Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε το περίεργο είναι ότι δεν είμαι ο μοναδικός που του παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα.Ειμαστε δηλαδή 2 άτομα με το ίδιο πρόβλημα.Στην aosp τουλάχιστον μπορεί να παίζει youtube όλη την ημέρα και να μην κολλήσει καθόλου και μέσα σε 5 λεπτά να κολλήσει. Στην eui απο την αρχή μου έβγαλε πρόβλημα

Οταν με λίγα χρήματα παραπάνω παίρνεις x820-x722 με snap820 που είναι κορυφαία cpu γιατί να ασχοληθεί κάποιος με τον mtk? Και εκτός αυτού τα quallcomm είναι πιο ανοιχτού κώδικα και πιο εύκολο για τους devs να ασχοληθούν

Από το πρωί δοκιμάζω Rom και κυριολεκτο σε αυτό που γράφω, της δοκίμασα όλες αυτές που περνάνε μέσα από το TWRP, τελικά αυτό που κατάλαβα είναι πρέπει επειγόντως αυτός που ασχολήθηκε με την miui να την κάνει πολυγλωσση γιατί κυριολεκτικά τα σπάει η 9αρα, αυτήν πέρασα τελευταία και την άφησα πάνω παρόλο τα αγγλικά. Εκείνο που μου έκανε εντύπωση όπως και τον προηγούμενο φίλο είναι όταν πέρασα την Aosp v254 γύρισε το TWRP σε 3.0χχ

Ακριβώς αυτό.Η aosp φλασάρει και το twrp 3.0.20. Για την miui έχει κάποια θεματάκια από ότι διαβάζω αλλά δεν βλέπω να ασχολείται ο tickernel. Πάντως ρώτησα και στο ελληνικό miui forum πως μπορούμε αυτή την ρομ να την κάνουμε multi αλλά δεν πήρα απάντηση.. Λογικά δεν πρέπει να είναι υπερβολικά δύσκολο να γίνει αφού οι μεταφράσεις δεν βρίσκονται στον κερνελ ή στα libs αλλά στις εφαρμογές.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα προσωπικα μου αρεσει η aosp γιατι και στο παλιο κινητο μου ειχα ιδιου τυπου ρομ. Αλλα μια δοκιμα θα κανω για το eui να δω. Ισως ειναι καλυτερη...
Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί δοκιμάζω Rom και κυριολεκτο σε αυτό που γράφω, της δοκίμασα όλες αυτές που περνάνε μέσα από το TWRP, τελικά αυτό που κατάλαβα είναι πρέπει επειγόντως αυτός που ασχολήθηκε με την miui να την κάνει πολυγλωσση γιατί κυριολεκτικά τα σπάει η 9αρα, αυτήν πέρασα τελευταία και την άφησα πάνω παρόλο τα αγγλικά. Εκείνο που μου έκανε εντύπωση όπως και τον προηγούμενο φίλο είναι όταν πέρασα την Aosp v254 γύρισε το TWRP σε 3.0χχ

 

Φιλε με το coolpad f1 πηραμε miui 9ρα από τον jpower73 που είναι καλυτερη από την μαμα 9ρα ,o ανθρωπος απλα κανει παπαδες (διαβασε λιγο στο θεμα του coolpad f1 και θα καταλάβεις,ακομη και αυτοι που σιχαινοντουσαν τις miui σε αυτην ολοι γυρισαν!),αυτος ο tickernel μπροστα στον δικο μας jpower73 δεν υ παρχει!

Εγω λεω ολοι εδώ μεσα να τσοντάρουμε να παρουμε ένα τηλ. στον jpower73 μπας και ασχοληθεί και δουμε ασπρη μερα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε με το coolpad f1 πηραμε miui 9ρα από τον jpower73 που είναι καλυτερη από την μαμα 9ρα ,o ανθρωπος απλα κανει παπαδες (διαβασε λιγο στο θεμα του coolpad f1 και θα καταλάβεις,ακομη και αυτοι που σιχαινοντουσαν τις miui σε αυτην ολοι γυρισαν!),αυτος ο tickernel μπροστα στον δικο μας jpower73 δεν υ παρχει!

Εγω λεω ολοι εδώ μεσα να τσοντάρουμε να παρουμε ένα τηλ. στον jpower73 μπας και ασχοληθεί και δουμε ασπρη μερα!

