Jump to content

Samsung Galaxy S8+ Dual Sim (G9550 - Snapdragon)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Από εχθές έχω στα χέρια μου τη δίκαρτη έκδοση του s8+ στην πλούσια έκδοση με τα 128gb εσωτερικό χώρο και μνήμη 6gb.

 

To κινητό φοράει snapdragon 835 και όχι τον exynos.

 

Στη κάμερα το κομμάτι που έχω παραλάβει έχει φακό της sony μπρος - πίσω.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις σε σχέση με το δίκαρτο μοντέλο G955FD είναι υπέρ του snapdragon.

 

Βλέπω καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.

Καλύτερη θερμοκρασία

Καλύτερο multitasking.

 

Περαιτέρω συμπεράσματα και συγκριτικά μεταξύ των δύο συσκευών σύντομα.

 

Έκανα και ένα βιντεάκι με το unboxing της συσκευής.

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ενας με sony imx333.αμα μπορεις ανεβασε φωτογραφιες να δουμε.τα 6gb παιζουν λιγο ρολο στο multitasking.γλωσσα μονο αγγλικα?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές στη λειτουργία των δύο συσκευών είναι πολύ μεγάλες.

 

Δυστυχώς στην Ευρώπη μας δουλεύουν μου φαίνεται και μας πετάνε τις δευτεράτζες.

 

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Λάθος και θα σου εξηγήσω γιατί:καταρχήν το ενα ειναι 6gb με τον 835 και το αλλο 4gb!η ώθηση που δίνει τα επιπλέον extra ram ειναι λογικό να ειναι ππιό γρήγορο!κανονίκά πρέπει να ειναο και τα δυο 4gb να δεις οτι ο exynos8895 ειναι ποιο ταχυτερος εστω για λιγα δευτερολεπτα!με το πατημα που κανεις στις εφαρμογες στην αρχη ανοιγουν ολα ακαριαια,στην πορεια ομως ο 8895 φορτωνουν πολλα παιχνιδια και δεν εχει αλλο χωρο να βρει να παρει απο την ram η οποια ειναι 4gb...αντιθετως με τον 835 που εχει 6 gb εχει ποιο πολυ χωρο να κανει το reload!αλλα δεν ισχυει αυτο που γραφεις οτι δεν ειναι καλος ο 8895!

Δες το video του phonebuff!!

Στο μονο που συμφωνω ειναι οτι ο sony imx333 ειναι καλυτερος απο τον isocell2

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Λάθος και θα σου εξηγήσω γιατί:καταρχήν το ενα ειναι 6gb με τον 835 και το αλλο 4gb!η ώθηση που δίνει τα επιπλέον extra ram ειναι λογικό να ειναι ππιό γρήγορο!κανονίκά πρέπει να ειναο και τα δυο 4gb να δεις οτι ο exynos8895 ειναι ποιο ταχυτερος εστω για λιγα δευτερολεπτα!με το πατημα που κανεις στις εφαρμογες στην αρχη ανοιγουν ολα ακαριαια,στην πορεια ομως ο 8895 φορτωνουν πολλα παιχνιδια και δεν εχει αλλο χωρο να βρει να παρει απο την ram η οποια ειναι 4gb...αντιθετως με τον 835 που εχει 6 gb εχει ποιο πολυ χωρο να κανει το reload!αλλα δεν ισχυει αυτο που γραφεις οτι δεν ειναι καλος ο 8895!

Δες το video του phonebuff!!

Στο μονο που συμφωνω ειναι οτι ο sony imx333 ειναι καλυτερος απο τον isocell2

 

Εγώ δεν είπα ότι ο exynos δεν είναι καλός σε σχέση με τον snapdragon. Συνολικά το κινητό που έστησαν με τον snapdragon είναι ανώτερο. Θέλεις λόγω μνήμης, θέλεις λόγω επεξεργαστή, θέλεις λόγω gpu, θέλεις λίγο από όλα το αποτέλεσμα μετράει.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

ο επεξεργαστης exynos 8895 ειναι καλυτερος σε cpu και ανωτερος.σε gpu σιγουρα η adreno 540 εχει λιγοτερα frame drops σε μεγαλα παιχνιδια αλλα μην ξεχνας οτι το s8 s8+ φοραει την mali g71 mp20 με 20 πυρηνες και οχι την mp8 που φοραει το mate 9 και πολλα αλλα..οποτε δεν ειναι σιγουρο αν ειναι καλυτερη η adreno 540 απο την mp20 mali g71.το εχω ψαξει πολυ το θεμα με τους επεξεργαστες και αισθητηρες!να συγκρινεις στις καμερες με τους αισθητηρες,εκει θα υπαρξει διαφορα.συν οτι το quick charge 4.0 του 835 ειναι κλειδωμενο απο την samsung για να μην υπαρχουν οι διαφορες με τον 8895!

Δες και το video capture στα 4k!

