Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έχουμε καμία καλή AOSP ROM Oreo για το κινητό μας; Βλέπω στο XDA διάφορες αλλά όλο προβλήματα. Ένας λόγος που το αγόρασα είναι το γεγονός πως έδωσε στην κοινότητα τον κώδικα του πυρήνα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το samsung Gear S3 που να το δουλεύει με το mi max 2 να μου πει αν συγχρονίζει κανονικά shealth να δέχεται κλήσεις,μηνύματα,από εφαρμογές Viber,messenger κτλ και να μπορεί να τα διαβάσει κανονικά και να απαντήσει;
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τρολλάρει ο φίλος...

 

Γιατι τρολλαρω ρε παιδια? δεν ξερω απο android , ειναι η πρωτη κινεζικη συσκευη μου ειμαι επιφυλακτικος .... και το θελω

περισσοτερο για σερφαρισμα.

Βλεπω επισης στα σκρουτζομαγαζα EU,adaptors κτλ και δεν ξερω αν προκειται για διαφορετικες εκδοσεις , -και τι ειναι τι- ,τι πιο απλο?

Για service επισης βλεπω xiaomi = info quest στην Ελλαδα, που ειναι αστα να πανε και ρωταω για αλλα κεκτρα επισκευης, που το περιεργο??????

Κανω απλες ερωτησεις σε ενα thread απλων χρηστων που συμβουλευονται μεταξυ τους, αν υπαρχει κανας χριστιανος απανταει αν οχι

δεν χρειαζεται να προσβαλει........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους.

Ειμαι στην διαδικασια αγορας μιας και ακουω πολυ καλα λογια,εχω καποιες αποριες και θα ηθελα την βοηθεια σας

αν καποιος φιλος γνωριζει.

Θελω να το χρησιμοποιησω περισσοτερο σαν tablet και λιγοτερο σαν τλφνο ειμαι καινουργιος σε Αndroid κ χρησιμοποιω Ipad mini2.

Ειμαι μεταξυ samsung s tab2 8" κ αυτου.

Τι εκδοση πρεπει να προσεξω να ειναι ? βλεπω στα σκρουτζομαγαζα π.χ με ανταπτορα ,E.U,ελληνικο μενου κ.τ.λ

Με υποστηριξη service τι γινεται στην Ελλαδα ? υπαρχουν εξουσιοδοτημενα? κανουν καλη δουλεια?κοστοι επισκευων?

Χρονος εγγυησης? για Ευρωπη ξερω οτι ,οτι πωλειται εχει 2 ετη αυτοι δινουν 1???

Τελος υπαρχει καποια θηκη τυπου smart cover για Landscape να καθεται σε τραπεζι για διαβασμα? (το ψαχνω αλλα... ΔΕΝ.)

Σας ευχαριστω προκαταβολικα ολους.:)

 

καλησπέρα, Xiaomi ειναι ο ορισμος της υποστηριξης....υπαρχει παντου και παντα και οτι θες!

αμα το παρεις απο Ελλαδα εγω γιαυτο το πηρα απο Πλαισιο εχει 2 χρονια εγγυηση Infoquest αν το παρεις απεξω οτι δινουν εκεινοι.

σκρουτζομαγαζα αγνωστα δεν θα το επαιρνα δινουν συνηθως 1 χρονο εγγυηση αμα γινει κατι παει κινα. Η διαφορα κοστους για μενα οταν το πηρα εγω ηταν ψιχουλα (για μενα το ξαναλεω).

Εχει διαφορες θηκες ειδικα απο εξωτερικο φυσικα και εχει σαν αυτη που λες.

Να σου πω αν το σκεφτεσαι για ταμπλετ δεν συμφωνω καθολου....

πηρα τον Αυγουστο και στην αρχη ελεγα γιατι πηρα τοτε και τωρα θα εχω το κινητο και δεν θα επαιρνα κτλ.

Τελικα ΔΕΝ συγκρινονται οι 8" με τις 6.44 που εχει αυτο και το δικο μου στις 8 ειναι hd ready 720p αναλυση.

