Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον ετσι είναι φιλε,αυτο όμως που με βαζει σε σκεψεις είναι ότι σε αλλους οδηγούς στο πως να περαστει TWRP και rom δινει ολες τις εντολες από το pc και δεν μπρικαρoυν τα τηλ.,δηλ. δεν είμαι και σιγουρος 100% οτι ο λογος που μπρικαρε ηταν επειδή δωσαμε εντολη από το pc fastboot flash recovery twrp.img,εμενα το μυαλο μου παει ότι μπορει ο ξάδελφος να μου περασε άλλο twrp αντι του 3.1.1(γι'αυτο και μας εμφανιζε για recovery το μπαρμπαδακι με τα γυαλια του mobile uncle tools!)και γι'αυτο να μπρικαρε!
Το ίδιο πράγμα λέμε, άλλωστε σου το είπα και από κοντά, αν η διαδικασία γίνει όπως ακριβώς το γράφω στον οδηγό, δεν θα είχε γίνει απολύτως τίποτα, ξεχνάμε αυτά που διαβάζουμε δεξιά και αριστερά στα άλλα forum και κάνουμε μόνο αυτό που γράφω τίποτε άλλο, το αρχείο δέχτηκε επεξεργασία από μένα για να ειναι σε αυτή την μορφή, και προσπάθησα να το κάνω όσο δυνατόν ποιο εύχρηστο για όλους μας, σε 5 λεπτά έχουμε twrp στο τηλέφωνο μας, αρκεί να κάνουμε κατά γράμμα αυτά που προανέφερα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλη με φουλ Ελληνικα,ελαφρια και γρηγορη η ΑOSP του Kangburra και οι πρωτες ενδείξεις μου δειχνουν και πολύ καλυτερη αυτονομια αλλα πολύ φτωχεια ρε παιδι μου,μου θυμιζει ρομ που ειχα προ τετραετιας!

Παρακολουθώ XDA και όταν βαλουν Ελληνικα στην miui9 εφυγα σφαιρα για'κει, γιατι τελικα σαν την miui δεν εχει!

Link to comment
Share on other sites

Καλη με φουλ Ελληνικα,ελαφρια και γρηγορη η ΑOSP του Kangburra και οι πρωτες ενδείξεις μου δειχνουν και πολύ καλυτερη αυτονομια αλλα πολύ φτωχεια ρε παιδι μου,μου θυμιζει ρομ που ειχα προ τετραετιας!

Παρακολουθώ XDA και όταν βαλουν Ελληνικα στην miui9 εφυγα σφαιρα για'κει, γιατι τελικα σαν την miui δεν εχει!

Εντάξει καμία σχέση με την nougat... αυτό διαπίστωσα και εγώ

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαι για nougat να βγαλει ρομ η AOSP παλι το ιδιο θα είναι,δηλ., χωρις φανφάρες απλη σκετη!

Εδώ ειμαστε https://forum.xda-developers.com/le-2/development/rom-miui-9-7-11-16-leeco-le-s3-x626-t3708502 !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έστειλα μήνυμα στο lightthebox για επιβεβαίωση της μη χρέωσης τελωνείου και πήρα την πιο κάτω απάντηση.

 

Dear angelos Kavvadias, Thank you for contacting us. We can refund 100% Tax Fee to you since you paid for the Insurance for Duty & Tax of this order in case you are charged for your customs. Sincerely, Soraia

 

Αρα μάλλον όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. σου ειπαν πληρωστα και θα στα δωσουμε μετα εμεις!

Ακριβώς! Το θεμα είναι να τα δώσουν! Υποθέτω γύρω στα 30-40€ θα είναι ο τζερεμες.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Το θεμα είναι να τα δώσουν! Υποθέτω γύρω στα 30-40€ θα είναι ο τζερεμες.

 

Και το banggood το ιδιο υποσχεθηκε σε μενα γραπτως

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Το θεμα είναι να τα δώσουν! Υποθέτω γύρω στα 30-40€ θα είναι ο τζερεμες.
Φιλαράκι με 100 ευρω το αγόραζες από geekbuying και σε 3 μέρες το είχες στα χέρια σου χωρίς άγχος τελωνεία και περίμενε κάνα 20ημερο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να πληρωσουν το τελωνειο λιγο δυσκολο το κοβω,εγω πιστευω ότι ολοι προσπαθουν με κολπα να το γλιτωσουν!

