Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο με τα panels που το είδες? Μπορείς να δώσεις ένα λινκ?

 

Το είδα στο νήμα από το XDA που παρέθεσες πριν! Αναφέρεται πολλές φορές στο σχόλια. Τώρα κατά πόσο είναι έγκυρο, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οριστε πως φαινεται το προβλημα για οπιους δεν το εχουν παρατηρησει η καταλαβει. Σε καποιες παρτιδες προφανως υφισταται και σε καποιους οχι.

https://gfycat.com/GratefulEvergreenBluefintuna

 

Παρεπιπτοντως και εμενα στο 3Τ σε 5 τελειωνει ο κωδικος της οθονης μου και δεν εχω τετοιο θεμα.

 

Είναι αυτό που φαίνεται σα να τραβιουνται τα γράμματα και να επανέρχονται;

Τώρα που το έκανα αυτό παρατήρησα αλλά όχι σε έντονο βαθμό.

Πάντως όντως αν είναι hardware είναι ?!@#!? Τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι αυτό που φαίνεται σα να τραβιουνται τα γράμματα και να επανέρχονται;

Τώρα που το έκανα αυτό παρατήρησα αλλά όχι σε έντονο βαθμό.

Πάντως όντως αν είναι hardware είναι ?!@#!? Τους.

Αν είναι όντως αυτό το παρατηρώ πιο έντονα στο Gmail.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που φαίνεται σα να τραβιουνται τα γράμματα και να επανέρχονται;

Τώρα που το έκανα αυτό παρατήρησα αλλά όχι σε έντονο βαθμό.

Πάντως όντως αν είναι hardware είναι ?!@#!? Τους.

 

Ναι αυτο ειναι. Μια συμπεριφορα ελαστικη σαν ζελε. Μακραινει και κονταινει τις γραμματοσειρες και τα εικονιδια λιγο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο κινητό είμαι ενθουσιασμένος !

Δεν παρατηρώ πρόβλημα στην οθόνη ..

 

Αναφέρω έκδοση και ημερομηνία παραγωγής μήπως βγάλουμε άκρη..

 

Midnight black 8/128

ημερομηνία παραγωγής: 13/06/2017

Edited by msarig
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι. Μια συμπεριφορα ελαστικη σαν ζελε. Μακραινει και κονταινει τις γραμματοσειρες και τα εικονιδια λιγο.

 

Ok . Προσωπικά δεν με έχει κουράσει ή κάτι άλλο, όπως όντως αναφέρουν αλλου.

Αλλά αν είναι αστοχία υλικού ή λάθος τοποθέτησης οθόνης, τότε είναι μέγα φάουλ.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο δοκίμασα στο S7 edge για να δω αν υπάρχει το jello effect. Λοιπον το κάνει... , όταν είναι γυρισμένο το κινητό αναποδα. . Όχι σε τόσο έντονο βαθμό όσο βλέπω στα βίντεο αλλά το κάνει. Όταν σκρολαρω με το κινητο κανονικά δεν παρατηρώ τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πίστευα ότι δεν το κάνει, αλλά τελικά αν θες να ασχοληθείς ε ναι τότε φάινεται, το κάνει. Όπως είπα δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα.

Αλλά αν είναι hw πρόβλημα τότε θέλω ολκληρωτική λύση ή τα λεφτά μου πίσω, αν είναι software τότε οκ να περιμένω.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι λεω πως ασχολουμαστε με τριχες........

 

+1000000000000000000

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το support.

Είναι software και το επόμενο update θα το διορθώσει.

 

και η απάντησή του.

 

Yosef

I understand that you'd like to continue enjoying a smooth scrolling experience as you go about regular browsing. I'd like you to know that this has already been reported and since we'd like to be as accurate as possible when providing important information like this, we're still waiting for an official update regarding the matter. Let me know if you have other concerns I can assist you with.

