Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτό που γράφει πάντως με την μαυρίλα στην κάμερα,δεν ίσχυε στην προηγούμενη έκδοση.Δούλευε κανονικά απο την αρχή,απλά δεν έγραφε slow-motion και 1080p. Υποθέτω ότι και στην νέα έκδοση θα συμβαίνει το ίδιο. Με την πρώτη ευκαιρία θα την δοκιμάσω για να δω πως πάει και κυρίως αν έφτιαξε το gps

To να κατεβάσω βέβαια την ρομ είναι ένα θέμα,αφού το avast με αποκλείει συνέχεια και δεν διακινδυνεύω να την πατήσω με κάνα περίεργο ιο απενεργοποιώντας το.Προσπάθησα και απο το κινητό να την κατεβάσω που λόγω android/linux δεν κολλάς έτσι εύκολα ιους όπως τα win μέσω browser αλλά και εκεί δεν κατεβαίνει...

 

Δεν σε αφινει το avast για το προγραμμα που εχει συη σελιδα του να κανει mining bitcoins. Σου κλεβει λιγο την επεξεργαστικη σου υσχιει. Ιο δεν νομιζω να εχει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

86 € απο geekbuying, 40 μερες, πλεον 35 τελωνειο-ΦΠΑ-ΕΛΤΑ(αυτο θα πει ελληνικη παραγωγικοτητα) μας κανει 121€ . Το τηλεφωνο ηταν υπεροχο.

1. Λεω ηταν, καθ οσον, να το οτι ηταν φθηνο, να οι διακοπες , παιξε-παιξε με φλασαρισματα, recovery , fastboot, update, EUI, .img κλπ σε 2 μερες απο την παραλαβη μπρικαρισε τελειως. Στο τελευταιο reboot νεκρωσε. Το μοναδικο ιχνος ζωης του ειναι οταν το βαζεις στο USB του PC ακουγεται συνεχως και εναλασσομενα ο ηχος (και μονο) της αναγνωρισης συσκευης USB χωρις ομως να τη "βλεπει". Ουτε οθονη, ουτε δονηση, ουτε recovery, ουτε fastboot. Καθε βοηθεια δεκτη κι ευχαριστω. (αν και δεν πιστευω στην νεκρανασταση του)

2. Δεν θα σκασουμε κι ολας. Παρηγειλα παλι απο geekbuying ακριβως το ιδιο. Για να κανουμε και τη δουλια μας ντε. Με αποστολη απο Ιταλια. Πληρωσα κατι τις παραπανω ομως ευελπιστω οτι δεν θα χρεωθω τελωνεια, ΕΛΤΑ κλπ και οτι θα το παραλαβω γρηγοροτερα μεσω DHL. Εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

86 € απο geekbuying, 40 μερες, πλεον 35 τελωνειο-ΦΠΑ-ΕΛΤΑ(αυτο θα πει ελληνικη παραγωγικοτητα) μας κανει 121€ . Το τηλεφωνο ηταν υπεροχο.

1. Λεω ηταν, καθ οσον, να το οτι ηταν φθηνο, να οι διακοπες , παιξε-παιξε με φλασαρισματα, recovery , fastboot, update, EUI, .img κλπ σε 2 μερες απο την παραλαβη μπρικαρισε τελειως. Στο τελευταιο reboot νεκρωσε. Το μοναδικο ιχνος ζωης του ειναι οταν το βαζεις στο USB του PC ακουγεται συνεχως και εναλασσομενα ο ηχος (και μονο) της αναγνωρισης συσκευης USB χωρις ομως να τη "βλεπει". Ουτε οθονη, ουτε δονηση, ουτε recovery, ουτε fastboot. Καθε βοηθεια δεκτη κι ευχαριστω. (αν και δεν πιστευω στην νεκρανασταση του)

2. Δεν θα σκασουμε κι ολας. Παρηγειλα παλι απο geekbuying ακριβως το ιδιο. Για να κανουμε και τη δουλια μας ντε. Με αποστολη απο Ιταλια. Πληρωσα κατι τις παραπανω ομως ευελπιστω οτι δεν θα χρεωθω τελωνεια, ΕΛΤΑ κλπ και οτι θα το παραλαβω γρηγοροτερα μεσω DHL. Εσεις τι λετε?

DHL από Ιταλία σε 3 εργάσιμες στα χέρια σου... πως τα κατάφερες και το μπρικαρες? πάνω από 30 φορές το φλασαρα εγώ και δεν κατάλαβε τίποτα, τώρα πρέπει να κάνεις την διαδικασία για το unbrik, πάντως όπως και να έχει δουλεύει το τηλ όλα θέλουν τρόπο και όχι κόπο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το κινητό είναι φορτισμένο? Oταν το βάζεις στο ρεύμα,φορτίζει?

