Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.gizmochina.com/2017/05/29/new-referral-program-oneplus-may-allow-buyers-get-expensive-oneplus-5-cheaper-price/?utm_content=buffer11172&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

αν ισχυει αυτο συνεργαζομαστε μεταξυ μας οσοι θα το αγορασουμε και το παιρνουμε με εκπτωση αναλογη των ποντων,ωστοσο αν βγει σε τιμη πανω απο 500 θα το σκεφτω ιδιαιτερα αν αξιζει η αγορα του.....

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα βγαλει η Νοκια τηλεφωνο στα 700+ Ευρω και οι περισσοτεροι λενε "που πας με τοσο ακριβο κινητο κυρα μου, βγαλε κανα φτηνο πρωτα"

Θα βγαλει η 1+ κινητο στα 500-500+ και οι περισσοτεροι λενε "Αφου εβγαζες φτηνα τοσο καιρο, γιατι βγαζεις ακριβο τωρα;"

 

Αβυσσος η ψυψη του ανθρωπου :lol:

 

 

--------

 

Την oneplus δεν την νοιαζει ο κατοχος του 1++ και του 1+2, απο αυτα τα τηλεφωνα εβγαλε ελαχιστο κερδος, απλα εγινε γνωστή στην πιατσα.

Τωρα ηρθε η ωρα να εξαργυρωσει την επιτυχια της, βγαζοντας ναυαρχιδα που θα της αποφερει κερδος.

 

Και μενα τον κατοχο 1+1 και 1+3 μαλλον θα με χασει απο πελατη, αλλα θα κερδισει άλλους που ξερουν οτι και 500 να σκασουν, θα παρουν κινητο vfm

Έχεις μπερδευτεί. Αν το βγάλει στα 500κατι κουτσά στραβά κάτι γίνεται. Αν όμως αληθεύουν οι φήμες περί 650 ευρώ, τότε το ξεχνάμε γιατί όντως είναι ακριβό. Όταν λοιπόν έχει ήδη 650 η ναυαρχίδα της Samsung, το one plus μοιάζει υπερτιμημένο. Η Nokia είναι άλλη ιστορία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο λεω. Μετα απο επιλογη στελνουν την συσκευη. Αλλα αν σου κατσει; :lol: :p

 

Αν είσαι τόσο δεινός φωτογράφος , μακάρι! Εγω δεν είμαι, χαχα.

Για να μας κάνεις early review να δούμε πως είναι η συσκευή! Καλή τύχη αν λάβεις μέρος :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.gizmochina.com/2017/05/29/new-referral-program-oneplus-may-allow-buyers-get-expensive-oneplus-5-cheaper-price/?utm_content=buffer11172&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

αν ισχυει αυτο συνεργαζομαστε μεταξυ μας οσοι θα το αγορασουμε και το παιρνουμε με εκπτωση αναλογη των ποντων,ωστοσο αν βγει σε τιμη πανω απο 500 θα το σκεφτω ιδιαιτερα αν αξιζει η αγορα του.....

 

Πολύ καλη ιδέα, μπράβο! Εγώ είμαι μέσα πάντως σε τέτοια συνεργασία, γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά του και έτσι ίσως επωφεληθούμε.

Πάντως, όπως κι εσυ, κι εμένα το ταβάνι μου είναι 500 ευρώ. Παραπάνω δύσκολα να δωσω, αλλά πιστεύω ότι δεν θα δούμε τόσο απότομη αυξηση στο base model.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπερδευτεί. Αν το βγάλει στα 500κατι κουτσά στραβά κάτι γίνεται. Αν όμως αληθεύουν οι φήμες περί 650 ευρώ, τότε το ξεχνάμε γιατί όντως είναι ακριβό. Όταν λοιπόν έχει ήδη 650 η ναυαρχίδα της Samsung, το one plus μοιάζει υπερτιμημένο. Η Nokia είναι άλλη ιστορία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καθολου δεν εχω μπερδευτει.

