Jump to content

Saw Movies


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

41 members have voted

  1. 1. Ποια από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • Saw (2004)
      33
    • Saw II (2005)
      3
    • Saw III (2006)
      4
    • Saw IV (2007)
      1
    • Saw V (2008)
      0
    • Saw VI (2009)
      0
    • Saw VII (2010)
      0


Recommended Posts

 

1)

στην αρχη με τον michael. ο Jiwsaw του λεει οτι για να ελευθερωθει θα πρεπει να θυσιασει κατι που του χρειαζεται στην δουλεια του ( δλδ το ματι του ). αλλα δεν καταλαβαινω πως γινεται να του εβαλε ενα κλειδι μεσα στο ματι, χωρις να το ειχε καταστρεψει; κατι τετοιο πολυ απλα δεν γινεται, εκτος και αν εισαι ο καλυτερος χειρουργος που υπαρχει..

 

 

 

 

Λογικά του έκανε τομή απο τα πλάγια. ίσως μάλιστα δεν την έκανε και ο ίδιος αλλά εκβίασε/ανάγκασε κάποιον χειρούργο να το κάνει.

 

 

2)

Ο Obi ειναι ενας μυστηριος χαρακτηρας.. δεν μας εδειξε τι τον αναγκασε να τους απαγαγει ολους. επισης τι ηθελε να δειξει οταν εβαλε το μαχαιρι στο λαιμο του και αρχισε να κοβει τον λαιμο του;

 

 

Δε θυμάμαι που αναφέρεσαι (για το μαζαίρι στον λαιμό του λέω). Θύμισέ μου ποιός είναι ο Obi.

 

 

3)

Ο γιατρος δεν ειναι λογικο να πεθανε. αφου περασε την δοκιμασια του jiwsaw θα επρεπε και να σωθει. εκεινο το πραμα που ειδανε στο υπογειο ειμαι σιγουρος οτι ειναι κουκλα. παρατηρηστε ξανα κατι. οτι το μαχαιρι που παιρνει απο πανω του ο xavier δεν εχει ιχνος αιματος.. και επισης ο γιατρος εχει μπλε ματια ενω αυτο το πραμα εχει μαυρα ματια. αφηστε που φαινονται και για ψευτικα.

 

 

 

Όταν μαxαιρώνεις ένα πεθαμένο πτώμα, δεν βγάζει αίμα. Οπότε ήταν λογικό το μαχαίρι να μην ήταν ματωμένο. Αυτό με τα μάτια δεν το έχω προσέξει αλλά μπορεί και να ξεγελάει η κάμερα.

 

 

Πάντως, με τον γιατρό με τρώει, τι μπορεί να έγινε. Όση ώρα έβλεπα την ταινία περίμενα να μας δώσει κάποιο στοιχείο για την τύχη του γιατρού - πράγμα που δεν έγινε. Γι'αυτό και υποθέτω πως η κούκλα είναι ο γιατρός.

 

Α, και ο γιατρός δεν πέρασε την δοκιμασία. Του είχε δώσει ένα μεγάλο χρονικό περιθώριο το οποίο έληξε χωρίς ν αολοκληρώσει την αποστολή του. Μετά το πέρας του χρονικού ορίου σκότωσε τον φωτογράφο.

 

 

5)

Πως ηταν δυνατο ο xavier οχι μονο να θυμαται ολους τους αριθμους, αλλα και τα χρωματα τους, καθως και τα χρωματα του ουρανιου τοξου; ακομα και αν τα θυμοταν ολα αυτα, θα επρεπε στο τελος να ελεγξει με ποια σειρα επρεπε να τα βαλει. δλδ αν αρχιζει απο το κοκκινο ή απο το ιωδες.

 

 

Για όλα υπάρχει εξήγηση. :p :D

Το δηλητήριο είχε επιδράσει σημαντικά πάνω του. ήταν στα τελευτία του με λίγα λόγια. Νόμιζε πως βρήκε την λύση. Έμαθε τους αριθμούς. Όταν πήγαινε όμως να βάλει τον συνδιασμό θα καταλάβαινε οτι δεν γνωρίζει την σειρά.

