Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασα to face unlock, πριν μέρες, με το vpn opera, έβαλα χώρα την Γερμανία.

Την νύχτα, δεν ξεκλειδώνει, μάλλον επειδή είναι λίγο το φώς.

 

Ναι , χωρίς φως ( στο πρόσωπο μας ) δε ξεκλειδώνει

Σίγουρα δε προσφέρει την ασφάλεια του δακτυλικου αποτύπωματος

Αλλά είναι μια ωραία προσθήκη στα εργαλεία του αγαπημένου μας 5ριου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Είναι λίγο παράξενο που κάνει 15 ενώ στο επίσημο site της OnePlus κάνει 20+7 (τα μεταφορικά). Είναι όντως ο αυθεντικός;

 

ευχαριστώ θα το κοιτάξω... αν και όπως λεει ο ΜαΧαιρο η τιμή του είναι λίγο ύποπτη...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται τόσο παράλογη η τιμή πάντως αν λάβεις υπόψη σου ότι είναι bulk, χωρίς συσκευασία δηλαδή και δεν αναφέρει κάπου ότι έχει και καλώδιο.

Στο ebay τον original με καλώδιο τον βρίσκεις από 15€ θυμάμαι και πιο κάτω μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται τόσο παράλογη η τιμή πάντως αν λάβεις υπόψη σου ότι είναι bulk, χωρίς συσκευασία δηλαδή και δεν αναφέρει κάπου ότι έχει και καλώδιο.

Στο ebay τον original με καλώδιο τον βρίσκεις από 15€ θυμάμαι και πιο κάτω μάλλον

 

ναι το χτύπησα ήδη... όσο σκέφτομαι οτι 2-2 ευρώ που εχω δώσει στους adapters που δε παίξανε εχω φτάσει ήδη στα 15... γμτ.

Link to comment
Share on other sites

Περασα to face unlock, πριν μέρες, με το vpn opera, έβαλα χώρα την Γερμανία.

Την νύχτα, δεν ξεκλειδώνει, μάλλον επειδή είναι λίγο το φώς.

Έχει επιλογή για χαμηλά φωτισμό να ανάβει η οθόνη μόλις πατάς το κουμπί, για να σε αναγνωρίζει η κάμερα στις ρυθμίσεις του face unlock. Δουλεύει και στο απόλυτο σκοτάδι.

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Έχω τσεκαρει αυτήν την επιλογή, όταν πέρασα το πρόσωπο μου.

Μια δουλεύει, μια όχι., σε σκοτεινό περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες τώρα, βλέπω καλύτερη αυτονομία μεχρι στιγμής σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις.

 

11920aa517dcbe8a84cc10260d3f7602.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες τώρα, βλέπω καλύτερη αυτονομία μεχρι στιγμής σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις.

 

Συμφωνώ, σαφώς μεγαλύτερη αυτονομία με 5.0.2 απ'ότι με 5.0.1. Ίσως η καλύτερη αυτονομία που είχε ποτέ (αυτό περιμένω λίγο ακόμη να το επιβεβαιώσω).

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, σαφώς μεγαλύτερη αυτονομία με 5.0.2 απ'ότι με 5.0.1. Ίσως η καλύτερη αυτονομία που είχε ποτέ (αυτό περιμένω λίγο ακόμη να το επιβεβαιώσω).
Εγώ ήδη έκλεισα 2 μέρες standby και έχω 7 ώρες οθόνης. Κάτι που είχα μήνες να δω από πέρυσι τον Ιούνιο που πήρα την συσκευή.

 

6399169de15a2a283fdb48259737d44d.jpgfa0b042f0e0dcf4b2cb0137f6b0dfbb9.jpga2bb23092757c361b563a1bf164f7064.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω την καλυτερη αυτονομια με την τελευταια αναβαθμιση! Ειναι ο,τι καλυτερο ως τωρα!

 

Μηπως εχετε καποια προταση για αγορα θηκης (οχι της Oneplus) απο καποιο καταστημα, σχετικα φθηνης ομως;

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω την καλυτερη αυτονομια με την τελευταια αναβαθμιση! Ειναι ο,τι καλυτερο ως τωρα!

 

Μηπως εχετε καποια προταση για αγορα θηκης (οχι της Oneplus) απο καποιο καταστημα, σχετικα φθηνης ομως;

Γιατί δεν κοιτάς στο Ebay η και στο Skroutz?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω την καλυτερη αυτονομια με την τελευταια αναβαθμιση! Ειναι ο,τι καλυτερο ως τωρα!