 

Η ναυαρχιδα της lagsung γιατι να κανει τα 650 και να μην τα κανει το 1+5?

Τουμπανο dash charge θα εχει, τουμπανο εσωτερικη θα εχει, τουμπανο ραμ θα εχει, ποιοτητα κατασκευης θα ειναι παλι τοπ, clean android θα εχει που θα ειναι unlockable + rootable.

 

Αν βελτιωσουν και την καμερα, τα αξιζει και τα παραξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Καθολου δεν εχω μπερδευτει.

 

Η ναυαρχιδα της lagsung γιατι να κανει τα 650 και να μην τα κανει το 1+5?

Τουμπανο dash charge θα εχει, τουμπανο εσωτερικη θα εχει, τουμπανο ραμ θα εχει, ποιοτητα κατασκευης θα ειναι παλι τοπ, clean android θα εχει που θα ειναι unlockable + rootable.

 

Αν βελτιωσουν και την καμερα, τα αξιζει και τα παραξιζει.

 

μπορει εσυ να θεωρεις οτι αξιζει και φυσικα δικαιωμα σου ,ωστοσο αν ζητησουν τοσα θα ανακαλυψουν οτι ενα brand χρειαζεται πανω απο 3 χρονια για να μπορει να απαιτει τοσα λεφτα ιδιαιτερα και στεκομαι στο ιδιαιτερα οταν ο ανταγωνισμος και κοντα σε αυτους τιμες θα χει και ποιο καλη αναγνωρισιμοτητα λεγε με apple και samsung που στο εξωτερικο με συμβολαια θα ναι και πολυ φθηνοτερα...

Εν τελει δεν αρκει να για μενα μια καμερα για να δωσω 650 αν και μπορω και ουτε σκοπευω να τιμησω μια εταιρια με τετοια λογικη σε τρια χρονια....

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

μπορει εσυ να θεωρεις οτι αξιζει και φυσικα δικαιωμα σου ,ωστοσο αν ζητησουν τοσα θα ανακαλυψουν οτι ενα brand χρειαζεται πανω απο 3 χρονια για να μπορει να απαιτει τοσα λεφτα ιδιαιτερα και στεκομαι στο ιδιαιτερα οταν ο ανταγωνισμος και κοντα σε αυτους τιμες θα χει και ποιο καλη αναγνωρισιμοτητα λεγε με apple και samsung που στο εξωτερικο με συμβολαια θα ναι και πολυ φθηνοτερα...

Εν τελει δεν αρκει να για μενα μια καμερα για να δωσω 650 αν και μπορω και ουτε σκοπευω να τιμησω μια εταιρια με τετοια λογικη σε τρια χρονια....

 

Σιγα μην πρεπει μια εταιρια να βγαζει τηλεφωνο και 10 χρονια για να μπορει να τιμολογησει πιο ακριβα ενα κινητο.

 

600-650 ειπαμε δεν ειπαμε 1000, και φυσικα αν ειναι να τα δωσω, στην oneplus θα τα δωσω.

Link to comment
Share on other sites

Καθολου δεν εχω μπερδευτει.

 

Η ναυαρχιδα της lagsung γιατι να κανει τα 650 και να μην τα κανει το 1+5?

Τουμπανο dash charge θα εχει, τουμπανο εσωτερικη θα εχει, τουμπανο ραμ θα εχει, ποιοτητα κατασκευης θα ειναι παλι τοπ, clean android θα εχει που θα ειναι unlockable + rootable.

 

Αν βελτιωσουν και την καμερα, τα αξιζει και τα παραξιζει.

Δεν ειπε κάνεις αν θα τα αξίζει η όχι. Η one plus όμως ξεκίνησε και είναι μέχρι τώρα γνωστή για το vfm των τιμολογησεων της συγκριτικά με τα χαρακτηριστικά που προσφέρει.

 

Από την άλλη πλευρά και μεις ως πελάτες της δεν έχουμε σκοπό να δώσουμε περισσότερα από 500-550 ευρώ και όλοι έχουμε ένα “ταβανι”.