Π.χ η περιπτωση με του φιλου το πατινι,περασε που λετε ενας μηνας και τιποτα ,τους στελνει μυνημα και του λενε ότι εχει κολλησει τελωνειο στην Πολωνια και ότι πρωσπαθουν να ερθουν σε καποια συμφωνια με το τελωνειο εκει"we are trying to reach an agreement with local customs",περνανε που λετε άλλες 20 μερες και ακομη τιποτα ,μετα από πολλα μυνηματα του απαντησαν ότι θα του στειλουν άλλο με αλλον τροπο αποστολης και σε 10 μερες από τοτε του ηρθε το καινουργιο πακετο με courier!

Αυτοι ελεγαν όταν το αγορασε ο φιλος ΕU no tax fee και customs paιd by us ,γιατι λοιπον προτιμησαν να ξαναστειλουν άλλο πακετο από Κινα απ'το να πληρωσουν το τελωνειο και σε 2-3 μερες να το εχει ο φιλος από Πολωνια?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι με 100 ευρω το αγόραζες από geekbuying και σε 3 μέρες το είχες στα χέρια σου χωρίς άγχος τελωνεία και περίμενε κάνα 20ημερο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και πως θα μάθουμε τί γίνεται αν κάποιο δε δοκιμάσει! Χαχαχα.... κλαψ!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω την Αγγλο-Κινεζικο-μισομεταφρασμενη multilanguage ρομ που ειχε το τηλ. όπως το παρελαβα από gearbest?

H τουλάχιστον να μου πει καποιος ποια είναι μπας και την βρω καπου στο ιντερνετ.

Tην θελω καβαντζα σε περιπτωση που χρειαστεί να το στειλω πισω λογο βλαβης μιας και αυτή που φορουσε χαθηκε με το μπρικαρισμα και του εβαλα την Αγγλο-Κινεζικη μεσο flash tool.

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας παραπονο απο την ποιοτητα κλησης? Εχει ενας φιλος μου την συσκευη κ οταν μιλαμε δεν τον ακουω καθολου καλα,σε σημειο να επαναλαμβανει 3-4 φορες για να τον καταλαβω τι λεει.Σκεφτομαι κ εγω να παρω το ιδιο κινητο αλλα με προβληματιζει αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας παραπονο απο την ποιοτητα κλησης? Εχει ενας φιλος μου την συσκευη κ οταν μιλαμε δεν τον ακουω καθολου καλα,σε σημειο να επαναλαμβανει 3-4 φορες για να τον καταλαβω τι λεει.Σκεφτομαι κ εγω να παρω το ιδιο κινητο αλλα με προβληματιζει αυτο...

 

Aπο ποιοτητα κλισης κανενα μα κανενα παραπονο ουτε σε αυτους που παιρνω ουτε στις κλισεις που δεχομαι, και μπορω να πω πως στο ακουστικο είναι αρκετα ανωτερο από το coolpad f1 που ειχα!

Τα μειονεκτιματα του κατ'εμε (αν μπορει κανεις να μιλαει για μειονεκτιματα για ένα κινητο κατω από κατοσταρικο με αυτά τα+++++ που προσφερει!!!!)είναι η μαμισια ρομ που αυτό λυνεται με μια custom όπως η AOSP (με μοναδικη bug που εχω βρει την ελλειψη ληψης βιντεο σε slow motion),η ελλειψη της μπαντας b20(που αυτή εμενα προσωπικα δεν μου χρειαζεται),η ελλειψη ραδιοφώνου(η αληθεις είναι ότι αυτό θα το ηθελα),και φυσικα η μη επεκτασιμη μνημη,καποια αλλα πραγματουδια όπως η ελειψη 3,5 jack ισως ενοχλησουν καποιους!

Κοιτα λιγο τι άλλο μπορεις να παρεις από Κινα με 90-100 ευρω και θα καταλάβεις ότι το τηλ. αυτό με αυτά τα λεφτα "δεν υπαρχει"!

