Jump to content

Από μικρός στο μεροκάματο!


SuRfeRCy
 Κοινοποίηση

Απο τι ηλικια αρχισες δουλεια?  

193 members have voted

  1. 1. Απο τι ηλικια αρχισες δουλεια?

    • 11-13
      23
    • 14-17
      51
    • 18-20
      47
    • 21+
      30
    • Δουλεια? Τι ειναι αυτο?
      42


Recommended Posts

...και εγώ δεν έχω δουλέψει ποτέ και είμαι 26...

...αλλα ρε φίλε σκέψου κατι όπως το θεωρώ εγώ και ας μου ρίχνεις 16 χρόνια...

 

GIL46 ποσο χρονών είσαι? 10? :lol:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 112
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξεκίνησα να δουλεύω στα 23 μου , μόλις τελείωσα τις σπουδές μου και γύρισα στο σπιτάκι μου(σπούδαζα σε άλλη πόλη , εκτός Αθήνας)

Νομίζω ότι η δουλειά κάνει καλό στον άνθρωπο , παρόλο που τον κουράζει.Τον βοηθάει να κρατάει επαφή με την κοινωνία , του χαρίζει εμπειρίες και τη δυνατότητα να εξασκεί τις ικανότητές του.

Χωρίς πλάκα , όταν στο λύκειο τα έγραφα στις εκθέσεις δεν τα πίστευα καθόλου.Σήμερα όμως τα έχω διαπιστώσει με τα ίδια μου τα μάτια.

Άλλωστε , το να έχεις φτάσει σε μια ηλικία και να είσαι ανίκανος να θρέψεις τον εαυτό σου , νομίζω είναι ότι πιο υποτιμητικό υπάρχει για έναν άνθρωπο.Πιστεύω ότι είναι καλό κάποιος να αρχίσει να δουλεύει από νωρίς , ακόμα και αν σπουδάζει.

Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ!!!

 

couldnt agree more..:happy: :happy:

i doyleia pou pianeis gia na vgazeis to xartziliki sou se voithaei para poly.de tha milisw gia ta lefta giati yparxoyn polu pio shmantika ofelh.Blepeis ti tha antimetwpiseis (oson afora toys ergodotes)otan apofoitiseis enw pernas to xrono sou dhmiourgika.afto pou ti kanei poly shmantikh omws,einai to oti apotelei ena skalopati anamesa sta xronia twn spoudwn - ths pio anemelhs zwhhs-,kai ths douleias.

an kapoios den exei anebei afto to skalopati kai oso pio arga piasei douleia toso pio vouno tha toy fainetai i olh katastash...afti einai h gnwmi m

Link to comment
Share on other sites

couldnt agree more..:happy: :happy:

i doyleia pou pianeis gia na vgazeis to xartziliki sou se voithaei para poly.de tha milisw gia ta lefta giati yparxoyn polu pio shmantika ofelh.Blepeis ti tha antimetwpiseis (oson afora toys ergodotes)otan apofoitiseis enw pernas to xrono sou dhmiourgika.afto pou ti kanei poly shmantikh omws,einai to oti apotelei ena skalopati anamesa sta xronia twn spoudwn - ths pio anemelhs zwhhs-,kai ths douleias.

an kapoios den exei anebei afto to skalopati kai oso pio arga piasei douleia toso pio vouno tha toy fainetai i olh katastash...afti einai h gnwmi m

 

Μπράβο , είναι μια ήπια προσαρμογή.

Γιατί ως φοιτητής πιάνεις μια δουλειά απλά για το χαρτζηλίκι σου , λίγες ώρες και χωρίς αγχος.(άμα δεν σου αρέσει την κάνεις , δεν έχεις οικογένεια και παιδιά να ταίσεις).Πολύ σωστά!!

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Koitaza proxtes stis eidiseis....

 

Meta to ptyxio, i neolaia tis Danias pou paramenei anergi ftanei to 6.2 tois ekato... Akolou8oun kapoies alles xores kai....to antistoixo noumero gia tin Ellada ftanei to 42.6 tois ekato...

 

Kalynixta mas.... :mad:

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

εγω εβγαλα τα πρωτα μου 50 ευρω..αυτο το σαββατοκυριακο..σε μαρκετ ενως μεγααααααλου καμπινγ :)

 

τα λευτα δεν τα χαρηκα,γιατι τα ξοδεψα στην εξοδο του σαββατου(καλιθεα :p)

αλλα ενταξει..φοβερη εμπειρια,πολλες γνωριμιες,καιιιι νεα προσωπα γενικως..:wink:

Link to comment
Share on other sites

εγω εβγαλα τα πρωτα μου 50 ευρω..αυτο το σαββατοκυριακο..σε μαρκετ ενως μεγααααααλου καμπινγ :)

 

τα λευτα δεν τα χαρηκα,γιατι τα ξοδεψα στην εξοδο του σαββατου(καλιθεα :p)

αλλα ενταξει..φοβερη εμπειρια,πολλες γνωριμιες,καιιιι νεα προσωπα γενικως..:wink:

Δηλαδη δεν τα χαρηκες αλλα... τα χαρηκες ... :X

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

εγω εβγαλα τα πρωτα μου 50 ευρω..αυτο το σαββατοκυριακο..σε μαρκετ ενως μεγααααααλου καμπινγ :)

 

τα λευτα δεν τα χαρηκα,γιατι τα ξοδεψα στην εξοδο του σαββατου(καλιθεα :p)

αλλα ενταξει..φοβερη εμπειρια,πολλες γνωριμιες,καιιιι νεα προσωπα γενικως..:wink:

 

Δηλαδή πώς θα τα χαιρόσουν?Θα καθόσουν να τα χαιδεύεις??

Τα λεφτά τα χαίρεσαι ξεκοκκαλίζοντάς τα !!:wink: :wink:

Μπράβο αγόρι μου!

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν τα χαρηκες αλλα... τα χαρηκες ... :X

ναι..κατι ενδιαμεσο..:p

οχι ενταξει,καλα ηταν..:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...
Εγώ πέρσι το καλοκαίρι βοηθούσα τον πατέρα μου, από το πρωί (8 ή 9) μέχρι τις 9 το βράδυ.. καλά ήτανε αλλά είχε κούραση..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαιρια κυριως πολυ μικρος και απο τα 17 παραλληλα με το σχολειο.

Στα 12 εστηνα ποδηλατα ολο το καλοκαιρι σε εποχιακο μαγαζι στην Ουλοφ στο Παγκρατι "το πειραχτηρι" (δεν κανω διαφημιση εχει κλεισει εδω και πολλα χρονια),κι η ανταμοιβη μου ηταν ενα τηλεκατευθυνομενο Nissan 300Z!!!Πολυ χαρα!

Στα 14 καλοκαιρι δουλευα οικοδομη.

 

Edit:Ωχ τωρα ειδα οτι ειναι παμπαλαιο το θεμα...Που το ξεθαψατε ...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...