Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι γιατι σε εσενα πως ειναι;
Έτσι είναι. Απλά λέω γιατί το έκαναν έτσι με τις τελευταιες αναβαθμίσεις. Θα έπρεπε να κάνουν το swipe προς τα πάνω για απάντηση η αριστερά δεξιά όπως ήταν πριν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά γεια σας, μόλις παρέλαβα το κινητό απο Κίνα, μου το έφερε ένας συνάδελφος, και έχω δύο ερωτήσεις. Επειδή είναι από Κίνα δεν έχει ελληνικά, και εχει την 3.5.0 και δεν μου βγάζει καινούργιες αναβαθμήσεις.Υπάρχει τρόπος να περάσω τα ελληνικά και πως θα περάσω τις καινούργιες versions?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας, μόλις παρέλαβα το κινητό απο Κίνα, μου το έφερε ένας συνάδελφος, και έχω δύο ερωτήσεις. Επειδή είναι από Κίνα δεν έχει ελληνικά, και εχει την 3.5.0 και δεν μου βγάζει καινούργιες αναβαθμήσεις.Υπάρχει τρόπος να περάσω τα ελληνικά και πως θα περάσω τις καινούργιες versions?

Το να περασεις τα Ελληνικα ή οποιδηποτε αλλη γλωσσα ειναι πανευκολο. Πας στο "Language preference" - "Languages & Input" Κατεβαζεις τα Ελληνικα τα οποια μετα τα κανεις πρωτη επιλογη. Βεβαια εχεις ενα θεμα να τα βρεις αυτα αν ειναι στα Κινεζικα, ομως.....

Αν το τηλεφωνο ειναι με αμιγως κινεζικες προδιαγραφες τοτε θα εχεις θεμα, γιατι ενω στο hardware δεν διαφερει απο το αλλα (το 5) στο software υπαρχει ενα θεμα. Δεν σε αφηνει να εγκαταστησεις καμια υπηρεσια google, καθως επισης και σχεδον ολα τα προγραμματα που αφορουν κοινωνικη δυκτιωση...(φατσοβιβλιο, τουιτερ, κλπ). Πιστευω αν το πας σε κανα καλο μαστορα θα μπορεσει να το ξεκλειδωσει και να περαει την global version

Edited by Leon_94
Link to comment
Share on other sites

Στις γλωσσες εχει μονο τρεις επιλογες, αγγλικα και δυο κινεζικες, ενω ευτυχως ενω δεν ειχε ουτε το play store με αφησε και τα κατεβασα απο το μαρκετ της oneplus...
Link to comment
Share on other sites

Φοράς την hydrogen OS, βάλε oxygen OS και δεν θα έχεις καμιά διαφορά με το ευρωπαϊκό

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά το κινητό τα έχει βγάλει τα λεφτά του ήδη....:):):) Απίστευτες ταχύτητες.

 

Απαιτητική συνάντηση την Παρασκευή με προθεσμίες για διαγωνισμους κλπ...ψάχναμε ένα mail και ένα έγγραφο για επεξεργασία, ο σύμβουλος με κινητό τελευταίας τεχνολογίας (όνοματα δε λέμε...υπολήψεις δε θίγουμε) ..."κόλλησε" στην κακή σύνδεση, στο αργό ιντερνετ και στις επανεκκινήσεις...:lol::lol: Να'ναι καλά το 5αρι μου που μας έβγαλε ασπροπρόσωπους..... Μετά τη συνάντηση και αφού περιεργάστηκε λίγο το 5αρι μου, που πρώτη φορά το άκουγε, το παρήγγειλε επί τόπου ...... Η γνωστή "ναυαρχίδα" δώρο στη γυναίκα του γιατί "έχει και ωραίο χρώμα¨ :lol::lol::lol::lol: Αυτά είναι....:lol::lol::lol::lol:

 

Όποιος θέλει σοβαρό επαγγελματικό κινητό για να κάνει τη δουλειά του μόνο OP5...τέλος...