Δεν εχει καμια σχεση το μεγεθος προτιμω οταν ειμαι καπου που εχω το ταμπλετ μαζι (πχ εξοχικο) να τα κανω απο αυτο και ειναι και ποιο αργο απο το κινητο.

ΠΡΙΝ αποφασισεις δες το μεγεθος απο κοντα και συγκρινε το με ταμπλερ 8αρι.

Πχ παιχνιδια παιζω ΜΟΝΟ στο ταμπλετ καθαρα λογω μεγεθους δεν συγκρινονται. Ειπαμε ειναι μεγαλο αλλα ταμπλετ ΔΕΝ ειναι και ΔΕΝ θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Καλα σοβαρα τωρα......ξανα.......το 8αρι θα το κουβαλας καθε μερα στην τσεπη σου.......:blink:

Εννοειται οτι δεν συγκρινονται οι 8αρες........οπως και οι 9αρες.......και οι δεκαρες.......:cool:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα βρισκεις ασοβαρα ρε φιλαρακο ??? Ναι θα το κουβαλαω στη τσεπη μου τραβας κανα ζορι αντε να παιξεις τωρα με το τρολακι

το φιλο σου.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα βρισκεις ασοβαρα ρε φιλαρακο ??? Ναι θα το κουβαλαω στη τσεπη μου τραβας κανα ζορι αντε να παιξεις τωρα με το τρολακι

το φιλο σου.

Φιλαρακο.........αναλογα τις ερωτησεις και οι απαντησεις πανε..........:X

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει 3 απαντησεις χωρις να συμβαλεις παρα μονο κριτικαροντας κανε κατι σωστο,

ξανα ......αντε να παιξεις με το τρολακι το φιλο σου.:baby:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει 3 απαντησεις χωρις να συμβαλεις παρα μονο κριτικαροντας κανε κατι σωστο,

ξανα ......αντε να παιξεις με το τρολακι το φιλο σου.:baby:

 

Αρχικά μην εξάπτεσαι, δεν είναι ανάγκη, ούτε χρειάζεται να επιτίθεσαι.

 

Ποιος είναι το τρολάκι φίλος του; :confused: :p

 

Σε κάθε περίπτωση στα είπε ο Νικηφόρος, καταλαβαίνεις λοιπόν γιατί θεωρούμε ότι τρολλάρεις. Δεν μπορεί να συγκρίνεις 6.4 ίντσες με 8 κλπ. Και δεν είναι ανάγκη να γνωρίζεις από android για να καταλάβεις τις διαφορές ;)

 

Μιας και δεν ξέρεις από android όπως λες, ναι, το να κουβαλάς στην τσέπη 8 ίντσες είναι...αδύνατον, εκτός και αν το μπατζάκι είναι μία τεράστια τσέπη. Θες τσαντάκι εννοείται.

Το mi max 2 είναι κινητό πρωτίστως, αν το θες για θέαση βίντεο, είναι κομπλέ, αν θες να σερφάρεις, πάλι κομπλέ είναι, αλλά εξαρτάται από το τι έχεις περισσότερο ανάγκη να κάνεις. Ακόμη και το mi max 2 είναι δύσκολο να το κουβαλάς σε τσέπες. Αν θες κάτι "all in one" , θα πάρεις το xiaomi, αν όχι, κάποιο tablet (δεν ξέρω από καλά tablet, οπότε δε μπορώ να αντι-προτείνω)

 

Όσον αφορά την αγορά μπορείς να πας από τα επίσημα καταστήματα ή από σκρουτζομάγαζα. Επίσης αν το ψάξεις (όχι πολλές σελίδες πίσω), γράφουμε τι συμβαίνει :) Πχ εγώ το πήρα από το 8cores (κατάστημα στο Κουκάκι) και εν τέλει ήταν global, με κανονικό φορτιστή και 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος (με ότι κινδύνους μπορεί να περιέχει αυτό - πχ να κλείσει το κατάστημα). Τώρα αν θες εγγύηση infoquest που είναι κάπως πιο επίσημη, πας το παίρνεις από πλαίσιο/public με την ανάλογη ταρίφα στην τιμή.

