλυτερη ρομ. Ευχαριστω και καλη χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα αρκετά για να βρω θέματα για την aosp αλλά δεν κατάφερα κάτι.Το μόνο που βρήκα για να δώσουμε λίγο χρώμα και στυλ στην status bar είναι το xposed module flat bar style indicators.Aλλάζει όλα τα εικονίδια στην status bar ξεχωριστά το καθένα και μπορεις να δώσεις ένα ξεχωριστό στυλ αλλα δεν είναι free για όλα τα εικονίδια

Θα δούμε τι και θα κάνουν και με την lineage/resurrection remix που βασίζεται στην nougat αν την φτιάξουν ώστε να λειτουργούν όλα.

Απο εκει και πέρα η νέα miui δείχνει πολλά υποσχόμενη για κύρια ρομ απο τις πρώτες δοκιμές

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Στην aosp v254 μπορεις να περασεις αλλο θεμα ωστε να μην ειναι τοσο απλο γτ ψαχνω ψαχνω αλλα δεν υπαρχει καλυτερη ρομ. Ευχαριστω και καλη χρονια.

 

Εγω εβαλα nova launcher εβαλα και θεμα από Samsung galaxy s8 μεγαλωσα τα εικονίδια και τον ορισα ως βασικο και το τηλ. ανοιγει και κλεινει με αυτόν,εφτιαξα την πανω μπαρα εγχρωμη και με την μπαταρια να δειχνει ποσοστο(gravitybox)και τωρα που το λεει ο φιλος bbbb λεω να κανω και τα εικονίδια στην status bar (μηπως με αυτό μπορούμε να αλλαξουμε και τα εικονίδια στο drop down menu?) και θα μεινω εδώ (θα αλλαξω μονο όταν δουλεψουν όλα στην miui!)!

Η ΑΟSP εδώ που τα λεμε περα από την απουσια της ληψης slow motion είναι απ'οσα διαβαζω για τις άλλες η πιο ολοκληρωμενη!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα ένα LeTV LeEco Le S3 (X626) και ήρθε με την eui 5.8.018s. Παρατήρησα μετα από κάποια factory reset, κολλήματα και ότι χρειάζεται restart. Υπάρχει κάποια καλύτερη ρομ και κάποιος οδηγός πως την περνάμε;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα ένα LeTV LeEco Le S3 (X626) και ήρθε με την eui 5.8.018s. Παρατήρησα μετα από κάποια factory reset, κολλήματα και ότι χρειάζεται restart. Υπάρχει κάποια καλύτερη ρομ και κάποιος οδηγός πως την περνάμε;
Αυτό που γράφεις έχει παρατηρηθεί σε 2 συσκευές που παρήγγειλα και εγώ, και το πρόβλημα λύθηκε αλλάζοντας Rom, μάλλον έχει να κάνει με την έκδοση kernel, πήγαινε στην πρώτη σελίδα και κατέβασε το TWRP διάβασε προσεχτικά τι γράφω πέρασετο, και μπορείς να εγκαταστήσεις όποια Rom θέλεις. Χρόνια πολλά καλή χρονιά σε όλους!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Σε leeco δες το x722 ή το x820

 

Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω για τις προτασεις θα τα κοιταξω.

Το θεμα μου ειναι κανω καλα που κοιταω κατι που να υποστηριζει την B20 η δεν θα δω και καποια σοβαρη διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

 

Παρατήρησα εδώ και δύο μέρες ότι κρασάρει η εφαρμογή της κάμερας στην AOSP που του έχω φλασάρει.

Εγκατέστησα και τη SnapIt της Lenovo μέσω TWRP και πάλι τα ίδια....

 

Η λύση δόθηκε με επανεγκατάσταση της ROM. Έχει τύχει σε άλλο χρήστη κάτι ανάλογο και πως το αντιμετώπισε;

Επίσης, υπάρχει καμιά ROM με Android 7 να τη δοκιμάσω;

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω πάθει και εγώ με την κάμερα.Μπορεί να λυθεί πριν το factory reset αν δοκιμάσεις 2-3 reboot,wipe dalvik cache από το twrp και αν δε λυθεί και έτσι επανεγκατάσταση της ρομ

Ευχαριστω για τις προτασεις θα τα κοιταξω.