Τα mtk γενικά πολύ δύσκολα μπρικάρουν. Με sp flash tools και την ανάλογη ρομ για το εκάστοτε κινητό μου,δεν μου έχει μείνει ποτέ mtk κινητό "τούβλο" μετά απο φλασάρισμα

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το κινητό είναι φορτισμένο? Oταν το βάζεις στο ρεύμα,φορτίζει?

Τα mtk γενικά πολύ δύσκολα μπρικάρουν. Με sp flash tools και την ανάλογη ρομ για το εκάστοτε κινητό μου,δεν μου έχει μείνει ποτέ mtk κινητό "τούβλο" μετά απο φλασάρισμα

 

ναι ειναι φορτισμενο , περιμενω μηπως κι αν ξεφορτωσει η μπαταρια του τελειως μπορεσει και ξαναπαρει μπροστα ( λεμε τωρα).

Ενημερωτικα η τελευταια εντολη που εδωσα ηταν fastboot reboot . Δοκιμασα τωρα που μου υπεδειξες κι ευχαριστω και το sp flash, ομως δεν επικοινωνει καθολου με το κινητο.

Edited by notorious
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν και το λάθος σου.Δεν το ήξερα και εγώ και το διάβασα εδώ μέσα.Αν δωσεις αυτή την εντολή στα leeco μέσω terminal,μπρικαρουν άσχημα.Αλλα και παλι μπορείς να το επαναφερεις.εχω δει εναν οδηγό εδώ https://www.google.gr/amp/s/forum.xda-developers.com/le-2/help/bricked-le-s3-x626-flashing-twrp-power-t3715937/amp/

Αλλά προσωπικά δεν έχει χρειαστεί να τον δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι φορτισμενο , περιμενω μηπως κι αν ξεφορτωσει η μπαταρια του τελειως μπορεσει και ξαναπαρει μπροστα ( λεμε τωρα).

Ενημερωτικα η τελευταια εντολη που εδωσα ηταν fastboot reboot . Δοκιμασα τωρα που μου υπεδειξες κι ευχαριστω και το sp flash, ομως δεν επικοινωνει καθολου με το κινητο.

 

αυτην την ατιμη fastboot reboot εντολη δεν επρεπε να την δωσεις... το γραφω στον οδηγο

Link to comment
Share on other sites

αυτην την ατιμη fastboot reboot εντολη δεν επρεπε να την δωσεις... το γραφω στον οδηγο

 

Και"γω ετσι δεν την πατησα?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα, η έκδοση είναι 5.8.018S

Τι περίεργα έχει αυτή παίδες ;;:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο φίλε. Τι εννοείς περίεργο;

 

Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τι προβλήματα έχει ... επίσης πως μπορώ να περάσω επαφές χωρίς να τις γράψω μια μια ;;:)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν είχε πάνω την 18s αλλά με την 26s με την οποία πέρα απο την έλλειψη πλήρους εξελληνισμένου μενού και του περίεργου γενικά ui-->eui ειδικά στην notification bar για τα δικά μου γούστα,δεν είχε κάποιο πολύ σοβαρό bug που την έκανε μη λειτουργική.

Για τις επαφές τώρα.Στο προηγούμενο κινητό σου,δεν συγχρονίζεις με gmail? Είναι smartphone το παλιό σου κινητό?

Αν συγχρονίζεις με gmail,δε χρειάζεται να κάνεις κάτι πέρα απο το να βάλεις στο x626 το gmail σου.Αν όχι,πήγαινε στο παλιό σου κινητό στις επαφές.Επέλεξε μενού-->εισαγωγη-εξαγωγή-->εξαγωγή σε vcf αρχείο και μετά μετέφερε το αρχείο .vcf στο leeco και κάνε επαφές-->εισαγωγή.

Αν δε γίνεται απο εκεί,κατέβασε πάλι στο παλιό κινητό την εφαρμογή superbackup και κάνε αντίγραφο απο εκει και μετά στο leeco εισαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Το μενού είναι Ελληνικό, θα κάνω αυτό το οποίο είπες για τις επαφές, για να δώ εάν θα τις εμφανήσει στα Ελληνικά, ευχαριστώ και θα επανέλθω για βοήθεια ... :rolleyes:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το μενού είναι Ελληνικό, θα κάνω αυτό το οποίο είπες για τις επαφές, για να δώ εάν θα τις εμφανήσει στα Ελληνικά, ευχαριστώ και θα επανέλθω για βοήθεια ... :rolleyes:

 

κι εγω χωρις να εχω σιμ μεσα εχω τις επαφες κανονικα με τον τροπο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρώτες εντυπώσεις χωρίς κάρτα γιατί δεν έχω "νάνο" και φοβάμαι να κόψω παλιά ...

