Jump to content

Saw Movies


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

41 members have voted

  1. 1. Ποια από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • Saw (2004)
      33
    • Saw II (2005)
      3
    • Saw III (2006)
      4
    • Saw IV (2007)
      1
    • Saw V (2008)
      0
    • Saw VI (2009)
      0
    • Saw VII (2010)
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οσο θα σκεφτονται τροπους να βασανισει κανεις εναν ανθρωπο, θα βγαινουν τα Saw...

Αν και για μενα ο καλυτερος τροπος για βασανισμο ειναι το να συνεχιζουν να βγαζουν Saw.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποσους ακομα θα κατακρεουργησουν σε αυτη τη ταινια???

ημαρτον...

 

Οι τρεις προηγούμενες ταινίες ήταν αριστουργηματικές.Η βία και το αίμα που προέβαλαν δεν αρκούν για να τις μειώσουν.

Ας βγει και τέταρτο και πέμπτο SAW.Αρκεί να είναι αντάξια των προκατόχων τους.

Link to comment
Share on other sites

Οι τρεις προηγούμενες ταινίες ήταν αριστουργηματικές.Η βία και το αίμα που προέβαλαν δεν αρκούν για να τις μειώσουν.

Ας βγει και τέταρτο και πέμπτο SAW.Αρκεί να είναι αντάξια των προκατόχων τους.

Αριστουργηματικο δεν θα το ελεγα...Οκ βασιστηκε σε μια "πρωτοτυπη" και εξυπνη ιδεα και εκει πανω επαναλαμβανεται...

Με εξαιρεση ισως

την ολη παγιδα-δοκιμασια που στηθηκε στην Αμαντα στο 3

...Νταξει προσωπικα μ'αρεσει ολο αυτο το σαδιστικο που βγαζει σε συνδυασμο με τις ευφανταστες θανατοπαγιδες αλλα οταν κατι επαναλαμβανεται κουραζει. Αν ταλειωνε στο 2 θα το 'χα σε μεγαλυτερη υποληψη.

Αλλα καθως φαινεται θα γινει σαν το Nightmare on Elm Street:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 1 οντως ηταν αριστουργηματικο.Απο τις καλυτερες του ειδους που εχω δει και εχουν βγει.

Το 2 επισης καλο αλλα σε καμια περιπτωση οπως το 1.

Το 3 μου αρεσε περισσοτερο απο το 2 παρα την υπερβολικη βια.

Απλα πλεον ξερεις οτι στο τελος πρεπει να περιμενεις κατι ανατρεπτικο οποτε το μυαλο σου τα σκεφτεται ολα και δεν πεφτεις εξω.Στο 1 ομως....στο 1 οποιος στον πλανητη μαντεψε το τελος του δινω οτι θελει :p

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που δεν είχα δει κανένα, είδα προχθές το saw το 1 και ενθουσιάστηκα! :) Πολύ καλό καθ' όλη τη διάρκεια, με κλιμακωτή ένταση και ευφυέστατο τέλος! Έμεινα για κανα λεπτό κάγκελο, όταν κατάλαβα τί παίχτηκε :blink: Στα - το ότι το είδα μόνη μου, στη 1 το βράδυ και με κλειστά τα φώτα για να κάνω ατμόσφαιρα...:X Μάτι δεν έκλεισα όλο το βράδυ! :p Με ξενερώσατε λίγο με τα σχόλια σας για τις συνέχειες...αλλά νομίζω ότι τελικά θα τις δω για να κρίνω και μόνη μου!
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Eδώ να σας πώ για τα dvdάκια του SAW..

Εώς τώρα βγάζανε RATED dvd της ταινίας κανένα 6μηνο μετά την κυκλοφορία της στα σινεμά και έπειτα κανα μήνα πρίν να βγεί η επόμενη έβγαινε το UNRATED dvd. Με το 3 άλλαξαν τα δεδομένα. Βγάλανε με την πρώτη το UNRATED που σημαίνει κάτι άλλο ετοιμάζουν να βγάλουν λίγο πριν το SAW IV. Αυτό μπορεί να είναι κανένα ωραίο trilogy box.. θα δείξει! Keep your eyes open!

