Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'ευχαριστουμε φιλε nick1967 για την βοηθεια σου!

Για να περασω τους driver ADB στον υπολογιστή εχω ακολουθησει αυτόν τον οδηγο https://forum.xda-developers.com/elephone-m2/help/windows-10-mtk-vcom-usb-drivers-32-64-t3267033 στο τελος όμως λεει ότι όταν συνδεσω το τηλ. στον υπολογιστη θα μου το εφμανισει μεσο MediaTek Preloader USB VCOM Port η σαν MTK USB port ,εγω όταν το συνδεω μου το εμφανιζει εκει που λεει "Συσκευες ενιαιου σειριακου διαυλου" και ως ADB interface,καλα είμαι η δεν περασα σωστα του ADB στον υπολογιστη?

Δεν έχεις περάσει σωστά τους drivers η αλήθεια είναι και εγώ παγιδεύτηκα λίγο, στο κομμάτι αυτό

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχεις περάσει σωστά τους drivers η αλήθεια είναι και εγώ παγιδεύτηκα λίγο, στο κομμάτι αυτό

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αληθεια είναι ότι μου εμφανισε MTK USB PORT όταν εκανα την εγκατασταση αλλα στον οδηγο λεει :Now we need to remove the device that we have installed but leave the drivers in the operating system.

To do that, in the Device Manager window we expand Ports (COM & LPT) section

Right-click and click Uninstall on the MTK USB Port

Tο εκανα τωρα όταν συνδεω το τηλ. δεν μου εμφανιζει ,μηπως να παραβλεψω το τελευταιο κομματι που λεει remove the device ?

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια είναι ότι μου εμφανισε MTK USB PORT όταν εκανα την εγκατασταση αλλα στον οδηγο λεει :Now we need to remove the device that we have installed but leave the drivers in the operating system.

To do that, in the Device Manager window we expand Ports (COM & LPT) section

Right-click and click Uninstall on the MTK USB Port

Tο εκανα τωρα όταν συνδεω το τηλ. δεν μου εμφανιζει ,μηπως να παραβλεψω το τελευταιο κομματι που λεει remove the device ?

Διέγραψε ότι βλέπεις και ξαναπέρασε το

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε ότι βλέπεις και ξαναπέρασε το

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να κανω η όχι το τελευταιο κομματι που λεει Right-click and click Uninstall on the MTK USB Port-remove the device ?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω η όχι το τελευταιο κομματι που λεει Right-click and click Uninstall on the MTK USB Port-remove the device ?
Πάρε 2 φρεντο καπουτσίνο και έλα εδώ που είμαι γιατί τελειωμό δεν θα έχουμε .. Γύρισα :lol::lol::lol: Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Πήρα για την γυναίκα μου το x626 4/32 από cafago αλλά η πληρωμή έδειχνε tomtop.

Δεν ξέρω πόσες ώρες οθόνη να σου πω αλλά από 8% έως φουλ κάνει 1 ώρα.

Rom δεν άλλαξα, μια χαρά δουλεύει, ελληνικά-αγγλικα 60-40 όπως λένε τα παιδιά παραπάνω. Ότι χρειάζεται το ρυθμίζω εγώ.

Έχει θήκη σιλικόνης η συσκευασία.

Όσο για dhl, περίμενε. Μόλις έρθει Ελλάδα θα σου έρθει σμσ με 10ψηφιο κωδικό και θα δουλεύουν και τα 2 λινκ. Εμένα ήρθε σμσ το πρωί και το μεσημέρι παρέλαβα.

Καλησπερα και γω εχω παραλαβει απο tomtop με dhl μεσα σε 5 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ και χωρις να προλαβει να ενημερωθει η dhl hellas παρεβαλα και απο θεσσαλονικη που ολα τα δεματα πανε πρωτα αθηνα επισης ειχε θηκη σιλικονης μεσα .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και γω εχω παραλαβει απο tomtop με dhl μεσα σε 5 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ και χωρις να προλαβει να ενημερωθει η dhl hellas παρεβαλα και απο θεσσαλονικη που ολα τα δεματα πανε πρωτα αθηνα επισης ειχε θηκη σιλικονης μεσα .

 

Καλομίλητα και απροβλημάτιστα να μας βγουν.

Απίστευτο τηλ για τα λεφτά που δώσαμε.

Έπαθα πλάκα με την μπροστά κάμερα του το βράδυ, του honor 6x που έχω είναι τραγική!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το παρω για την κορη μου.

