Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού εχεις εγκαταστήσει το apk του xposed installer και μπήκες πάλι στο λειτουργικό,ανοιγεις τον xposed installer ελέγχεις ότι η πρώτη καρτέλα framework είναι πράσινη και γράφει xposed framework version 8x is active. Αν το γράφει είσαι οκ για να περάσεις τα modules

Οπότε πας στην τριτη καρτέλα του xposed που λέγεται Download και στην αναζήτηση γράφεις Gravitybox και επιλέγεις το gravitybox [MM] για εγκατάσταση. Και επι της ευκαιρίας να αναφέρω ποια modules έχω στην συσκευή μου και θεωρώ χρήσιμα

1.Gravitybox

2.Youtube background playback https://forum.xda-developers.com/xposed/modules/module-youtube-background-playback-v2-0-t3656133

με αυτό μπορείς να παίζεις youtube στο παρασκήνιο

3.Fake wifi-->αυτό το κατεβάζεις απο τον xposed -->download και χρησιμεύει ώστε αν κάποια εφαρμογή για να λειτουργήσει θέλει αποκλειστικά wifi ενώ εσύ έχεις μόνο data τη δεδομένη στιγμή,να την ξεγελάσεις και να νομίζει ότι έχει συνδεθεί σε wifi

4.App settings https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61696098&postcount=1847 με αυτή την εφαρμογή αλλάζεις το μέγεθος των γραμμάτων,το dpi,την γλώσσα κτλ στις εφαρμογές που θες

5.Skyolin helper-->xposed-->download με αυτή την εφαρμογή μπορείς να κάνεις παράθυρο σε όποια εφαρμογή θες,κάτι που η google έβαλε ως native απο την nougat και μετά..

6.Μinminguard-->κόβει τις διαφημίσεις μέσα στις εφαρμογές που δεν μπορεί να επέμβει το adblock

7.xmessenger privacy-->https://play.google.com/store/apps/details?id=com.john.xmessengerprivacypremium αυτό ειναι επι πληρωμή και σε κάνει "αόρατο" στο fb και στο messenger.

 

Thank's φιλε και χρονια πολλα!

Την εφτιαξα την AOSP εκει που πονουσε για μενα με την βοηθεια σου φυσικα!

Εφτιαξα την μπαρα πανω με χρωματα και ποσοστο μπαταριας(γιατι δεν φαινοταν τιποτα) και επισης τωρα μπορω και κλεινω εφαρμογες παρασκηνιου με ένα πατημα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά φίλε.Πραγματι εντελώς σκέτη η aosp δεν λέει τπτ και με το xposed γίνεται αρκετά καλή.Μακαρι να έβγαζε κάποιος και μια multi miui σταθερή να έχουμε να αλλάζουμε

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά φίλε.Πραγματι εντελώς σκέτη η aosp δεν λέει τπτ και με το xposed γίνεται αρκετά καλή.Μακαρι να έβγαζε κάποιος και μια multi miui σταθερή να έχουμε να αλλάζουμε

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε εμενα όπως το ξαναπα η miui μου αρεσει γιατι δεν πρεπει να πατας κουμπια για να μπαινεις σε καρτελες κ.τ.λ και εχουν όλα τα tweeks και πολλα παραπανω μεσα στην ρομ ηδη,αλλα δεν to βλεπω εκεινος ο tinckerbell να καvει τιποτα!

Η ΑΟSP που βρηκαμε ειναι bugless(δηλ. μονο την αργη κινηση χασαμε!) και σταθερη αλλα όπως ειπες κι΄εσυ πολύ βαρετη ,αν λοιπον μπορέσουμε και την σουλουπώσουμε λιγο ειμαστε μια χαρα και πιστευω πολύ καλυτερα από την μαμα ρομ!

Σορρυ που σε πριζω αλλα μιας και σε βρηκα δεν σε αφηνω,υπαρχει τροπος από gravity να αλλαξουμε το pull down quick settings menu όπως και το pull down quick menu της εντασης ηχου σε κατι εγχρωμο η πιο φευγατο,επισης υπαρχει από gravity τροπος wake με τα κουμπια του volume up down?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Για την μπάρα που λες χρειάζεται theme engine και δεν έχω βρει ακόμα κάτι που να δουλεύει στην aosp.Γιαυτο το λόγο είχα βάλει δοκιμαστικα μια lineage rom (εξέλιξη της παλιάς cm rom) που έχει βγει για το κινητό αλλά είχε προβλήματα και την έβγαλα.