Και έβγαλες εσύ συμπέρασμα για την χ ναυαρχίδα....

Έχω έχω γράψει πολλές φορές την άποψη μου για το 5 μιας και το περίμενα πως και πως,αλλά τελικά δεν.....

Και για να προλάβω ειρωνικές απαντήσεις το είχα για 4 μέρες,και δυστυχώς η συσκευή είχε πολύ έντονο πρόβλημα στην οθόνη....

Τέλος πάντων εγώ έμεινα με το 3Τ και θα περιμένω το επόμενο....

Απλα όπως έχω γράψει κατά την άποψη μου στο 5 η 1+ δεν τόλμησε.....

Ίσως πίστευε ότι η συνταγή που ακολουθεί δηλ από χρήστη σε χρήστη και φυσικά η πολύ καλή τιμολόγηση που είχε...θα δούλευε και τώρα,αλλά τιμολογιακα ανέβηκε και αυτός είναι ένας παράγοντας που επηρέασε πολλούς...

Και ακόμα το 5,δεν είναι τυχαίο ότι είναι η μόνη συσκευή που έχει δεχθεί την πιο αρνητική κριτική από όλες τις προηγούμενες της 1+...

Αυτό από μόνο του κάτι σημαίνει....Εκτός και αν όλοι γίναμε απότομα haters....

Link to comment
Share on other sites

Φοράς την hydrogen OS, βάλε oxygen OS και δεν θα έχεις καμιά διαφορά με το ευρωπαϊκό

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapa

 

Κατεβασα την 4.5.5 απο το site της μαμας , ακολουθω τισ οδηγιες ,αλλα παταω το power και το volume και μου βγαζει ενα κινεζικο πληκτρολογιο...

Link to comment
Share on other sites

Πως θέλεις να την βάλεις από recovery η από bootloader με adb

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά το κινητό τα έχει βγάλει τα λεφτά του ήδη....:):):) Απίστευτες ταχύτητες.

 

 

 

Απαιτητική συνάντηση την Παρασκευή με προθεσμίες για διαγωνισμους κλπ...ψάχναμε ένα mail και ένα έγγραφο για επεξεργασία, ο σύμβουλος με κινητό τελευταίας τεχνολογίας (όνοματα δε λέμε...υπολήψεις δε θίγουμε) ..."κόλλησε" στην κακή σύνδεση, στο αργό ιντερνετ και στις επανεκκινήσεις...:lol::lol: Να'ναι καλά το 5αρι μου που μας έβγαλε ασπροπρόσωπους..... Μετά τη συνάντηση και αφού περιεργάστηκε λίγο το 5αρι μου, που πρώτη φορά το άκουγε, το παρήγγειλε επί τόπου ...... Η γνωστή "ναυαρχίδα" δώρο στη γυναίκα του γιατί "έχει και ωραίο χρώμα¨ :lol:::lol: Αυτά είναι....:lol::lol::lol:

 

 

 

Όποιος θέλει σοβαρό επαγγελματικό κινητό για να κάνει τη δουλειά του μόνο OP5...τέλος...

 

Κάτσε πάω να τρέξω και εγώ να προλάβω το κελεπούρι μιας και βγήκε εκ νέου stock η “πλουσια” έκδοση :lol::lol::lol:

 

Μην χάσω την ευκαιρία δηλαδή και έχουμε δράματα τύπου το “χάσαμε το κορμί πατριώτη “ :lol::lol:

 

Και παράλληλα να πετάξω στο καλάθι των απορριμμάτων οτιδήποτε έχω τώρα!!!

 

Παντως σε ένα την παραδέχομαι την OnePlus έχει καταφέρει να δημιουργήσει βασιλικότερους του βασίλεους die hard fan.