Το θεμα μου ειναι κανω καλα που κοιταω κατι που να υποστηριζει την B20 η δεν θα δω και καποια σοβαρη διαφορα?

Ναι αν σε ενδιαφέρει να έχεις 4g σε όσο το δυνατόν περισσότερα μέρη θα πάρεις κινητό που να υποστηρίζει και την 20

 

Sent from my Le X626 using Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Έχω την εκδοση 5.9.026 s και θέλω να κάνω downgrade στην εκδοση 5.8.018s. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;

Eχω το ιδιο προβλημα, εκανα upgrade rom , γεμισα κινεζικα, και δεν μπορω να επανελθω στην αρχικη κατασταση που παρελαβα το κινητο Leeco s3 le_x6 lex626. 4gb 32gb.

 

....τελικα η λυση ηταν απλη , το αρχειο υπαρχει στην ιστοσελιδα του τηλεφωνου στο geekbuying οπου τ αγορασα.

http://geekbuying.mediafire.com/file/8kn6hf06f17hlob/171006-Letv2_LeEco_Le_-X626-5.8.018S-6.0.1.zip

Edited by notorious
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερει κάποιον, το ξαναεφερε το Ιταλικο stock της geekbuying. ME κουπονι 8% μειον, βγηκε στο κατοσταρικο με μεταφορικα (To S3 X626 4GB RAM 32GB ROM)
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερει κάποιον, το ξαναεφερε το Ιταλικο stock της geekbuying. ME κουπονι 8% μειον, βγηκε στο κατοσταρικο με μεταφορικα (To S3 X626 4GB RAM 32GB ROM)

 

Ποιο είναι το κουπονι φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερει κάποιον, το ξαναεφερε το Ιταλικο stock της geekbuying. ME κουπονι 8% μειον, βγηκε στο κατοσταρικο με μεταφορικα (To S3 X626 4GB RAM 32GB ROM)
Πριν 2 ώρες έψαχνα και δεν είχε κουπόνι το geekbuying, εσύ που το είδες?

 

 

130db1ba670af5eb86e432fc33ef68bb.jpg

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 ημέρες άψογης συμβίωσης του κινητού μου με την νέα miui που έχει και ελληνικά και πήγαινε για "γάμο",ήρθε το "διαζύγιο" λόγω gps!!! Για κάποιον ακατανόητο λόγο,το gps υπολειτουργεί.Στα προγράμματα primo/nextgen δεν φαίνεται μεγάλο πρόβλημα αλλά στο runkeeper που χρησιμοποιώ για να καταγράφω τις περιπατητικες διαδρομές μου,τρώει κολλήματα.

Οπότε έφυγε και ξαναγύρισα στην los 13.

Σκέφτομαι κάποια πράγματα που μπορεί να φταίνε οπότε με την πρώτη ευκαιρία θα την ξαναβάλω για 2η δοκιμή.Μου άρεσε σε γενικές γραμμές σαν ρομ μιας και είχε μια "βελούδινη" λειτουργία και ενσωματωμένα στο λειτουργικό χρήσιμες λειτουργίες όπως πχ το dualapps για να έχεις πχ 2 viber.

Επίσης δεν υπήρξε ούτε ένα κρασαρισμα λόγω αναπαραγωγής βίντεο που στην aosp μια στο τόσο μου έτυχε.

