Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε συ ποια beta έβαλες; μάλλον κάποια leaked;η επίσημη open beta 1 δεν έχει πάρει ακόμα update

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι έβαλα την 2 που βρήκα μέσα στο topic που ανέφερα παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά αυτό ήτανε Βαγγέλη. Ήθελε κλειδωμένο bootloader μάλλον. Την πέρασα και τώρα τα ρυθμίζω όλα από την αρχή μιας και με το πέρασμα της επίσημης μέσω sideload, μου ζήτησε wipe τα πάντα. Οπότε τις επόμενες ημέρες θα έχω εικόνα για το πώς δουλεύει.

Τώρα μου περνάει και ένα ota update με κάποιες βελτιώσεις συν το security patch του Νοεμβρίου.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως να ξέρετε ότι ο bootloader στις αναβαθμίσεις δεν παίζει ποτέ ρόλο.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Reset system settings είναι η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Οπότε όχι, δεν θα χάσεις το OS. Wipe system είναι αυτό που σου διαγράφει το OS και δεν μπορεί να μπουταρει η συσκευή χωρίς αυτό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα τι λες ? Δεν διαγράφεται το λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

Μα τι λες ? Δεν διαγράφεται το λειτουργικό.

 

Όπως έγραψε με wipe system διαγράφεται, δεν ξέρω αν έχει τέτοια επιλογή η stock recovery της OnePlus

Link to comment
Share on other sites

Ναι έβαλα την 2 που βρήκα μέσα στο topic που ανέφερα παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαιε αυτή είναι η leaked δεν θα έχεις ota update με αυτήν μάλλον αν και πήρε ένα με security Νοεμβρίου, πάντως η επίσημη beta είναι στην πρώτη έκδοση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαιε αυτή είναι η leaked δεν θα έχεις ota update με αυτήν μάλλον αν και πήρε ένα με security Νοεμβρίου, πάντως η επίσημη beta είναι στην πρώτη έκδοση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ξέρω Βαγγέλη και την έβαλα συνειδητά. Θα την δοκιμάσω λίγο μολις το στήσω και σετάρω και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σου πω ότι σε κάποιο γράφημα σου πρόσεξα ότι είχες τραγική ποιότητα σήματος

Όποτε βάλε την συσκευή σε airplane mode αλλά μετά άνοιξε το WiFi

Αν το αφήσεις έτσι όλη την νύχτα θα δεις ότι θα έχεις πολύ λίγη κατανάλωση. Μάλλον το σήμα φταίει και όχι κάτι άλλο

Το έκανα και είχα 20% κατανάλωση σε ένα 8ωρο. 600.000 wakelocks από το NETLINK. Οπότε έχει καιι άθλιο σήμα και κακό WiFi. Θα δοκιμάσω και στην Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και είχα 20% κατανάλωση σε ένα 8ωρο. 600.000 wakelocks από το NETLINK. Οπότε έχει καιι άθλιο σήμα και κακό WiFi. Θα δοκιμάσω και στην Αθήνα.

 

Θα μπορούσες να μας στείλεις και μια λίστα με όλες τις εφαρμογές που έχεις περάσει;

Κάτι στραβό παίζει με την συσκευή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, απο ποιο Site θα προτεινατε να αγοραστει το Οne plus 5T οσο πιο φθηνα γινεται? Νομιζω πρεπει να ειναι το geekbuying αλλα δεν ξερω αν θα περασει απο τελωνειο και αν θα υπαρξει η εξτρα χρεωση των Ελτα. Any suggestions? :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση γενικής φύσεως θέλω να κάνω. Πως ενεργοποιούμε (και το αντίθετο) την εκτροπή κλήσεων, και αν γίνεται από την μια στην δευτερη κάρτα, στην ίδια συσκευή.

Edit: Εννοώ μέσω του μενού και τις ρυθμίσεις της συσκευής και όχι μέσω dialer με το *21*69........# .

Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση γενικής φύσεως θέλω να κάνω. Πως ενεργοποιούμε (και το αντίθετο) την εκτροπή κλήσεων, και αν γίνεται από την μια στην δευτερη κάρτα, στην ίδια συσκευή.

Edit: Εννοώ μέσω του μενού και τις ρυθμίσεις της συσκευής και όχι μέσω dialer με το *21*69........# .

 

Από τον dialer ρυθμίσεις-ρυθμισεις κλήσης επιλέγεις τη sim που θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, απο ποιο Site θα προτεινατε να αγοραστει το Οne plus 5T οσο πιο φθηνα γινεται? Νομιζω πρεπει να ειναι το geekbuying αλλα δεν ξερω αν θα περασει απο τελωνειο και αν θα υπαρξει η εξτρα χρεωση των Ελτα. Any suggestions? :)

 

Το περιμένω από Banggood με Priority Line (χωρίς τελωνείο), 414€ τελική. Δε ξέρω αν θα πετύχεις ή θα βρεις καλύτερη τιμή αλλού, το Geekbuying δεν είχε επιλογή για χωρίς τελωνείο, το κοίταζα καιρό για να το πάρω, από όλα τα κινεζομάγαζα που υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Από τον dialer ρυθμίσεις-ρυθμισεις κλήσης επιλέγεις τη sim που θέλεις

ΟΚ. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Αυτό είναι.