Επομένως λοιπόν, θεωρητικά αυτός που θέλει να δώσει αυτό το ποσό των 650 ευρώ, θα προτιμήσει να αγοράσει κατι από τη “γειτονιά του” και όχι απ έξω. Εγώ 650 δε θα έδινα φυσικά σε κανέναν. Ούτε σε Samsung ούτε σε HTC ούτε σε xiaomi ούτε σε one plus. Αν καταλαβαίνεις το σκεπτικό μου.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπε κάνεις αν θα τα αξίζει η όχι. Η one plus όμως ξεκίνησε και είναι μέχρι τώρα γνωστή για το vfm των τιμολογησεων της συγκριτικά με τα χαρακτηριστικά που προσφέρει.

 

Από την άλλη πλευρά και μεις ως πελάτες της δεν έχουμε σκοπό να δώσουμε περισσότερα από 500-550 ευρώ και όλοι έχουμε ένα “ταβανι”.

Επομένως λοιπόν, θεωρητικά αυτός που θέλει να δώσει αυτό το ποσό των 650 ευρώ, θα προτιμήσει να αγοράσει κατι από τη “γειτονιά του” και όχι απ έξω. Εγώ 650 δε θα έδινα φυσικά σε κανέναν. Ούτε σε Samsung ούτε σε HTC ούτε σε xiaomi ούτε σε one plus. Αν καταλαβαίνεις το σκεπτικό μου.

 

Εσυ δεν θα τα εδινες, άλλος ομως θα τα δωσει, θα πιασει και καινουργιους πελατες και όλα καλα.

Εδω τα δωσανε μερικοι fanboys για το......pixel και το s8, δεν θα τα δωσουν για αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τα έδωσαν και 4 άτομα στα pixel της Google. Προφανώς θα τα δώσουν περισσότεροι και στο S8 τώρα που η τιμή του έπεσε στα 650.

Από μεριάς μου πάνω από 500 δεν δίνω σε κανέναν, όχι γιατί δεν τα έχω αν θελήσω, αλλά γιατί έχω καταναλωτικη συνείδηση.

Πιο κάτω δεν το συζητάω γιατί προφανώς δεν υπάρχει κατανόηση και δεν μου αρέσει ο τρόπος που γράφεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν θα τα εδινες, άλλος ομως θα τα δωσει, θα πιασει και καινουργιους πελατες και όλα καλα.

Εδω τα δωσανε μερικοι fanboys για το......pixel και το s8, δεν θα τα δωσουν για αυτο;

 

Εσυ ο ίδιος δεν είπες ότι και καλά οι περισσότεροι που τα έδωσαν για το samsung το κάναν για μόστρα; ( δε συμφωνώ αλλά ντάξει γνώμη σου )

Οι ίδιοι γιατί να τα δώσουν στο one+ ?

Δεν λέει κανείς ότι δεν θα τα αξίζει ( που στην προκειμένη καμία συσκευή δεν τα αξίζει τόσα αλλά οκ ) αλλά ότι δεν έχει ακόμα το κύρος ως εταιρεία για να πουλήσει και σε πελάτες που τα σκάνε για την μόστρα όπως λες και μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλοι δίνουν ένα σκασμό λεφτά για να διαφημίσουν το προιόν τους και η oneplus που την κάναμε εμείς

"γνωστή", μην το ξεχνάμε αυτό, θα απαιτήσει ίδια τιμολόγηση με τις "μεγάλες" με μηδέν κόστος σε διαφήμιση, δεν νομίζω.

Ότι θα βγάλει ένα κορυφαίο τηλέφωνο και αν το τσιμπήσει λίγο παραπάνω μέσα στα όρια του ανταγωνισμού,

μέχρι εκεί μπορεί να το κάνει...

