Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από Ηνωμένο Βασίλειο έρχεται;

 

Από Πολωνια στελνουν Ελλαδα... Μια πολύ μικρη πιθανοτητα να φυγει από Κινα, με ενδιαμεσο σταθμο Αγγλια και μετα Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Παντως μου κανει εντυπωση που μερικοι ενω ειχατε ακουσει και δει σε βιντεο για το θεμα με την οθόνη προχωρήσετε σε παραγγελία day one και τωρα ενω ακομα δεν παραλάβατε δηλώνετε απογοητευμένοι και ξενερωμενοι!

 

Δλδ ρε παιδιά αφου διαβάζατε για το προβλημα γιατί δεν κανατε λίγο κρατεί? Και αφου ξερετε τον εαυτο σας οτι απογοητεύεται εύκολα γιατι προχωρήσετε? Πόσες φορες λεμε οτι οι εταιρίες εχουν καταργήσει σχεδον το qualify control. Quality control κανουν για αυτους οι beta users που ακριβοπληρωνουν κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν έκανε παραγγελία αφού είδε το βίντεο. Σχεδόν όλοι εδώ μέσα το πήραμε την μέρα που ανακοινώθηκε και δεν είχε γίνει καμιά αναφορά του θέματος.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αρχιζει να συμβαινει αυτο που ειχα γραψει πριν μερικες μερες εδω. Ακριβαινουν, ξεκινανε τα λαθη, οι βιασυνες και τα προβληματα, customer service για τα μπαζα που δεν ξερουν τι τους γινεται και σιγα σιγα οσο μεγαλωνουν (που δεν ειναι και μικροι) θα αρχισουν να μην δειχνουν και σεβασμο στους πελατες τους!

 

Δυστυχως με οσα διαβαζω χλωμο το κοβω να λυθει το προβλημα με software update. Και αν λυθει με software update θα ειναι μια λυση που θα το καλυπτει κατα το ημισυ και οχι εξ ολοκληρου.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το προβλημα που κυκλοφορει στα βιντεο δεν χρειαζεται ματια αετου για να το δεις! Ουσιαστικά πρέπει να εισαι τυφλός για να μην το βλεπεις. Πρέπει να κάνεις προσπάθεια για να μην το δεις! Πάντα σύμφωνα με αυτά που βλεπουμε στα βίντεο.

Καλά δεν είμαι και τυφλός.

Μήπως τελικά είναι θέμα παρτίδας;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν πρόλαβα να κάνω ακύρωση της παραγγελίας. Τώρα απλά δεν παραλαμβάνω και επιστρέφει πίσω και μου κάνουν refund? Πόσο περίπου θα πάρει όλο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έτσι ας τους μείνουν τα τηλέφωνα στις κούτες μπας και βάλουν λίγο μυαλό...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο ακόμη και βρήκα τα εξής...

Από ότι φαίνεται χρησιμοποιούν 3 διαφορετικά είδη πάνελ (πολλές εταιρείες το κάνουν αυτό)

 

Πολλοί χρήστες που έχουν το jello effect, έχουν τσεκαρει με την εφαρμογή Aida 64 ότι έχουν το πάνελ που τελειώνει με τον αριθμό 5. (Τα άλλα δύο τελειώνουν σε 3).

 

Άρα ίσως έχει πρόβλημα ή παρτίδα εκείνη που φοράει το συγκεκριμένο μόνο πάνελ.

 

Όσοι έχετε jello, μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή Aida 64, να δείτε τι πάνελ έχετε, και να επιβεβαιώσετε ή διαψευσετε αυτή την θεωρία ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως μου κανει εντυπωση που μερικοι ενω ειχατε ακουσει και δει σε βιντεο για το θεμα με την οθόνη προχωρήσετε σε παραγγελία day one και τωρα ενω ακομα δεν παραλάβατε δηλώνετε απογοητευμένοι και ξενερωμενοι!

 

Δλδ ρε παιδιά αφου διαβάζατε για το προβλημα γιατί δεν κανατε λίγο κρατεί? Και αφου ξερετε τον εαυτο σας οτι απογοητεύεται εύκολα γιατι προχωρήσετε? Πόσες φορες λεμε οτι οι εταιρίες εχουν καταργήσει σχεδον το qualify control. Quality control κανουν για αυτους οι beta users που ακριβοπληρωνουν κιόλας!

 

Εγώ προσωπικά πρώτα έκανα την παραγγελία και μετά αντιληφθηκα το θέμα. Μάλιστα, μόλις το επόμενο πρωί της παραγγελίας ήταν ήδη shipped out.