Αν και έκανα μια πατέντα που είναι ακόμα πιο εύκολη. Πέρασα στις επαφές το *21*τον αριθμό που θέλω# και το αποθήκευσα με το όνομα εκτροπή. Και τον #21# και αυτο το αποθήκευσα σαν ακύρωση εκτροπής. Αναλογα τι θέλω, κάνω και την κατάλληλη κλήση από τις επαφές μου.

Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το καινούριο twrp 3.2.0.0 που κυκλοφόρησε πριν λίγες μέρες? Δοκίμασα να το περάσω μέσω adb προς το παρόν και με το που έκανα χειροκίνητα reboot στα καπάκια να μπω σε αυτό με τον συνδυασμό πλήκτρων, με οδήγησε πάλι σε fastboot mode σαν να μην περάστηκε ποτέ.

Edit: τελικά το πέρασα με την εφαρμογή twrp. Όλα καλά!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Η συσκευή στα χέρια μου έστω και καθυστερημένα από χθες.

Για την ώρα αφήνω το αγαπημένο μου s8 plus στο συρτάρι..

Όμορφη συσκευή, και... Σφαίρα!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Η συσκευή στα χέρια μου έστω και καθυστερημένα από χθες.

Για την ώρα αφήνω το αγαπημένο μου s8 plus στο συρτάρι..

Όμορφη συσκευή, και... Σφαίρα!

Μεγεια, καλώς ήρθες.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το καινούριο twrp 3.2.0.0 που κυκλοφόρησε πριν λίγες μέρες? Δοκίμασα να το περάσω μέσω adb προς το παρόν και με το που έκανα χειροκίνητα reboot στα καπάκια να μπω σε αυτό με τον συνδυασμό πλήκτρων, με οδήγησε πάλι σε fastboot mode σαν να μην περάστηκε ποτέ.

Edit: τελικά το πέρασα με την εφαρμογή twrp. Όλα καλά!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι λέει τελικα η Oreo beta που πέρασες Βάιε? Εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια, καλώς ήρθες.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Πρώτες ώρες και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος.

Δεν πρόλαβα να δουλέψω stable nougat,

Αμέσως με την βοήθεια του Βαγγέλη και τον ευχαριστώ πέρασα oreo beta.

Πολύ δυνατό!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλή και η stable nougat Νίκο αλλά η beta oreo είναι ανώτερη σε όλα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει τελικα η Oreo beta που πέρασες Βάιε? Εντυπώσεις?
Δεν την κράτησα γιατί δεν μπορούσα να περάσω το twrp και να κάνω root. Φυσικά με κούρασε όλη η διαδικασία με τα φλασαρισματα εκείνο το βραδάκι και το στήσιμο από την αρχή, οπότε γύρισα στα σίγουρα πάλι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά νέος κάτοχος και εγώ μετάβαση από s8.Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος αυτό που με χαλάει είναι η οθόνη.Δεν ξέρω ίσως είμαι εγω ευαισθητος στην φωτεινοτητα αλλά με φαίνεται πολύ φωτεινή με κουράζει πολύ στα μάτια.Αλλαξα λίγο τα χρώματα και την τέρμα κάτω την φωτεινότητα.Κατα τα άλλα μόλις το πήρα πέρασα twpr 3.2.0.0 και μετά από διάβασμα στους xda κατέληξα στην καινούργια close beta 3 oreo με custom kernel το flash kernel.Εδω έχω μια απορία υπάρχει η closed beta 2 και 3 αλλά υπάρχει και η οfficial stable beta 1.Ποια είναι η διαφορά αν γνωρίζει κανένας;

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά νέος κάτοχος και εγώ μετάβαση από s8.Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος αυτό που με χαλάει είναι η οθόνη.Δεν ξέρω ίσως είμαι εγω ευαισθητος στην φωτεινοτητα αλλά με φαίνεται πολύ φωτεινή με κουράζει πολύ στα μάτια.Αλλαξα λίγο τα χρώματα και την τέρμα κάτω την φωτεινότητα.Κατα τα άλλα μόλις το πήρα πέρασα twpr 3.2.0.0 και μετά από διάβασμα στους xda κατέληξα στην καινούργια close beta 3 oreo με custom kernel το flash kernel.Εδω έχω μια απορία υπάρχει η closed beta 2 και 3 αλλά υπάρχει και η οfficial stable beta 1.Ποια είναι η διαφορά αν γνωρίζει κανένας;
Η 1 2 3 είναι closed beta που διέρρευσε ενώ ήταν για εσωτερική δοκιμή και η άλλη είναι η open beta 1 που την έδωσαν να τη δοκιμάσει όποιος θέλει.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Η 1 2 3 είναι closed beta που διέρρευσε ενώ ήταν για εσωτερική δοκιμή και η άλλη είναι η open beta 1 που την έδωσαν να τη δοκιμάσει όποιος θέλει.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Eυχαριστω για την απαντηση.Αν μπορεις να μου πεις πως γινεται στο αθορυβο να μην εχω δονηση?Λιγο που το εψαξα δεν εβγαλα ακρη.Μπηκα στις ρυθμισεις στο αθορυβο εβγαλα την δονηση αλλα τιποτα.Ρωταω γιατι ειναι μηπως ειναι θεμα ρομ επειδη beta

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Με το slider αριστερά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To ειδα το κουμπι αλλα μαλλον ειναι bug της ρομ

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...