Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω και την αποψή μου... :worry:

 

Με ενόχλησε το οτι δεν έχει πιστοποίηση IP ενώ σε αυτά τα χρήματα έπρεπε να έχει.

(Δεν έχω βουτήξει ποτέ κινητό στο νερό και ας ήταν αδιάβροχο)..

Με ενόχλησε το OIS που δεν έχει γιατί δεν έχω και πολύ σταθερό χέρι.

(Όχι οτι θα έχω και τρομερό πρόβλημα, για την χρήση που του κάνω εγώ)..

Με ενόχλησε η τιμή του που θεωρώ οτι ήταν αρκετά υψηλή.

(Αλλά αυτό που με τρέλενανε ήτανε ότι αντι για π.χ. 479$ = 499€)..

 

Μου άρεσαν τα δείγματα φωτογραφίας που έδειξαν διάφορα κανάλια.

Μου άρεσε ο σχεδιασμός.

Μου άρεσε που έχει πλέον 8GB LPDDR4X Ram + 128GB UFS2.1.

 

Day 0 και το έβαλα παραγγελία καθώς μου άρεσε η παρουσίαση και τα specs που έχει. Πρώτη φορά λοιπόν βλέπω παρουσίαση και κάνω άμεση αγορά. Μόλις παραλάβω θα σας ενοχλήσω με την άποψή μου. Ως προηγούμενος κάτοχος του 3T 6/64GB, φαντάζομαι πως θα έχω μια σαφέστερη άποψη σε σχέση με το Oneplus 5. :blink:

 

Παντού βλέπω παράπονα για όλες τις συσκευές (Samsung S8/+, LG G6, Apple iPhone 7/Plus......) και πάει λέγοντας, σαφώς οτι η 1+ έπρεπε να έχει κάνει κάτι το διαφορετικό και να ήταν πιο φθηνή (τουλάχιστον στα 479€) (Ισχύει για όλες τις μάρκες). Αλλά οι περισσότεροι που κράζουν είναι μόνο για να κράξουν, περιμένετε ρε παιδιά να δούμε από κοντά να βγούν δυο απόψεις απο εμάς εδώ στο forum και μετά το συζητάμε. :)

 

Ναι ΟΚ μπορεί κάποιος να πάρει το S8 γιατί θέλει να πάει να δώσει τα 600€, ωραία γιατί όχι ? Εγώ όμως που έχω αυτά 550€ γιατί να μην δεν επιλέξω το OnePlus 5 ? Ο καθένας κρίνει από αυτά που βλέπει, ακούει και όχι να δοκιμάσει πρώτα να δει τι του κάνει. Εγω προτίμησα να πάρω το OnePlus 5, κάποιος άλλος θα πάρει το S8, κάποιος το 7 Plus και πάει λέγοντας (όλοι παρέα θα κάνουμε, καφέ θα πιούμε και θα συζητήσουμε δεν θα βγαίνουμε σαν τα μωρά παιδιά (κοίτα εγώ την έχω μεγαλύτερη), δεν είναι VS όλη μας η ζωή, ο καθένας με το γούστο του.

 

Ναι είμαι εντυπωσιασμένος αλλά αν δεν το συγκρίνω με το 3T δεν θα υσηχάσω και μετά θα κρίνω αναλόγως τι θα κάνω. Αγάπη παιδια!!! (Τα παραπάνω αποτελούν προσωπικές εντυπώσεις, γούστο κ.τ.λ. δεν κράζω και δεν προσπαθω να την πω σε κανέναν, πριν αρχίσετε να με κράζετε :cry: ) Peace!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή σας έχω χάσει για πια ισοτιμία μιλάμε; Τα 480$ είναι 431.09€.

 

Τις περισσότερες φορές τιμολογούνται τα προϊόντα με ισοτιμία 1€=1$ και εδω βάζουν και ένα 20€ ακόμη για να πάει στρογγυλά στα 500€.