 

 

 

 

 

εγω παλι δεν καταλαβα τι εγινε με το ταμπελακι που ειδε ο αστυνομικος, που εγραφε Wilson Steel. ηταν καποιο μερος που το θυμοταν ή απλα βλεποντας το ονομα προσπαθησε να μαθει σε ποια περιοχη βρισκεται αυτο το μαγαζι; και ενταξει οτι ταμπελακια βρισκουμε με μαγαζια τι σημαινει; οτι εκει θα βρισκεται και ο δολοφονος;

 

Αυτό είναι οτι πιο απλό σε μία αστυνομική ταινία. Με το παραμικρό στοιχείο ξεκινάει έρευνα που μπορέι να οδηήσει στον δολοφόνο. Εξάλλου φάνηκε καθαρά οτι ο δολοφόνος άφηνε στοιχεία πίσω του. Ένα αρρωστημένο μυαλό που παίζει παιχνίδια - αυτό δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δε θυμάμαι που αναφέρεσαι (για το μαζαίρι στον λαιμό του λέω). Θύμισέ μου ποιός είναι ο Obi.

 

Πω πω, πολυ μαυριλα επεσε ρε παιδια.:lol:

 

 

Ειναι αυτος που καηκε μεσα στον φουρνο. Πριν απο αυτο, τον ειχε απειλησει ο σφικτερμαν:p με ενα μαχαιρι και ο Obi εκοψε λιγο τον λαιμο του. Ουτε και εγω το καταλαβα παντως.

 

 

Παντως εμενα που αρεσε πολυ, οπως και το πρωτο, αν και περιμενα την ανατροπη στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

2)

Ο Obi ειναι ενας μυστηριος χαρακτηρας.. δεν μας εδειξε τι τον αναγκασε να τους απαγαγει ολους. επισης τι ηθελε να δειξει οταν εβαλε το μαχαιρι στο λαιμο του και αρχισε να κοβει τον λαιμο του;

 

Αφού τον απείλησε ο σφίχτερμαν! ήθελε να του δείξει ότι δε μασάει από απειλές.

Link to comment
Share on other sites

Α, και ο γιατρός δεν πέρασε την δοκιμασία. Του είχε δώσει ένα μεγάλο χρονικό περιθώριο το οποίο έληξε χωρίς ν αολοκληρώσει την αποστολή του. Μετά το πέρας του χρονικού ορίου σκότωσε τον φωτογράφο.

την δοκιμασια δεν του την εβαλε ο jack, αλλα ο jiwsaw, και την ειχε περασει.. ο χρονος αφορουσε τον jack, οχι τον γιατρο. εξαλλου μολις ο γιατρος τον ρωτησε γιατι, εκεινος του ειπε γιατι ετσι ειναι οι κανονες. ( οι κανονες που ο ιδιος ειχε παρει απο τον jiwsaw )

Link to comment
Share on other sites

tin tenia tin katevasa kai tin ida{pada gia to saw to 2 milao} apo gnosto torentosite{llnks den dino]sigoura itan kaliteri apo tin proti alla den me ksetrelane kiolas

δε μας το λες με κανενα pm?:) χρονια πολλα σε ολους:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, πολυ μαυριλα επεσε ρε παιδια.:lol:

 

 

Συμφωνώ. Όσοι ενδιαφέρονται για την τανία, την έχουν ήδη δεί. Οπότε θεωρώ ανούσια την χρήση του spoiler tag απο δω και στο εξής.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Όσοι ενδιαφέρονται για την τανία, την έχουν ήδη δεί. Οπότε θεωρώ ανούσια την χρήση του spoiler tag απο δω και στο εξής.

Οχι. Για παραδειγμα εδω, Βεροια, δεν εχει ερθει ακομα στον σινεμα ;)

Δεν ξερεις τι γινεται :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με αυτο που εγραψα :

 

 

6) Ειδαμε στο δωματιο στο τελος τα 2 πτωματα να ειναι λιγο σαπισμενα. δλδ θα πρεπει να περασε οχι πανω απο μηνα.. πως ειναι δυνατον τα μαλλια του jiwsaw να μεγαλωσαν τοσο; και επισης στο πρωτο σα να μου φαινεται πιο γεροδεμενος. και η φωνη του ειναι εντελως διαφορετικη.. γενικα καμμια σχεση με αυτον στο δευτερο. τωρα δεν ξερω αν η αρρωστεια τον επηρεασε τοσο πολυ.