Το προβλημα με τα ελληνικα λυνεται οπως αναφερθηκε παραπανω;

Επισης, αν οι επαφες ειναι με λατινικους χαρακτηρες εμφανιζονται;

Η μπαταρια με μέση χρήση βγάζει την ημερα;

Τωρα εχει το j1 (2016) αξιζει να παρει αυτο το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Την καναμε την μαμακια τελικα και το μπρικαραμε!

Ακολουθησα βημα βημα τον οδηγο και όταν εκανα το fastboot flash recovery twrp.img να'σου κοκκινο λαμπακι και νεκρο το τηλ.!

Μετα από 3 ωρες και πολύ παιδεμα με flashtools το μονο που καταφέραμε ηταν να μου βγαζει αναποδα το boot της Κινεζικης recovery και με power πατημενο και volume+ ,μου βγαζει αναποδα(όλα μιλαμε και τιποτα δεν πατιεται!) το μπαρμπαδακι του mobiliuncle tools η μαλλον όχι,δηλ. και μονο που το συνδεω στον υπολογιστη (Αναβει κοκκινο λαμπακι)ανοιγει (όλα αναποδα ειπαμε) σε leeco recovery και μετα μπαινει σε ΚΙΝΕΖΟ MOBILE UNCLKE(και σβηνει κοκκινο λαμπακι!),με πατημενο power και volume- με βγαζει(αναποδα) σε fastboot!!

Τι μακακια πηγα και εκανα βρε,ουτε 2 μερες δεν το ευχαριστηθηκα!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Την καναμε την μαμακια τελικα και το μπρικαραμε!

Ακολουθησα βημα βημα τον οδηγο και όταν εκανα το fastboot flash recovery twrp.img να'σου κοκκινο λαμπακι και νεκρο το τηλ.!

Μετα από 3 ωρες και πολύ παιδεμα με flashtools το μονο που καταφέραμε ηταν να μου βγαζει αναποδα το boot της Κινεζικης recovery και με power πατημενο και volume+ ,μου βγαζει αναποδα(όλα μιλαμε και τιποτα δεν πατιεται!) το μπαρμπαδακι του mobiliuncle tools η μαλλον όχι,δηλ. και μονο που το συνδεω στον υπολογιστη (Αναβει κοκκινο λαμπακι)ανοιγει (όλα αναποδα ειπαμε) σε leeco recovery και μετα μπαινει σε ΚΙΝΕΖΟ MOBILE UNCLKE(και σβηνει κοκκινο λαμπακι!),με πατημενο power και volume- με βγαζει(αναποδα) σε fastboot!!

Τι μακακια πηγα και εκανα βρε,ουτε 2 μερες δεν το ευχαριστηθηκα!

Κάτι λάθος κάνατε, δεν ξέρω τι άλλα αυτό είναι σίγουρο, 3 συσκευές έφτιαξα με αυτον τον τρόπο, το τηλ μπαίνει σε ricovery & fastboot? αν μπαίνει κάνε εκκαθάριση wipe cashe από την εργοστασιακή επιλογή

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Κάτι λάθος κάνατε, δεν ξέρω τι άλλα αυτό είναι σίγουρο, 3 συσκευές έφτιαξα με αυτον τον τρόπο, το τηλ μπαίνει σε σε ricovery? αν μπαίνει κάνε εκκαθάριση wipe cashe από την εργοστασιακή επιλογή

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε καλημέρα.

Το τηλ. μολις το συνδεσω σβηστο στον υπολογιτη πρωτα βγαζει το σημα ότι φορτιζει μετα μπουταρει μονο του χωρις να πατησω εγω τιποτα και βγαζει το σημα της LeEco(με κατι πολύ ψιλα γραμματα στο πλαι που είναι τοσο μικρα που και κινεζικα να ηξερα δεν διακρινονται) που λεει και recovery από κατω από το σημα και μετα μπαινει σε αυτό το μενου (στα Κινεζικα) με την φατσα του mobile uncle(δεν ξερω,αυτό είναι το twrp?)όλα στα κινεζιλα και όλα αναποδα και οι εντολες δεν δουλευουν γιατι αλλου πατας και αλλου δινει εντολη!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλημέρα.

Το τηλ. μολις το συνδεσω σβηστο στον υπολογιτη πρωτα βγαζει το σημα ότι φορτιζει μετα μπουταρει μονο του χωρις να πατησω εγω τιποτα και βγαζει το σημα της LeEco(με κατι πολύ ψιλα γραμματα στο πλαι που είναι τοσο μικρα που και κινεζικα να ηξερα δεν διακρινονται) που λεει και recovery από κατω από το σημα και μετα μπαινει σε αυτό το μενου (στα Κινεζικα) με την φατσα του mobile uncle(δεν ξερω,αυτό είναι το twrp?)όλα στα κινεζιλα και όλα αναποδα και οι εντολες δεν δουλευουν γιατι αλλου πατας και αλλου δινει εντολη!