 

Αυτά τα ολίγα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά μην εξάπτεσαι, δεν είναι ανάγκη, ούτε χρειάζεται να επιτίθεσαι.

 

Ποιος είναι το τρολάκι φίλος του; :confused: :p

 

Σε κάθε περίπτωση στα είπε ο Νικηφόρος, καταλαβαίνεις λοιπόν γιατί θεωρούμε ότι τρολλάρεις. Δεν μπορεί να συγκρίνεις 6.4 ίντσες με 8 κλπ. Και δεν είναι ανάγκη να γνωρίζεις από android για να καταλάβεις τις διαφορές ;)

 

Μιας και δεν ξέρεις από android όπως λες, ναι, το να κουβαλάς στην τσέπη 8 ίντσες είναι...αδύνατον, εκτός και αν το μπατζάκι είναι μία τεράστια τσέπη. Θες τσαντάκι εννοείται.

Το mi max 2 είναι κινητό πρωτίστως, αν το θες για θέαση βίντεο, είναι κομπλέ, αν θες να σερφάρεις, πάλι κομπλέ είναι, αλλά εξαρτάται από το τι έχεις περισσότερο ανάγκη να κάνεις. Ακόμη και το mi max 2 είναι δύσκολο να το κουβαλάς σε τσέπες. Αν θες κάτι "all in one" , θα πάρεις το xiaomi, αν όχι, κάποιο tablet (δεν ξέρω από καλά tablet, οπότε δε μπορώ να αντι-προτείνω)

 

Όσον αφορά την αγορά μπορείς να πας από τα επίσημα καταστήματα ή από σκρουτζομάγαζα. Επίσης αν το ψάξεις (όχι πολλές σελίδες πίσω), γράφουμε τι συμβαίνει :) Πχ εγώ το πήρα από το 8cores (κατάστημα στο Κουκάκι) και εν τέλει ήταν global, με κανονικό φορτιστή και 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος (με ότι κινδύνους μπορεί να περιέχει αυτό - πχ να κλείσει το κατάστημα). Τώρα αν θες εγγύηση infoquest που είναι κάπως πιο επίσημη, πας το παίρνεις από πλαίσιο/public με την ανάλογη ταρίφα στην τιμή.

 

Αυτά τα ολίγα

 

Tι καθεσαι και απαντας στον καθενα......εαν ειναι να εξηγουμε και τα αυτονόητα....παει το χασαμε.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

"Αρχικά μην εξάπτεσαι, δεν είναι ανάγκη, ούτε χρειάζεται να επιτίθεσαι. "

 

-Σε καμια περιπτωση ,δεν εχω τετοια προθεση.-

 

"Σε κάθε περίπτωση στα είπε ο Νικηφόρος, καταλαβαίνεις λοιπόν γιατί θεωρούμε ότι τρολλάρεις. Δεν μπορεί να συγκρίνεις 6.4 ίντσες με 8 κλπ."

 

-Ο Νικηφορος συμβουλεψε με την προσωπικη του εμπειρια (και τον ευχαριστω),δεν εκραξε για κανενα τρολαρισμα για μια απλη συγκριση 2 mobile συσκευων που ναι μεν δεν ειναι στην ιδια κατηγορια αλλα δεν εχουν και χαοτικη διαφορα.-

 

"Και δεν είναι ανάγκη να γνωρίζεις από android για να καταλάβεις τις διαφορές"

 

-Δεν εννοω κατι τετοιο στο post μου πρεπει να το διαβασεις καλυτερα!-

 

"Μιας και δεν ξέρεις από android όπως λες, ναι, το να κουβαλάς στην τσέπη 8 ίντσες είναι...αδύνατον, εκτός και αν το μπατζάκι είναι μία τεράστια τσέπη. Θες τσαντάκι εννοείται"

 

-Που γραφω για κουβαλημα σε τσεπη και οτι δεν χρησιμοποιω τσαντακι?τι σχεση εχει το android με αυτο ??-

 

"Το mi max 2 είναι κινητό πρωτίστως, αν το θες για θέαση βίντεο, είναι κομπλέ, αν θες να σερφάρεις, πάλι κομπλέ είναι, αλλά εξαρτάται από το τι έχεις περισσότερο ανάγκη να κάνεις."