Για τα πλήκτρα πήγαινε gravitybox ενεργειες φυσικών πλήκτρων και βρες το ξύπνημα με τα πλήκτρα έντασης και ενεργοποίηση.

 

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βρέθηκα με δύο τηλέφωνα , πουλάω το ένα . Έχω κάνει όλη την επικίνδυνη δουλειά , δηλαδή το έχω κάνει root και του έχω περάσει την AOSP που είναι με πλήρη ελληνικά

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ

Το τηλέφωνο είναι το παρακάτω

https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-S3-X626-5-5-Inch-4GB-64GB-Gold-386405.html

https://imgur.com/qrIZRY9

Παρακαλώ μη στέλνετε μν , το τηλέφωνο πουλήθηκε

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έστειλα μήνυμα στο lightthebox για επιβεβαίωση της μη χρέωσης τελωνείου και πήρα την πιο κάτω απάντηση.

 

Dear angelos Kavvadias, Thank you for contacting us. We can refund 100% Tax Fee to you since you paid for the Insurance for Duty & Tax of this order in case you are charged for your customs. Sincerely, Soraia

 

Αρα μάλλον όλα καλά.

αγορασα απο το συγκεκριμεο μαγαζι το 626 με ασφαλεια τελωνιου απο 84 πηγε 94 σε 20 μερες ηλθε και ειχε τελωνιο 52+20 που το ανοιξαν 72 στελνω φωτο το χαρτι και σε 12 ωρες μου ειχαν επιστρεψη τα 72 ευρω στο πει παλ και σε αλλες 12 ωρες στην καρτα μου μεγαλη κινηση για εμενα απο τους κινεζους αλλα το τηλεφωνο μου κανει αρκετες επανεκινησεις ξερουμε κατι
Link to comment
Share on other sites

αγορασα απο το συγκεκριμεο μαγαζι το 626 με ασφαλεια τελωνιου απο 84 πηγε 94 σε 20 μερες ηλθε και ειχε τελωνιο 52+20 που το ανοιξαν 72 στελνω φωτο το χαρτι και σε 12 ωρες μου ειχαν επιστρεψη τα 72 ευρω στο πει παλ και σε αλλες 12 ωρες στην καρτα μου μεγαλη κινηση για εμενα απο τους κινεζους αλλα το τηλεφωνο μου κανει αρκετες επανεκινησεις ξερουμε κατι

 

Δηλ. από τα 94 που πληρωσες σε αυτους αυτοι εσκασαν τα 72 ευρω στο τελωνειο και τους εμειναν 22 ευρω ολοκληρα για το τηλ+ τα μεταφορικα του!

Με λιγα λογια χεστηκαν στο ταληρο δηλ.!

Παει και αυτή η πορτα εκλεισε!

Θεμα ημερων το κοβω να κοψουν οι Κινέζοι ολες τις τριγωνικολπικοευρωπαικοαποθηκευτικο αποστολες τους!

Εσυ φιλε μια χαρα την εβγαλες αλλα το μελλον για αγορες από Κινα ακομη πιο χλωμο το βλεπω!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντύπωση ότι το lightinthebox δεν αναφέρει κάπου για τριγωνική αποστολή αλλά στέλνουν κανονικά και αν σε τσιμπήσει το τελωνείο,το πληρώνουν αυτοί.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν πιο τυχερός, μου ήρθε 35€ η λυπητερή του τελεωνείου. Σήμερα το απόγευμα θα παραλάβω και θα τους ανοίξω ένα τίκετ.

 

Για την Miui που αναφέρει κάποιος, αν δεν τον νοιάζουν τα ελληνικά, η έκδοση που έχει βγει είναι αρκετά stable για daily use (από ότι διαβάζω) με μόνα προβλήματα το slowmotion που δεν λειτουργεί και το fullscreen στο Youtube (αυτό από παλιά, δεν ξέρω αν διορθώθηκε).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν πιο τυχερός, μου ήρθε 35€ η λυπητερή του τελεωνείου. Σήμερα το απόγευμα θα παραλάβω και θα τους ανοίξω ένα τίκετ.

 

Για την Miui που αναφέρει κάποιος, αν δεν τον νοιάζουν τα ελληνικά, η έκδοση που έχει βγει είναι αρκετά stable για daily use (από ότι διαβάζω) με μόνα προβλήματα το slowmotion που δεν λειτουργεί και το fullscreen στο Youtube (αυτό από παλιά, δεν ξέρω αν διορθώθηκε).

