Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση.

Ενώ στις ειδοποιήσεις του gmail αλλά και κάποιων άλλων εφαρμογών μπορώ να διαβάσω το περιεχόμενο, στις ειδοποιήσεις της native εφαρμογής email, βλέπω μόνο τον τίτλο.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που με χαλάει τόσο καιρό είναι ότι ενώ όταν είναι αναμμένη η οθόνη δείχνει ωραία κάποιο watchface μόλις το βλέπεις μετά στο φως της ημέρας πιξελιαζει η πλειοψηφία αυτών. :( (το 95%)

 

κάθε watchface έχει την κανονική εικόνα και την εικόνα με λίγα χρώματα (8; δε θυμάμαι)

όταν είναι αναμμένη η οθόνη δείχνει την κανονικη

σε κατάσταση αναμονής δείχνει την 2η

 

Μια ερώτηση.

Ενώ στις ειδοποιήσεις του gmail αλλά και κάποιων άλλων εφαρμογών μπορώ να διαβάσω το περιεχόμενο, στις ειδοποιήσεις της native εφαρμογής email, βλέπω μόνο τον τίτλο.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στο κινητο στην ειδοποίηση στα δείχνει όλα ; γιατί θέμα της εφαρμογής είναι το τι θα διαβάσει το ρολόι

Link to comment
Share on other sites

κάθε watchface έχει την κανονική εικόνα και την εικόνα με λίγα χρώματα (8; δε θυμάμαι)

όταν είναι αναμμένη η οθόνη δείχνει την κανονικη

σε κατάσταση αναμονής δείχνει την 2η

 

Και είναι στα περισσότερα πολύ χάλια. Τη γλυτώνουν μόνο αυτά που έχουν μαύρο φόντο.

Εγώ χρησιμοποιώ το στοκ lonely track.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

κάθε watchface έχει την κανονική εικόνα και την εικόνα με λίγα χρώματα (8; δε θυμάμαι)

όταν είναι αναμμένη η οθόνη δείχνει την κανονικη

σε κατάσταση αναμονής δείχνει την 2η

 

 

 

στο κινητο στην ειδοποίηση στα δείχνει όλα ; γιατί θέμα της εφαρμογής είναι το τι θα διαβάσει το ρολόι

Ναι βέβαια. Στην ειδοποίηση στο κινητό φαίνονται 3 γραμμές από το μύνημα...

Στο ρολοι μόνο ο τίτλος.

 

Edit... Όλα οκ, τώρα το μαθαίνω...

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το link που εβαλες https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_605468.html βαζεις το κουπονι GBphoneclear8

κανενα θεμα με τελωνειο. 20 Μαρτιου το παρηγγειλα, 3 Απριλιου το ειχα σπιτι.

Βαζεις Belgium Registered και εισαι αρχοντας.

 

Επειδή δεν έχω κάνει ποτέ αγορά από το gearbest που βάζω

Belgium Registered και κάτι άλλο στο λινκ που εβαλες μου δείχνει στα 82 ευρώ από Κίνα τι τρόπο αποστολής πρέπει να διαλέξω για να αποφύγω το τελωνείο κάπου διάβασα για priority line ή expedited shipping

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω κάνει ποτέ αγορά από το gearbest που βάζω

Belgium Registered και κάτι άλλο στο λινκ που εβαλες μου δείχνει στα 82 ευρώ από Κίνα τι τρόπο αποστολής πρέπει να διαλέξω για να αποφύγω το τελωνείο κάπου διάβασα για priority line ή expedited shipping

 

Για την αγορα φανταζομαι εκανες λογαριασμο:

θα επιλεξεις ΚΙΝΑ, θα κανεις Add to Cart.

Μετά πας στο my cart σου https://www.gearbest.com/m-flow-a-cart.htm

Θα δεις ενα πλαισιο που γραφει Promotion code, εκει θα βαλεις τον κωδικο GBphoneclear8 και πατας apply, και αυτο σου βγαζει τη νεα τιμη.

Στη συνεχεια πατας Proceed to Checkout

Τωρα σου δειχνει τα στοιχεια σου για την αποστολη και επιλεγεις τροπο αποστολης: Registered Air Mail και Belgium Registered(0,33 λεπτα)

ετσι μπορεις να παρακολουθεις και που βρισκεται μεχρι να σου ερθει.

Και στο τελος επιλεγεις μεθοδο πληρωμης(φανταζομαι PAYPAL θα επιλεξεις) και place your order

Link to comment
Share on other sites

Για την αγορα φανταζομαι εκανες λογαριασμο:

θα επιλεξεις ΚΙΝΑ, θα κανεις Add to Cart.

Μετά πας στο my cart σου https://www.gearbest.com/m-flow-a-cart.htm

Θα δεις ενα πλαισιο που γραφει Promotion code, εκει θα βαλεις τον κωδικο GBphoneclear8 και πατας apply, και αυτο σου βγαζει τη νεα τιμη.

Στη συνεχεια πατας Proceed to Checkout

Τωρα σου δειχνει τα στοιχεια σου για την αποστολη και επιλεγεις τροπο αποστολης: Registered Air Mail και Belgium Registered(0,33 λεπτα)

ετσι μπορεις να παρακολουθεις και που βρισκεται μεχρι να σου ερθει.

