Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίος.Πάω για την 16.

Υ.Γ. Πρέπει να μάθουμε εμείς να κάνουμε εμείς ρομ για να βρούμε την υγεια μας μου φαίνεται :lol:

Αν σου πω σήμερα διάβαζα γιαυτό θα το πιστέψεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν σου πω σήμερα διάβαζα γιαυτό θα το πιστέψεις.

 

Φιλε νικο μπορεις να μου πεις ποση ωρα θελει φορτισμα χωρις fast charge? Και γτ δεν εβαλες την καινουργια εκδοση την 30? Αυτα! Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε νικο μπορεις να μου πεις ποση ωρα θελει φορτισμα χωρις fast charge? Και γτ δεν εβαλες την καινουργια εκδοση την 30? Αυτα! Ευχαριστω
Περίπου 1μιση ώρα φόρτιση από το 0.. όσο αναφορά γιατί δεν έβαλα την 30 τεστ έκανα, και όταν τεστάρεις βλέπεις τι κάθεται σωστά χωρίς προβλήματα, και εκεί μένεις

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1.30 ώρα είναι πολύ καλά.Οταν πήγα να κατεβάσω την 9.7.11.16 είδα ότι στη σελίδα του έχει βγάλει την 9.12.7 με ημερομηνία 15-12 οπότε κατέβασα αυτή :p

Δοκιμάζω και επανέρχομαι με εντυπώσεις

Αν σου πω σήμερα διάβαζα γιαυτό θα το πιστέψεις.

Σωστό σε βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι. Διαβασα δεν εχει το 4κ βιντεο στη καμερα. Τραβαει μεχρι 1080p. Αυτο προς το παρων. Μια μιση ωρα δεν ειναι τιποτα. σαν fast charge περιπου. Το face unlock δουλευει?
Link to comment
Share on other sites

Το face unlock στην 30 που έβαλα εγώ,δούλευε μεν αλλά ήταν σχετικά αργό και έπρεπε πρώτα να ανοίξεις απο το power την οθόνη.Θα ήταν σούπερ αν δούλευε απευθείας.

Τώρα περιμένω να μπουτάρει η καινούρια 12.7 στην οποία το xposed μπήκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι. Διαβασα δεν εχει το 4κ βιντεο στη καμερα. Τραβαει μεχρι 1080p. Αυτο προς το παρων. Μια μιση ωρα δεν ειναι τιποτα. σαν fast charge περιπου. Το face unlock δουλευει?
Έχει 4k Video και 2καμερες της leeco και της miui

 

Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eντυπώσεις απο την τελευταία 12.7

1.H κάμερα έχει και τις 2 εφαρμογές leeco και miui.Με την leeco γράφει βίντεο 4k και 720p ενώ κρασάρει στο 1080p.Αν πας να γράψεις slow motion κρασάρει η εφαρμογή και όταν πας να ξανανοίξεις την κάμερα,δειχνει μαύρο.Πότε στρώνει με το 2ο άνοιγμα,πότε μετά απο reboot. Με την κάμερα της miui γράφει μέχρι 720p αλλά λειτουργεί και το slow motion..:blink:

2.Σέρνεται με τους περισσότερους browsers όταν πας να σερφάρεις.Chrome,dolphin,default miui σέρνονται μέχρι αηδίας και είναι αδύνατο να σερφάρεις. Με τον opera δεν υπάρχει ιδιαίτερο θέμα.

Θετική εντύπωση μου έκανε το πως τρέχει η εφαρμογή true phone που προσωπικά χρησιμοποιώ για dialer.Στην aosp έχει αρκετό lag όταν πληκτρολογείς τα νούμερα,ενώ στην miui δεν έχει.

Κατά τα άλλα την βρίσκω μια χαρά σταθερότατη.Η γρήγορη φόρτιση φαίνεται να λειτουργεί

Εν ολίγοις η 7.11.16 που έχει ο Νίκος παίζει να είναι η καλύτερη πρόταση μέχρι στιγμής σε miui.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Eντυπώσεις απο την τελευταία 12.7

1.H κάμερα έχει και τις 2 εφαρμογές leeco και miui.Με την leeco γράφει βίντεο 4k και 720p ενώ κρασάρει στο 1080p.Αν πας να γράψεις slow motion κρασάρει η εφαρμογή και όταν πας να ξανανοίξεις την κάμερα,δειχνει μαύρο.Πότε στρώνει με το 2ο άνοιγμα,πότε μετά απο reboot. Με την κάμερα της miui γράφει μέχρι 720p αλλά λειτουργεί και το slow motion..:blink:

2.Σέρνεται με τους περισσότερους browsers όταν πας να σερφάρεις.Chrome,dolphin,default miui σέρνονται μέχρι αηδίας και είναι αδύνατο να σερφάρεις. Με τον opera δεν υπάρχει ιδιαίτερο θέμα.

Θετική εντύπωση μου έκανε το πως τρέχει η εφαρμογή true phone που προσωπικά χρησιμοποιώ για dialer.Στην aosp έχει αρκετό lag όταν πληκτρολογείς τα νούμερα,ενώ στην miui δεν έχει.

