Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, όταν σας έρχεται email ή μήνυμα κτλ, μπορείτε να το διαβάσετε μέσω της οθόνης του pace ή έρχεται απλά ειδοποίηση για νέο email π.χ. και υποχρεωτικά το διαβάζετε από το κινητό ;

SMS, Whats App, Viber διαβάζεις κανονικά ολόκληρο το μήνυμα.

Θα σε ενημερώσω και για Gmail μόλις έρθει κάτι.

 

edit

Στο Gmail διαβάζω μόνο το "θέμα". Δεν ανοίγει το email (λογικό)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου εμφάνισε πρόβλημα με τη μπαταρία. Μου το έκανε και πριν 1 μήνα αυτό, αλλά δεν το ξανά εμφάνισε. Από χτες όμως μου τη ρουφάει νερό.

Μέσα σε 45 λεπτά, από το 100 έπεσε στο 78.

Θα το πάω αύριο στο κατάστημα που το αγόρασα. Η αγορά έγινε τον Φεβρουάριο. Φαντάζομαι έχει εγγύηση...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καθαρισε τα σημεια που φορτιζεται

Link to comment
Share on other sites

Δες και μήπως στο κινητό σου είναι ενεργοποιημένο στο bluetooth να ξεκλειδώνει συσκευή bluetooth το κινητό, άσχετα αν δεν το έχεις ενεργοποιημένο στο amazefit app. Σε εμένα, έτσι ξαφνικά μου ρούφαγε τη μπαταρία, και ενώ δεν είχα τη λειτουργία ξεκλειδώματος ενεργή στο ρολόι, για κάποιο λόγο ήταν ενεργοποιημένο στις ρυθμίσεις στο κινητό (άσχετα αν δεν το ξεκλείδωνε).

 

Αυτό το έχω ξαν'ακουσει αλλά είναι λίγο υπερβολή. Προσωπικά είχα ενεργοποιημένη τη συνεχή καταγραφή παλμών και μου κρατούσε περίπου 5μερες (αν δε κάνω λάθος). Πρόσφατα ενεργοποίησα και το αυτόματο ξεκλείδωμα της συσκευής με το pace και δεν έχω προσέξει τραγική αλλαγή στη κατανάλωση ενέργειας. Οκ, έχει μειωθεί ελαφρά αλλά όχι ότι ξαφνικά ρουφάει τη μπαταρία.!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω ξαν'ακουσει αλλά είναι λίγο υπερβολή. Προσωπικά είχα ενεργοποιημένη τη συνεχή καταγραφή παλμών και μου κρατούσε περίπου 5μερες (αν δε κάνω λάθος). Πρόσφατα ενεργοποίησα και το αυτόματο ξεκλείδωμα της συσκευής με το pace και δεν έχω προσέξει τραγική αλλαγή στη κατανάλωση ενέργειας. Οκ, έχει μειωθεί ελαφρά αλλά όχι ότι ξαφνικά ρουφάει τη μπαταρία.!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο δε το έχω ξανακούσει :))

μόνιμα ενεργή η καταγραφή και ξεκλείδωμα με bt και κρατάει 5 μέρες ;; :)

εγώ μόνο το ξεκλείδωμα που αφαίρεσα κέρδισα ώρες (μη πω μέρα) :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να το αγοράσω όποιος μπορεί ας μου λύσει τις απορίες παιδια.

σορρυ που θα σας πρηξω.

1) βλέπεις τα μηνύματα σου..αλλά μπορείς και να απαντήσεις σε αυτά?

2) βλέπεις ότι κάποιος σε καλεί μπορείς να τον απορρίψεις?

3) και αν το σηκώσεις μιλάς κατευθειαν στο τηλέφωνο?

4) Η αυτονομία του όντως είναι 3..4 μέρες?

5) μέσω bluetooth αν είναι συνδεδεμένο στο κινητό ακούς τα τραγούδια από το ρολόι? (όπως κάνουν τα φθηνά κινεζικα) δλδ να προωθεί τον ήχο στο κινητό.