Δεκτόν από εμένα ... :)

(Ακόμη το περιμένω ... 22 ημέρες "έρχεται" από Ολλανδία, έχασαν τον μπούσουλα οι Ολλανδοί. :lol:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το τηλ. το εχει λιωσει η μικρη μου στο youtube και ποτε κανενα παγωμα η προβλημα,μαλλον κατι εχει το τηλ. σου!

Οσο για τους dev μου κανει μεγαλη εντυπωση που παρολου που πουλησε τρελα το τηλ. με αυτή την "δωσε και σε μενα μπαρμπα" τιμη το ότι δεν υπαρχει κανεις η σχεδόν κανεις που να ασχοληθηκε με καποια ρομ(ένας tickernel που ουτε μια Multilanguage δεν μπορει να κανει και ενας Kangburra) και εχουμε λιγοτερες custom από τα δαχτυλα του ενός χεριου!

 

Φιλε εσυ πια ρομ εχεις τωρα και δεν τρωει freeze το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Εσένα φίλε τρώει γενικά freeze ή μόνο μία στο τόσο στα βίντεο;

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κλεινουν οι εφαρμογες που τρεχουν στο backround με AOSP ρε παιδια?

Και πως κλεινω μαζικα τις εφαρμογες που τρεχουν στο backround ,παταω το στρογγυλο κουμπι παρατεταμένα μου βγαζει τις καρτελες και δεν μου δεινει την δυνατοτητα τα τις κλεισω ολες μαζι παρα μια μια η μηπως μου ξεφευγει τιποτα?!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κλεινουν οι εφαρμογες που τρεχουν στο backround με AOSP ρε παιδια?

Και πως κλεινω μαζικα τις εφαρμογες που τρεχουν στο backround ,παταω το στρογγυλο κουμπι παρατεταμένα μου βγαζει τις καρτελες και δεν μου δεινει την δυνατοτητα τα τις κλεισω ολες μαζι παρα μια μια η μηπως μου ξεφευγει τιποτα?!

Φερτο να του περάσουμε την miui, παπάδες κάνει η 9αρα
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κλεινουν οι εφαρμογες που τρεχουν στο backround με AOSP ρε παιδια?

Και πως κλεινω μαζικα τις εφαρμογες που τρεχουν στο backround ,παταω το στρογγυλο κουμπι παρατεταμένα μου βγαζει τις καρτελες και δεν μου δεινει την δυνατοτητα τα τις κλεισω ολες μαζι παρα μια μια η μηπως μου ξεφευγει τιποτα?!

xposed framework-->gravitybox-->διάφορες-->εκκαθάριση πρόσφατων εφαρμογών

Η miui από ότι διαβάζω δεν έχει fast charge και προσωπικά μου χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

xposed framework-->gravitybox-->διάφορες-->εκκαθάριση πρόσφατων εφαρμογών

Η miui από ότι διαβάζω δεν έχει fast charge και προσωπικά μου χρειάζεται

Μέχρι στιγμής που την δοκιμάζω δεν είδα κάποιο άλλο bags, εκτός από το fast charge

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νίκο αν και το fast charge μπορεί να είναι θέμα κέρνελ παρατηρώ ότι στην aosp που λειτουργει κανονικά υπάρχει στο build.prop αρχείο η εγγραφή persist.sys.le_fast_chrg_enable=1 και η οποία δεν υπάρχει στο build.prop της miui.

Mήπως θα μπορούσες να προσθέσεις την εγγραφή αυτή στο build.prop αρχείο της miui με έναν build.prop editor https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.build.prop.editor -->reboot και να γράψεις αν δουλεύει η γρήγορη φόρτιση?

Link to comment
Share on other sites

Νίκο αν και το fast charge μπορεί να είναι θέμα κέρνελ παρατηρώ ότι στην aosp που λειτουργει κανονικά υπάρχει στο build.prop αρχείο η εγγραφή persist.sys.le_fast_chrg_enable=1 και η οποία δεν υπάρχει στο build.prop της miui.

Mήπως θα μπορούσες να προσθέσεις την εγγραφή αυτή στο build.prop αρχείο της miui με έναν build.prop editor https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.build.prop.editor -->reboot και να γράψεις αν δουλεύει η γρήγορη φόρτιση?

Θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

EDIT: Δοκίμασα δεν μου παίρνει την εντολή, μου γράφει error

 

Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι rooted η ρομ?
Φυσικά και είναι

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα την βάλω και εγώ για δοκιμή.Θα περάσω αυτή την εντολή στο build.prop αρχείο μέσα στο zip πριν φλασάρω και βλέπουμε..
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα την βάλω και εγώ για δοκιμή.Θα περάσω αυτή την εντολή στο build.prop αρχείο μέσα στο zip πριν φλασάρω και βλέπουμε..
Θα χρειαστείς και αυτά Magisk, xposed και BusyBox και φυσικά MM-Gapps-fixed για μετά την εγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Φερτο να του περάσουμε την miui, παπάδες κάνει η 9αρα

Όταν και οποτε και αν ποτε φιλοτιμηθεί εκεινος ο tickernel να την κανει multi και φτιαξει η αν φτιαξεται εσεις το fast charge με τα χιλια θα ερθω τρεχοντας Νικο,γιατι όπως ειπα είμαι miuiακιας αλλα ετσι όπως είναι τωρα θα παω πασο!

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταθηκε και ξεκινώ δοκιμές.Για το fast charge θα ξέρω το βράδυ που θα πάω σπίτι όπου και έχω τον fast charger.

Δεν μου έπαιρνε με τίποτε το xposed zip.Εβγαζε error 1 σφάλμα

Εdit

Νίκο έχεις καταφέρει να βάλεις xposed? Σε εμένα δεν το παίρνει με τίποτε.Οπότε και πάλι επέστρεψα στην aosp.Mέσω magisk λέει installed but not active.Με κανονική εγκατάσταση του zip που δίνει ο tickernel λέει error1.Μέσω του xposed installer apk λέει πάλι error 1 wrong platform 64bit.Δοκίμασα και το arm αρχείο μέσω twrp και τίποτε..

Κρίμα.Κατά τα άλλα μια χαρά είναι η ρομ..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταθηκε και ξεκινώ δοκιμές.Για το fast charge θα ξέρω το βράδυ που θα πάω σπίτι όπου και έχω τον fast charger.

Δεν μου έπαιρνε με τίποτε το xposed zip.Εβγαζε error 1 σφάλμα

Εdit

Νίκο έχεις καταφέρει να βάλεις xposed? Σε εμένα δεν το παίρνει με τίποτε.Οπότε και πάλι επέστρεψα στην aosp.Mέσω magisk λέει installed but not active.Με κανονική εγκατάσταση του zip που δίνει ο tickernel λέει error1.Μέσω του xposed installer apk λέει πάλι error 1 wrong platform 64bit.Δοκίμασα και το arm αρχείο μέσω twrp και τίποτε..

Κρίμα.Κατά τα άλλα μια χαρά είναι η ρομ..

Έχει να κάνει με την version του twrp σε μενα στο 3.0 δεν περνούσε το Magisk

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την 3.1.0 έχω.Ποια έκδοση miui έβαλες? 9.7.11.30?
Αυτήν εδώ πέρασα...και λειτουργεί άριστα έως τώρα, αν μπορούσαμε να κάνουμε το fast change μια χαρά είναι, δεν ξέρω αν έχει καμία διαφορά από την 30 4d4126c3e716d433fc83616411a15827.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Α οκ.. Εσύ έβαλες την 16 και εγώ την τελευταία που έβγαλε δηλαδή την 30.Youtube σου παίζει κανονικά σε αυτή που έχεις?
Link to comment
Share on other sites

Α οκ.. Εσύ έβαλες την 16 και εγώ την τελευταία που έβγαλε δηλαδή την 30.Youtube σου παίζει κανονικά σε αυτή που έχεις?
Κανονικά, όλες οι εφαρμογές λειτουργούν άψογα το έλιωσα σήμερα, μάλιστα πέρασα ότι έχω στο Χ820 και δουλεύω και τα 2 ταυτόχρονα

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.Πάω για την 16.

Υ.Γ. Πρέπει να μάθουμε εμείς να κάνουμε εμείς ρομ για να βρούμε την υγεια μας μου φαίνεται :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...