Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μου πει κάποιος που πάω για να ενεργοποιήσω την εγγραφή / ανάγνωση στην κάρτα SD ?

Δε βρίσκω αυτό το πλαίσιο διαλόγου.

 

357cf33bf7aadc6e42e44854eedbf36a.jpg

 

2ce74f5fdd64ddff15957410310d0b3c.jpg

 

Πατάω το πιασα, αλλά δε μου βγάζει καμιά επόμενη οθόνη. Το επόμενο που βγαίνει είναι αυτό :

 

064f6fda72c1cecf385df0a667bcb2f5.jpg

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία σε Honorbuy Ιταλίας Τρίτη απόγευμα.

Παρελήφθη στη Λεμεσό Κύπρου Πέμπτη απόγευμα. DHL χωρίς τελωνείο εννοείται (EU stock)

 

Πρώτες εντυπώσεις:

Μεγάλο, με ό,τι καλό και κακό αυτό συνεπάγεται.

Ερχόμενος από Windows Phone δεν είχα κάποια ιδιαίτερη δυσκολία. Συγχρονισμός κλπ, όλα καλά.

Λογισμικό απλό - εύχρηστο.

Κάμερες και τα σχετικά δεν με πολυενδιαφέρουν άρα δεν έχω γνώμη να εκφέρω.

Γρήγορο (για τα δεδομένα μου).

Ένα άκυρο που έφαγα πολύ νωρίς ήταν ότι στις κλήσεις που δοκίμασα να κάνω ή να δεχθώ η οθόνη ΕΣΒΗΝΕ... Πρόβλημα λύθηκε όταν αφαίρεσα το rempered glass που του είχα βάλει (το είχα παραγγείλει χωρίς να το πολυσκεφθώ). Έκτοτε όλα καλά. Ποιότητα ήχου καλή.

Σήμα καλό χωρίς ιδιαίτερη απόκλιση από το 650 που χρησιμοποιούσα στις ίδιες περιοχές.

 

Συνολικά νομίζω ότι, εφόσον το μέγεθος δεν είναι αντένδειξη για τον επίδοξο αγοραστή, πρόκειται για μια τίμια αγορά στα λεφτά που ζητάει.

 

ΥΓ Προτάσεις για tempered glass? Είδα αυτό που έβαλε ο φίλος παραπάνω και θα δω αν μπορώ να το βρω εδώ στην Κύπρο. Απλά θέλω να ξερω ότι πρόκειται για δοκιμασμένη λύση. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που πάω για να ενεργοποιήσω την εγγραφή / ανάγνωση στην κάρτα SD ?

Δε βρίσκω αυτό το πλαίσιο διαλόγου.

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο δικό μου Max 1 για να δουλέψει αυτό πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσω την εφαρμογή Documents/Έγγραφα μέσα από τις 'Εγκατεστημένες Εφαρμογές' στις ρυθμίσεις.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου Max 1 για να δουλέψει αυτό πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσω την εφαρμογή Documents/Έγγραφα μέσα από τις 'Εγκατεστημένες Εφαρμογές' στις ρυθμίσεις.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Έχεις δίκιο. Έπρεπε να ενεργοποιήσω μια εφαρμογή, όχι τα Documents, αλλά τα αρχεία. Πάντως με "ξύπνησε" το μήνυμα σου. Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το tethering σας δουλεύει με Vodafone CU; ή να το σπάσω;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το tethering σας δουλεύει με Vodafone CU; ή να το σπάσω;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το cu υπαρχει θεμα.....και οχι μονο σε αυτην την συσκευη..αλλα και με πολλες αλλες...εχει αναφερθει πολλες φορες......και μην το σπασεις δωστο σε εμενα....:lol::lol::lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με το cu υπαρχει θεμα.....και οχι μονο σε αυτην την συσκευη..αλλα και με πολλες αλλες...εχει αναφερθει πολλες φορες......και μην το σπασεις δωστο σε εμενα....:lol::lol::lol:
Το θέμα είναι ότι σε iPhone δουλεύει κανονικά ο ίδιος αριθμός με την ίδια sim. Αυτό είναι που με χαλάει