 

Ούτε καν τηλεοπτική διάφημιση από OnePlus τέτοια θερμή τοποθέτηση του ίδιου του προϊόν της.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει κάνει κάποια λάθη στο 5,αλλά η εμπειρία χρήσης στο 3/3Τ ήταν τέτοια που της έδωσε τον αέρα, πιστεύω να ανακάμψει πάλι γιατί θα καεί ένα σοβαρό κομμάτι του Android που λέγεται pure Android σύμφωνα και με τις τιμές που έχουν τα pixel

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως θέλεις να την βάλεις από recovery η από bootloader με adb

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Οτι ειναι ποιο ευκολο ...., εχω μια σχετικη γνωση απο computer, δεν εχω ξαναπειραξει κινητο.......

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει κάνει κάποια λάθη στο 5,αλλά η εμπειρία χρήσης στο 3/3Τ ήταν τέτοια που της έδωσε τον αέρα, πιστεύω να ανακάμψει πάλι γιατί θα καεί ένα σοβαρό κομμάτι του Android που λέγεται pure Android σύμφωνα και με τις τιμές που έχουν τα pixel

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό όπως και το γεγονός ότι έχεις την ελευθερία και την αδεια να κάνεις ότι θέλεις στο λειτουργικό.

Επίσης κάτι σημαντικό, αν εξαιρέσουμε την samsung, οι κορυφαίες επώνυμες όπως LG, HTC, Apple δεν έχουν service της προκοπής στην Ελλάδα και όπως διαβάζω στα νηματα των αντίστοιχων συσκευών τους, έξω τα στέλνουν για τυχόν πρόβλημα. Οπότε και σε αυτό το κομμάτι η OnePlus έχει δείξει πολύ θετική εικόνα όπου σε μια βδομάδα με δέκα μέρες το πολύ το έχεις πάλι στα χέρια σου παρόλο που πάει εξωτερικό. Πολύ καλή επικοινωνία στην διάρκεια αυτή και φυσικά door to door αποστολή και παραλαβή. Ούτε βενζίνη δε χαλάς με τα πηγαινελα.

Σίγουρα και γω πάντως θα ήθελα κάτι πιο τολμηρό από την OnePlus στον σχεδιασμό. Μια Xiaomi μόνο τους εβγαλε το καπέλο.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και έβγαλες εσύ συμπέρασμα για την χ ναυαρχίδα....

Έχω έχω γράψει πολλές φορές την άποψη μου για το 5 μιας και το περίμενα πως και πως,αλλά τελικά δεν.....

Και για να προλάβω ειρωνικές απαντήσεις το είχα για 4 μέρες,και δυστυχώς η συσκευή είχε πολύ έντονο πρόβλημα στην οθόνη....

Τέλος πάντων εγώ έμεινα με το 3Τ και θα περιμένω το επόμενο....

Απλα όπως έχω γράψει κατά την άποψη μου στο 5 η 1+ δεν τόλμησε.....

Ίσως πίστευε ότι η συνταγή που ακολουθεί δηλ από χρήστη σε χρήστη και φυσικά η πολύ καλή τιμολόγηση που είχε...θα δούλευε και τώρα,αλλά τιμολογιακα ανέβηκε και αυτός είναι ένας παράγοντας που επηρέασε πολλούς...

Και ακόμα το 5,δεν είναι τυχαίο ότι είναι η μόνη συσκευή που έχει δεχθεί την πιο αρνητική κριτική από όλες τις προηγούμενες της 1+...

Αυτό από μόνο του κάτι σημαίνει....Εκτός και αν όλοι γίναμε απότομα haters....