Κατά τα άλλα την βρίσκω μια χαρά σταθερότατη.Η γρήγορη φόρτιση φαίνεται να λειτουργεί

Εν ολίγοις η 7.11.16 που έχει ο Νίκος παίζει να είναι η καλύτερη πρόταση μέχρι στιγμής σε miui.

Με τους browser εγώ δεν έχω κανένα θέμα, σφαίρα πάνε, για της κάμερες σήμερα της δοκίμασα και όντως εκεί υπάρχει ένα θέμα, και σήμερα πειράματα κάνω πάνω του. Πέρασα και την εντολή χειροκίνητα στο build. prop αλλά δεν μπορώ να την δοκιμάσω τώρα θα το κοιτάξω το βράδυ αν λειτουργεί, σε σένα δούλεψε το δοκίμασες?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ο τικερνελ εβγαλε καινουργια ρομ ευι multilanguage και ισχυρίζεται πως δεν εχει bugs http://tickernel.org/le-ita-v5-3-le-2-x620-le-s3-x622-x626/ ειναι η 5.9.028s αλλα καλοφτιαγμενη. Λογικα δεν θα υπαρχουν κ προβληματα με καμερες και fast charge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ο τικερνελ εβγαλε καινουργια ρομ ευι multilanguage και ισχυρίζεται πως δεν εχει bugs http://tickernel.org/le-ita-v5-3-le-2-x620-le-s3-x622-x626/ ειναι η 5.9.028s αλλα καλοφτιαγμενη. Λογικα δεν θα υπαρχουν κ προβληματα με καμερες και fast charge
Δοκιμάστηκε... αλλά αν αυτή είναι multilanguage εγώ είμαι ελικόπτερο πλιν 5 με 6 εφαρμογές τίποτα άλλο από ελληνική γλώσσα,...περα από όλα όμως είναι σταθερή και χωρίς προβλήματα..η Rom είναι η ίδια με αυτήν που ανέβασα μια σελίδα πριν. Συμπέρασμα όσοι θέλουν φουλ ελληνικά μένουν στην aosp που ξέρουν τι έχουν, μέχρι νεωτέρας

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστηκε... αλλά αν αυτή είναι multilanguage εγώ είμαι ελικόπτερο πριν 5 με 6 εφαρμογές τίποτα άλλο από ελληνική γλώσσα,...περα από όλα όμως είναι σταθερή και χωρίς προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ειναι η δικια του εκδοση αυτη που ειχε παλια στο site. Την εκαναν αλλοι ιταλοι αποτι φενετε και την ανεβασε αυτος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι η δικια του εκδοση αυτη που ειχε παλια στο site. Την εκαναν αλλοι ιταλοι αποτι φενετε και την ανεβασε αυτος.
Το μόνο θετικό είναι ότι μπορείς να κατεβάσεις την google camera

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 88.2 και λειτουργεί κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εβαλα το apk από https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811 και μέσω αυτού το εγκατεστησα

 

Φιλε στην AOSP που εβαλα ειχε εγκατεστημενη από μαμα την 3.1.1 εσενα δεν ειχε?

Δηλ. πως εβαλες την 3.1.4?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή που λες είχε αλλά μου πετούσε ένα μήνυμα please update xposed installer και έτσι εβαλα με χειροκίνητη εγκατάσταση την 3.1.4

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καιρο τωρα το προσεξα. Οταν στελνουν μηνυματα στο messenger σας εμφανιζετε το πρασινο φωτακι? Σε εμενα δεν εμφανιζετε τιποτα. Ουτε το μπλε για το facebook
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή που λες είχε αλλά μου πετούσε ένα μήνυμα please update xposed installer και έτσι εβαλα με χειροκίνητη εγκατάσταση την 3.1.4

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτή μου την περασε μεσο TWRP πως την κανω απεγκατασταση για να βαλω και'γω την 3.1.4?

Πρεπει δηλ. να κανω αυτό που λεει στο XDA δηλ. να κατεβασω το xposed-uninstaller*.zip from http://dl-xda.xposed.info/framework/: Can be flashed with a custom recovery (e.g. TWRP) to uninstall the framework.?

Η όχι γιατι όταν το ανοιγω μου βγαζει xposed framework not installed και ένα μενου με εκδοσεις για να κανω εγκατασταση/αναβαθμηση !

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Βάλε απο εδώ https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811 το apk 3.1.4

Απεγκατάσταση δεν χρειάζεται να κάνεις αφού δεν έχεις κάνει πρώτα εγκατάσταση.Εγκατέστησε λοιπόν το apk,ανοιξε το και πάτα εκεί που λέει Eγκατάσταση/Αναβάθμιση που τώρα πλέον είμαστε στην 89 έκδοση και μετά install.Δώσε root όταν στο ζητήσει και περίμενε λίγο.

Οταν τελειώσει θα κάνει reboot και μετά το reboot θα περιμένεις αρκετή ώρα να μπει και πάλι στο λειτουργικό γιατί θα κάνει βελτιστοποίηση των εφαρμογών σου. Θα γράφει 1 απο χχχ βελτιστοποίηση εφαρμογών και όταν τελειώσει θα μπει και πάλι στο λειτουργικό και πλέον το xposed ειναι εγκατεστημένο.