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι σε iPhone δουλεύει κανονικά ο ίδιος αριθμός με την ίδια sim. Αυτό είναι που με χαλάει

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγραψα σε πολλες συσκευες,οχι ολες.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες ημέρες έχω θέμα με το PlayStore, κάθε φορά που μπαίνω μου κρασαρει! Το έχω δοκιμάσει ολα, εκαθαριση δεδομένων, αναγκαστική διακοπή..... τίποτα!!! :( Τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες ημέρες έχω θέμα με το PlayStore, κάθε φορά που μπαίνω μου κρασαρει! Το έχω δοκιμάσει ολα, εκαθαριση δεδομένων, αναγκαστική διακοπή..... τίποτα!!! :( Τι προτείνετε?

Μήπως χρησιμοποιείς κανένα Amplify ή Servicely ή κάτι αντίστοιχο με Xposed Module.

Δεν δικαιολογείται κάτι τέτοιο.

Φαντάζομαι δοκίμασες επανεκκίνηση της συσκευής...;

Άλλο τρόπο πέρα από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν βλέπω.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς κανένα Amplify ή Servicely ή κάτι αντίστοιχο με Xposed Module.

Δεν δικαιολογείται κάτι τέτοιο.

Φαντάζομαι δοκίμασες επανεκκίνηση της συσκευής...;

Άλλο τρόπο πέρα από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν βλέπω.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

 

Όχι δεν χρησιμοποιώ τίποτα από αυτά που ανέφερες Το κινητό το έχω μαμά με την global rom

Link to comment
Share on other sites

Γράφω από το Mi max 2...Αυτό που έχω να πω μέχρι στιγμής είναι ότι σε σχέση με το flex είναι πολύ πιο μεγάλο και δύσχρηστο για χρήση με το ένα χέρι. Σαν ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλύτερο. Επίσης για αυτο που το θέλω δεν κολλάει καθόλου... Μένει να το συνηθισω σαν μέγεθος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες ημέρες έχω θέμα με το PlayStore, κάθε φορά που μπαίνω μου κρασαρει! Το έχω δοκιμάσει ολα, εκαθαριση δεδομένων, αναγκαστική διακοπή..... τίποτα!!! :( Τι προτείνετε?
Δεν έχω τέτοιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες ημέρες έχω θέμα με το PlayStore, κάθε φορά που μπαίνω μου κρασαρει! Το έχω δοκιμάσει ολα, εκαθαριση δεδομένων, αναγκαστική διακοπή..... τίποτα!!! :( Τι προτείνετε?

 

Καλησπέρα. Πριν πας στην επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων δεν κατεβάζεις κάποια άλλη έκδοση play store από το Google να την κάνεις εγκατάσταση μπας και στρωσει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια δοkιμασμενη εφαρμογη σε max 2 που να βγαζει και αλλα χρωμματα στο led αναλογα με την εφαρμογη και την ειδοποιηση εχουμε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφέρομαι για αγορά το max2 .

Ηθελα να ρωτήσω καποια πράγματα.

Καταρχην να το αγορασω απο Ελλαδα ή πο εξωτερικο;Και απο που;

Πρέπει μετα να αλλάξω κατι εγω σε ρομ κλπ;

Η φωτογραφικη του σε σχεση με το Huawei mate 8 πως θα την κριναται;

Και τελος επειδη μου εχει κινήσει το ενδιαφερον και το zte z11 max.ποιο απο τα 2 θα μου προτείνατε;

Ευχαριστώ γι τον χρονο σας

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι αλλο που ξεχασα να ρωτησω... Βλεπω γενικα οτι υπαρχουν αρκετα mi max απο 1-4 ,ποιο θεωρείται το καλύτερο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφέρομαι για αγορά το max2 .

Ηθελα να ρωτήσω καποια πράγματα.

