Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το RMA πως λειτουργεί? Αφού κάνω την αίτηση για επιστροφή μετά τι?

 

Παίρνεις το ticket της ups, το εκτυπώνεις και καλείς τη ups να κανονίσεις να το παραλάβουν απο το χώρο σου. Μόλις παραλάβει η oneplus ελέγχει την πληρότητα και αρτιότητα του πακετου και προχωράει στην επιστροφή των χρημάτων

Link to comment
Share on other sites

Πέφτει τρελό κράξιμο στα forum για το jelly effect. Κινεζιλα ολκής

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οι περισσοτεροι αν δεν το διαβαζαν στο ιντερνετ, χαμπαρι δεν θα επερναν. Ασε που ακομα περισσοτεροι δεν εχουν τετοιο προβλημα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι αν δεν το διαβαζαν στο ιντερνετ, χαμπαρι δεν θα επερναν. Ασε που ακομα περισσοτεροι δεν εχουν τετοιο προβλημα...

 

 

 

Υπάρχει ένας πολύ απλός τρόπος να καταλάβει κάποιος αλλά πρέπει να συγκρίνει με άλλο κινητό, π.χ. Μήλο. Η αίσθηση είναι ότι η οθόνη του op5 σε κουράζει πολύ γρήγορα όταν διαβάζεις κείμενο λόγω του εν λόγω προβλήματος. Το είχε επισημάνει ο youtuber Damir Franc

Λεπτομέρειες; Δε ξέρω, κάποιος που δίνει 600 θέλει το κινητό στα βασικά να είναι όχι μόνο οκ, αλλά κορυφή

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κινητό κορυφή δεν υπάρχει, για αυτό και ψάχνω vfm.Το 5 vfm δεν είναι για αυτό και τρώει κράξιμο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Με τα χαρακτηριστικά που έχει όντως δεν είναι vfm, με μια καλύτερη οθόνη, ois και ip67

θα ήταν. Προτίμησαν όμως τον εντυπωσιασμό με τα 8 ram και το portraite mode.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη οθόνη κλαιν και αυτή καλή είναι, ip67 έτσι και έτσι, ois και γενικά καλύτερη κάμερα όπως και πολύ καλύτερη μπαταρία θα έπρεπε να τα είχε.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τα άφησαν για να τα βάλουν στο 5t

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέτε για την one plus το oneplus 5 να είναι παρόμοιο φιάσκο όπως ήταν για την Samsung το Note 7;

Πάντως απαράδεκτο για μια εταιρία που παρουσιάζει ένα τέτοιο κινητό να μην έχει εντοπίσει το σφάλμα πριν την κυκλοφορία του. Ιδιαίτερα όταν το κυκλοφορεί ως flagship killer των άλλων εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

Όποιον τον ενοχλεί να το επιστρέψει!

Αν οι επιστροφές είναι πολλές, θα αναγκαστούν να ασχοληθούν σοβαρά.

Αν είναι λίγες, τότε δεν είναι πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω αυτό το θέμα πάντως,μερικοί κάνετε λες και ήρθε η συντέλεια του κόσμου αν το έδιναν τσάμπα όμως χωρίς χρήματα η απάντηση θα ήταν "ε εντάξει τσαμπε ήταν δεν πειράζει ας έχει και ένα ελάττωμα" Σε οποίον δεν απλά το στέλνει πίσω και παίρνει το μαρούλι πίσω και τελειώνει η ιστορία ποια άλλη εταιρία το κάνει αυτό μάλλον καμμία.Αμαν απολαύστε το καλοκαιράκι και όλα λυνονται:)
Link to comment
Share on other sites

Όποιον τον ενοχλεί να το επιστρέψει!

Αν οι επιστροφές είναι πολλές, θα αναγκαστούν να ασχοληθούν σοβαρά.