 

Μηπως εχετε καποια προταση για αγορα θηκης (οχι της Oneplus) απο καποιο καταστημα, σχετικα φθηνης ομως;

 

Αυτή έχω και είναι ότι καλύτερο από θήκες έχω βάλει στο κινητό. https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=nillkin+case+frosted+for+oneplus5&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=NILLKIN+For+OnePlus+5+Super+Frosted+Shield+Matte+Hard+Plastic+Back+Case+Cover&_sacat=0

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχετε καποια προταση για αγορα θηκης (οχι της Oneplus) απο καποιο καταστημα, σχετικα φθηνης ομως;

 

Έχω αυτή:

 

https://www.skroutz.gr/s/12428672/OEM-Brushed-Carbon-Fiber-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-OnePlus-5.html

 

Τιμή χώμα, άψογη εφαρμογη, ωραία αισθητική (υποκειμενικό) και επαρκής προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια. Η αληθεια ειναι οτι ηθελα να αποφυγω ebay, ελεγα μπας και εχετε καποιο μαγαζι που δεν βρισκεται στο skroytz (το οποιο παρεπιπτοντως εχει κανει πολλα φαουλ στους καταναλωτες, αλλα αυτο ειναι off topic) . Μου αρεσει της Nilkin, θελω να τσιμπησω μια λευκη, μιας και εχω την silicone red της Oneplus ηδη , ετσι για αλλαγη.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια. Η αληθεια ειναι οτι ηθελα να αποφυγω ebay, ελεγα μπας και εχετε καποιο μαγαζι που δεν βρισκεται στο skroytz (το οποιο παρεπιπτοντως εχει κανει πολλα φαουλ στους καταναλωτες, αλλα αυτο ειναι off topic) . Μου αρεσει της Nilkin, θελω να τσιμπησω μια λευκη, μιας και εχω την silicone red της Oneplus ηδη , ετσι για αλλαγη.

 

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=nillkin+oneplus+5

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Κατι παραξενο συμβαινει με το κινητο μου το τελευταιο διαστημα και δε καταλαβαινω τι φταιει.. Η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα απο το 100% στο 95% και δεν μου δειχνει τι καταναλωση υπαρχει.. Ισως επηρεαστηκε απο τοτε που ειχε πεσει σε ενα κουβα νερο πριν 1 μηνα; Παντως με nougat δεν ειχα τετοια θεματα..

6tvSCIS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατι παραξενο συμβαινει με το κινητο μου το τελευταιο διαστημα και δε καταλαβαινω τι φταιει.. Η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα απο το 100% στο 95% και δεν μου δειχνει τι καταναλωση υπαρχει.. Ισως επηρεαστηκε απο τοτε που ειχε πεσει σε ενα κουβα νερο πριν 1 μηνα; Παντως με nougat δεν ειχα τετοια θεματα..

6tvSCIS.jpg

Σε όλους μας έτσι είναι εδώ και κάποιες εκδόσεις. Από το 85% και μετά πέφτει με πιο φυσιολογικους ρυθμούς. Η 5.0.2 για εμένα προσωπικά, είναι ότι καλύτερο σε αυτονομία. 2μιση μέρες standby και 7.30 ώρες οθόνης, είχα πολύ καιρό να δω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν ετοιμος να βαλω την 5.0.2 αλλα διαβασα οτι οι χρονισμοι των επεξεργαστων στο idle ειναι μεγαλυτεροι, που σημαινει και μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας. Θα περιμενω την 5.0.3..

 

Επισης δεν ξερω αν φταιει η συσκευη μου ή το εχουν ολες, αλλα υπαρχει ενα bug στο alert slider. Οταν ειναι στο ring και πριν παει στο do not disturb, ειναι λες και υπαρχει ακομα μια ενδιαμεση θεση, στην οποια πηγαινει στο silent.. Αν το πιεσω πολυ ελαφρα, πηγαινει σε εκεινη τη θεση.. Μαλλον η συσκευη μου θα φταιει, ισως εφαγε φρικη μετα απο καποια πτωση..