Screenshot_20170618-131752.png

by xda:https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/help/model-exynos-international-version-t3584266

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στην Ευρώπη από που μπορούμε να βρούμε αυτήν την έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ο Exynos πιο γρηγορος του snapy οπως λέγεται τοτε το G955FD που ειναι διαθέσιμο στην ινδια ειναι το πιο ολοκληρωμένο GPU Mali-G71 MP20 6ram/128gb
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στην Ευρώπη από που μπορούμε να βρούμε αυτήν την έκδοση;

 

Ψάξε στο ebay - παίζει απο Ιρλανδια/UK...

 

Η συσκευή παιδιά τα σπάει... είχα το S8 και δοκιμάζω αυτο τώρα... η μέρα με την νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο ebay - παίζει απο Ιρλανδια/UK...

 

Η συσκευή παιδιά τα σπάει... είχα το S8 και δοκιμάζω αυτο τώρα... η μέρα με την νύχτα.

eBay? Υπάρχει αξιοπιστία; Δεν υπάρχει κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα φαντάζομαι.......

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ο Exynos πιο γρηγορος του snapy οπως λέγεται τοτε το G955FD που ειναι διαθέσιμο στην ινδια ειναι το πιο ολοκληρωμένο GPU Mali-G71 MP20 6ram/128gb

 

https://www.techwalls.com/samsung-galaxy-s8-sm-g950-g955-model-number-differences/

δες εδω για τις μπαντες!ασια,ινδια ειναι η exynos εκδοση

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει.πολλοι πωλητες ειναι αξιοπιστοι.ασε που εχεις την ασφαλεια της paypal

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οπως βλεπεις δεν ειναι καλυτερο με snapdragon 835.η εκδοση exynos με τα 6 gb ειναι καλυτερη!

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπεις δεν ειναι καλυτερο με snapdragon 835.η εκδοση exynos με τα 6 gb ειναι καλυτερη!

 

Εγώ γιατί είδα το αντίθετο; Και λίγο πιο κρύος είναι ο 835 και τα fps στο 3dmark είναι καλύτερα και πιο ομαλά. Η μόνη διαφορά ήταν στο φόρτωμα των εφαρμογών από το background που το μοντέλο με τον Exynos ήταν πιο γρήγορο λόγω του πλεονεκτήματος των 6gb ram.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Το αντιθετο που το ειδες;καλυτερη επεξεργαστικη ισχυ ειναι του exynos 8895! Οταν συγκρινουμε κατι να ειναι ιδια η ραμ και στα δυο!τωρα 6gb το ενα 4gb στο αλλο καλυτερο θα βγει με το 6gb.κοιτα ποσο μπροστα φευγει με τον snapdragon και μετα περναει ο exynos
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το αντιθετο που το ειδες;καλυτερη επεξεργαστικη ισχυ ειναι του exynos 8895! Οταν συγκρινουμε κατι να ειναι ιδια η ραμ και στα δυο!τωρα 6gb το ενα 4gb στο αλλο καλυτερο θα βγει με το 6gb.κοιτα ποσο μπροστα φευγει με τον snapdragon και μετα περναει ο exynos

 

Όταν το σκορ είναι στον πόντο, είναι αστείο να λέμε ότι ο ένας είναι καλύτερος από τον άλλο, ειδικά όταν το μοντέλο που κερδίζει έχει +2gb RAM. Προσωπικά, από το παραπάνω βίντεο, εγώ προτιμώ τον 835 για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω. Άλλωστε οι διαφορές στη δύναμη είναι τόσο μικρές που δεν έχει νόημα για μη-hardcore χρήστες.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

προτιμας τον 835 για τον sony imx 333 και οχι για κατι αλλο!

 

Άποψή σου, εγώ έχω διαφορετική :)

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα.

Από εχθές έχω στα χέρια μου τη δίκαρτη έκδοση του s8+ στην πλούσια έκδοση με τα 128gb εσωτερικό χώρο και μνήμη 6gb.

 

To κινητό φοράει snapdragon 835 και όχι τον exynos.

 

 

Καλορίζικο φίλε. Ενδιαφέρομαι κι εγω για την αγορά του SM-G9550 και δεν με νοιάζει το θέμα της εγγυησης. Εσυ απο που το πήρες; Μπορείς να μου προτείνεις κάποιο κατάστημα;

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε. Ενδιαφέρομαι κι εγω για την αγορά του SM-G9550 και δεν με νοιάζει το θέμα της εγγυησης. Εσυ απο που το πήρες; Μπορείς να μου προτείνεις κάποιο κατάστημα;

 

Το δικό μου το πήρα από eglobalcentral.eu, έρχεται από Hong Kong --> Αγγλία --> Ελλάδα, χωρίς τελωνείο ή κάποια άλλη χρέωση.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ. Έκανα λογαριασμό στο αντίστοιχο γερμανικό. Θα το παραγγείλω σε 2 βδομάδες
Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

εχουν αλλαξει αυτα με τα τελωνεια πλεον!χρεωση κανονικη!!

 

Mη λέμε πράγματα που δε στέκουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ Dual Sim (G9550 - Snapdragon)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...