 

Συμπέρασμα για τη χ ναυαρχίδα έχω βγάλει από τον Ιανουάριο που την είχα....δεν περίμενα τώρα. Καλώς ή κακώς περνάνε από τα χέρια μου διάφορα κινητά, αλλά αυτά που κρατάω για προσωπική χρήση είναι λίγα και εκλεκτά. Και εγώ 3Τ είχα μέχρι το 5αρι. Τώρα το 3Τ το χαίρεται συγγενής. Ναι δεν αξίζει να αλλάξεις από το 3Τ, αλλά όχι και αυτός ο χαμός που γίνεται. Έχω ξαναγράψει οτι η οθόνη δεν έχει κανένα πρόβλημα (με τη αληθινή σημασία της λέξεως). Είναι κάτι οπτικό που αν δεν σε ενοχλεί, ...απλά δεν υπάρχει. Όσο για το οτι δέχτηκε κριτική είναι φυσικό. Είναι το αίσθημα ανικανποίησης που διακατέχει τους πάντες. Ασφαλώς και έχει ελλείψεις το κινητό, αλλά τι περίμενες?? Οτι θα τα βάζουν όλα και θα στο πουλάνε και 50 ευρώ?? Θές μια formula, με δυνατότητες wrc και άνεση πολυμορφικού σε τιμή παπακιού....Όλα δεν γίνεται να τα έχουμε. Αυτά που προσφέρει όμως, τα προσφέρει καλά και απλόχερα. Ταχύτητα και αξιοπιστία συστήματος. Μαζί με την επιλογή δίκαρτου, τότε γίνεται ασυναγώνιστο για επαγγελματική χρήση......

Βαρέθηκα τα κινητά των 700 ευρώ που πρέπει ανα 2 ημέρες να τα επανεκκινώ για να μην κολλάνε.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτσε πάω να τρέξω και εγώ να προλάβω το κελεπούρι μιας και βγήκε εκ νέου stock η “πλουσια” έκδοση :lol::lol::lol:

Μην χάσω την ευκαιρία δηλαδή και έχουμε δράματα τύπου το “χάσαμε το κορμί πατριώτη “ :lol::lol:

Και παράλληλα να πετάξω στο καλάθι των απορριμμάτων οτιδήποτε έχω τώρα!!!

Παντως σε ένα την παραδέχομαι την OnePlus έχει καταφέρει να δημιουργήσει βασιλικότερους του βασίλεους die hard fan.

Ούτε καν τηλεοπτική διάφημιση από OnePlus τέτοια θερμή τοποθέτηση του ίδιου του προϊόν της.

 

Κοίτα μη ξεχαστείς γιατί από το Σεπτέμβριο έχουμε τις παρουσίασεις των φυκιών για μεταξωτές κορδέλες...:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα για τη χ ναυαρχίδα έχω βγάλει από τον Ιανουάριο που την είχα....δεν περίμενα τώρα. Καλώς ή κακώς περνάνε από τα χέρια μου διάφορα κινητά, αλλά αυτά που κρατάω για προσωπική χρήση είναι λίγα και εκλεκτά. Και εγώ 3Τ είχα μέχρι το 5αρι. Τώρα το 3Τ το χαίρεται συγγενής. Ναι δεν αξίζει να αλλάξεις από το 3Τ, αλλά όχι και αυτός ο χαμός που γίνεται. Έχω ξαναγράψει οτι η οθόνη δεν έχει κανένα πρόβλημα (με τη αληθινή σημασία της λέξεως). Είναι κάτι οπτικό που αν δεν σε ενοχλεί, ...απλά δεν υπάρχει. Όσο για το οτι δέχτηκε κριτική είναι φυσικό. Είναι το αίσθημα ανικανποίησης που διακατέχει τους πάντες. Ασφαλώς και έχει ελλείψεις το κινητό, αλλά τι περίμενες?? Οτι θα τα βάζουν όλα και θα στο πουλάνε και 50 ευρώ?? Θές μια formula, με δυνατότητες wrc και άνεση πολυμορφικού σε τιμή παπακιού....Όλα δεν γίνεται να τα έχουμε. Αυτά που προσφέρει όμως, τα προσφέρει καλά και απλόχερα. Ταχύτητα και αξιοπιστία συστήματος. Μαζί με την επιλογή δίκαρτου, τότε γίνεται ασυναγώνιστο για επαγγελματική χρήση......