 

-αψογος-

 

"Όσον αφορά την αγορά μπορείς να πας από τα επίσημα καταστήματα ή από σκρουτζομάγαζα. Επίσης αν το ψάξεις (όχι πολλές σελίδες πίσω), γράφουμε τι συμβαίνει Πχ εγώ το πήρα από το 8cores (κατάστημα στο Κουκάκι) και εν τέλει ήταν global, με κανονικό φορτιστή και 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος (με ότι κινδύνους μπορεί να περιέχει αυτό - πχ να κλείσει το κατάστημα). Τώρα αν θες εγγύηση infoquest που είναι κάπως πιο επίσημη, πας το παίρνεις από πλαίσιο/public με την ανάλογη ταρίφα στην τιμή."

 

-Α γεια σου τωρα βοηθας,να'σαι καλα -

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tι καθεσαι και απαντας στον καθενα......εαν ειναι να εξηγουμε και τα αυτονόητα....παει το χασαμε.:)

Εσυ ειπαμε πηγαινε να παιξεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

ρε παιδια γιατι κανετε ετσι δεν καταλαβαίνω! ο φιλος ρωτησε κατι πραγματάκια απλα ομορφα και ωραια, οποιος θελει απανταει, οποιος θελει δεν απανταει! προσωπικα δεν θεωρησα ότι τρολαρει παντως.

Την ιδια απορια ειχα και εγω για το μέγεθος και ΠΡΙΝ το αγορασω λεω εκανα βλακεια αγορασα ταμπλετ στα μισα του Αυγουστου δλδ στις μισες διακοπες και βιαστηκα ενώ τωρα δεν θα το δουλευω. Ετσι σκεφτηκα!

και όμως τελικα το μέγεθος μετραει!!! ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ το κινητο ΔΕΝ αντικαθιστα το ταμπλετ ακομα και αν είναι 8αρι, μονο με 7αρι ισως μπορούμε να πουμε οκ μικρη ισως η διαφορα.

Δεν ειπα εγω να το κουβαλάμε μαζι μας το 8αρι! εγω το χρησιμοποιώ μονο σπιτι πχ αμα είμαι αραχτος στο κρεβατι, ή σε άλλο χωρο που δεν εχω pc μαζι, και δεν εχω και λαπτοπ υποψην ή netbook χρησιμο (εχω ένα ρημαδι απαρχαιωμενο) οποτε όταν είμαι σπιτι δουλευω ταμπλετ και το ιδιο ισχυει και στο εξοχικο. Αν είμαι εξω ΦΥΣΙΚΑ και εχω το κινητο!!!!! τι θα κουβαλαω μαζι μου το ταμπλετ?

εγραψα κιολας ότι παρολο ότι είναι ποιο αργο το προτιμω λογω μεγέθους! και γιαυτο κιολας ΔΕΝ βαζω παιχνίδια στο κινητο! γιατι το μέγεθος μετραει!!!

 

Οποτε είναι αναλογα την χρηση που κανουμε, αν δεν ειμαστε σε ποιο "σταθερα" σημεια οκ μας κανει μια χαρα και μπορούμε να μην εχουμε ταμπλετ. Αν ειμαστε σε σταθερα σημεια δλδ σπιτι, εξοχικο, χωριο κτλ το ταμπλετ αφου είναι 8" και βαλε εχει μεγαλη διαφορα και αξιζει.