 

Επισης εχω ενα θεμα με τα ακουστικα μου ( Rock Zircon ), μαλλον ειναι ελαττωματικα. Οταν ακουω μουσικη, μπορει ξαφνικα η ενταση να παει απο το μηδεν στο max. Πολλες φορες πηγα να κουφαθω! Με αλλα ακουστικα δεν εχω τετοιο προβλημα.. Κατι συμβαινει με το βυσμα οταν κουνιεται, πραγμα αναποφευκτο οταν τρεχω.. Θελω να ρωτησω εαν με καποιο τροπο μπορω να περιορισω την ενταση, ωστε να πηγαινει μεχρι ενα σημειο. Υπαρχει καποιο αξιοπιστο προγραμμα; Εψαξα λιγο στο playstore, αλλα βρηκα εφαρμογες με χαμηλες αξιολογησεις.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Ημουν ετοιμος να βαλω την 5.0.2 αλλα διαβασα οτι οι χρονισμοι των επεξεργαστων στο idle ειναι μεγαλυτεροι, που σημαινει και μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας. Θα περιμενω την 5.0.3..

 

Επισης δεν ξερω αν φταιει η συσκευη μου ή το εχουν ολες, αλλα υπαρχει ενα bug στο alert slider. Οταν ειναι στο ring και πριν παει στο do not disturb, ειναι λες και υπαρχει ακομα μια ενδιαμεση θεση, στην οποια πηγαινει στο silent.. Αν το πιεσω πολυ ελαφρα, πηγαινει σε εκεινη τη θεση.. Μαλλον η συσκευη μου θα φταιει, ισως εφαγε φρικη μετα απο καποια πτωση..

 

Επισης εχω ενα θεμα με τα ακουστικα μου ( Rock Zircon ), μαλλον ειναι ελαττωματικα. Οταν ακουω μουσικη, μπορει ξαφνικα η ενταση να παει απο το μηδεν στο max. Πολλες φορες πηγα να κουφαθω! Με αλλα ακουστικα δεν εχω τετοιο προβλημα.. Κατι συμβαινει με το βυσμα οταν κουνιεται, πραγμα αναποφευκτο οταν τρεχω.. Θελω να ρωτησω εαν με καποιο τροπο μπορω να περιορισω την ενταση, ωστε να πηγαινει μεχρι ενα σημειο. Υπαρχει καποιο αξιοπιστο προγραμμα; Εψαξα λιγο στο playstore, αλλα βρηκα εφαρμογες με χαμηλες αξιολογησεις.

Η μπαταρία είναι μια χαρά. Ας δουλεύει ψηλά. Το λένε και άλλα παιδιά εδώ.

Το slider έχει 3 θέσεις και δεν σου έχει χαλάσει.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι μια χαρά. Ας δουλεύει ψηλά. Το λένε και άλλα παιδιά εδώ.

Το slider έχει 3 θέσεις και δεν σου έχει χαλάσει.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Το ξερω οτι εχει 3 θεσεις. Αλλα μαλλον δεν διαβασες προσεκτικα τι εγραψα παραπανω..

 

Τερμα κατω ειναι το RING, μετα το Do not Disturb και πανω ειναι το Silent. Εγω λεω οτι ενδιαμεσα απο το RING και το Do not disturb υπαρχει αλλη μια θεση και παει και εκει στο silent.. Μαλλον εχει χαλασει το slider.. Εχω δει παρομοια προβληματα στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι εχει 3 θεσεις. Αλλα μαλλον δεν διαβασες προσεκτικα τι εγραψα παραπανω..

 

Τερμα κατω ειναι το RING, μετα το Do not Disturb και πανω ειναι το Silent. Εγω λεω οτι ενδιαμεσα απο το RING και το Do not disturb υπαρχει αλλη μια θεση και παει και εκει στο silent.. Μαλλον εχει χαλασει το slider.. Εχω δει παρομοια προβληματα στο youtube.

Δεν το φαντάστηκα. Στείλε το σέρβις αν είναι.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν η κάμερα είναι χειρότερη από προηγούμενες εκδόσεις? Κάποιος που να είναι και λίγο γνώστης των φωτογραφιών γενικότερα. Έχω την εντύπωση ότι αντί για καλύτερα αποτελέσματα, έκανε downgrade σε αυτό το κομμάτι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το φαντάστηκα. Στείλε το σέρβις αν είναι.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Δεν ειναι τοσο σοβαρο ωστε να το στειλω στο service.. Απλα θελω να ξερω εαν γινεται μονο σε εμενα ή σε ολους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...