Βαρέθηκα τα κινητά των 700 ευρώ που πρέπει ανα 2 ημέρες να τα επανεκκινώ για να μην κολλάνε.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κοίτα μη ξεχαστείς γιατί από το Σεπτέμβριο έχουμε τις παρουσίασεις των φυκιών για μεταξωτές κορδέλες...:lol::lol::lol::lol:

 

Το έχω ξαναγράψει και είναι δικιά μου άποψη ότι πολλές φορές έχει δεχθεί κριτική πολύ σκληρή και ίσως άδικη,αλλά όταν μπαίνεις σε αυτές τις τιμές τότε πρέπει να είσαι προετοιμασμένος....

Επειδή και σε εμένα τα τελευταία τρία χρόνια έχουν περάσει πολλές συσκευές από τα χέρια μου,για λίγο διάστημα αλλά τις είχα,έχω και εγώ άποψη....

Λοιπόν επειδή έχω άποψη,κάνω και την κριτική μου,και επειδή η δικιά μου τσέπη τα πληρωνει,έχω δικαίωμα αν δεν είμαι εμπαθής και κακόβουλος να έχω την άποψη μου....Το 5 από την αρχή που το πήρα στα χέρια μου δεν με κέρδισε....

Δεν είναι η φόρμουλα,με αντοχές wrc ,και ανέσεις πολυμορφικού σε τιμή παπακιού,ούτε ποτέ έχω ζητήσει το τελευταίο τουλάχιστον....

Είναι ίσως το κορυφαίο λειτουργικό,αλλά το υπόλοιπο πακέτο μπαζει....

Χάνει στο σχέδιο,χάνει στην κάμερα,χάνει στην οθόνη,χάνει στην αντοχή σε νερό,όχι κάποια πιστοποίηση ΙΡ απλή αντοχή....και σου ζητάει 500+€ γιατί για μένα το κανονικό 5 είναι το 8/128....Αυτό θα επερνα και αυτό είναι το κορυφαίο....

Αν μόνο για την ταχύτητα και την αξιοπιστία του συστήματος πρέπει να δώσω αυτό το ποσό, συγνωμη αλλά εγώ δεν....Θέλω και άλλα....

Ποτέ δεν έκανα επανεκκίνηση κανένα από τα κινητά που είχα πριν και ολα ήταν ναυαρχίδες.....

Και ναι εμένα το θέματακι με την οθόνη το είχε σε έντονο βαθμό,και το έδειξα στον κάτοχο του και ενώ θα του το άλλαζαν δεν μπήκε στον κόπο να το ξαναπάρει....Μπορείς να κατηγορήσεις κάποιον που έπραξε έτσι;;;;

Εγώ από Σεπτέμβριο μεριά μόνο μια συσκευή περιμένω.....Νote 8....,Αν και πάλι είμαι σίγουρος ότι ακόμα και αυτό αρκετοί εδώ μέσα θα το έχετε κατώτερο του διαμαντιού και ορισμού στο Android 1+5.....

Δυστυχώς και για την 1+ μπορείς να πεις ότι στο πακέτο που παρουσίασε το καλοκαίρι,έβαλε αρκετά και φύκια και μεταξωτές κορδέλες....

Ούτε η καλύτερη εταιρεία είναι ούτε την καλύτερη συσκευή έχει,ένας πελάτης των μεγάλων εταιριών είναι που ψωνίζει από αυτούς για να βγάλει την συσκευή της.....και μάλιστα τέσσερεις μήνες μετά αφού ο ανταγωνισμός έχει παρουσιάσει τις προτάσεις τους....Και αυτή την φορά δεν τα κατάφερε....