Ειχα και 7αρι ταμπλετοτηλεφωνο αρκετα αργο και το χαρισα. Αυτό οκ δεν ελεγε ;)

 

Σχετικα με τα μαγαζια και εμενα μου ειχαν προτεινει το 8core, δινει 2 χρονια εγγυηση αλλα είναι ένα αγνωστο μαγαζι απλα, αν γινει κατι και θα παει Κινα δεν ισχυει εγγυηση δλδ από Infoquest και αν κλεισει παει η εγγυηση περιπατο. Προσωπικα προτιμησα να δωσω τα παραπανω χρηματα να το παρω από πλαισιο που ξερω τι κανει και με εχουν καλυψει πολλες φορες με εγγυήσεις. Είναι αναλογα και ποσο θα λειψουν στον καθενα τα παραπανω χρηματα. Για εμενα ηταν ψίχουλα για αλλον μπορει να είναι 2 μεροκάματα.

Επισης επειδή το αποφασισα τελευταια στιγμη των εκπτωσεων τοτε δεν ειχα χρονο και ηθελα κινητο καλο και γρηγορα, οποτε δεν ειχα και τον χρονο να παρω απεξω να περιμενω 20-30 ημερες από Κινα.

 

Το ταμπλετ το δικο μου εχει και micro HDMI οποτε εχω και ένα μινι πληκτρολογιο ασυρματο και το κανω και tv box κατι που δεν γινεται με το κινητο για την συνδεση στην τηλεοραση.

 

Τελος να πω και το άλλο, επειδή ασχολουμε με μουσικη δουλευω με διαφορα μουσικα προγράμματα που γραφεις νοτες σε πενταγραμμο κτλ. Αυτά δοκιμασα μονο και δεν ηθελα τπτ άλλο. Καμια σχεση 8" με 6.44"! για παράδειγμα στο nova go ή youtube συγκρινεται αυτό το μέγεθος?

όταν λοιπον είμαι σπιτι δουλευω και με το κινητο και το ταμπλετ ή στο εξοχικο.

Δλδ παιχνίδια μονο ταμπλετ και τα μουσικα προγράμματα.

Στο κινητο επειδή παει ποιο γρηγορα και εχει ποιο μεγαλη αναλυση social media βασικα.

Επισης μου ετυχαν εφαρμογες να μην παιζουν στο ταμπλετ ενώ στο κινητο να παιζουν!

πχ το πρόγραμμα του ενισχυτή κιθαρας της vox, η εφαρμογή της oral-b για ηλεκτρικες οδοντόβουρτσες και ένα παιχνιδι galaxy on fire 3 ενώ όλα παιζουν στο ταμπλετ αυτό όχι! αλλα δεν το εχω βαλει στο κινητο θα δω στις διακοπες αν μου λειψει.

Όταν είμαι απεξω ΠΑΝΤΑ κινητο ΠΟΤΕ δεν εχω παρει μαζι μου ταμπλετ! δε νομιζω ότι υπαρχει κανενας λογος. Και εδώ είναι και η απολαυση του, εχεις μεγαλη εικονα σε σχεση με κινητα παντα και όλα γρηγορα. Το θεωρω πολύ καλη αγορα, και η μπαταρια απιστευτη δεν συγκρινεται με το ταμπλετ μου που εχει μονο 3500mah! ευτυχως εχει ταχυφορτιση και αυτό.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

"Αρχικά μην εξάπτεσαι, δεν είναι ανάγκη, ούτε χρειάζεται να επιτίθεσαι. "

 

-Σε καμια περιπτωση ,δεν εχω τετοια προθεση.-

 

"Σε κάθε περίπτωση στα είπε ο Νικηφόρος, καταλαβαίνεις λοιπόν γιατί θεωρούμε ότι τρολλάρεις. Δεν μπορεί να συγκρίνεις 6.4 ίντσες με 8 κλπ."