 

 

μηπως απλα ο ηθοποιος ειναι διαφορετικος;

Link to comment
Share on other sites

μηπως απλα ο ηθοποιος ειναι διαφορετικος;

Όχι ο ίδιος ηθοποιός είναι που έπαιζε και στο πρώτο (στον ίδιο ρόλο εννοείται).

Μάλλον extensions θα βαλε.:p

Link to comment
Share on other sites

Αισίως το είδα κι εγώ χθες, όντως ανατρεπτικό και αυτό το μέρος αλλά σίγουρα δεν έμεινα καρφωμένος όπως στο πρώτο μπροστά στην οθόνη και σκεπτόμενος πόσο ηλίθιος είμαι...

Οι ωμές σκηνές στο δεύτερο μέρος ήταν περισσότερες και αυτό δε μου άρεσε και τόσο πολύ γι΄αυτό και βάζω λίγο πιο πάνω το πρώτο μέρος...

Ομολογουμένως ο σεναριογράφος είχε απίστευτη έμνευση και θεωρώ σχεδόν απίθανο να μας εντυπωσιάσει και στο τρίτο μέρος.

 

Επίσης επειδή πολλοί αναρωτήθηκαν προφανώς ο δολοφόνος στο πρώτο μέρος τον έκλεισε για πάντα μέσα στο δωμάτιο όπου και πέθανε κλεισμένος εκεί κάτω.

 

Αλήθεια τη κριτική στο Αθηνόραμα ποιος τι γράφει, αφού λέει " ΣΙΚΟΥΕΛ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΜΟΝΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ. ΥΠΟΤΥΠΩΔΕΙΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ, ΣΕΝΑΡΙΑΚΑ ΑΤΟΠΗΜΑΤΑ, ΤΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΓΛΟΙΩΔΗΣ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ". Να πει κάποιος ότι είναι υποδεέστερη της πρώτης να πω οκ αλλά να γράψει όλο το παραπάνω πρέπει να είναι χτυπημένος τελείως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ που δίνεις σημασία στους καραγκιόζηδες τους κριτικούς!!!!Άμα κάποιος κριτικός δεν πάρει χρήμα για να προωθήσει μια ταινία την θάβει εκτός αν αυτή η ταινία είναι....."κουλτουριάρικη" σύμφωνα με τα προτυπά του!

 

Τις περισσότερες φορές που οι κριτικοί λένε μάπα μια ταινία εγώ πηγαίνω και την βλέπω γιατί στην πλειοψηφία τους θα μου αρέσουν,έστω και για να περάσει ευχάριστα η ώρα!!!Ελάχιστες φορές έχω συμφωνήσει με κριτικό στην άποψή του!

 

Πάντως η συνέχεια μου άρεσε επίσης πολύ αλλά ένας βασικός λόγος που δεν αιφνιδιαστήκαμε τόσο(όχι βέβαια που το κατάλαβα νωρίτερα γιατί και πάλι έμεινα με το στόμα ανοιχτό σχετικά) ήταν ότι είμασταν αρκετά υποψιασμένοι από την πρώτη ταινία που στην κυριολεξία όταν την είχα δει στο σινεμά με αυτή την μουσική και την όλη ένταση είχα μείνει Μ*****Σ κανονικότατα και μαζί με μένα όλο το σινεμά που έβλεπα τις φάτσες τους και γέλαγα μετά!!!!

 

Είμαι περίεργος να δω πως θα συνεχίσουν την τρίτη ταινία με μόνο έναν κλεισμένο ή πώς θα το συνδυάσουν!Και φυσικά πρέπει αν σκεφτούν κάτι ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ από τα πρώτα 2 για να μας αιφνιδιάσουν ξανά!

 

Είδωμεν...........!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω και στο δευτερο εμεινα με ανοικτο το στομα.. δεν μπορουσα να πιστεψω αυτο που εβλεπα! ο τζων ελεγε την καθαρα αληθεια!
Link to comment
Share on other sites

οτι και να λέμε πάντως ,ο σεναριογράφος είναι μεγάλος ψυχάκιας.

που πάει και τα σκέφτεται όλα αυτα............

δε μπορεί,κάποιο πρόβλημα θα έχει.

