Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο μου εμφανίζει συνέχεια αυτό το μήνυμα;

Έχω κάνεις εκκαθάριση όλων των cookies και παρ' όλα αυτά, δε μου επιτρέπει να κάνω ανακατεύθυνση στην ιστοσελίδα που θέλω.db09ffee6f025411d51f5f071412ff8b.jpg

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

Γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο μου εμφανίζει συνέχεια αυτό το μήνυμα;

Έχω κάνεις εκκαθάριση όλων των cookies και παρ' όλα αυτά, δε μου επιτρέπει να κάνω ανακατεύθυνση στην ιστοσελίδα που θέλω.db09ffee6f025411d51f5f071412ff8b.jpg

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σβήσε και cache και δοκίμασε άλλον browser.

 

 

Τελικά παρατηρώ ότι η επιλογή sleep standby optimization ενεργοποιείται μετά από επανεκκίνηση του κινητού. Θα πρέπει να το διορθώσουν..

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε και cache και δοκίμασε άλλον browser.

 

 

Τελικά παρατηρώ ότι η επιλογή sleep standby optimization ενεργοποιείται μετά από επανεκκίνηση του κινητού. Θα πρέπει να το διορθώσουν..

Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα σε εμένα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε και cache και δοκίμασε άλλον browser.

 

 

Τελικά παρατηρώ ότι η επιλογή sleep standby optimization ενεργοποιείται μετά από επανεκκίνηση του κινητού. Θα πρέπει να το διορθώσουν..

Ευχαριστώ.

Ούτε εγώ παρατηρώ αυτό που αναφέρεις.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Ούτε εγώ παρατηρώ αυτό που αναφέρεις.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα οποτε κανω ρεσταρτ, ενεργοποιεται. Ισως φταιει η custom rom που εχω. Δεν ξερω. Κλαιν, μικρο το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παντα οποτε κανω ρεσταρτ, ενεργοποιεται. Ισως φταιει η custom rom που εχω. Δεν ξερω. Κλαιν, μικρο το προβλημα.

Από την στιγμή που είσαι με custom rom, οποιοδήποτε άκυρο και μη θέμα μπορεί να οφείλεται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Έχω αγοράσει τα ασυρματα ακουστικά Meizu EP52. Στις επιλογές για προγραμματιστές πρέπει να διαλέξω κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις εφόσον τα ακουστικά συνδέονται με Bluetooth; Δηλαδή αν αλλάξω κάτι σε αυτά στις φωτό που παραθέτω, θα έχει κάπου καλύτερα αποτελέσματα;51044b8d4f402ecb8356b0775831a6ec.jpg5be8620e2ecf519a5154098b9a78cd72.jpg022a7c0ce46f4c55aac623ebe75ae8b7.jpgbf9c2b6da3d3f5388b42a3cc3191f692.jpgc48abdd2108cbcca0fcd39f0a463c9b0.jpgc042421683ac5e48e99ff536bde80c76.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που είσαι με custom rom, οποιοδήποτε άκυρο και μη θέμα μπορεί να οφείλεται εκεί.
Απ'οτι διαβασα μαλλον ειναι bug που ειχε η beta εκδοση. Δεν εχει σχεση με την custom rom.
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι διαβασα μαλλον ειναι bug που ειχε η beta εκδοση. Δεν εχει σχεση με την custom rom.

Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις.

Η custom rom που χρησιμοποιείς είναι beta;

 

Επίσης καλό θα είναι όταν αναφέρεις κάποιο πρόβλημα τύπου "μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό;" να αναφέρεις και ποια rom έχεις, ποια έκδοση κτλ, γιατί σου απαντάνε οι περισσότεροι με stock εδώ και δεν έχει κανένα νόημα

Αν μόνο εσύ χρησιμοποιείς μια rom, δεν είναι παράλογο μόνο εσύ να έχεις ένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα της beta oxygen OS. Στην stable δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Δεν έχει να κάνει με custom ή official.
Εγώ beta την τελευταία φοράω και δεν έχω δει τέτοια συμπεριφορά.

 

Βγήκε και open beta 16 πριν λίγο. Δεν έχει όμως τίποτα τρελό σε αλλαγές στο change log. Bug fixes κυρίως.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ beta την τελευταία φοράω και δεν έχω δει τέτοια συμπεριφορά.