Φιλικά πάντα και αυτή είναι η δικιά μου άποψη....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την άποψη σου. Ποια συσκευή έχεις αν επιτρέπεται? Γιατί σκέφτομαι και γω να έρθω να γράψω την άποψη μου από εκεί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την άποψη σου. Ποια συσκευή έχεις αν επιτρέπεται? Γιατί σκέφτομαι και γω να έρθω να γράψω την άποψη μου από εκεί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1+3Τ.......Το ότι έχω συσκευή της 1+ δεν πιστεύω όμως ότι δεν μπορώ να κάνω κριτική στο 5,που πέρασε από τα χέρια μου,και αυτά που έγραψα μου έδειξε...

Και κάτι άλλο...Μηπως έχω άδικο για το μέγεθος της εταιρίας έτσι οπως το παρουσιάζω;;;;Και ότι έχω συσκευή της δεν πιστεύω παλι ότι πρέπει να την υπερασπίζομαι....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

1+3Τ.......Το ότι έχω συσκευή της 1+ δεν πιστεύω όμως ότι δεν μπορώ να κάνω κριτική στο 5,που πέρασε από τα χέρια μου,και αυτά που έγραψα μου έδειξε...

Και κάτι άλλο...Μηπως έχω άδικο για το μέγεθος της εταιρίας έτσι οπως το παρουσιάζω;;;;Και ότι έχω συσκευή της δεν πιστεύω παλι ότι πρέπει να την υπερασπίζομαι....

 

OK και όταν πάρεις το note 8 στο αντίστοιχο topic να γράφεις το πόσο δεν ανταποκρίνονται οι επιδόσεις της για μια συσκευή η οποία ζητάει 1000€ για την απόκτηση της ανά μια-δυο μέρες. Αλλιώς άμα δεν το κάνεις είσαι απλά εμπαθής.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει και είναι δικιά μου άποψη ότι πολλές φορές έχει δεχθεί κριτική πολύ σκληρή και ίσως άδικη,αλλά όταν μπαίνεις σε αυτές τις τιμές τότε πρέπει να είσαι προετοιμασμένος....

Επειδή και σε εμένα τα τελευταία τρία χρόνια έχουν περάσει πολλές συσκευές από τα χέρια μου,για λίγο διάστημα αλλά τις είχα,έχω και εγώ άποψη....

Λοιπόν επειδή έχω άποψη,κάνω και την κριτική μου,και επειδή η δικιά μου τσέπη τα πληρωνει,έχω δικαίωμα αν δεν είμαι εμπαθής και κακόβουλος να έχω την άποψη μου....Το 5 από την αρχή που το πήρα στα χέρια μου δεν με κέρδισε....

Δεν είναι η φόρμουλα,με αντοχές wrc ,και ανέσεις πολυμορφικού σε τιμή παπακιού,ούτε ποτέ έχω ζητήσει το τελευταίο τουλάχιστον....

Είναι ίσως το κορυφαίο λειτουργικό,αλλά το υπόλοιπο πακέτο μπαζει....

Χάνει στο σχέδιο,χάνει στην κάμερα,χάνει στην οθόνη,χάνει στην αντοχή σε νερό,όχι κάποια πιστοποίηση ΙΡ απλή αντοχή....και σου ζητάει 500+€ γιατί για μένα το κανονικό 5 είναι το 8/128....Αυτό θα επερνα και αυτό είναι το κορυφαίο....

Αν μόνο για την ταχύτητα και την αξιοπιστία του συστήματος πρέπει να δώσω αυτό το ποσό, συγνωμη αλλά εγώ δεν....Θέλω και άλλα....

Ποτέ δεν έκανα επανεκκίνηση κανένα από τα κινητά που είχα πριν και ολα ήταν ναυαρχίδες.....