Από την άλλη δεν βρήκα πως εμφανίζονται επεκτασιμες οι ειδοποιησεις στην status bar αλλά αυτό το έλυσα έμμεσα με 3rd party εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ότι εσκασαν μυτη ξανα στοκ τα LeEco Cool1 στα 108 ευρω με τα μεταφορικα αρα και κουπονι να παιζει για το le s3 δεν νομιζω να συμφερει πλεον,εγω αν ηταν να παρω ξανα τηλ κοντα σε αυτά τα΄λεφτα θα επαιρνα το Cool1 λογο snap, καλυτερης καμερας ,μεγαλύτερης μπαταριας και υποστηριξης σε ρομ!
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ότι εσκασαν μυτη ξανα στοκ τα LeEco Cool1 στα 108 ευρω με τα μεταφορικα αρα και κουπονι να παιζει για το le s3 δεν νομιζω να συμφερει πλεον,εγω αν ηταν να παρω ξανα τηλ κοντα σε αυτά τα΄λεφτα θα επαιρνα το Cool1 λογο snap, καλυτερης καμερας ,μεγαλύτερης μπαταριας και υποστηριξης σε ρομ!

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leree-le-3

εμφανιστηκε και αυτο τωρα

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος μας ο tickernel εβγαλε καινουργιο miui γραφει fix για την μαυριλα της καμερα και εχει και ελληνικα προεγκατεστιμενα. Νομιζω οτι καλυτερο υπαρχει εως τωρα σε ρομ.δοκιμες και εντυπωσεις καλοδεχουμενες https://tickernel.org/miui-9-7-12-28-leeco-le-s3-x626-x622/
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος μας ο tickernel εβγαλε καινουργιο miui γραφει fix για την μαυριλα της καμερα και εχει και ελληνικα προεγκατεστιμενα. Νομιζω οτι καλυτερο υπαρχει εως τωρα σε ρομ.δοκιμες και εντυπωσεις καλοδεχουμενες https://tickernel.org/miui-9-7-12-28-leeco-le-s3-x626-x622/

 

το avast βγαζει μολυσμενο το σαιτ του τυπου αυτου

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει ad links προκειμένου να κερδίσει κάποια χρήματα από τα downloads και η κατάσταση έχει καταντήσει απλώς εκνευριστικη.Και προφανώς αν πατήσεις πανω στα λινκ των διαφημίσεων,το ένα φέρνει το άλλο και καλως το avast χτυπαει

 

Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το avast βγαζει μολυσμενο το σαιτ του τυπου αυτου
Η αλήθεια είναι ένα θέμα αυτό, αλλά και ο μόνος τρόπος να κατεβάζουμε Rom δοκιμής έως ότου βγει κάποια stable

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το κουπονι φιλε?

 

Ελα μου ντε! :(

Ηταν EUR 237.98 το ποσο και μου εδωσε εκπτωση 19.04 ευρώ. ΠΟυ στα κομματια το βρηκα; Θα ξαναψαξω. Παντως από άσχετη σελίδα με κουπόνια το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος μας ο tickernel εβγαλε καινουργιο miui γραφει fix για την μαυριλα της καμερα και εχει και ελληνικα προεγκατεστιμενα. Νομιζω οτι καλυτερο υπαρχει εως τωρα σε ρομ.δοκιμες και εντυπωσεις καλοδεχουμενες https://tickernel.org/miui-9-7-12-28-leeco-le-s3-x626-x622/

Aυτό που γράφει πάντως με την μαυρίλα στην κάμερα,δεν ίσχυε στην προηγούμενη έκδοση.Δούλευε κανονικά απο την αρχή,απλά δεν έγραφε slow-motion και 1080p. Υποθέτω ότι και στην νέα έκδοση θα συμβαίνει το ίδιο. Με την πρώτη ευκαιρία θα την δοκιμάσω για να δω πως πάει και κυρίως αν έφτιαξε το gps

To να κατεβάσω βέβαια την ρομ είναι ένα θέμα,αφού το avast με αποκλείει συνέχεια και δεν διακινδυνεύω να την πατήσω με κάνα περίεργο ιο απενεργοποιώντας το.Προσπάθησα και απο το κινητό να την κατεβάσω που λόγω android/linux δεν κολλάς έτσι εύκολα ιους όπως τα win μέσω browser αλλά και εκεί δεν κατεβαίνει...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...