Δες τα μηνύματα σου, στον οδηγό που ανέβασα πουθενά δεν γράφω να δώσουμε εντολή reboot μέσω telnet, σε αυτή την περίπτωση το κινητό μπρικαρη, η διαδικασία για να πάμε στο recovery γίνεται χειροκίνητα. Και μόνο χειροκίνητα

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!παλιός κάτοχος του εξαιρετικού coolpad f1 (Δυστυχώς το έχασα)- περιμένω το τηλεφωνακι από lightinthebox με ασφάλεια τελωνείου και μεταφοράς 87,69€. Η παραγγελία έγινε εχθές βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!παλιός κάτοχος του εξαιρετικού coolpad f1 (Δυστυχώς το έχασα)- περιμένω το τηλεφωνακι από lightinthebox με ασφάλεια τελωνείου και μεταφοράς 87,69€. Η παραγγελία έγινε εχθές βράδυ.

 

Τι τροπο αποστολης επελεξες φιλε μου;

Σιγουρα δε θα υπαρχει θεμα με τελωνειο;

Ενδιαφερομαι και εγω γι αυτο το τηλεφωνο και μονο το gearbest και το banggood βλεπω οτι εχει τροπο αποστολης νομιχω priority. Δωσε μας λιγο τα φωτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Τι τροπο αποστολης επελεξες φιλε μου;

Σιγουρα δε θα υπαρχει θεμα με τελωνειο;

Ενδιαφερομαι και εγω γι αυτο το τηλεφωνο και μονο το gearbest και το banggood βλεπω οτι εχει τροπο αποστολης νομιχω priority. Δωσε μας λιγο τα φωτα σου.

Καταρχήν να πω ότι από το συγκεκριμένο σάιτ παίρνω πρώτη φορά.

Υποτίθεται ότι αν το πιάσουν τελωνείο αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα.

Ελπίζω να μην κάνουν τον Κινέζο! Εγώ το διακινδυνευσα. Οταν έρθει με το καλό θα μπορώ να σου πω περισσότερα. Αν έχει κάποιος άλλος εμπειρία από το συγκεκριμένο ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω ότι από το συγκεκριμένο σάιτ παίρνω πρώτη φορά.

Υποτίθεται ότι αν το πιάσουν τελωνείο αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα.

Ελπίζω να μην κάνουν τον Κινέζο! Εγώ το διακινδυνευσα. Οταν έρθει με το καλό θα μπορώ να σου πω περισσότερα. Αν έχει κάποιος άλλος εμπειρία από το συγκεκριμένο ας μας πει

Που το γραφουν συγκεκριμενα ότι αναλαμβανουν αυτοι τα εξοσα τελωνειου φιλε?

Γιατι π.χ στο tomtop που πηρε ενας φιλος ένα ηλεκτρικο πατινι ελεγε ότι το τελωνειο το πληρωνουν αυτοι αλλα για το συγκεκριμενο προιον όχι για όλα που εχει το tomtop!

Link to comment
Share on other sites

Που το γραφουν συγκεκριμενα ότι αναλαμβανουν αυτοι τα εξοσα τελωνειου φιλε?

Γιατι π.χ στο tomtop που πηρε ενας φιλος ένα ηλεκτρικο πατινι ελεγε ότι το τελωνειο το πληρωνουν αυτοι αλλα για το συγκεκριμενο προιον όχι για όλα που εχει το tomtop!

Ακριβώς! Οταν ισχύει για το προϊόν, την ώρα που κάνεις την πληρωμή εχει επιλογή ασφάλεια φόρων. Κάνεις τικ και τέλος θεωρητικά.... στην πράξη θα σου πω όταν παραλάβω. Πάντα όμως για συγκεκριμένο προϊόν.

Link to comment
Share on other sites

Μετα από πολλες εργατοώρες και παρα πολύ διάβασμα σε όλα τα φορουμ σχετικα με το le s3 τελικα ξεμπρικαρε το κινητο μετα από τρεις προσπάθειες με flash tool,μετα συμφωνα (και κατά γραμμα!!!!)με τον οδηγο του nick1967 περαστηκε TWRP και μετα η AOSP v254 by Kangburra!!!!!

Καλα να΄ναι ο ξάδελφος και ο φιλος nick1967 για την βοηθεια!