 

-Ο Νικηφορος συμβουλεψε με την προσωπικη του εμπειρια (και τον ευχαριστω),δεν εκραξε για κανενα τρολαρισμα για μια απλη συγκριση 2 mobile συσκευων που ναι μεν δεν ειναι στην ιδια κατηγορια αλλα δεν εχουν και χαοτικη διαφορα.-

 

"Και δεν είναι ανάγκη να γνωρίζεις από android για να καταλάβεις τις διαφορές"

 

-Δεν εννοω κατι τετοιο στο post μου πρεπει να το διαβασεις καλυτερα!-

 

"Μιας και δεν ξέρεις από android όπως λες, ναι, το να κουβαλάς στην τσέπη 8 ίντσες είναι...αδύνατον, εκτός και αν το μπατζάκι είναι μία τεράστια τσέπη. Θες τσαντάκι εννοείται"

 

-Που γραφω για κουβαλημα σε τσεπη και οτι δεν χρησιμοποιω τσαντακι?τι σχεση εχει το android με αυτο ??-

 

"Το mi max 2 είναι κινητό πρωτίστως, αν το θες για θέαση βίντεο, είναι κομπλέ, αν θες να σερφάρεις, πάλι κομπλέ είναι, αλλά εξαρτάται από το τι έχεις περισσότερο ανάγκη να κάνεις."

 

-αψογος-

 

"Όσον αφορά την αγορά μπορείς να πας από τα επίσημα καταστήματα ή από σκρουτζομάγαζα. Επίσης αν το ψάξεις (όχι πολλές σελίδες πίσω), γράφουμε τι συμβαίνει Πχ εγώ το πήρα από το 8cores (κατάστημα στο Κουκάκι) και εν τέλει ήταν global, με κανονικό φορτιστή και 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος (με ότι κινδύνους μπορεί να περιέχει αυτό - πχ να κλείσει το κατάστημα). Τώρα αν θες εγγύηση infoquest που είναι κάπως πιο επίσημη, πας το παίρνεις από πλαίσιο/public με την ανάλογη ταρίφα στην τιμή."

 

-Α γεια σου τωρα βοηθας,να'σαι καλα -

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσυ ειπαμε πηγαινε να παιξεις:lol:

Οτι πεις αφεντικο,αντε καλομίλητο.......:X

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οτι πεις αφεντικο,αντε καλομίλητο.......:X
Φίλε ανέκαθεν όταν μπαίνει κάποιος και ρωτάει ακριβώς την ίδια αντιμετώπιση έχεις. Αν θεωρείς πράγματα δεδομένα είναι δικο σου θέμα αλλά κάποιοι δεν τα γνωρίζουν για αυτό και ρωτάνε. Από κει και πέρα αν θεωρείς γελοίο το ερώτημα μην απαντάς. Το έχεις κάνει στο παρελθόν και σε εμένα σε ερώτημα άλλο χωρίς καν να κατανοήσεις την ερώτηση. Scroll down και όλα καλά, άσε όποιον μπορεί και κυρίως θέλει να προσφέρει βοήθεια να το κάνει. Φιλικά

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΝΕΟ:

Mi Mix 2S with dual cam

 

https://www.digitaltrends.com/mobile/xiaomi-mi-mix-2s-launch/

Αυτο ειναι το mi mix 2. Εμας λέγεται mi max 2. Το επόμενο (προφανώς) θα ονομάζεται mi max 3. Αυτά. Καλημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ανέκαθεν όταν μπαίνει κάποιος και ρωτάει ακριβώς την ίδια αντιμετώπιση έχεις. Αν θεωρείς πράγματα δεδομένα είναι δικο σου θέμα αλλά κάποιοι δεν τα γνωρίζουν για αυτό και ρωτάνε. Από κει και πέρα αν θεωρείς γελοίο το ερώτημα μην απαντάς. Το έχεις κάνει στο παρελθόν και σε εμένα σε ερώτημα άλλο χωρίς καν να κατανοήσεις την ερώτηση. Scroll down και όλα καλά, άσε όποιον μπορεί και κυρίως θέλει να προσφέρει βοήθεια να το κάνει. Φιλικά

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Ναι εχεις δικαιο εσυ τελικα.Λαθος μου.......:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικαιο εσυ τελικα.Λαθος μου.......:rolleyes:

