Jump to content

Από G3 σε Lenovo Zuk Edge or what?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Λέω να αλλάξω το G3 μου μέσα στο καλοκαίρι με κάτι σαφώς δυνατότερο..

Τα στάνταρ μου είναι

-ραμ άνω των 4gb

-64gb και άνω

-5.5αρα οθόνη max

-καλή διάρκεια μπαταρίας

-καλή ανάλυση

-dual sim

-καλή κατασκευή

 

Με βάση αυτά και με budget βαριά βαριά μέχρι 250€ γλυκοκοιταω το Lenovo Zuk Edge με 230 από έξω. Οπότε έχει κανείς να προτείνει κάτι αντίστοιχο η πάω σε αυτό κατευθείαν; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος του zuk z2 σου προτείνω να πας στο leeco le pro 3. Το ZUI (το σκιν των zuk) εμένα προσωπικά δεν με βόλεψε και κατά καιρούς είχε διάφορα προβλήματα, γι αυτό με την πρώτη ευκαιρία έβαλα custom rom, για το edge όμως δεν υπάρχει καθόλου κίνηση στο xda, ούτε στο zukfans. Το le pro 3 από την άλλη έχει καλύτερη στοκ ρομ εξίσου καλή υποστήριξη στο xda αλλά και συνολικά σαν κινητό είναι πολύ καλύτερο. http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8423&idPhone2=8344
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει και αυτό απλά με έψησε περισσότερο το Lenovo επειδή για το Leeco έχουν ακουστεί θέματα κατά καιρούς..

Από την άλλη το Lenovo είναι πιο καινούριο μοντέλο άρα (μάλλον) περισσότερες αναβαθμίσεις και υποστήριξη από την εταιρία, με rom δεν ασχολούμαι και πολύ

 

Anyway καμιά άλλη γνώμη;

 

Edit: κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι θέλω απαραίτητα μικρά bezels, με έχει καταβολέψει το G3 σε αυτό το θέμα... ;)

Edited by thanossalonika
Link to comment
Share on other sites

Το τι αναβαθμίσεις θα πάρει το edge δεν το ξέρει κανείς από τη στιγμή που η Lenovo έκλεισε την zuk. Βέβαια είπε ότι το zui θα συνεχίσει να υπάρχει αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Μηηπως να παιρνα το Nokia 6 με λίγο παραπάνω € απο Ελλάδα; (μιλάω για την 4/64GB) έκδοση.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν θα έχει μεγάλη διαφορά στη λειτουργία από το zuk λόγω χειρότερου επεξεργαστή.. ;)

 

Γενικότερα όμως βλέπω ότι ειδικά από έξω έχω πολλές επιλογές με αυτά τα δεδομένα..

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon 430 μαλονοτι δεν ειναι σαπιος, ειναι ομως κατωτερος ακομα και απο τον 625 του redmi note 4 snapdragon ή lenovo p2. Κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει και στα λεφτα σου υπαρχουν καλυτερες επιλογες (πχ τα δυο που ειπα). Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ναυαρχίδα θα προτιμούσα, απλά είμαι περίεργος να δοκιμάσω το 6αρι για κάποιο λόγο :O
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα ξανά προτείνω το le pro 3 για το οποίο, προσωπικά, δεν έχω ακούσει κάποιο πρόβλημα. Διαφορετικά Xiaomi mi5s με θυσία στην μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

ειδα χθες το LeEco Le Pro 3 Elite στο banggood καπου στα 200.(δεν εχω κοιταξει διαφορες αναμεσα σε le pro 3,απλα το αναφερω)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά τελικά κατέληξα στο Xiaomi Redmi Note 4 4/64GB από Ευρώπη :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...