Και στο τελος επιλεγεις μεθοδο πληρωμης(φανταζομαι PAYPAL θα επιλεξεις) και place your order

 

Και με αυτόν τον τρόπο αποφεύγω το τελωνείο; και κάτι άλλο στο amazfit αλλάζει η μπαταρία ή πάει για πέταμα

Link to comment
Share on other sites

1.Υπαρχει τροπος να κλεισουμε το GPS, το wifi και το bluetooth με δικη μας επιλογη, η ειναι αυτοματα αυτα?

2. Ποια rom ειναι καλυτερη απο την εργοστασιακη, και αν υπαρχει, για ποιο λογο ειναι καλυτερη?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

airplane mode ? :)

 

Αυτο κανω κι εγω, ελεγα μηπως υπαρχει και αλλος τροπος και δεν το ξερω, σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω κι εγω, ελεγα μηπως υπαρχει και αλλος τροπος και δεν το ξερω, σε ευχαριστω πολυ.

 

ε τι εννοείς άλλο τρόπο ; ξεχωριστά toggles ;

wifi έτσι κι αλλιώς δεν είναι μόνιμα συνδεδεμένο , gps δεν τρέχει μόνιμα

Link to comment
Share on other sites

ε τι εννοείς άλλο τρόπο ; ξεχωριστά toggles ;

wifi έτσι κι αλλιώς δεν είναι μόνιμα συνδεδεμένο , gps δεν τρέχει μόνιμα

 

Αρα ανοιγοκλεινουν μονα τους οταν χρειαζεται, καλο, οκ ! Ναι ελεγα για ξεχωριστά toggles.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω... για να επικοινωνεί το ρολόι με το κινητό πρέπει να είναι ανοικτή η εφαρμογή στο κινητό;

 

Όχι, απλά να είναι ανοιχτό το Bluetooth στο κινητό και paired τα δύο τους.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά να είναι ανοιχτό το Bluetooth στο κινητό και paired τα δύο τους.

Αυτο ήξερα και εγώ αλλα απο τότε που άλλαξα κινητό (είχα ένα ZenFone 2 και πήρα το Xiaomi Redmi Note 4X) δεν κρατάει την σύνδεση παρα μόνο όταν είναι ανοικτή η εφαρμογή) κάτι παίζει με το MiUI αλλα δεν βγάζω άκρη... έχω δοκιμάσει reset και στο τηλέφωνο αλλα και το ρολόι αλλα τίποτα μετά απο λίγο το χάνει.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις στις άδειες βάλε το πρόγραμμα στην αυτόματη έναρξη κάνε επανεκκίνηση του κινητού και είσαι έτοιμος!

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλα έτσι το είχα... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω βρει κατι watchfaces, και ειναι apk, πως τα βαζω στο ρολοι? Πρεπει να rootαρω το ρολοι? Δεν γνωριζω καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω βρει κατι watchfaces, και ειναι apk, πως τα βαζω στο ρολοι? Πρεπει να rootαρω το ρολοι? Δεν γνωριζω καθολου.

 

που τα βρήκες να τα δούμε ;; :)

 

δοκίμασε αυτό (Δε το έχω δοκιμάσει)

 

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/tool-huami-amazfit-tool-unlockadvanced-t3739828

Link to comment
Share on other sites

που τα βρήκες να τα δούμε ;; :)

 

δοκίμασε αυτό (Δε το έχω δοκιμάσει)

 

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/tool-huami-amazfit-tool-unlockadvanced-t3739828

 

Χρησιμοποιοντας αυτο που μου δινεις, χνω καμια εγγυηση? Απο μια σελιδα στο facebook βρισκω διαφορα.

Global Huami Amazfit Pace Smartwatch Group

Link to comment
Share on other sites

σου είπα να ξεκλειδώσεις κάτι ; :)))

 

άλλο το να ξεκλειδώσεις το bootloader και άλλο το να περάσεις απλά ένα apk

 

Ωραια, σορρυ, δεν γνωριζω γι αυτο, καταλαβες. Αρα εγκαθιστω αυτο το προγραμμα στο pc, μετα συνδεω το ρολοι και πατω εγκατασταση apk. Αν κανω λαθος διορθωσε με.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, εχω τις τελευταίες μέρες που δεν μου στελνει ειδοποιήσεις του viber σχεδον ποτε, ενώ από αλλες εφαρμογες και κλησεις κανενα προβλημα.

Το εχει συναντησει κανενας αλλος; Το κινητο μου φοραει MIUI 9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω τις τελευταίες μέρες που δεν μου στελνει ειδοποιήσεις του viber σχεδον ποτε, ενώ από αλλες εφαρμογες και κλησεις κανενα προβλημα.

Το εχει συναντησει κανενας αλλος; Το κινητο μου φοραει MIUI 9

 

πάντως αν στο viber είναι ρυθμισμένο να ανοίγει η οθόνη με την ειδοποίηση δε θα την δεις ποτέ από το ρολόι :)

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν στο viber είναι ρυθμισμένο να ανοίγει η οθόνη με την ειδοποίηση δε θα την δεις ποτέ από το ρολόι :)
Λάθος απάντηση.

 

af3e8fec2e627c3de8c5d30cf0dac25d.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...