 

Δεν σου είπα αν έχω δίκιο ή άδικο, σου είπα οτι μονίμως αυτό κάνεις. Αν δεν έχεις κάτι να προσφέρεις μην συμμετέχεις γιατί κουράζεις. Και απο είρωνες φίλε πήξαμε , δεν είναι της μόδας πλέον.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είπα αν έχω δίκιο ή άδικο, σου είπα οτι μονίμως αυτό κάνεις. Αν δεν έχεις κάτι να προσφέρεις μην συμμετέχεις γιατί κουράζεις. Και απο είρωνες φίλε πήξαμε , δεν είναι της μόδας πλέον.

Ναι εχεις δικαιο εσυ τελικα.Λαθος μου μην κουραζω και ασκοπα,να ειμαι και στην μοδα μεσα.....:rolleyes:

 

@ALL

Επι της ουσια τωρα....

Η 8.3.22 beta εχει εξαιρετικη διαχείριση μνημης,βλεπω μονινα πανω απο 2.4 ram free....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το samsung Gear S3 που να το δουλεύει με το mi max 2 να μου πει αν συγχρονίζει κανονικά shealth να δέχεται κλήσεις,μηνύματα,από εφαρμογές Viber,messenger κτλ και να μπορεί να τα διαβάσει κανονικά και να απαντήσει;

Κάποιος παίδες να απαντήσει αν το έχει. Ευχαριστώ.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

"Αρχικά μην εξάπτεσαι, δεν είναι ανάγκη, ούτε χρειάζεται να επιτίθεσαι. "

 

-Σε καμια περιπτωση ,δεν εχω τετοια προθεση.-

 

"Σε κάθε περίπτωση στα είπε ο Νικηφόρος, καταλαβαίνεις λοιπόν γιατί θεωρούμε ότι τρολλάρεις. Δεν μπορεί να συγκρίνεις 6.4 ίντσες με 8 κλπ."

 

-Ο Νικηφορος συμβουλεψε με την προσωπικη του εμπειρια (και τον ευχαριστω),δεν εκραξε για κανενα τρολαρισμα για μια απλη συγκριση 2 mobile συσκευων που ναι μεν δεν ειναι στην ιδια κατηγορια αλλα δεν εχουν και χαοτικη διαφορα.-

 

"Και δεν είναι ανάγκη να γνωρίζεις από android για να καταλάβεις τις διαφορές"

 

-Δεν εννοω κατι τετοιο στο post μου πρεπει να το διαβασεις καλυτερα!-

 

"Μιας και δεν ξέρεις από android όπως λες, ναι, το να κουβαλάς στην τσέπη 8 ίντσες είναι...αδύνατον, εκτός και αν το μπατζάκι είναι μία τεράστια τσέπη. Θες τσαντάκι εννοείται"

 

-Που γραφω για κουβαλημα σε τσεπη και οτι δεν χρησιμοποιω τσαντακι?τι σχεση εχει το android με αυτο ??-

 

"Το mi max 2 είναι κινητό πρωτίστως, αν το θες για θέαση βίντεο, είναι κομπλέ, αν θες να σερφάρεις, πάλι κομπλέ είναι, αλλά εξαρτάται από το τι έχεις περισσότερο ανάγκη να κάνεις."

 

-αψογος-

 

"Όσον αφορά την αγορά μπορείς να πας από τα επίσημα καταστήματα ή από σκρουτζομάγαζα. Επίσης αν το ψάξεις (όχι πολλές σελίδες πίσω), γράφουμε τι συμβαίνει Πχ εγώ το πήρα από το 8cores (κατάστημα στο Κουκάκι) και εν τέλει ήταν global, με κανονικό φορτιστή και 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος (με ότι κινδύνους μπορεί να περιέχει αυτό - πχ να κλείσει το κατάστημα). Τώρα αν θες εγγύηση infoquest που είναι κάπως πιο επίσημη, πας το παίρνεις από πλαίσιο/public με την ανάλογη ταρίφα στην τιμή."