Καταρχην να το αγορασω απο Ελλαδα ή πο εξωτερικο;Και απο που;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι αλλο που ξεχασα να ρωτησω... Βλεπω γενικα οτι υπαρχουν αρκετα mi max απο 1-4 ,ποιο θεωρείται το καλύτερο;

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα.

 

Μπορώ να εκφέρω γνώμη για την αγορά. Ζώντας στην Κύπρο η καλύτερη λύση (ταχύτητα παράδοσης και τιμή) ήταν από το Honorbuy.com (ευρωπαικό στοκ - Ιταλία). Παράδοση σε 2 ημέρες και κανένας φόβος τελωνείου (Ευρώπη). Συνολικό κόστος κάτι λιγότερο από 270 ευρώ.

Για Ελλάδα βλέπεις σκρουτζομάγαζα.

Δεν θέλησα τη λύση της Κίνας/Hong Kong τόσο για το φόβο τελεωνείου (παρά τις εναλλακτικές δυνατότητες αποστολής) αλλά πολύ περισσότερο για το χρόνο αναμονής.

 

 

Από όσο ξέρω υπάρχει το 1 και το 2. Εκτός κι αν έχω χάσει επεισόδια :)

Ποιο είναι καλύτερο? Ολόκληρη συζήτηση παραπάνω, αν σε ενδιαφέρει να την διαβάσεις. Εγώ προτίμησα χωρίς δισταγμό το 2

Edited by mishka
λανθασμενη τοποθετηση αρχικης απαντησης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα από ελληνικό κατάστημα στα 265...Και μέχρι στιγμής είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος....
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή παιδιά παρήγγειλα πριν από περίπου 10 ημέρες το max 2 από την Gearbest με priority line και δέχθηκα τις προάλλες μήνυμα ότι δεν μπορεί να στείλει με αυτόν τον τρόπο και ότι θα το αλλάξει σε regular post. Εννοείται τους απάντησα να ακυρώσουν την παραγγελία γιατί αλλιώς θα είχα τελωνείο. Έχετε το νου σας όσοι παραγγέλνετε από Gearbest.
Link to comment
Share on other sites

OK.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, μάλλον με βλέπω να το παίρνω από Ελλάδα μια και η τιμή στο skroutz είναι σχεδόν ίδια με έξω. Αυτό που μου κάνει εντύπωση ότι στον skroutz βγάζει 2 μοντέλα το ένα με 12mp και 4gb ram και το άλλο με 16 mp και 3 ram.

Ποιο να επιλέξω ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο παιδιά τώρα είδα ότι το άλλο είναι το MI max 1.

Sorry

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά του κινητού αυτού μιας και το μονάκριβο μου LG G2 έπεσε και έσπασε το γυαλι.

Θέλω να ρωτήσω αν η κοινότητα είναι μεγάλη και με υποστήριξη ή θα είναι ένα κινητό που θα το αφήσουν στο έλεος του θεού. Θέλω να πω ότι θα βγαίνουν ενημέρωσεις; Ασχολείται κανένας με root και custom recovery; Παιζουνε τροποποιήσεις; Υπάρχουν άλλες ROMs;

 

Επίσης πρέπει να προσέξω κάτι ειδιαιτερως για αγορά από Kaizer πχ;

 

Ευχαριστώ πολύ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο σκρουτζ mi max1 3/64 snap 652, 240€! Αν το προλάβεις θα είσαι τυχερός!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κολλημένος.... Είπαμε, είσαι σε λάθος νήμα

Link to comment
Share on other sites

Κολλημένος.... Είπαμε, είσαι σε λάθος νήμα

Εάν είναι δυνατόν να πάρει κάποιος το 1......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλάσσω το.mi max 2 με mi max.1 και δίνω και 100€ για να χαρώ τον 652(ούτε ο 835 να ήταν).

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλάσσω το.mi max 2 με mi max.1 και δίνω και 100€ για να χαρώ τον 652(ούτε ο 835 να ήταν).

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι μην δινεις σημασια.....οσα δεν φτανει λενε.......:lol:

Ολες τις @@ριες εδω μεσα θα τις διαβασω απο τον καθε πικραμενο.:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...