Δεν είναι προτιμότερο να γράφεις Ελληνικά αντί να αλλάζεις πληκτρολόγιο για να γράψεις Αγγλικά ;;;

Φιλικά πάντα .. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν πιο τυχερός, μου ήρθε 35€ η λυπητερή του τελεωνείου. Σήμερα το απόγευμα θα παραλάβω και θα τους ανοίξω ένα τίκετ.

 

Για την Miui που αναφέρει κάποιος, αν δεν τον νοιάζουν τα ελληνικά, η έκδοση που έχει βγει είναι αρκετά stable για daily use (από ότι διαβάζω) με μόνα προβλήματα το slowmotion που δεν λειτουργεί και το fullscreen στο Youtube (αυτό από παλιά, δεν ξέρω αν διορθώθηκε).

 

Από ποιον Κινεζο το αγορασες φιλε και με ποια μεθοδο αποστολης?

Το QUICK CHARGE δουλευει με την miui σου γιατι απότι διαβαζω δεν το αναφερεις?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα τελευταία post θυμάμαι εμενα πριν 10 χρόνια όταν αγόραζα πρώτη φορά από Κίνα...τότε που το xiaomi το huawei δεν το ήξερε κανείς, πόσο μάλλον το leeco.. καμία φορά βλέπουμε το δέντρο και όχι το δάσος.. τότε οι τρόποι αποστολής ήταν 2 dhl και ταχυδρομείο κάποια καταστήματα το είχαν ποιο φτηνό ένα προϊόν αλλά με αποστολή της 1ης και μόλις έφτανε Ελλάδα πάρε προκτορειακα δικαίωματα πάρε και εκτελωνισμό. Σύνολο στην καλύτερη περίπτωση 90 ευρώ. Πλέον όλες οι αγορές παιδιά πρέπει να γίνονται μέσω Ευρώπης και τίποτε άλλο, στην καλύτερη περίπτωση ειδικά για το 622 η 626 το κέρδος από Κίνα είναι 15 ευρώ, οπότε ποιος ο λόγος?

Χρόνια Πολλά καλή χρονιά σε όλους μας!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν πιο τυχερός, μου ήρθε 35€ η λυπητερή του τελεωνείου. Σήμερα το απόγευμα θα παραλάβω και θα τους ανοίξω ένα τίκετ.

 

Για την Miui που αναφέρει κάποιος, αν δεν τον νοιάζουν τα ελληνικά, η έκδοση που έχει βγει είναι αρκετά stable για daily use (από ότι διαβάζω) με μόνα προβλήματα το slowmotion που δεν λειτουργεί και το fullscreen στο Youtube (αυτό από παλιά, δεν ξέρω αν διορθώθηκε).

Βάλε την 9.7.11.16 που δοκίμασε ο Νίκος.Οι άλλες που δοκίμασα εγώ 9.7.11.30 και η 9.7.12 ήταν περισσότερο buggy.

Εγώ απο χθες είμαι με αυτήν https://forum.xda-developers.com/le-2/development/rom-lineageos-13-leeco-le-s3-x626-t3706170 επειδή είδα ότι στο zip έχει άλλο recovery.img το αφαίρεσα απο το zip πριν το φλασάρω για να μην μου αλλάξει το 3.1.0 που έχω ήδη.

lineage aka cm13. Είναι πιο γρήγορη απο την aosp,δεν τρώει τις φλασιές της aosp στην αναπαραγωγή βίντεο,έχει ελληνικά, υπάρχουν θέματα που δίνουν λιγάκι χρώμα στην μουντή aosp αλλά δεν παίζει σωστά το dualsim (δεν έχεις data στην 2η σιμ και αν προσπαθήσεις να το γυρίσεις απο την 1 στη 2 τρώει κόλλημα γενικά με τα δεδομένα και θέλει factory reset για να επανέλθει) και η κάμερα γράφει μέχρι 1080p με άλλη εφαρμογή. πχ Με footej app camera γράφει μέχρι 1080p 30fps αρκετά καλή ποιότητα και αν πας να γράψεις βίντεο με την snap camera που έχει πάνω,τρώει μια φρίκη και λαγκάρει όλη η συσκευή. Μετά για να λειτουργήσει πάλι σωστά θέλει να παμε στο twrp και να κάνουμε wipe dalvik cache and cache.