 

Yosef

Yes, our ROM team are working on this already so it will be included in the next update.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι λεω πως ασχολουμαστε με τριχες........

Αυτό ξανά πες το

Εμένα έχει την οθόνη s6e3fa5 και δεν εμφανίζει αυτό που λέτε

Link to comment
Share on other sites

Και τα ποστ σου πως βοηθάνε δηλαδή; μπήκες να μας το παίξεις έξυπνος;

 

Δλδ πρέπει να βοηθάνε καπως? ;)

Διαπίστωση δεν μπορούμε να κάνουμε?

Εγω το "εξυπνο" που κανω σχετικά με το θεμα μας ειναι οτι ποτε δεν παραγγέλνω πρωτη μερα τοσο απλα....

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν 1 ώρα.

 

Το κινητό είναι πολύ όμορφο. Μπροστινή όψη δεν θα δεις ιδιαίτερες διαφορές με το 3τ, απλά περιμετρικά την στριγγυλότητα που έχουν προσθέσει και προσωπικά μου αρέσει πολύ.

 

Τα κουμπιά λειτουργίας είναι στις ίδιες περίπου θέσεις με μια μικρή απόκλειση στο volume buttons, είναι λίγα χιλιοστά πιο κάτω.

Όλα τα κουμπιά είναι πιο λεπτά στο πλάτος.

 

Είναι κατά 1 χιλιοστό πιο ψηλό από το 3τ.

Η πίσω όψη είναι πολύ όμορφη και αυτό που μου αρέσει είναι ότι έφυγε η κάμερα από το κέντρο. Δείχνει πολύ πιο όμορφο τώρα.

Το midnight black χρώμα, απλά τα σπάει και σε συνδυασμό με την τοποθέτηση των κεραιών στις άκρες, δίνει μια απλότητα στην όψη αλλά παράλληλα και την αίσθηση μιας premium συσκευής.

 

Κατά την φόρτιση και μέχρι το 85% το πίσω μέρος ζεσταίνεται, όσο ζεσταινόταν και το 3τ.

Το nfs έχει μετακινηθεί ψηλά ακριβώς δίπλα στις κάμερες.

 

Αυτό που με ξένισε λίγο και θέλω να το ψάξω, είναι η οθόνη στα απεικόνιση των γραμμάτων, μου φαίνεται σαν να κάνει ένα ανεπαίσθητο θάμπωμα θα έλεγα. Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος, θα δούμε.

Η οθόνη σε σχέση με το 3τ φαίνεται να έχει διαφορά.

 

έβγαλε και αμέσως μύνημα για ενημέρωση έκδοσης. Δεν το έχω κάνει ακόμα.

αυτά για την ώρα. Θα γράψω και άλλα αργότερα.

 

Παραθέτω, τι είχα γράψει όταν το παρέλαβα. Μετά βέβαια δεν το έψαξα...

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

......Όσοι έχετε jello, μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή Aida 64, να δείτε τι πάνελ έχετε, και να επιβεβαιώσετε ή διαψευσετε αυτή την θεωρία......

 

Ωραία εφαρμογή αυτή η Aida64:):):) Σε σχέση με κάποια ποστ που αφορούσαν την ταχυτητα 4g κλπ, μέσω τη εφαρμογής αυτής είδα οτι το δίκτυο της Cosmote το χαρακτηρίζει LTE. Ετσι πρέπει να είναι ή έπρεπε να λέει 4g+ κλπ???

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, τώρα που βλέπω το ποστ θυμήθηκα ότι όντως το είχα δει. Όμως η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα ότι θα ήταν τόσο διαδεδομένο στην συνέχεια, ούτε είχαν βγει φήμες για hardware προβλημα :(

 

Σε καταλαβαινω... Μπαίνεις σε mode αγοράς και στην βιασύνη μας να προλάβουμε τυχόν sold out μπορει να την πάθουμε... Ελπιζω να ληθει με τον ενα ή τον αλλο τροπο το θεμα... ή να συνηθίσετε να ζείτε μαζι του οσοι έχουν θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι λεω πως ασχολουμαστε με τριχες........