πάντως το 3 δε νομίζω να είναι εξίσου καλό με τα άλλα 2.

είδα το 1 ,έμεινα άγαλμα με την εξέλιξη,με το 2 ήμουν ψυλιασμένος οτι θα παιχτεί κατί στο τέλος,αλλά και πάλι έμεινα με ανοιχτό το στόμα όταν τα έδειξε όλα στο τέλος.

απλά στο 3 πρέπει να σκεφτεί κάτι εξωφρενικά τρελό προκειμένου να έχει την ίδια απήχηση με τα άλλα 2.κάτι πολύ εντυπωσιακό.

ο παζλάκιας ζεί στο 3 ή αναλαμβάνει δράση ο νέος πρωταγωνιστής???

Link to comment
Share on other sites

Πέθανε στο αυτοκίνητο του αστυνομικού. Το δείχνει λίγο πριν το τέλος της ταινίας. Εκτός και αν γίνει κάτι αναπάντεχο και μας δείξει στο 3 οτι τον πήγαν στο νοσοκομείο και τον συνεφέραν ή οτι απλά έπαιζε θέατρο για να ξεγελάσει τον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα, δεν ξετρελάθηκα κιόλας, καλή ταινία φυσικά είναι.

Αν κι έχει αναφερθεί, για κάποιον που παρακολουθεί τους αγγλικούς διαλόγους μπορεί να καταλάβει την εξέλιξη και τους γρίφους.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

παντως φαινοταν να γελαει.. εκτος και αν ηταν κανενα χαζοχαρουμενο!!

κι εγώ το ίδιο είδα, ή έκαναν τα μάτια μου πουλάκια??

θα δούμε στο 3

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΝ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ Η ΤΡΙΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΔΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΤΡΑΒΑΝΕ ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΟΜΩΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lux said:
 

παντως φαινοταν να γελαει.. εκτος και αν ηταν κανενα χαζοχαρουμενο!!

Sigoyra geloyse.Den eixe pethanei akoma.

 

 

 

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

3erw,3erw, "o,ti 8umatai xairetai..":lol:

Apla diavaza ta palia posts k eipa n kanw k gw tis paratiriseis m..:rolleyes:

 

Loipon..

Gia n teleiwnei auto t 8ema,

o giatros apt 1o einai nekros..t leei o i8opoios p t upoduetai, st extra dvd..

 

A, k epeidi planatai i idea oti t 3o dn 8axei toso megali anatropi oso ta 2 prwta, gia 8umi8eite..otan eixate dei t 1, ti stigmi p plirofori8ikate oti 8 upar3ei 2, dn epifulaxtikate kapws, giati pisteyate oti dn 8 exei toso anatreptiko telos oso t proigoumeno?

Egw pisteuw pws t 3 8 einai a3ios sunexistis twn 2 proigoumenwn..

A, k kalo 8 itan n sunexisoume n kruvoume ta spoiler, oxi mono sauto t thread, se opoiodipote p afora ploki tainias, giati akoma k an exei perasei polus kairos aptin provoli mias tainias, sigoura 8 uparxoun kapoia atoma p dn 8 exoun tin dei, alla parolauta 8 i8elan n doun kritikes ktl..

 

Lete n exei kukloforisei i maskot t Jigsaw me t trikuklo??N tin paraggeilw!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Exei idi kykloforisei... eida kai maska gia ta karnavalia na poulietai apo tin episimi selida tis etairias
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Donnie Whalberg

Ready for More Games in 'Saw III"

[ Get more Saw news | Posted on 04.06.06 @ 09:05 am ]

 

One of B-D's very first members 'Jasonlives 1986' dropped in a scoop this morning from last night's Boston Celtics game where Saw II star

Donnie Wahlberg

was in attendance. 'Jasonlives1986' writes, "I don't remember if when you broke the news on Saw III that you mentioned

Donnie Whalberg

being in it or not, but if not then let me tell you that last night while watching the Boston Celtics game in Toronto he did some commentary and mentioned that he will indeed return for the third movie."

 

Earlier this week both

Tobin Bell and Shawnee Smith

were confirmed as returning as well- it sounds to me like there's a massive surprise hiding in there.

 

Darren Lynn Bousman returns to direct in honor of the late Gregg Hoffman.

 

The film hits theaters October 27th.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...