 

-Α γεια σου τωρα βοηθας,να'σαι καλα -

 

[

Να είσαι καλά και εσύ φίλε. Ότι και αν αποφασίσεις εδώ είμαστε ;)

 

Απλά αυτό περί τσέπης ήταν "εκ των συμφραζομένων" και λίγο πιο γενικά, μιας και είναι εύκολο να γίνει αντιληπτό πως το mi max 2 δεν είναι τάμπλετ, αν και κάποιος, θα μπορούσε να το χρησιμοποιεί ως τέτοιο. Αν το δεις πάντως πλάι στα 7ιντσα (τα μικρότερα κοινώς) τάμπλετ, θα δεις ότι φαίνεται μικρό :P

 

Τώρα όντως δεν κατάλαβα καλά το μήνυμα σου περί γνώσης android, ανακαλώ λοιπόν :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μου έκανε αίσθηση το γεγονός ότι η σελιδα http://www.xiaomi-greece.gr δεν έχει πλέον την συσκευή μας! Γνωρίζει κάποιος γιατί? Το ίδιο όπως είδα τώρα και η http://www.mistore-greece.gr και η http://www.xiaomi.infoguest.gr

Στην μόνη επίσημη σελίδα που το βρίσκω είναι εδώ http://www.mi.com/en/max2/

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη στον ηλιο πως τα παει? Βλεπεις τιποτε η θα ψαxνει κανεις σκια? :rolleyes:

Επισης 2 πραγματα ακομη.

Ο ηχος ειναι πραγματι καλος? (Γιατι σε βιντεο δεν μπορεις να το καταλαβεις.)

και τελευταιο, με Vodafon αν θα πιανει 4G σε επαρχιακη πολη. π.χ Λαρισα.

Η τουλαχιστον 3G .

Edited by XARHS73
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη στον ηλιο πως τα παει? Βλεπεις τιποτε η θα ψαxνει κανεις σκια? :rolleyes:

Επισης 2 πραγματα ακομη.

Ο ηχος ειναι πραγματι καλος? (Γιατι σε βιντεο δεν μπορεις να το καταλαβεις.)

και τελευταιο, με Vodafon αν θα πιανει 4G σε επαρχιακη πολη. π.χ Λαρισα.

Η τουλαχιστον 3G .

 

Εγω εχω βαλει και τζαμακι και είναι μια χαρα στον ηλιο και δεν βαζω και ψηλα την φωτεινοτητα, αλλα επειδή ρυθμίζεται φυσικα όπως και στα αλλα κινητα δεν νομιζω ότι υπαρχει θεμα, αρκει ισως να μην την κοιτας με γυαλια ηλιου γιατι τοτε όπως είναι λογικο θα πρεπει να ανεβάζεις πολύ την φωτεινοτητα της οθονης. Για μενα είναι αριστη παντως και στον ηλιο.

Ο ηχος είναι φοβερος, δυνατος, καθαρος και στερεοφωνικος, ότι καλυτερο εχω ακουσει από οσα κινητα εχω δοκιμασει.

Για εταιρεια κινητης είναι αναλογα την καλυψη στο μερος που σε ενδιαφερει πρεπει να σου απαντησει καποιος που είναι Λαρισα γιαυτο.

Με cosmote εγω παντως μεσα στην Αθηνα προς το παρον οπου εχω παει είναι μια χαρα και με 4G, εκτος το Περιστερι που σε ένα μεγαλο μερος του εχω μονο 3G/H/H+.

Δλδ προς το παρον εγω δεν θεωρω μειονέκτημα την ελλειψη της 800αρας μπαντας.

Περιμενω να δω το Καλοκαιρι τον Αυγουστο στις διακοπες που θα κινηθω επαρχια και νησια.

Γενικα σε σχεση με προηγουμενα κινητα μου βλεπω ότι εχω καλυτερο σημα από πριν, θεωρω ότι εχει ποιο δυνατο δεκτη λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...