Αυτά . θα με βοηθούσε αν κάποιος μου απαντούσε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να το αγοράσω όποιος μπορεί ας μου λύσει τις απορίες παιδια.

σορρυ που θα σας πρηξω.

1) βλέπεις τα μηνύματα σου..αλλά μπορείς και να απαντήσεις σε αυτά?

2) βλέπεις ότι κάποιος σε καλεί μπορείς να τον απορρίψεις?

3) και αν το σηκώσεις μιλάς κατευθειαν στο τηλέφωνο?

4) Η αυτονομία του όντως είναι 3..4 μέρες?

5) μέσω bluetooth αν είναι συνδεδεμένο στο κινητό ακούς τα τραγούδια από το ρολόι? (όπως κάνουν τα φθηνά κινεζικα) δλδ να προωθεί τον ήχο στο κινητό.

Αυτά . θα με βοηθούσε αν κάποιος μου απαντούσε.

 

Καλησπέρα

1 Βλέπεις τα μηνύματα αλλά δεν μπορείς να απαντήσεις

2 Ναι

3 Από το ρολόι μπορείς μόνο να απορρίψεις ή να κάνεις αθόρυβη την κλήση

4 Μπορεί και παραπάνω αναλόγως πόσο χρησιμοποιείται το GPS μέσω sports

5 Νομίζω πως Ναι αρκεί να τα φορτώσεις στο ρολόι

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Στο 5 εννοώ bt music. Δηλαδή αναπαραγωγή ήχου του κινητου από το ρολοι.

Αλλά και πάλι Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Στο 5 εννοώ bt music. Δηλαδή αναπαραγωγή ήχου του κινητου από το ρολοι.

Αλλά και πάλι Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

 

από το ρολοί δεν ακούς τίποτα (άντε αν υποστήριζε κλήσεις να το δεχόμουν , να σας φύγει και το απωθημένο του ιππότη της ασφάλτου, αλλά μουσική ;;; :) )

 

μπορείς να του φορτώσεις Mp3 και αν συνδέσεις bt ακουστικά (με το ρολόι , π.χ πας για τρέξιμο και δεν θες να κουβαλάς κινητό) ναι τα ακούς

Link to comment
Share on other sites

από το ρολοί δεν ακούς τίποτα (άντε αν υποστήριζε κλήσεις να το δεχόμουν , να σας φύγει και το απωθημένο του ιππότη της ασφάλτου, αλλά μουσική ;;; :) )

 

μπορείς να του φορτώσεις Mp3 και αν συνδέσεις bt ακουστικά (με το ρολόι , π.χ πας για τρέξιμο και δεν θες να κουβαλάς κινητό) ναι τα ακούς

 

Πολύ καλά τα είπες. Απλά έχει και τη δυνατότητα να παίζεις μουσική στο κινητό και να αλλάζεις τραγούδια ή να ρυθμίζεις την ένταση από το ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

οκ μην με φάτε!

ελληνικά φαντάζομαι διαβάζει .. σε ειδοποιήσεις κτλ.. φαντάζομαι πως κ το μενού του είναι ελληνικά αν θέλεις. παρήγγειλε και εγώ από ελληνικό σκρουτζοeshop και γραφει global (φαντάζομαι εκδοση)

Link to comment
Share on other sites

οκ μην με φάτε!

ελληνικά φαντάζομαι διαβάζει .. σε ειδοποιήσεις κτλ.. φαντάζομαι πως κ το μενού του είναι ελληνικά αν θέλεις. παρήγγειλε και εγώ από ελληνικό σκρουτζοeshop και γραφει global (φαντάζομαι εκδοση)

 

Ελληνικά διαβάζει αλλά δεν είναι το μενού στα ελληνικά (ευτυχώς :P )

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τα είπες. Απλά έχει και τη δυνατότητα να παίζεις μουσική στο κινητό και να αλλάζεις τραγούδια ή να ρυθμίζεις την ένταση από το ρολόι.
Δεν μπορείς να αλλάξεις τραγούδια που είναι αποθηκευμένα στο κινητό μόνο στο ρολόι
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να αλλάξεις τραγούδια που είναι αποθηκευμένα στο κινητό μόνο στο ρολόι