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

https://www.gizmochina.com/2017/05/29/new-referral-program-oneplus-may-allow-buyers-get-expensive-oneplus-5-cheaper-price/?utm_content=buffer11172&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

αν ισχυει αυτο συνεργαζομαστε μεταξυ μας οσοι θα το αγορασουμε και το παιρνουμε με εκπτωση αναλογη των ποντων,ωστοσο αν βγει σε τιμη πανω απο 500 θα το σκεφτω ιδιαιτερα αν αξιζει η αγορα του.....

 

Ωραίος! :D

Ίδιο σκεπτικό έχω και εγώ για την τιμή του... ;)

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Στην τιμή μάλλον εννοούν το 1+3 μιας και το 1+3Τ ποτέ δεν ανακοινώθηκε με 396,αλλά από 439-479,.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με διαρροή έρχεται στις 15/06!

 

Ναι και το περιμενω πως και πως,αν και ειμαι λιγο επιφυλακτικος για την καρτα μνημης,αλλα και την αδιαβροχοποιηση...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς φίλε για σένα γιατί εμένα δεν με ενοχλεί δεν θα έχει ούτε το ένα ούτε το άλλο

 

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα μνήμης ξεχάστε την (και καλά κάνουν και δεν τις βάζουν, δεινόσαυροι και μόνο προβλήματα)

 

Αδιάβροχο θα είναι, σαφώς. Αν ζητήσει ψηλότερη τιμή χωρίς αδιαβροχοποιηση, απλά πρέπει να πατάει τα άλλα σε όλους τους τομείς.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν θα είναι αδιάβροχο θα τομολογειται κάτω από 500 ευρώ η βασική έκδοση και θα κοντραρει τις ναυαρχίδες κάτι το οποίο κάνει σε αρκετούς τομείς ακόμα και το 3,3Τ

 

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το περιμένω εναγωνίως. Μεγάλη μου έγνοια η μπαταρία, γιατι ο ceo δήλωσε ότι θα είναι το λεπτότερο smartphone που έχουν φτιάξει.

Άρα μάλλον οι φήμες για 3600 μπαταρία, δεν θα βγουν αληθινές.

Δυστυχώς αν είναι κάτω από 3500, μπορεί και να με αποτρέψει από την αγορά του.

Επίσης, ελπίζω όλα τα χρώματα να είναι διαθέσιμα εξ αρχής και να μην πρέπει να περιμένουμε μήνες όπως έγινε με το soft gold.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς φίλε για σένα γιατί εμένα δεν με ενοχλεί δεν θα έχει ούτε το ένα ούτε το άλλο

 

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε εγώ πιστεύω ότι θα περνει κάρτα μνήμης,αλλά το διαβάζω σε διάφορα sites γι'αυτό και το αναφέρω...

Το να είναι όμως αδιάβροχο,με ενδιαφέρει....Εκτός φυσικά και αν μπορούμε να το καλύψουμε με μια θήκη,πράγμα που για το 3/3Τ όσο και να Έψαξα δεν βρήκα...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας το νέο Oneplus 5 ...

 

οφείλω να πω ότι το τμήμα προώθησης του προϊόντος έχει πετύχει το στόχο του.

Μας έχει όλους ...στην πρίζα.. Να ψάχνουμε οτιδήποτε νεότερο διαρρεύσει .. Με το σταγονόμετρο η ενημέρωση.. Κάτι σαν το μαρτύριο της σταγόνας..

Ελπίζω λοιπόν το νέο 1+5 να ξεπεράσει τις προσδοκίες μας , να μην μας απογοητεύσει, Να είναι ένα απροβληματιστο , δυνατό και όμορφο τηλέφωνο !

Και επειδή το lg g3 μου σίγοσβηνει... Εύχομαι Όχι μόνο να παρουσιαστεί στις 15/06 όπως έχει σκοπίμως διαρρεύσει .. Αλλα να είναι και άμεσα διαθέσιμο !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

2k ανάλυση το OnePlus 5

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/how-to/oneplus-5-listed-449-t3601815/page13

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...