Kαλα που (συμφωνα με δημοσιεύματα) εχει η Leeco οικονομικα προβλήματα και ξεπουλάνε οσο-οσο λεω εγω!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις επαφές λύνεται με κάποιον τρόπο ή μονο αλλαγή ρομ?

 

Διαβασα καπου ότι μονο αν εχεις default γλωσα τα Αγγλικα δεν το κανει αρα ποια multi ,Αγγλο-Κινεζικη είναι!

Στην ΑOSP περα από το θεμα ότι εξαφανιστηκε η επιλογή καταγραφης βιντεο σε αργη κινηση μεχρι στιγμης δεν εχω βρει bug!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,παρελαβα σημερα το κινητο και αμεσως του εβαλα twrp και του εγκατεστησα την AOSP ROM του Kungburra.Εχω ενα προβλημα ομως και δεν μπορω να βγαλω ακρη.....ενω πηγαν ολα καλα μολις ανοιξα το κινητο δεν μπορω να το δουλεψω γτ μπροστα μου βγαζει συνεχεια οτι η διαδικασια com.android.phone εχει σταματησει και δεν μπορω να κανω τπτ.Οταν παταω για να σβησει και να ξαναμπω στο recovery αυτο κανει επανεκιννηση και δεν μπορω να μπω για να ξανακανω επαναφορα.Καμια προταση
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,παρελαβα σημερα το κινητο και αμεσως του εβαλα twrp και του εγκατεστησα την AOSP ROM του Kungburra.Εχω ενα προβλημα ομως και δεν μπορω να βγαλω ακρη.....ενω πηγαν ολα καλα μολις ανοιξα το κινητο δεν μπορω να το δουλεψω γτ μπροστα μου βγαζει συνεχεια οτι η διαδικασια com.android.phone εχει σταματησει και δεν μπορω να κανω τπτ.Οταν παταω για να σβησει και να ξαναμπω στο recovery αυτο κανει επανεκιννηση και δεν μπορω να μπω για να ξανακανω επαναφορα.Καμια προταση

Φιλε στην χειροτερη κανε οτι λεει εδώ:

!

Για το δικο μου τρεις φορες χρειαστηκε η ολη διαδικασια για να ξεμπρικαρει!

Όπως ειπα και πιο πριν το τηλ. αυτό μου φαινεται δεν σηκωνει και πολλα πολλα,δηλ. είναι ευαισθητουλικο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,παρελαβα σημερα το κινητο και αμεσως του εβαλα twrp και του εγκατεστησα την AOSP ROM του Kungburra.Εχω ενα προβλημα ομως και δεν μπορω να βγαλω ακρη.....ενω πηγαν ολα καλα μολις ανοιξα το κινητο δεν μπορω να το δουλεψω γτ μπροστα μου βγαζει συνεχεια οτι η διαδικασια com.android.phone εχει σταματησει και δεν μπορω να κανω τπτ.Οταν παταω για να σβησει και να ξαναμπω στο recovery αυτο κανει επανεκιννηση και δεν μπορω να μπω για να ξανακανω επαναφορα.Καμια προταση
Το τηλέφωνο μπαίνει σε διαδικασία recovery? μπορείς να μπεις μέσα στο TWRP? έχεις κάνει εκκαθάριση cashe πριν περάσεις την νέα Rom?

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μπαίνει σε διαδικασία recovery? μπορείς να μπεις μέσα στο TWRP? έχεις κάνει εκκαθάριση cashe πριν περάσεις την νέα Rom?

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ειχα κανει εκκαθαριση,δεν μπορουσα να μπω σε recovery γιατι δεν εκανε απενεργοποιηση οποτε πατουσα το κουμπι αλλα επαννεκινηση.Τελικα μετα απο πολυ ζορι καταφερα να το κλεισω και επιτελους να ξαναμπω στο recovery να ξανακανω τα wipes και μετα install την ιδια Rom.Επανηλθε το κινητο και πλεον ειναι πεντακαθαρο και λειτουργικοτατο.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό τελικά. Δεν έχει κάνει κανένα κόλλημα, το έχω στα ελληνικά και εγώ που έχω τις επαφές όλες γραμμένες στα αγγλικά τις εμφανίζει κανονικότατα...

Η μπαταρία όμως είναι μικρή...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...