 

Rated = η ταινία κομμένη, χωρίς πολλη βία (στα γήπεδα)

Unrated = η ταινία άκοπη!

Link to comment
Share on other sites

Good find!

ΑΛΛΑ! (πρόσεξε!)

 

Αυτό είναι απλά ένα re-package των releases που έχουμε ήδη με διαφορετικό cover. Συμβουλή μου είναι να περιμένεις γιατί 100% θα βγάλουν συλλεκτικό πακετάκι για να βγάλουν λεφτά..

 

Ποντάρω κάτι σε σχέση με το κουκλάκι πάνω στο ποδήλατο ή κανένα σετ με μία απο τις παγίδες του Jiggy :)

Link to comment
Share on other sites

αριστουργηματικο?

τελος παντων.

για εμενα ηταν ωμη και αρρωστημενη βια για να χαζευει το μυαλο.

 

εχουν βγει τρεις ταινιες και σε αυτες τις τρεις εχουν πετσοκοφτει ενα σκοσμο ατομα, ας σταματησει αυτη η ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

αριστουργηματικο?

τελος παντων.

για εμενα ηταν ωμη και αρρωστημενη βια για να χαζευει το μυαλο.

 

εχουν βγει τρεις ταινιες και σε αυτες τις τρεις εχουν πετσοκοφτει ενα σκοσμο ατομα, ας σταματησει αυτη η ιστορια.

 

Δε νομίζω πως χαζεύει το μυαλό με τη βία.Απλά δημιουργείται ένταση και αγωνία.

Εξάλλου οι τρεις προηγούμενες ταινίες δεν περιορίζονται μόνο στο αίμα και στη βία.Έχουν ένα πρωτότυπο σενάριο,μία συναρπαστική πλοκή κι ένα απρόβλεπτο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

αριστουργηματικο?

τελος παντων.

για εμενα ηταν ωμη και αρρωστημενη βια για να χαζευει το μυαλο.

 

εχουν βγει τρεις ταινιες και σε αυτες τις τρεις εχουν πετσοκοφτει ενα σκοσμο ατομα, ας σταματησει αυτη η ιστορια.

 

Αυτό δεν το καταλαβαίνω.. στην πόρτα σου ήρθε και τους πετσόκοψε? ή σε έβαλε κανένας να το δείς με την βία? Είδες και τις 3 κιόλας.. αυτό δεν είναι cine-φιλισμός αυτό είναι κάτι άλλο :p (για να κρίνεις (τόσο μάλιστα) μια ταινία προϋπόθεση είναι να την έχεις δει)

 

Δε νομίζω πως χαζεύει το μυαλό με τη βία.Απλά δημιουργείται ένταση και αγωνία.

Εξάλλου οι τρεις προηγούμενες ταινίες δεν περιορίζονται μόνο στο αίμα και στη βία.Έχουν ένα πρωτότυπο σενάριο,μία συναρπαστική πλοκή κι ένα απρόβλεπτο τέλος.

 

Ο Δενιόρης έχει δίκαιο.. η ταινία πέρα απο το αίμα, δάκρυα και ιδρώτα έχει βαθύτερο νόημα.. κάτι για κάποιους που δεν αγαπάνε την ζωή τους και τα καλά που έχουνε τώρα που τα έχουνε και δίνουν σημασία σε άλλα δευτερεύοντα.. δεν είναι η ώρα όμως να τα αναπτύξω γιατί μας πιέζει και ο χρόνος.. με ειδοποιούν απο το κοντρόλ ότι είναι ώρα για τις διαφημήσεις και το δελτίο ειδήσεων.. :ninja: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα, βαθυτερο νοημα σε καμμια περιπτωση δεν εχει...

μη κοροιδευομαστε μεταξυ μας.

σιγα τον κοινωνικο-πολιτικο-πολιτισμικο προβληματισμο.

ενα θριλερ με πολυ αιμα και αρκετη αγωνια ειναι.

αρρωστημενο και με ισχυροτερο "πατημα" του τις "εμπνευσμενες" σκηνες φονων.

περαν τουτου δεν ειναι κατι παραπανω.

 

δυστυχως ναι, ειχα την ατυχια να δω και τις τρεις ταινιες.

Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα, βαθυτερο νοημα σε καμμια περιπτωση δεν εχει...