Προσωπικά θα μείνω σε αυτή την ρομ και θα περιμένω την 7.1.2 resurrection remix https://forum.xda-developers.com/le-2/development/rom-resurrectionremix-v5-8-5-leeco-le2-t3724758 που ως παραμετροποίηση την θεωρώ απλά κορυφή.Αν φτιάξει το wifi tethering θα την βάλω για δοκιμή

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος που εχει χρονο να δοκιμασει αυτη http://tickernel.org/eui-5-9-028s-leeco-le-x62x-series/ υποτιθετε δεν εχει κανενα bug και λειτουργουν ολα σωστα γτ ειναι και eui.

Την βαζει και με διαφορετικο τροπο απο backup kai ιστοριες...

Link to comment
Share on other sites

https://tickernel.org/miui-9-7-10-14-leeco-le-s3-x626-x622/ multilanguage miui o tickernel. Η πρωτη που εβγαλε αρα θα εχει και bugs εκτος αν την εφτιαξε κιολας μαζι με τις γλωσσες Edited by Leftis97
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Με ενδιαφερει η αγορα του χ626 αλλα με προβληματιζει το οτι δεν υποστηριζει την B20 band για 4G δουλευω σχεδον ολη την μερα με data και ακομα και με το s4 που υποστηριζει ολες τις μπαντες εχω βρεθει σε δυσκολες καταστασεις στην θεσσαλονικη με vodafone.

θα μπορουσε να μου πει καποιος ισως καποιο αναλογο μοντελο που να υποστηριζει και τις δικες μας μπαντες?

Link to comment
Share on other sites

https://tickernel.org/miui-9-7-10-14-leeco-le-s3-x626-x622/ multilanguage miui o tickernel. Η πρωτη που εβγαλε αρα θα εχει και bugs εκτος αν την εφτιαξε κιολας μαζι με τις γλωσσες

Μόλις τώρα την δοκιμάζω. Ειναι multi όντως αλλά και πάλι δεν έχει ελληνικά! Εχει τσέχικα,τουρκικα, ιταλικά, ισπανικά, ολλανδικά, σλοβενικά αλλά ελληνικά δεν έχει..

 

Εdit

Εβαλα more locale 2 και με το που επέλεξα τα ελληνικά,γύρισε όλη η συσκευή στα ελληνικά. Οπότε μένει η ρομ για δοκιμή

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Κριμα ,δεν το βλεπω να παιρνουμε μια miui της προκοπης τελικα!

Δηλ. δυσκολο το βλεπω με τον ρυθμο που το παει να βαλει και Ελληνικα και να φτιαξει quick charge!

Link to comment
Share on other sites

Και όμως φίλε μου! Με το more locale 2 όπως ήδη γράφω στο edit τα πάντα είναι στα ελληνικά.Και δουλεύει και η γρήγορη φόρτιση. Απο το 20% στο 100% έκανε 50 λεπτά περίπου το οποίο το θεωρώ μια χαρά.

Το οποίο edit για κάποιον λόγο, φαινόταν μόνο σε εμένα αλλά όχι στο δημόσιο ποστ!

Link to comment
Share on other sites

Και όμως φίλε μου! Με το more locale 2 όπως ήδη γράφω στο edit τα πάντα είναι στα ελληνικά.Και δουλεύει και η γρήγορη φόρτιση. Απο το 20% στο 100% έκανε 50 λεπτά περίπου το οποίο το θεωρώ μια χαρά.

Το οποίο edit για κάποιον λόγο, φαινόταν μόνο σε εμένα αλλά όχι στο δημόσιο ποστ!

Το περιμένω σε λίγες ημέρες ... κανόνισε Σούρδε να βγάλεις οδηγίες γιατί είμαι άσχετος ... :lol:

Καλή Χρονιά και φιλιά στην Κοζάνη !!! :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως φίλε μου! Με το more locale 2 όπως ήδη γράφω στο edit τα πάντα είναι στα ελληνικά.Και δουλεύει και η γρήγορη φόρτιση. Απο το 20% στο 100% έκανε 50 λεπτά περίπου το οποίο το θεωρώ μια χαρά.

Το οποίο edit για κάποιον λόγο, φαινόταν μόνο σε εμένα αλλά όχι στο δημόσιο ποστ!

 

Ωραια και ευχαριστα νεα λοιπον,αντε μακαρι να μην εχει bugs να την περασουμε και΄εμεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...