 

και κατσαρες θα ελεγα :lol: ,το δικο μου δεν εμφανιζει καποιο προβλημα ,αλλα και να το εκανε δεν θα το εδινα σημασια

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος άλλος που η μία πλευρά της οθόνης είναι πιο φωτεινή από την άλλη? Φαίνεται κυρίως σε σκοτάδι και χαμηλή φωτεινότητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι αυτό που φαίνεται σα να τραβιουνται τα γράμματα και να επανέρχονται;

Τώρα που το έκανα αυτό παρατήρησα αλλά όχι σε έντονο βαθμό.

Πάντως όντως αν είναι hardware είναι ?!@#!? Τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είναι όντως αυτό το παρατηρώ πιο έντονα στο Gmail.

Ναι αυτό είναι.. Σαν να τραβιουνται τα γράμματα

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω... Μπαίνεις σε mode αγοράς και στην βιασύνη μας να προλάβουμε τυχόν sold out μπορει να την πάθουμε... Ελπιζω να ληθει με τον ενα ή τον αλλο τροπο το θεμα... ή να συνηθίσετε να ζείτε μαζι του οσοι έχουν θεμα...

 

Έτσι ακριβώς... Θα περιμένω να παραλάβω την Τρίτη λογικά , να δω κι από κοντά πώς είναι.

 

Άρθρο του the verge λέει τελικά πως η OnePlus ανακοίνωσε ότι δεν είναι ούτε καν bug και το θεωρεί... φυσιολογικό.

Ενώ στο service σε πολλούς χρήστες λέγανε ότι θα το φτιαξουνε με software update.

 

Βέβαια, δεν αναφέρει πού το ανακοίνωσε. Τι να πω.

 

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=/amp/s/www.theverge.com/platform/amp/2017/6/29/15894850/oneplus-5-screen-jelly-scrolling-statement&ved=0ahUKEwiItuDO8OPUAhVLAcAKHSlABn4QFggaMAA&usg=AFQjCNGnHBIeVY4ufEUYwDY79lYYRCn-5w

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

είμαι χρηστης iphone τα τελευταία 8 χρονια

 

πείρα το oneplus 5 από περιέργεια και για την εμπειρία ενός δυνατού android μιας και έχω καιρό να ασχοληθώ..

 

δείχνει λίγο απλό και γενικά να γίνετε ένα μπάχαλο στο store..

 

επίσης δε "μαρεσει" το εργοστασιακό app για τον καιρό.. τι είναι αυτές οι γραμμές k καλά ο ήλιος? i ζεστη? πολύ κουλό..

 

ποια είναι τα must apps ώστε να μην μου λείψει tpt από το iphone?

να το κάνω root? πια τα must apps για root ? δουλεύει κανένα καλο με το nougat 7.1.1 i τα περισσότερα σταμάτησαν στην έκδοση android 6 ?

 

 

σε γενικές γραμμές το "κινιτακι" άψογο k γρήγορο αλλα νομίζω δύσκολα θα αποχωριστώ το iphone.. δε με βλέπω να το κρατάω πολύ.. όχι ότι φταίει το κινητό.. αλλα το android.. μου φαίνεται βουνό

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς... Θα περιμένω να παραλάβω την Τρίτη λογικά , να δω κι από κοντά πώς είναι.

 

Άρθρο του the verge λέει τελικά πως η OnePlus ανακοίνωσε ότι δεν είναι ούτε καν bug και το θεωρεί... φυσιολογικό.

Ενώ στο service σε πολλούς χρήστες λέγανε ότι θα το φτιαξουνε με software update.

 

Βέβαια, δεν αναφέρει πού το ανακοίνωσε. Τι να πω.