Και ναι εμένα το θέματακι με την οθόνη το είχε σε έντονο βαθμό,και το έδειξα στον κάτοχο του και ενώ θα του το άλλαζαν δεν μπήκε στον κόπο να το ξαναπάρει....Μπορείς να κατηγορήσεις κάποιον που έπραξε έτσι;;;;

Εγώ από Σεπτέμβριο μεριά μόνο μια συσκευή περιμένω.....Νote 8....,Αν και πάλι είμαι σίγουρος ότι ακόμα και αυτό αρκετοί εδώ μέσα θα το έχετε κατώτερο του διαμαντιού και ορισμού στο Android 1+5.....

Δυστυχώς και για την 1+ μπορείς να πεις ότι στο πακέτο που παρουσίασε το καλοκαίρι,έβαλε αρκετά και φύκια και μεταξωτές κορδέλες....

Ούτε η καλύτερη εταιρεία είναι ούτε την καλύτερη συσκευή έχει,ένας πελάτης των μεγάλων εταιριών είναι που ψωνίζει από αυτούς για να βγάλει την συσκευή της.....και μάλιστα τέσσερεις μήνες μετά αφού ο ανταγωνισμός έχει παρουσιάσει τις προτάσεις τους....Και αυτή την φορά δεν τα κατάφερε....

Φιλικά πάντα και αυτή είναι η δικιά μου άποψη....

 

H "μπηχτή" για το Σεπτέμβριο δεν πήγαινε για εσένα που καλώς έχεις μία άποψη και την εκφράζεις. :):):)

 

Η άποψη σου είναι σεβαστή, αυτό όμως δεν σημαίνει οτι και εγώ μπορώ να έχω τις ενστάσεις μου για αυτή. Όταν ψάχνω επαγγλεματικό κινητό, συγγνώμη αλλά δεν θα κοιτάξω τη σχεδίαση, σίγουρα θα κοιτάξω το βάρος (όσοι φοράμε κουστούμια και το βάζουμε στην μπροστινή τσέπη καταλαβαίνουμε πόσο σημαντικό είναι το βάρος... ειδικά στις στροφές :lol::lol::lol:..). Το μόνα κινητά που μου άρεσαν από σχεδίαση ήταν το NEXUS 4 και το ΟP X με τη γυάλινη πίσω πλευρά. Ήταν και τα μόνα που τα "χάζευα" ακόμα και σε ώρα εργασίας...Επίσης δεν αγοράζω κάμερα, αγοράζω κινητό. Αν ήθελα επαγγελματική κάμερα τότε θα απευθυνόμουν αναλόγως. Η κάμερα που έχει καλύπτει μία χαρά το μέσο χρήστη. Η οθόνη του για εμένα είναι από τις καλύτερες. Ακόμα και σε "ντάλα" ήλιο δεν έχει χρειαστεί να "γωνιάσω" το κινητο. ¨Οσοι όμως παρατηρούν το jello effect και απλά δεν μπορούν να το βλέπουν τότε είναι απολύτως σεβαστο. Και εμένα αν κάτι μου την έσπαγε, θα το πετούσα το κινητό. ¨οχι όμως να φτάνουμε στο σημείο να λέμε οτι έχει "πρόβλημα" η οθόνη για κάτι οπτικό....

Το σημαντικότερο όμως ακόμα δεν το απαντάτε όσοι έχετε τις ενστάσεις σας. Τι γίνετε με το δίκαρτο??? Υπάρχει άλλο κινητό δίκαρτο σε αυτά λεφτά με αυτές τις επιδόσεις??? Αυτό εσένα μπορεί να μη σε ενδιαφέρει, όπως δνε με ενδιαφέρει και εμένα η κάμερα. Κάμερα όμως έχει, έστω και αυτή που έχει...τα άλλα κινητά έχουν δυνατότητα δίκαρτου και σε ποιά λεφτά???