 

Βγήκε και open beta 16 πριν λίγο. Δεν έχει όμως τίποτα τρελό σε αλλαγές στο change log. Bug fixes κυρίως.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορει να το διορθωσαν μετα, παντως ισχυει, αφου εγραψαν και αλλο ατομα για αυτο το bug. Ισως να το διορθωσαν πλεον. Εξαλλου εγω εχω την OB12, δλδ σχετικα παλια εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να το διορθωσαν μετα, παντως ισχυει, αφου εγραψαν και αλλο ατομα για αυτο το bug. Ισως να το διορθωσαν πλεον. Εξαλλου εγω εχω την OB12, δλδ σχετικα παλια εκδοση.
Και ποιος ο λόγος από τη στιγμή που επιλέγεις το Beta channel να είσαι 4 εκδόσεις πίσω αφού έχει φθάσει στο 16; αυτό είναι το νόημα της Beta αν ακολουθείς, να δοκιμάσεις το τελευταίο με τα όποια προβλήματα και τις αντίστοιχες λύσεις που έχουν δωθει. Επίσης ζητάς βοήθεια και λες ότι είσαι σε custom και ξαφνικά είσαι σε beta 2 μήνες πίσω. Τι βοήθεια περιμένεις να σου δώσει ο καθένας εδώ. Θα μυρίσει τα νύχια του να δει τι έχεις βάλει; Να είμαστε πιο συγκεκριμένοι για να έχουμε και βοήθεια προκοπής.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάω από το op5 σε xiaomi mi8?

Θα έχει καλύτερη κάμερα; Αυτονομία;

Κάμερα σίγουρα πιστεύω πως θα είναι ένα δύο κλικ καλύτερη. Αυτονομία στα ίδια επίπεδα, ισως και λίγο καλύτερα του Mi8. Θεωρητικά και στην οθόνη θα δεις διαφορές προς το καλύτερο λόγω HDR 10. Γενικά είναι μια συσκευή με λίγο πιο πρόσφατο hardware και ίσως καλύτερη σε κάποια σημεία.

 

Θα έχεις όμως notch και μεγάλο μάλιστα, θα έχεις MIUI που σε ενημερώσεις Android είναι πιο αργές. Μόνο και μόνο για αυτά τα δύο, προτιμώ ακόμα και σήμερα το Oneplus 5.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία δεν είμαι σίγουρος άμα έχει καλύτερη.

Είναι από τα πράγματα που μου λείπουν στο 6, στο 5 είχα 1-2 ώρες παραπάνω χρήσης.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλήρως ικανοποιημένος απο την συσκευή, μου βγάζει 6:30 ωρες οθονη, είναι πολύ δυνατη συσκευή. Έχει πολλά + το 5. Και βρήκα το μι8 με κουπόνι και αποστολή 344€. Πιστεύω είναι πολύ καλή τιμή για μια μικρή αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της άποψης να κρατήσεις τα λεφτά σου, να μαζέψεις κι άλλα και να περιμένεις η το 6Τ η το 7αρι.

Είμαι πλήρως ικανοποιημένος απο την συσκευή, μου βγάζει 6:30 ωρες οθονη, είναι πολύ δυνατη συσκευή. Έχει πολλά + το 5. Και βρήκα το μι8 με κουπόνι και αποστολή 344€. Πιστεύω είναι πολύ καλή τιμή για μια μικρή αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της άποψης να κρατήσεις τα λεφτά σου, να μαζέψεις κι άλλα και να περιμένεις η το 6Τ η το 7αρι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Κα ένας επιπλέον λόγος ότι από Oxygen να πας σε MIUI το θεωρω οπισθοδρόμηση όπως και να το κάνουμε.

 

Εγώ δεν θα έκανα τέτοια αλλαγή,άσε που και το τεράστιο notch αποτελεί deal breaker από μόνο του ακόμα και τέλειο να ήταν το MIUI.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κα ένας επιπλέον λόγος ότι από Oxygen να πας σε MIUI το θεωρω οπισθοδρόμηση όπως και να το κάνουμε.

 

Εγώ δεν θα έκανα τέτοια αλλαγή,άσε που και το τεράστιο notch αποτελεί deal breaker από μόνο του ακόμα και τέλειο να ήταν το MIUI.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Μπορεί να θέλει να δουλεύει παράλληλα και τα δύο. Εγώ έχω ας πούμε ένα Mi note 3 ταυτόχρονα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θέλει να δουλεύει παράλληλα και τα δύο. Εγώ έχω ας πούμε ένα Mi note 3 ταυτόχρονα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν είναι παράλληλα ψιλό τρώγεται αν και και λέγοντας ότι θέλει να πάει από το ένα στο άλλο μάλλον δεν εννοεί να τα δουλεύει παράλληλα αλλά να αντικαταστήσει το ένα με το άλλο.:p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Το mi8 δεν το θεωρώ αναβάθμιση σε σχέση με το op5.

Θα χάσεις και το oxygen και θα φας και στη μαπα το τεράστιο notch.

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς θα μείνω με το 5 και βλέπουμε, έχετε δικαιο, λογισμικό, αναβαθμίσεις, αυτονομια, ταχύτητα, ανθεκτικό στις τουμπες(με τζαμακι και περιμετρική θηκη), είμαι πολύ απαιτητικός χρηστης το ξεζουμιζω καθε μέρα και δεν έχω κανένα παράπονο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...