μη κοροιδευομαστε μεταξυ μας.

σιγα τον κοινωνικο-πολιτικο-πολιτισμικο προβληματισμο.

ενα θριλερ με πολυ αιμα και αρκετη αγωνια ειναι.

αρρωστημενο και με ισχυροτερο "πατημα" του τις "εμπνευσμενες" σκηνες φονων.

περαν τουτου δεν ειναι κατι παραπανω.

 

δυστυχως ναι, ειχα την ατυχια να δω και τις τρεις ταινιες.

 

I rest my case! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι τις είδες όλες και αναγνωρίζεις ότι είναι ταινία με αγωνία και "εμπνευσμένες" σκηνές θανάτου αλλά εξακολουθείς να μην αναγνωρίζεις και το (έστω με " " ) "βαθύτερο" νόημα με κάνει εμένα να σταματήσω να σε κάνω να καταλάβεις αφού έχεις ήδη σχηματίσει γνώμη και την σέβομαι.

 

Επίσης κάτι που δεν συνάδει με αυτά που είπες στα 2 τελευταία σου ποστς είναι ότι πήγες και στα 3, τα είδες.. και έχεις αρνητική άποψη. Κάποιος που νιώθει όπως εσύ για τα "ΣΕ ΒΛΕΠΩ" δεν "πάει γυρεύοντας" να δεί κι άλλο.. θα έμενε στο πρώτο.. άντε στο 2ο..

δεν είναι ΑΤΥΧΙΑ που πήγες και τα είδες με την έννοια ότι δεν "ετυχε" να τα δείς. το να πας σινεμά και να κάτσεις 2 ώρες γεμάτες με πολλή αίμα etc etc δεν είναι θέμα τύχης.

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι τις είδες όλες και αναγνωρίζεις ότι είναι ταινία με αγωνία και "εμπνευσμένες" σκηνές θανάτου αλλά εξακολουθείς να μην αναγνωρίζεις και το (έστω με " " ) "βαθύτερο" νόημα με κάνει εμένα να σταματήσω να σε κάνω να καταλάβεις αφού έχεις ήδη σχηματίσει γνώμη και την σέβομαι.

 

Επίσης κάτι που δεν συνάδει με αυτά που είπες στα 2 τελευταία σου ποστς είναι ότι πήγες και στα 3, τα είδες.. και έχεις αρνητική άποψη. Κάποιος που νιώθει όπως εσύ για τα "ΣΕ ΒΛΕΠΩ" δεν "πάει γυρεύοντας" να δεί κι άλλο.. θα έμενε στο πρώτο.. άντε στο 2ο..

 

ηθελε να τα δει η κοπελα μου και με ηθελε μαζι της για να μη φοβοταν...:D

τι να εκανα ο κακομοιρης...:p

 

υγ1:κατι τετοια στο τελος δεν εκτιμηθηκαν οπως επρεπε...

υγ2:πλεον δεν εχω κανενα λογο να δω το 4ο μερος(εδω ταιριαζουν 2 smilies:

1):D

2):(

οποιος καταλαβε καταλαβε...)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα.. γιατί είμουν στην θέση σου πολλες φορές.

Να σου πω.. πάλι καλα που δεν σε έπερνε σε σαχλο-κοριτσο-κωμωδίες.

Μπορεί η επόμενη.. :p

 

Δέστε τί βρήκα στο ελληνικό http://www.figuresworld.net

 

 

http://img227.imageshack.us/img227/4023/sawjigsawkillerpigqs6.th.jpg

http://img458.imageshack.us/img458/4273/sawjigsawkillerpigzoomzp8.th.jpghttp://img218.imageshack.us/img218/9901/sawjigsawkiller2um1.th.jpg

http://img222.imageshack.us/img222/4768/sawjigsawpigpackageoa8.th.jpghttp://img222.imageshack.us/img222/9263/sawjigsawkilleryp0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως κι εγώ που είμαι από τους μεγάλους fans της τριλογίας, βαθύτερο νόημα δε βρίσκω. Η κεντρική ιδέα είναι κλεμμένη από το "Seven" (φυσικά) κι αν είχε να πει κάτι (παραπάνω από φόνους) το "Saw", το είπε στην πρώτη ταινία που ούτε αίμα είχε ούτε εγκεφάλους. Τα υπόλοιπα ήταν μεν καλά (χειρότερα απ' το Νο1 βέβαια) αλλά όχι και οτι είχαν βαθύτερο νόημα!!!
Link to comment
Share on other sites

katergaris θυμάσαι τί είπε ο Jigsaw στο πρώτο πρώτο θύμα στην δεύτερη ταινία? (τον άντρα που είχε επάγγελμα μοντέλλο, που του έκρυψε το κλειδί μέσα στο μάτι)