Είμαι σίγουρη ότι στους πιο πολλούς από εμάς αυτό συνέβη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το xda

 

f2c041e5adaa32fec75fb568e85e5676.jpg

 

Μακαρι!

Αν είναι έστω και λίγο έξυπνοι και είναι όντως θέμα software, θα πρέπει να το φτιάξουν προτού παρελθουν οι 15 ημέρες από το launch date, και αρχίσει ο κόσμος τις επιστροφές.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς από Θεσσαλονίκη που έχει OP5 και πιστεύει ότι δεν εμφανίζεται το φαινόμενο? Θα ήθελα να συγκρίνουμε τις οθόνες..

THEM εγώ απο το βίντεο που έβαλες είδα την οθόνη σου μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο ακόμη και βρήκα τα εξής...

Από ότι φαίνεται χρησιμοποιούν 3 διαφορετικά είδη πάνελ (πολλές εταιρείες το κάνουν αυτό)

 

Πολλοί χρήστες που έχουν το jello effect, έχουν τσεκαρει με την εφαρμογή Aida 64 ότι έχουν το πάνελ που τελειώνει με τον αριθμό 5. (Τα άλλα δύο τελειώνουν σε 3).

 

από όσο ξέρω τα 3 χρησιμοποιούν την s6e3fa3 και τα 3Τ και 5 την s6e3fa5, samsung όλες

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο ακόμη και βρήκα τα εξής...

Από ότι φαίνεται χρησιμοποιούν 3 διαφορετικά είδη πάνελ (πολλές εταιρείες το κάνουν αυτό)

 

Πολλοί χρήστες που έχουν το jello effect, έχουν τσεκαρει με την εφαρμογή Aida 64 ότι έχουν το πάνελ που τελειώνει με τον αριθμό 5. (Τα άλλα δύο τελειώνουν σε 3).

 

Άρα ίσως έχει πρόβλημα ή παρτίδα εκείνη που φοράει το συγκεκριμένο μόνο πάνελ.

 

Όσοι έχετε jello, μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή Aida 64, να δείτε τι πάνελ έχετε, και να επιβεβαιώσετε ή διαψευσετε αυτή την θεωρία ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ προσωπικά πρώτα έκανα την παραγγελία και μετά αντιληφθηκα το θέμα. Μάλιστα, μόλις το επόμενο πρωί της παραγγελίας ήταν ήδη shipped out.

Είμαι σίγουρη ότι στους πιο πολλούς από εμάς αυτό συνέβη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μακαρι!

Αν είναι έστω και λίγο έξυπνοι και είναι όντως θέμα software, θα πρέπει να το φτιάξουν προτού παρελθουν οι 15 ημέρες από το launch date, και αρχίσει ο κόσμος τις επιστροφές.

Αυτο με τα panels που το είδες? Μπορείς να δώσεις ένα λινκ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

THEM εγώ απο το βίντεο που έβαλες είδα την οθόνη σου μια χαρά

Εμένα μου φαίνεται πως η αριστερή μεριά είναι πιο φωτεινή από την δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Το πάνελ που φοράει το δικό μου τελειώνει σε 5. Παρόλα αυτά δεν εμφανίζει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις δεν έκανε παραγγελία αφού είδε το βίντεο. Σχεδόν όλοι εδώ μέσα το πήραμε την μέρα που ανακοινώθηκε και δεν είχε γίνει καμιά αναφορά του θέματος.

Καλά... Μια χαρά είχαν βγει αναφορές ακόμα και εδώ πριν την επίσημη κυκλοφορία. Τα έξω δε φόρουμ είχαν βοηξει

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έψαξα λίγο ακόμη και βρήκα τα εξής...

Από ότι φαίνεται χρησιμοποιούν 3 διαφορετικά είδη πάνελ (πολλές εταιρείες το κάνουν αυτό)

 

Πολλοί χρήστες που έχουν το jello effect, έχουν τσεκαρει με την εφαρμογή Aida 64 ότι έχουν το πάνελ που τελειώνει με τον αριθμό 5. (Τα άλλα δύο τελειώνουν σε 3).

 

Άρα ίσως έχει πρόβλημα ή παρτίδα εκείνη που φοράει το συγκεκριμένο μόνο πάνελ.

 

Όσοι έχετε jello, μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή Aida 64, να δείτε τι πάνελ έχετε, και να επιβεβαιώσετε ή διαψευσετε αυτή την θεωρία ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ προσωπικά πρώτα έκανα την παραγγελία και μετά αντιληφθηκα το θέμα. Μάλιστα, μόλις το επόμενο πρωί της παραγγελίας ήταν ήδη shipped out.