Ακομη όμως δεν καταλαβα ουτε'γω ουτε και ο ξάδελφος τι ακριβος εφταιγε για το μπρικαρισμα και επισης τι εφταιγε και δεν μπορούσαμε να φλασαρουμε με την πρωτη ρομ με το flash tool και χρειαστηκαν τρεις προσπάθειες για να πιασει ,και απ'οσα διαβασα στα φορουμ το μπρικαρισμα δεν είναι και τοσσο σπανιο φαινομενο για το συγκεκριμενο τηλ. όπως επισης και η δυσκολια να ξαναφλασαριστει ρομ με flash tool!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Η rom με την οποία έρχεται το τηλέφωνο, εκτός απο τα ελληνικά, έχει άλλο πρόβλημα?

Αν μείνω με την μανίσια rom , ΟΤΑ updates κάνει?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Η rom με την οποία έρχεται το τηλέφωνο, εκτός απο τα ελληνικά, έχει άλλο πρόβλημα?

Αν μείνω με την μανίσια rom , ΟΤΑ updates κάνει?

 

ΟΤΑ updates δεν είμαι σιγουρος αλλα νομιζω ότι δεν κάνει να κανεις!

Το μισομεταφρασμενο δεν με χαλουσε και τοσσο, το χοντρο πρόβλημα ηταν για μενα το call log οπου όταν με επαιρναν τηλ. μου εμφανιζε μονο το νουμερο αυτου που καλεσε και όχι ποιος είναι όπως τον εχω αποθηκευμενο στις επαφες και αντε μετα ψαχνε γυρευε ποιος σε πηρε!

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ updates δεν είμαι σιγουρος αλλα νομιζω ότι δεν κάνει να κανεις!

Το μισομεταφρασμενο δεν με χαλουσε και τοσσο, το χοντρο πρόβλημα ηταν για μενα το call log οπου όταν με επαιρναν τηλ. μου εμφανιζε μονο το νουμερο αυτου που καλεσε και όχι ποιος είναι όπως τον εχω αποθηκευμενο στις επαφες και αντε μετα ψαχνε γυρευε ποιος σε πηρε!

 

Υπάρχει περίπτωση να ήταν επειδή στο τηλέφωνο της επαφής έλειπε το +30 από μπροστά; Τουλάχιστον στο δικό μου xiaomi (παλιά) αυτό ήταν

Link to comment
Share on other sites

Μετα από πολλες εργατοώρες και παρα πολύ διάβασμα σε όλα τα φορουμ σχετικα με το le s3 τελικα ξεμπρικαρε το κινητο μετα από τρεις προσπάθειες με flash tool,μετα συμφωνα (και κατά γραμμα!!!!)με τον οδηγο του nick1967 περαστηκε TWRP και μετα η AOSP v254 by Kangburra!!!!!

Καλα να΄ναι ο ξάδελφος και ο φιλος nick1967 για την βοηθεια!

Ακομη όμως δεν καταλαβα ουτε'γω ουτε και ο ξάδελφος τι ακριβος εφταιγε για το μπρικαρισμα και επισης τι εφταιγε και δεν μπορούσαμε να φλασαρουμε με την πρωτη ρομ με το flash tool και χρειαστηκαν τρεις προσπάθειες για να πιασει ,και απ'οσα διαβασα στα φορουμ το μπρικαρισμα δεν είναι και τοσσο σπανιο φαινομενο για το συγκεκριμενο τηλ. όπως επισης και η δυσκολια να ξαναφλασαριστει ρομ με flash tool!

Φιλαράκι χαίρομαι που επανήλθε το τηλέφωνο, αλλά αν είχε γίνει η διαδικασία σωστά και όπως γράφω στον οδηγό δεν θα υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι χαίρομαι που επανήλθε το τηλέφωνο, αλλά αν είχε γίνει η διαδικασία σωστά και όπως γράφω στον οδηγό δεν θα υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλλον ετσι είναι φιλε,αυτο όμως που με βαζει σε σκεψεις είναι ότι σε αλλους οδηγούς στο πως να περαστει TWRP και rom δινει ολες τις εντολες από το pc και δεν μπρικαρoυν τα τηλ.,δηλ. δεν είμαι και σιγουρος 100% οτι ο λογος που μπρικαρε ηταν επειδή δωσαμε εντολη από το pc fastboot flash recovery twrp.img,εμενα το μυαλο μου παει ότι μπορει ο ξάδελφος να μου περασε άλλο twrp αντι του 3.1.1(γι'αυτο και μας εμφανιζε για recovery το μπαρμπαδακι με τα γυαλια του mobile uncle tools!)και γι'αυτο να μπρικαρε!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...