Μη το βλέπεις λοιπόν μονότονα...Σίγουρα δεν είναι το τέλειο κινητό (ούτε πιστεύω οτι αυτό υπάρχει), έχει τις ελλείψεις του (θελημένες και μη...) αλλά αυτή τη στιγμή σε ταχύτητα και εμπειρία χρήστη είναι ο,τι καλύτερο κυκλοφορεί κατά την άποψή μου. Όσο για τις άλλες ναυαρχίδες, τουλάχιστον στα δικά μου χέρια έχουν "κολλήσει" πάνω σε multitasking ουκ ολίγες φορές. Μόνο τα nexus είχαν απροβληματίστη λειτουργία...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Κοίτα μη ξεχαστείς γιατί από το Σεπτέμβριο έχουμε τις παρουσίασεις των φυκιών για μεταξωτές κορδέλες...:lol::lol::lol::lol:

 

Μη φας έχουμε γλαροσούπα :lol::lol::lol:

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ στα περισσότερα με το μέλος jimlost και την τοποθέτηση του.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μη φας έχουμε γλαροσούπα :lol::lol::lol:

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.... :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

1+3Τ.......Το ότι έχω συσκευή της 1+ δεν πιστεύω όμως ότι δεν μπορώ να κάνω κριτική στο 5,που πέρασε από τα χέρια μου,και αυτά που έγραψα μου έδειξε...

Και κάτι άλλο...Μηπως έχω άδικο για το μέγεθος της εταιρίας έτσι οπως το παρουσιάζω;;;;Και ότι έχω συσκευή της δεν πιστεύω παλι ότι πρέπει να την υπερασπίζομαι....

Ωραία και εγώ το έχω το 3T, οπότε μπορώ άνετα να έχω άποψη και σε κείνο το νήμα. Απλά έχω να πω τα καλύτερα και ακόμα καλύτερα έχω να πω για το 5, έστω και αν είναι μικρές οι αλλαγες.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε όμως, είναι πως εδώ υποτίθεται θέλουμε να λύσουμε απορίες και τυχόν προβλήματα στους ήδη κατόχους της συσκευής και όχι να διαβάζουμε τα προσωπικά προβλήματα ή τις εμπάθειες του κάθε κακομοίρη. Η συσκευή κυκλοφορεί ήδη ένα μήνα και αντί να αποδεχτείτε κάποιοι ότι δεν σας κανει, γράφετε πράγματα που προφανώς δεν μας αφορούν και δεν προσφέρουν τίποτα στην συζήτηση.

 

Οπότε κάθε κατεργάρης στον πάγκο του.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είναι αρκετοί αυτοί που είχαν το 3Τ και τώρα έχουν το 5αρι, από θέμα φωτογραφιών πως είναι τα πράγματα; καλύτερα ή χειρότερα;

 

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε όμως, είναι πως εδώ υποτίθεται θέλουμε να λύσουμε απορίες και τυχόν προβλήματα στους ήδη κατόχους της συσκευής και όχι να διαβάζουμε τα προσωπικά προβλήματα ή τις εμπάθειες του κάθε κακομοίρη. Η συσκευή κυκλοφορεί ήδη ένα μήνα και αντί να αποδεχτείτε κάποιοι ότι δεν σας κανει, γράφετε πράγματα που προφανώς δεν μας αφορούν και δεν προσφέρουν τίποτα στην συζήτηση.

Οπότε κάθε κατεργάρης στον πάγκο του.

 

Έτσι ακριβώς , Συμφωνώ απόλυτα.

για διαξιφισμούς υπάρχει αντίστοιχο νήμα.

 

Κρατήστε παρακαλώ τους κανόνες.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλυτερη. Δεν ξέρω αν της αξίζουν οι 87 βαθμοί του dxomark αλλά σίγουρα είναι καλύτερη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλυτερη. Δεν ξέρω αν της αξίζουν οι 87 βαθμοί του dxomark αλλά σίγουρα είναι καλύτερη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ φίλε, ευχαριστώ

 

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...