Jump to content

Έκκληση για αιμοδοσία


woudoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ...

 

Η 14χρονη Σγούρου Δέσποινα η οποία πρόκειται να κάνει εγχείρηση αφαίρεσης όγκου από τη σπονδυλική στήλη χρειάζεται επείγοντως αίμα ομάδας 0 (-). Η μικρή Δέσποινα νοσηλεύεται στο Νοσοκομείο Παίδων Αγ.Σοφία. Αν κάποιος έχει αυτή τη σπάνια ομάδα και μπορεί να δώσει αίμα, ας επικοινωνήσει απευθείας με το Νοσοκομείο Παίδων " Αγ.Σοφία" Θηβών & Παπαδιαμαντοπούλου για να ενημερωθεί για τις ώρες αιμοδοσίας:Τηλ: 2107467000. Παρακαλώ προωθήστε το μήνυμα αυτό σε όσους περισσότερους μπορείτε.

 

 

Ευχαριστούμε πολύ

"Το Χαμόγελο του παιδιού"

Σύλλογος των παιδιών στην Ελλάδα & στην Κύπρο Στουρνάρη 16 Αθήνα, 10683

Τηλ: 210 3306140

Κοινωνική Υπηρεσία: 210 7609550, Γραμμή SOS 1056

Link to comment
Share on other sites

Κι ενα ποστ για να ανέβει πιο πανω το thread...

Παντως κρίμα, εγώ εχω ΑΒ :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω έχω ο- αλλά δεν είμαι σίγουρος...

Μπορώ να δώσω αίμα σε νοσοκομείο στην Κύπρο?

 

Φοβάμαι ότι στην ηλικία σου δεν θα σε αφήσουν να δώσεις... Νομίζω πρέπει να είσαι απο 18 και πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την αίσθηση ότι επιτρέπεται??

 

Τι να σου πώ μακάρι... Στο εύχομαι...:)

Link to comment
Share on other sites

Στην Κύπρο, φίλε JustMe!, πρέπει να είσαι πάνω απο 17 για να σου επιτραπεί να δώσεις αίμα.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Εγώ που δεν ξέρω τι ομάδα αίματος έχω, αν πάω στο Νοσοκομείο Παίδων Αγ.Σοφία μπορούν να μου πούν τι ομάδα αίματος έχω και αν ταιριάζει να μου πάρουν αίμα την ίδια μέρα ή θα πρέπει να ξαναπάω;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Εγώ που δεν ξέρω τι ομάδα αίματος έχω, αν πάω στο Νοσοκομείο Παίδων Αγ.Σοφία μπορούν να μου πούν τι ομάδα αίματος έχω και αν ταιριάζει να μου πάρουν αίμα την ίδια μέρα ή θα πρέπει να ξαναπάω;

Από όσο ξέρω, βγαίνει άμεσα. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, βγαίνει άμεσα. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

Ετσι ειναι.Στο Αργο τουλαχιστον που μια φορα ηταν αναγκη να δωσω αμεσως εβγαλαν την ομαδα, και μετα μου πηραν αιμα. ;)

Οποτε ΑRMAGEDON την ιδια μερα θα τα κανεις ολα.

Αρκει οταν πας να δωσεις, να εχεις φαει κατι το πρωι, να εχεις κοιμηθει ενα 8ωρο, να μην εχεις παρει φαρμακα για 24ωρες αν θυμαμαι(ή 48),και κατι αλλα που δεν τα θυμαμαι...ΝΤΡΟΠΗ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΙΜΟΔΟΤΗΣ! :mad: :X :O

 

PS-Οσες φορες χρειαστηκε να δωσω "εξτρα" αιμα για καποιον που το ειχε αναγκη, δεν ειχε σημασια οτι ειχα αλλη ομαδα αιματος. ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να παιζει ρολο τι ομαδα αιματος εχει ο καθενας ,ουτε σε ποιο νοσοκομειο πανε...απλα να πει οτι το δινω για τον/την χ.

info

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ΑRMAGEDON την ιδια μερα θα τα κανεις ολα.

Αρκει οταν πας να δωσεις, να εχεις φαει κατι το πρωι, να εχεις κοιμηθει ενα 8ωρο, να μην εχεις παρει φαρμακα για 24ωρες

 

Ε, αν είναι έτσι, το συζητάμε ακόμα;

 

Δεσποινάκι...

 

...ΕΡΧΟΜΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΑΙΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ ΟΙ ΑΙΜΟΛΗΨΙΕΣ ΜΕΙΩΘΗΚΑΝ ΑΡΚΕΤΑ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΟ ΛΑΙΚΟ(ΣΤΗ ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΕΩΣ) ΕΧΟΥΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ 0+.ΑΦΙΕΡΩΣΤΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ.
Link to comment
Share on other sites

0 16hronos ASHMAKIDHS 8EODWROS nosileuetai sto Nosokomeio Papanikolaou 8es/nikis me O3eia lemfoblastiki leuhaimia. Prokeitai na upobli8ei se metamosheusi tis epomenes meres kai ehei anagki apo dotes aimopetaliwn.

Opoios epi8umei na ginei dotis aimopetaliwn parakaloume na apeu8un8ei sto tmima aimodosias tou Nosokomeiou Papanikolaou.

Til. epikoinwnias: 6974169765

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...