 

Μπορείς και παραμπορείς. Ποια rom έχεις; Οι παλιές rom δεν το υποστήριζαν. Από την 1.3.4f και μετά υπάρχει το music remote controller feature. Δηλαδή βάζεις να παίξει τραγούδι στο κινητό και ελέγχεις από το ρολόι (next track, previous track, volume +, volume -, play, pause)

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αύριο θα το έχω η πρώτη φόρτιση πως γίνεται? εννοώ το χρησιμοποιώ κατευθειαν μέχρι να κλείσει ή λίγο πριν κλείσει.. κ μετά φόρτιση για πόσο? η το φορτίζω κατευθειαν κ ας έχει μέσα μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αύριο θα το έχω η πρώτη φόρτιση πως γίνεται? εννοώ το χρησιμοποιώ κατευθειαν μέχρι να κλείσει ή λίγο πριν κλείσει.. κ μετά φόρτιση για πόσο? η το φορτίζω κατευθειαν κ ας έχει μέσα μπαταρία.

 

Το καλύτερο είναι να το φορτίσεις full πρώτα πριν το χρησιμοποιήσεις για να είσαι 100% καλυμμένος. Μετά ξαναφόρτισε το όταν πέσει γύρω στο 20%. Και κάνε απευθείας check για firmware update.

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το που έρθει κατευθειαν φόρτιση και ας έχει μπαταρία μέσα.

ωραία αλλά γιατί να κάνω μετά τα update;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μετά από την αναβάθμιση σε 2.8....μέσα στο ρολόι στις ρυθμίσεις έχει την επιλογή apps. Εκεί έχει πλέον την ρύθμιση για disconnect alert. Η μόνη επιλογή είναι το find my phone. Έχει καταφέρει κάνεις να λάβει ειδοποίηση όταν αποσυνδεθεί το ρολόι από το κινητό λόγω απόστασης? Σε εμένα δεν λειτουργεί εκτός αν χρειάζεται κάτι επιπλέον...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερα, έχω παλιά ρομ
Μπορείς και παραμπορείς. Ποια rom έχεις; Οι παλιές rom δεν το υποστήριζαν. Από την 1.3.4f και μετά υπάρχει το music remote controller feature. Δηλαδή βάζεις να παίξει τραγούδι στο κινητό και ελέγχεις από το ρολόι (next track, previous track, volume +, volume -, play, pause)
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν η ειδοποίηση για αναβάθμιση σε 2.8.0.5 ενώ είχαν περασμένη την 1.3.6d;

 

θέλω να δω πάντως πόσο καιρό θα περιμένεις :)

 

και δεν καταλαβαίνω τι περιμένεις να κερδίσεις με αυτό :)

λες και η 1.3.8 θα σου ανατινάξει την συσκευή και δεν μπορείς να την κάνεις και μετά να πας σε 2.8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μετά από την αναβάθμιση σε 2.8....μέσα στο ρολόι στις ρυθμίσεις έχει την επιλογή apps. Εκεί έχει πλέον την ρύθμιση για disconnect alert. Η μόνη επιλογή είναι το find my phone. Έχει καταφέρει κάνεις να λάβει ειδοποίηση όταν αποσυνδεθεί το ρολόι από το κινητό λόγω απόστασης? Σε εμένα δεν λειτουργεί εκτός αν χρειάζεται κάτι επιπλέον...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα κανείς δεν το έχει παρατηρήσει?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ωραίος ρε, με έκανες να σκάσω στα γέλια! Είχα διαβάσει πως η 1.3.8a έχει bugs αλλά μάλλον γίνομαι υπερβολικός.

 

μα δεν έχει λογική :)

 

οκ έχει bugs (αν , δεν είχα προσέξει κάποιο πρόβλημα) η 1.3.8 αλλά δεν θα κάνεις αναβάθμιση στην 2.8 έτσι κι αλλιώς ;

γρίπη θα αποκτήσει με την 1.3.8 και φοβάσαι μη κολλήσουν τα bugs στην καινούρια ;; :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...