μήπως κατάλαβες και ΓΙΑΤΙ διάλεξε το μάτι σαν μέρος για να το κρύψει?

Link to comment
Share on other sites

nop, με βοηθάς ;

 

Υ.Γ. Αν και νομίζω οτι ήταν σχετικό το σκηνικό με το φόνο της γυναίκας μοντέλου στο "Seven" λόγω φιλαυτίας

Link to comment
Share on other sites

Του είχε πεί ότι δεν εκτιμά αυτά που έχει και ότι τα πέρνει για δεδομένα.. το ίδιο για ΟΛΟΥΣ αλλα σε αυτή την περίπτωση ήταν ότι η ομορφιά του και το ωραίο σώμα του (αφού ήταν μοντέλλο) τον είχαν "τυφλώσει"..

 

το κλειδί το έκρυψε στο μάτι του για να τον βάλει τον ίδιο να "καταστρέψει" αυτό που τον έκανε μέχρι τότε αυτό που είχε ο ίδιος σαν πολυτιμότερο "αγαθό". την ίδια την ομορφιά του. για να κόψει το μάτι του, να βγάλει το κλειδί και να ελευθερωθεί απο αυτή του την ψευδαίσθηση/ναρκισσισμό όπως θέλεις πές το.

 

Το ίδιο και με ΟΛΑ του τα θύματα. (πάντα μιλάω για τον Jiggy)

 

Την Αμάντα την έβαλε στην θέση που την έβαλε στο πρώτο ΣΕ ΒΛΕΠΩ γιατί ήταν ναρκομανής και την έκανε να ΑΓΑΠΗΣΕΙ την ζωή της και να την αποτρέψει απο το να χρησιμοποιήσει ξανά ναρκωτικά..

 

Ακούγονται μ..κίες αυτά που είπα? μπορεί.. μπορεί όχι.. διαφωνείς?

Link to comment
Share on other sites

Εγραφές το post σου την ώρα που πρόσθετα Υ.Γ. στο δικό μου.

 

Το ίδιο λέμε πάνω κάτω, γι' αυτό σου λέω πως ήταν ίδιο το νόημα με το "Seven". Και οκ, το έκαναν και στο "Saw 1" και μετά επαναλήφθηκε στα sequels, δεν είχαν κάποιο διαφορετικό νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα ήταν μεν καλά (χειρότερα απ' το Νο1 βέβαια) αλλά όχι και οτι είχαν βαθύτερο νόημα!!!

 

Εγραφές το post σου την ώρα που πρόσθετα Υ.Γ. στο δικό μου.

 

Το ίδιο λέμε πάνω κάτω, γι' αυτό σου λέω πως ήταν ίδιο το νόημα με το "Seven". Και οκ, το έκαναν και στο "Saw 1" και μετά επαναλήφθηκε στα sequels, δεν είχαν κάποιο διαφορετικό νόημα.

 

Ε άρα έχουν βαθύτερο νόημα απο αυτό που ΒΛΕΠΕΙΣ..

Link to comment
Share on other sites

Ε άρα έχουν βαθύτερο νόημα απο αυτό που ΒΛΕΠΕΙΣ..

 

Μα σόρυ αν δε γίνομαι κατανοητός αλλά απλώς θέλω να πω ότι το όποιο νόημα είχε να μας δείξει το Saw (κλεμμένο από το Seven) εξαντλείται στην πρώτη ταινία. Τα υπόλοιπα είναι απλώς διαφορετικοί φόνοι. Το νόημα είναι ολόιδιο. ΕΠΟΜΕΝΩΣ...τα sequels το μόνο που έχουν να προσφέρουν είναι νέες παγίδες και νέους φόνους, το νόημα το ξανάδαμε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...