Τοσο καιρο τωρα το προσεξα. Οταν στελνουν μηνυματα στο messenger σας εμφανιζετε το πρασινο φωτακι? Σε εμενα δεν εμφανιζετε τιποτα. Ουτε το μπλε για το facebook

Με ποια ρομ είσαι? Με την aosp πάντως δουλεύει κανονικά το led.Υπάρχει και η εφαρμογή light flow στο play store με την οποία ορίζεις εσύ τι χρώμα θέλεις να ανάβει το led ανάλογα την εφαρμογή,πόσο γρήγορα να αναβοσβήνει και για πόση ώρα κτλ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 5.8.018. Ειχα βαλει την αοσπ αλλα ελεγα να το στειλω πισω οποτε το γυρισα στην αρχικη. Τελικα θα το κρατισω οποτε θα βαλω παλι την αοσπ. Και ας μην εχει το slow mode στη καμερα
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν βρήκα κάποιο όφελος στο slow αντίθετα με βόλεψε περισσότερο το pip function που έχει η aosp camera και δεν βρήκα στην leeco camera.Aλλα οκ προτιμήσεις του καθενός μας είναι αυτά

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την emui 5.9, έχει δοκιμάσει κανείς άλλη εφαρμογή για φωτογραφίες, με καλύτερα αποτελέσματα από την στοκ?

Αν ναι, ποία εφαρμογή?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε απο εδώ https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811 το apk 3.1.4

Απεγκατάσταση δεν χρειάζεται να κάνεις αφού δεν έχεις κάνει πρώτα εγκατάσταση.Εγκατέστησε λοιπόν το apk,ανοιξε το και πάτα εκεί που λέει Eγκατάσταση/Αναβάθμιση που τώρα πλέον είμαστε στην 89 έκδοση και μετά install.Δώσε root όταν στο ζητήσει και περίμενε λίγο.

Οταν τελειώσει θα κάνει reboot και μετά το reboot θα περιμένεις αρκετή ώρα να μπει και πάλι στο λειτουργικό γιατί θα κάνει βελτιστοποίηση των εφαρμογών σου. Θα γράφει 1 απο χχχ βελτιστοποίηση εφαρμογών και όταν τελειώσει θα μπει και πάλι στο λειτουργικό και πλέον το xposed ειναι εγκατεστημένο.

GravityBox από που και πιο κατεβάζουμε φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Αφού εχεις εγκαταστήσει το apk του xposed installer και μπήκες πάλι στο λειτουργικό,ανοιγεις τον xposed installer ελέγχεις ότι η πρώτη καρτέλα framework είναι πράσινη και γράφει xposed framework version 8x is active. Αν το γράφει είσαι οκ για να περάσεις τα modules

Οπότε πας στην τριτη καρτέλα του xposed που λέγεται Download και στην αναζήτηση γράφεις Gravitybox και επιλέγεις το gravitybox [MM] για εγκατάσταση. Και επι της ευκαιρίας να αναφέρω ποια modules έχω στην συσκευή μου και θεωρώ χρήσιμα

1.Gravitybox

2.Youtube background playback https://forum.xda-developers.com/xposed/modules/module-youtube-background-playback-v2-0-t3656133

με αυτό μπορείς να παίζεις youtube στο παρασκήνιο

3.Fake wifi-->αυτό το κατεβάζεις απο τον xposed -->download και χρησιμεύει ώστε αν κάποια εφαρμογή για να λειτουργήσει θέλει αποκλειστικά wifi ενώ εσύ έχεις μόνο data τη δεδομένη στιγμή,να την ξεγελάσεις και να νομίζει ότι έχει συνδεθεί σε wifi

4.App settings https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61696098&postcount=1847 με αυτή την εφαρμογή αλλάζεις το μέγεθος των γραμμάτων,το dpi,την γλώσσα κτλ στις εφαρμογές που θες

5.Skyolin helper-->xposed-->download με αυτή την εφαρμογή μπορείς να κάνεις παράθυρο σε όποια εφαρμογή θες,κάτι που η google έβαλε ως native απο την nougat και μετά..

6.Μinminguard-->κόβει τις διαφημίσεις μέσα στις εφαρμογές που δεν μπορεί να επέμβει το adblock

7.xmessenger privacy-->https://play.google.com/store/apps/details?id=com.john.xmessengerprivacypremium αυτό ειναι επι πληρωμή και σε κάνει "αόρατο" στο fb και στο messenger.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Έχω την emui 5.9, έχει δοκιμάσει κανείς άλλη εφαρμογή για φωτογραφίες, με καλύτερα αποτελέσματα από την στοκ?

Αν ναι, ποία εφαρμογή? [/quote=hoannis;7434246] πια 5,9 εχεις? Την εβαλες μονος η ηταν εγκατεστημενη?

Edited by Leftis97
Link to comment
Share on other sites

¨Ηρθε εγκατεστημένη.

Για την ακρίβεια έχω αυτή : EUI 5.9.026.

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...