 

Και αν δεν κάνω λάθος παλιά που εκχε αλλάξει η ισοτιμία η op είχε ανεβασει τις τιμές γιατί ήταν έλεγε στο όριο η τιμολογηση και έμπαιναν μέσα. Όταν ξανααλλαξε η ισοτιμία δεν είδα να το αλλάζουν.

 

Η συσκευή είναι εξαιρετική. Θα έπρεπε να είναι λίγο πιο φτηνή βάση των όσων προσφέρει ώστε να δικαιολογεί το flagship killer. Στην τιμή που είναι και που δύσκολα θα πέσει, τα πράγματα όμως είναι πολύ δύσκολα μιας και ο ανταγωνισμός είναι ήδη ίσως και φτηνότερος.

 

Και μπορεί να μην προσφέρει την ram αλλά έχει καλύτερη οθόνη, πιο καλή κάμερα/video, αδιαβροχοποίηση, ασύρματη φόρτιση κ.α.

 

Παρε τον ανταγωνισμο.

Πχ παρε το s8 και να χαρεις την edge οθονη και τα framedrops και τα stutters.

'Η παρε το g6 με τον 821

 

Επιλογες δοξα τω θεω εχουμε.

 

Για μένα το μόνο που σώζει την εταιρεία, είναι ότι έχουν κλειδώσει οι άλλοι τα τηλέφωνα τους,σαμυ,LG.άρα από κοινότητα λίγα πράγματα για aosp

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ειναι μονο αυτο, ειναι και οτι το software τους σπερνει, ειναι το καλυτερο και το ταχυτερο εκει εξω.

Μηδεν lags, μηδεν stutters, πανγρηγορο διαστημικο με πραγματικη ιπποδυναμη.

 

Δευτερο και ιδρωμενο το pixel με την τρισαθλια τιμη (που ειναι και πιο αργο στα σημεια) και τριτα τα htc, που προσωπικα απεχθανομαι το sense.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην λέμε ότι θέλουμε όλοι θέλουμε ένα κινητό που κάνει τα πάντα με 299ευρω!!

Εγώ νομίζω ότι είναι μια χαρά η τιμή του, βελτιωμενη κάμερα, είναι 8γιγα ram και 128γιγα rom.. Κάτσε καλά

Ποιότητα Α+

Λογικό βρίσκω τα 499-560ευρω

Εδω τα iphone είχαν 1000ευρω

S8 700-950ευρω

G6 (αρχές) 600-700ευρω

Που είδατε ακριβή τιμή στο future proof oneplus 5, με τα specs που έχει είσαι κομπλέ για μια 2ετια!!!

Αυτά από εμένα

Όσοι το πήρανε καλά κάνατε (+1 από εμένα χε χε χε)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην λέμε ότι θέλουμε όλοι θέλουμε ένα κινητό που κάνει τα πάντα με 299ευρω!!

Εγώ νομίζω ότι είναι μια χαρά η τιμή του, βελτιωμενη κάμερα, είναι 8γιγα ram και 128γιγα rom.. Κάτσε καλά

Ποιότητα Α+

Λογικό βρίσκω τα 499-560ευρω

Εδω τα iphone είχαν 1000ευρω

S8 700-950ευρω

G6 (αρχές) 600-700ευρω

Που είδατε ακριβή τιμή στο future proof oneplus 5, με τα specs που έχει είσαι κομπλέ για μια 2ετια!!!

Αυτά από εμένα

Όσοι το πήρανε καλά κάνατε (+1 από εμένα χε χε χε)

 

Και το ΟΡ3 κάνει τα πάντα, το 5 είναι το R11 της ΟΡΡΟ με άλλο επεξεργαστή και μνήμη... δεν δικαιολογεί το R&D για αυτή την τιμή...

Και όταν το ΟΡ3 είχε 400 ευρώ... +100 ευρώ για μια κάμερα παραπάνω όχι δεν τα δικαιολογεί κατά τη γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

Και το ΟΡ3 κάνει τα πάντα, το 5 είναι το R11 της ΟΡΡΟ με άλλο επεξεργαστή και μνήμη... δεν δικαιολογεί το R&D για αυτή την τιμή...