Αν είναι λίγες, τότε δεν είναι πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαλλον δεν είναι ετσι ακριβως διοτι αν ελάχιστοι τα επιστρέψουν θα βρουν πατημα τα ιδια η χειροτέρα να κάνουν με ακομα πιο ανύπαρκτο ποιοτικο έλεγχο στο κοντινο μελλον.;)

Σου λεει αν περασει ετσι στο ντούκου ειμαστε μαγκες διοτι αν και δωσαμε ελλατωματικο προιον η παρτιδα ουτε γατα ουτε ζημια μιας και οι χρηστες ειτε αδιαφορησαν,ειτε δεν τους ενόχλησε το θεμα που προεκυψε,ειτε το θεωρήσαν στο πλαισιο του φυσιολογικού :cool:

 

Τωρα πως γινεται φυσιολογικο να το θεωρούμε να ειναι και στην περίπτωση ειτε κάποιες παρτίδες να μην εχουν θεμα και άλλες να το εχουν κανονικότατα, εμένα με ξεπερνά όπως και την κοινη λογικη βεβαια διοτι το λογικο ειναι 1 από τα 2 σεναρια να ειναι φυσιολογικο και όχι τα 2 ταυτόχρονα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

...Υπάρχει ένας πολύ απλός τρόπος να καταλάβει κάποιος αλλά πρέπει να συγκρίνει με άλλο κινητό, π.χ. Μήλο. Η αίσθηση είναι ότι η οθόνη του op5 σε κουράζει πολύ γρήγορα όταν διαβάζεις κείμενο λόγω του εν λόγω προβλήματος. Το είχε επισημάνει ο youtuber Damir Franc

Λεπτομέρειες; Δε ξέρω, κάποιος που δίνει 600 θέλει το κινητό στα βασικά να είναι όχι μόνο οκ, αλλά κορυφή...

 

Κάνω κατεξοχήν επεξεργασία κειμένου και είναι από τα κινητά που δεν με κουράζουν καθόλου. Για μένα δεν είναι καν πρόβλημα...

 

Το κινητό μετά από 8 μέρες στα χέρια είναι απλά κορυφή. Για μένα, όποιος θέλει επαγγλεματικό κινητό για ταχύτητα, mutlitasking, σταθερή απόδοση παντού, δίκαρτο τότε είναι απλά κορυφή αυτή τη στιγμή.:):)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ξέρεις από συσκευές γι'αυτό το θεωρείς κορυφή, όπως και εγώ που εδώ και έξι μήνες με το 3Τ βρήκα την υγειά μου και έχω αποτραβηχτεί από τις συνεχείς αλλαγές συσκευών :o

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν είναι ετσι ακριβως διοτι αν ελάχιστοι τα επιστρέψουν θα βρουν πατημα τα ιδια η χειροτέρα να κάνουν με ακομα πιο ανύπαρκτο ποιοτικο έλεγχο στο κοντινο μελλον.;)

Σου λεει αν περασει ετσι στο ντούκου ειμαστε μαγκες διοτι αν και δωσαμε ελλατωματικο προιον η παρτιδα ουτε γατα ουτε ζημια μιας και οι χρηστες ειτε αδιαφορησαν,ειτε δεν τους ενόχλησε το θεμα που προεκυψε,ειτε το θεωρήσαν στο πλαισιο του φυσιολογικού :cool:

 

Τωρα πως γινεται φυσιολογικο να το θεωρούμε να ειναι και στην περίπτωση ειτε κάποιες παρτίδες να μην εχουν θεμα και άλλες να το εχουν κανονικότατα, εμένα με ξεπερνά όπως και την κοινη λογικη βεβαια διοτι το λογικο ειναι 1 από τα 2 σεναρια να ειναι φυσιολογικο και όχι τα 2 ταυτόχρονα.

 

Αυτό αναφέρει ο φίλος,απλά η διατύπωση του έχει δύο αναγνώσεις εάν δεν ακολουθήσεις αυτό που γράφει,τότε μπορεί να μπερδεύτηκες.

Λέει πως δεν θα υφίσταται πρόβλημα για την εταιρία εάν δεν σημειωθεί μεγάλος αριθμός επιστροφών. ;)

 

Καλό είναι να μην υπάρχει ωχ αδερφισμός... Και 300-400€ να έδινες δεν καταλαβαίνω γιατί να αφήνεις περιθώριο στον κατασκευαστή να σου παρουσιάζει κάτι προβληματικό σαν κάτι απόλυτα φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αναφέρει ο φίλος,απλά η διατύπωση του έχει δύο αναγνώσεις εάν δεν ακολουθήσεις αυτό που γράφει,τότε μπορεί να μπερδεύτηκες.