Είμαι σίγουρη ότι στους πιο πολλούς από εμάς αυτό συνέβη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μακαρι!

Αν είναι έστω και λίγο έξυπνοι και είναι όντως θέμα software, θα πρέπει να το φτιάξουν προτού παρελθουν οι 15 ημέρες από το launch date, και αρχίσει ο κόσμος τις επιστροφές.

Μαρία μου ειδικά εσένα ειδικά το βράδυ που περίμενες να ξεκινήσουν οι παραγγελίες είχες ήδη τσακωσει το πρόβλημα και ήδη ρωτουσες εδώ...

Δες το ποσταρισμα σου 1010# δύο μέρες πριν...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

από όσο ξέρω τα 3 χρησιμοποιούν την s6e3fa3 και τα 3Τ και 5 την s6e3fa5, samsung όλες

 

Το δικό μου 3Τ πάντως φοράει την s6e3fa3 από ότι τσέκαρα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλά... Μια χαρά είχαν βγει αναφορές ακόμα και εδώ πριν την επίσημη κυκλοφορία. Τα έξω δε φόρουμ είχαν βοηξει

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαρία μου ειδικά εσένα ειδικά το βράδυ που περίμενες να ξεκινήσουν οι παραγγελίες είχες ήδη τσακωσει το πρόβλημα και ήδη ρωτουσες εδώ...

Δες το ποσταρισμα σου 1010# δύο μέρες πριν...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Και τα ποστ σου πως βοηθάνε δηλαδή; μπήκες να μας το παίξεις έξυπνος;
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Οριστε πως φαινεται το προβλημα για οπιους δεν το εχουν παρατηρησει η καταλαβει. Σε καποιες παρτιδες προφανως υφισταται και σε καποιους οχι.

https://gfycat.com/GratefulEvergreenBluefintuna

 

Παρεπιπτοντως και εμενα στο 3Τ σε 5 τελειωνει ο κωδικος της οθονης μου και δεν εχω τετοιο θεμα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά... Μια χαρά είχαν βγει αναφορές ακόμα και εδώ πριν την επίσημη κυκλοφορία. Τα έξω δε φόρουμ είχαν βοηξει

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαρία μου ειδικά εσένα ειδικά το βράδυ που περίμενες να ξεκινήσουν οι παραγγελίες είχες ήδη τσακωσει το πρόβλημα και ήδη ρωτουσες εδώ...

Δες το ποσταρισμα σου 1010# δύο μέρες πριν...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ναι έχεις δίκιο, τώρα που βλέπω το ποστ θυμήθηκα ότι όντως το είχα δει. Όμως η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα ότι θα ήταν τόσο διαδεδομένο στην συνέχεια, ούτε είχαν βγει φήμες για hardware προβλημα :(

Link to comment
Share on other sites

https://www.cnet.com/products/oneplus-5-review/

 

http://www.trustedreviews.com/oneplus-5-review-battery-life-and-verdict-page-4

 

Υπάρχουν δεκάδες βιντεο στο ιντερνετ (ενδεικτικά όπως τα παραπάνω και ειδικά το δεύτερο) που οι χειριστές-δοκιμαστές "παίζουν" με την οθόνη ακριβώς όπως τα βίντεο που εμφανίζεται το πρόβλημα. Σε όσα από αυτά έχω δεί εγώ, πουθενά δεν φαίνεται αυτό το πρόβλημα όπως παρουσιάζεται στο εν λόγω βίντεο. Οι υπόλοιποι που βλέπετε το πρόβλημα, το βλέπετε και στα βίντεο των reviews????

 

Και ξαναλέω, πέρα από το γεγονός αν υπάρχει ή δεν υπάρχει και αν εμείς το αντιλαμβανόμαστε ή όχι, που για την οικονομία της συζήτησης θα δεχτώ οτι υπάρχει το πρόβλημα, bug ή ο,τι άλλο, εσείς που το αντιλαμβάνεστε, έχετε αντιμετωπίσει ζάλη ή άλλα προβλήματα υγείας από την καθημερινή χρήση του τηλεφώνου (γιατί έτσι αναφέρεται στα περισσότερα λινκ...) εξαιτίας αυτού του γεγονότος?????

 

Προσωπικά εγώ, και να υπάρχει το θέμα, μετά από μία εβδομάδα χρήσης ούτε τα ματια μου κουράστηκαν, ούτε ζαλίστηκα ουτε μου προξενεί κανένα πρόβλημα και κάνω και επεξεργασία κειμένου και παίζω και παιχνίδια και μπαίνω και στο ίντερνετ και...και...και..

 

Υ.Γ. Και η δική μου οθόνη σε 5 τελειώνει και δεν έχω αντιληφθεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...