Και όταν το ΟΡ3 είχε 400 ευρώ... +100 ευρώ για μια κάμερα παραπάνω όχι δεν τα δικαιολογεί κατά τη γνώμη μου

 

Και τα midrange κινητά κάνουν τα πάντα, αλλά τεχνικά χαρακτηριστικά στο τέρας oneplus 5 όμως!!!

Όλα τα High end smartphones έχουν πάνω από 600-700ευρω!!!

Αρα μέσα είναι

Και εγώ θα το ήθελα 400-450ευρω...

Μην ξεχνάμε το μοναδικό Android smartphone που έχει μεταπώληση είναι τα Oneplus.. Λόγο marketing

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην λέμε ότι θέλουμε όλοι θέλουμε ένα κινητό που κάνει τα πάντα με 299ευρω!!

Εγώ νομίζω ότι είναι μια χαρά η τιμή του, βελτιωμενη κάμερα, είναι 8γιγα ram και 128γιγα rom.. Κάτσε καλά

Ποιότητα Α+

Λογικό βρίσκω τα 499-560ευρω

Εδω τα iphone είχαν 1000ευρω

S8 700-950ευρω

G6 (αρχές) 600-700ευρω

Που είδατε ακριβή τιμή στο future proof oneplus 5, με τα specs που έχει είσαι κομπλέ για μια 2ετια!!!

Αυτά από εμένα

Όσοι το πήρανε καλά κάνατε (+1 από εμένα χε χε χε)

κάνει τα πάντα αλλά δεν έχει τα πάντα!!! τώρα πως τα κάνει δεν ξέρω

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εφυγε το δικο μου :)

 

Εμένα ακόμα είναι κολλημένο στο processing... δεν ξέρω ελπίζω να φύγει σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα είναι κολλημένο στο processing... δεν ξέρω ελπίζω να φύγει σήμερα

 

ερχεται απο Gorzow Wielkopolski, Poland, μεσω UPS

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από όσο είδα και εμείς που είχαμε πάρει το 3/3Τ έχουμε referral link έτσι ? Έχω ένα referral link λοιπόν αλλά δεν ξέρω αν γίνεται να χρησιμοποιηθεί . μπορεί κάποιος να ρίξει τα φώτα τ ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οριστε και το δικό μου λινκ.

https://oneplus.net/invite#HPAUN7G0SFIABO

 

Βρε παιδιά, έχει καταλάβει κανείς σας αν θα υπάρξουν και άλλα χρώματα διαθέσιμα?

Είναι ο λόγος που δεν παραγγέλνω ακόμη.

Στην παρουσίαση είπε ότι αυτά τα 2 είναι τα χρώματα του "launch" , αφήνοντας να εννοηθεί ότι θα υπάρξουν στην συνέχεια κι άλλα...

Αλλά και πριν την παρουσίαση, δεν είχαν κάνει ένα tweet που έδειχνε 4 χρώματα ??

Link to comment
Share on other sites

αλλά δεν έχω tracking number ακόμα, προσπαθώ να επικοινωνήσω με το chat αλλά έχει ουρά μεγάλη 90+

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

αλλά δεν έχω tracking number ακόμα, προσπαθώ να επικοινωνήσω με το chat αλλά έχει ουρά μεγάλη 90+

 

Ένας απ αυτούς είμαι και εγώ! :D

Link to comment
Share on other sites

αλλά δεν έχω tracking number ακόμα, προσπαθώ να επικοινωνήσω με το chat αλλά έχει ουρά μεγάλη 90+

 

Εχει ενα κουμπι tracking στις παραγγελιες σου. ετσι δεν ειναι;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα κουμπι tracking στις παραγγελιες σου. ετσι δεν ειναι;

έχει αλλά δεν αναφέρει κάτι όταν το πατάς.

σε πάει σε άλλη σελίδα για να βάλεις το tracking number

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει αλλά δεν αναφέρει κάτι όταν το πατάς.

σε πάει σε άλλη σελίδα για να βάλεις το tracking number

 

το πήρα και το tracking.Μου είπαν άυριο προς το απόγευμα θα το έχω. Πολύ γρήγορα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...