 

Λέει πως δεν θα υφίσταται πρόβλημα για την εταιρία εάν δεν σημειωθεί μεγάλος αριθμός επιστροφών. ;)

 

 

 

Καλό είναι να μην υπάρχει ωχ αδερφισμός... Και 300-400€ να έδινες δεν καταλαβαίνω γιατί να αφήνεις περιθώριο στον κατασκευαστή να σου παρουσιάζει κάτι προβληματικό σαν κάτι απόλυτα φυσιολογικό;

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχουν κινητά των 200-300 ευρώ που δεν έχουν τέτοια προβλήματα. Βέβαια εδώ οι κινέζοι πήγαν να παίξουν στο μεγάλο πρωτάθλημα και έπεσαν πάνω σε απαιτητικούς χρήστες. Ελπίζω να τους γίνει μάθημα

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχουν κινητά των 200-300 ευρώ που δεν έχουν τέτοια προβλήματα. Βέβαια εδώ οι κινέζοι πήγαν να παίξουν στο μεγάλο πρωτάθλημα και έπεσαν πάνω σε απαιτητικούς χρήστες. Ελπίζω να τους γίνει μάθημα

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Την επόμενη φορά που θα βγάλουν συσκευή θα τους περιμένουν όλοι στη γωνία (όπως έγινε με το OnePlus 2).

Αν δεν συμπεριφερθούν σωστά τώρα, δεν τους βλέπω για πολύ ακόμα στο χώρο.

ΥΓ. Οι Samsung/HTC/Sony/Hauwei κλπ δείχνουν πλέον τα δόντια τους. Τα κινητά τους είναι πλήρη, χωρίς σοβαρά προβλήματα. Οι μικρές εταιρίες πρέπει να κάνουν υπέρβαση για να πουλήσουν. Η OnePlus με το 5 ΔΕΝ έκανε υπέρβαση (παρότι ανέβασε την τιμή). Η αίσθησή μου είναι ότι αυτό σε συνδυασμό με τα διάφορα τεχνικά προβλήματα, απομακρύνουν τον κόσμο, κάτι που θα έχει αντίκτυπο στο μέλλον της εταιρίας.

Μην ξεχνάμε ότι και εταιρίες κολοσσοί στο χώρο (πχ Microsoft) έσπασαν τα μούτρα τους όταν πούλησαν τουπέ και τρέλα στους πελάτες.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Από το πολύ ψάξιμο, κάτι έπαθα και δεν βλέπω πλέον jello effect.

 

Έχω αλλά 3 κινητά στην οικογένεια, 2 Xiaomi, 1 Motorola . Σε σύγκριση με το op5 δε βλέπω μεγάλες διάφορες. Παρόμοια συμπεριφορά.

Το σύγκρινα και με 3Τ, πάλι πλέον δεν βλέπω διαφορά.

 

Πριν 2 ημέρες ήμουν σίγουρος ότι το είδα.

 

Το γύρισα και ανάποδα και δεν παρατηρώ πλέον κάτι.

Τι να πω, μήπως του έχουμε δώσει πολύ σημασία ;

 

Τεσπα, εγώ αποφάσισα να το κρατήσω, γιατί το κινητό μου αρέσει στο σύνολο.

Όπως έχω προαναφερθεί δεν με ενοχλεί, όταν το παρατήρησα τουλάχιστον.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αποφάσισα να το κρατήσω.

Ειλικρινά δεν βλέπω το πρόβλημα. Ίσως να είναι ο τρόπος που σκρολάρω, δεν ξέρω.

Κατά τα άλλα το κινητό με έχει εντυπωσιάσει. Η μπαταρία έφτασε σήμερα τι 47 ώρες, με 4 ώρες οθόνη, μισή ώρα κλήσεις, και οι συγχρονισμοί/gps/4g συνέχεια ανοιχτά!

Επιτέλους ένα κινητό που δεν χρειάζεται να το φορτίσω πριν πάω στη δουλειά το πρωί.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Όντως η μπαταρία και διαχείριση σε πολύ καλά επίπεδα.

Το dash charging καταπληκτικό.

Η φωτογραφική είναι παρά πολύ καλή, αλλά θέλει βελτιώσεις.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

The thrill is gone!
Επιτέλους, να σταματήσουν να γράφουν οι haters στο topic και να αρχίσουν να γράφουν τα άτομα που έχουν την συσκευή και μπορούν να εκφέρουν άποψη.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η συσκευή. Πιστεύω ότι σύντομα θα έχουμε και 1 καλό update.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...