 

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=/amp/s/www.theverge.com/platform/amp/2017/6/29/15894850/oneplus-5-screen-jelly-scrolling-statement&ved=0ahUKEwiItuDO8OPUAhVLAcAKHSlABn4QFggaMAA&usg=AFQjCNGnHBIeVY4ufEUYwDY79lYYRCn-5w

Αυτό είδα πριν λίγο και σιγά σιγά μαζεύω το πακετάκι για να το στείλω πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είδα πριν λίγο και σιγά σιγά μαζεύω το πακετάκι για να το στείλω πίσω...

 

Για πες ημερομηνία κατασκευής.

 

Πάντως πέφτει πολύ κράξιμο:

https://forums.oneplus.net/threads/according-to-the-verge-no-fix-for-jelly-scrolling.558154/#post-16402511

Edited by rozak
Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

είμαι χρηστης iphone τα τελευταία 8 χρονια

 

πείρα το oneplus 5 από περιέργεια και για την εμπειρία ενός δυνατού android μιας και έχω καιρό να ασχοληθώ..

 

δείχνει λίγο απλό και γενικά να γίνετε ένα μπάχαλο στο store..

 

επίσης δε "μαρεσει" το εργοστασιακό app για τον καιρό.. τι είναι αυτές οι γραμμές k καλά ο ήλιος? i ζεστη? πολύ κουλό..

 

ποια είναι τα must apps ώστε να μην μου λείψει tpt από το iphone?

να το κάνω root? πια τα must apps για root ? δουλεύει κανένα καλο με το nougat 7.1.1 i τα περισσότερα σταμάτησαν στην έκδοση android 6 ?

 

 

σε γενικές γραμμές το "κινιτακι" άψογο k γρήγορο αλλα νομίζω δύσκολα θα αποχωριστώ το iphone.. δε με βλέπω να το κρατάω πολύ.. όχι ότι φταίει το κινητό.. αλλα το android.. μου φαίνεται βουνό

 

Εφαρμογές υπάρχουν οι ίδιες

Root δεν πιστεύω να χρειαστείς

Η εφαρμογή του καιρού είναι όντως λίγο κάπως.

Αν δεν έχεις όρεξη να ασχοληθείς απλά κατέβασε ότι χρειάζεσαι και τέλος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πλήρωσα τόσα χρήματα για να πάρω την συσκευή οπότε δεν δέχομαι η εταιρία να το θεωρεί φυσιολογικό. Άνοιξα ticket για επιστροφη, μόλις μου απαντήσουν το στέλνω αμέσως πίσω και παίρνω τα χρήματα, μετά κοιτάω για OnePlus 3t που κάνει μια χαρά την δουλειά του.
Link to comment
Share on other sites

Για πες ημερομηνία κατασκευής.

 

Πάντως πέφτει πολύ κράξιμο:

https://forums.oneplus.net/threads/according-to-the-verge-no-fix-for-jelly-scrolling.558154/#post-16402511

 

Τελικά ψάχνοντάς το ΠΟΛΥ, κατάφερα να το δω κανά δυο φορές. Πρέπει να σκρολάρεις με συγκεκριμένη ταχύτητα και η σελίδα να περιέχει και κείμενο και εικόνες.

Μου έδωσε την εντύπωση ότι το αντιλαμβάνεσαι όταν η ταχύτητα είναι στο όριο του να αρχίσει να κόβει frames, δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω.

Πάντως προσπάθησα πολύ για να το πετύχω, αν και μετά από λίγο δεν κατάφερα να το ξανακάνω.

Στο facebook δεν κατάφερα να το αναπαράγω.

 

Μου δημιουργήθηκε η αίσθηση ότι είναι καθαρά θέμα software. Θα αποδειχθεί όταν βγει κανά lineage ανάλογα αν θα εμφανίζεται σε αυτό ή όχι.

 

Πάντως στα δικά μου μάτια δεν γίνεται αντιληπτό σε κανονική χρήση.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...