1. Οι επαφές εμφανίζονται στα Ελληνικά.

2. Η κάμερα δουλεύει κανονικά και σε αργή κίνηση.

3. Δουλεύει η ταχεία φόρτιση.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.O tick έβγαλε νέα miui με διόρθωση bugs λέει και ένα fix για το δακτυλικό αποτύπωμα.Την κατεβαζω (επιτέλους) και με την πρώτη ευκαιρία θα γίνει εγκατάσταση και δοκιμή

 

Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.O tick έβγαλε νέα miui με διόρθωση bugs λέει και ένα fix για το δακτυλικό αποτύπωμα.Την κατεβαζω (επιτέλους) και με την πρώτη ευκαιρία θα γίνει εγκατάσταση και δοκιμή

 

Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε κρατα μας ενημερους γιατι ψηνομαι τρελα!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Σερνόταν απλά. Δε γίνεται έτσι δουλειά

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σερνόταν απλά. Δε γίνεται έτσι δουλειά

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλ. η προηγουμενη δεν σερνοταν αλλα ειχε bugs και η καινουργια δεν εχει bugs αλλα σερνεται?

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο τα ίδια bugs είχαν.και βασικά μόνο στην κάμερα ότι έχω γραψει ήδη στα προηγούμενα μηνύματα και το gps που δεν είχαν πρόβλημα οι παλιές που όμως δεν ήταν multi.Η νέα επειδη σερνόταν δεν κάθισα να δω το gps.Α και στις ρυθμίσεις στην νέα ενώ ήταν επιλεγμένα τα ελληνικά οι ρυθμίσεις ήταν αγγλικά αλλά οι miui εφαρμογές στα ελληνικά!!

Γενικά δεν.. κρίμα.

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμενα κ χρονια πολλα!!!! Εχω μια ερωτηση: εχετε να μου συστησετε καποιο Bluetooth hands free που να ειναι συμβατο με το κινητο μας;; Αν παρω ενα στην τυχη θα ειναι σιγουρα συμβατο;;

Τις προαλλες δοκιμασα να συνδεθω με ενα και το κινητο μου δεν το εβρισκε καν στην αναζητηση συσκευων...

Link to comment
Share on other sites

Kανονικά δε θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα εκτός και αν είναι πολύ παλιό ή καμμιά περίεργη μάρκα.Tα δικά μου bluetooth είναι το αρχαίο sony mw600 και ένα κινέζικο που πήρα απο μαγαζί κινέζικου στην Θεσσαλονίκη στα 6€ και είναι ίδιο με το μαύρο εδώ https://www.ebay.com/itm/Wireless-Bluetooth4-1-Headset-Stereo-Headphone-Sport-Earphone-Handfree-With-Mic/142327195989?hash=item21235ca955:m:m69V0bC-jBPcCPZtZa1nEjQ

και λειτουργεί επίσης άψογα. Σε αυτό μάλιστα όταν έχω miui ή lineage os rom στο κινητό,στην μπάρα ειδοποίησεων δίπλα απο το σηματάκι του bluetooth,εμφανίζει με μια μπάρα και το πόση μπαταρία έχει το ακουστικό!! με αρκετή ακρίβεια θα έλεγα. Η μόνη βλακεία σε αυτό το ακουστικό είναι ότι ενώ στην αρχή μου εκφωνούσε τον αριθμό που καλούσε στα αγγλικά,μετά απο κάποιο διάστημα χωρίς να έχω καταλάβει αν πάτησα κάποιο συνδυασμό πλήκτρων,τα εκφωνεί στα κινέζικα...Αλλά ποιοτικά είναι άριστο για τα χρήματα που κοστίζει

Eπίσης χθες μου ήρθε και αυτό το διπλό ανταπτοράκι για ακουστικά και φόρτιση μαζί και λειτουργεί άψογα https://www.ebay.com/itm/Hot-Type-C-to-3-5-mm-and-Charger-2-in1-Headphone-Audio-Jack-USB-C-Cable-Adapter/162801057133?hash=item25e7b2fd6d:m:mIi9S8gqwgQbwcoXsRlbQKg

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...