Jump to content

[OnePlus 3T] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


ch_makis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως όποιος θέλει τα update των εφαρμογών

Gallery v1.7

Recorder v1.6

Weather v1.7

File Manager v1.7

που βγήκαν με την OxygenOS Open Beta 17/8, τις κατεβάζουμε από εδώ https://www.apkmirror.com/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 289
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paranoid έχει δοκιμάσει κανείς ?

Αναφέρουν στο xda για πολύ καλύτερη απόδοση της κάμερας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος θέλει τα update των εφαρμογών

Gallery v1.7

Recorder v1.6

Weather v1.7

File Manager v1.7

που βγήκαν με την OxygenOS Open Beta 17/8, τις κατεβάζουμε από εδώ https://www.apkmirror.com/

 

Η gallery δεν δουλεύει σωστά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Η gallery δεν δουλεύει σωστά πάντως.

Συμφωνώ, τα πρόσφατα δεν τα δείχνει ως προεπισκόπηση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, τα πρόσφατα δεν τα δείχνει ως προεπισκόπηση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα ως τότε την έκδοση 1.4.

Βάζω την 1.7 και βλέπω να μην φαίνονται οι προεπισκοπήσεις... :X

Αμάν λέω....

Κάνω clear cache, επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

Ξεμπλοκάρω το google photos και όλα καλά.

Ψάχνω να βρω την έκδοση 1.6, την κατεβάζω. Ούτε εκεί κάτι.

Τελικά έκανα επαναφορά στην εργοστασιακή μορφή που ήταν η 1.4 έκδοση όπως σου είπα και όλα καλά.

Κρίμα γιατί είχε καρτέλα "Νέο" πάνω πάνω και μου άρεσε αυτό.

Μεταξύ μας, όχι ότι είναι και καμιά σοβαρή gallery app. Αιώνες καλύτερη της Samsung για παράδειγμα...

Link to comment
Share on other sites

Paranoid έχει δοκιμάσει κανείς ?

Αναφέρουν στο xda για πολύ καλύτερη απόδοση της κάμερας

 

την έβαλα για 5 λεπτά στο 3, την snapdragon κάμερα έχει.Δεν με ενθουσίασε η ρομ, πολύ φτωχή, σαν να είσαι στοκ.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Paranoid έχει δοκιμάσει κανείς ?

Αναφέρουν στο xda για πολύ καλύτερη απόδοση της κάμερας

Η κάμερα μοιάζει με snapdragon κάμερα αλλά βγάζει πολύ καλύτερες φώτο. Το θέμα είναι πως δεν έχει manual απ ότι είδα. Η ρομ είναι παρά πολύ smooth, αλλά όντως είναι τόσο στοκ, λες και έχειs nexus συσκευή. Δεν έχει σχεδόν καθόλου παραμετροποιηση. Γενικά όχι κάτι το εντυπωσιακο που αναμενανε πολλοί μετά από 6+ μήνες αναμονής.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα μοιάζει με snapdragon κάμερα αλλά βγάζει πολύ καλύτερες φώτο. Το θέμα είναι πως δεν έχει manual απ ότι είδα. Η ρομ είναι παρά πολύ smooth, αλλά όντως είναι τόσο στοκ, λες και έχειs nexus συσκευή. Δεν έχει σχεδόν καθόλου παραμετροποιηση. Γενικά όχι κάτι το εντυπωσιακο που αναμενανε πολλοί μετά από 6+ μήνες αναμονής.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Κανένα port της κάμερας για εμάς τους στοκ δεν έχει βγει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ισχύει ότι η Paranoid είναι τρομερά σμουθ, ξέχασα να το γράψω.Κάμερα δεν δοκίμασα.1-2 πραγματάκια να έβαζαν δεν θα πείραζε πάντως
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια.

Ξεκλείδωσα τον bootloader εβαλα TWRP όλα έγιναν με αυτό... OnePlus3&3T-ToolKit-v4.7U

 

μετα θέλησα να τον κλειδώσω πάλι και με το παραπάνω tool έκανα εγκατάσταση stock recovery και relock τον bootloader.

 

Έχω όμως πλέον το εξής θέμα. Στην εκκίνηση μου βγάζει ... the dm verity is not started in enforcing mode

 

μετα από 5 δευτερα bootαρει κανονικά χωρις κανένα άλλο θέμα. Κάποια λύση;

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 4.1.5

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-4-1-5-7-1-1-ota-for-oneplus-3-and-3t.547283/

 

edit

στο changelog βλέπω τα εξής :

Updates:

• Updated network settings for select carriers

• Updated OnePlus Community app to v1.8

• Updated Android Security Patch level to 1st May 2017

• Modified WiFi no internet indication icon

 

Bug fixes:

• Fixed storage issue present on 3rd party filemanagers

• Fixed VoLTE issue on certain Jio SIM cards

• Fixed connection issue on Android Auto

 

Optimizations:

• Battery

• WiFi, Bluetooth and GPS

• Proximity sensor

• Camera low light focus

• Expanded screenshot

 

Other changes:

• Enhanced system stability

 

δεν βλέπω για την κάμερα κάποια αναφορά για το εκνευριστικό θέμα εν έτει 2017 να μην μπορεί να τραβήξει φωτό καθαρή άνθρωπο εν κινήσει !

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κουφά πράγματα συμβαινουν.....αποσύρθηκε η 4.1.5 και βγήκε 4.1.6 https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-4-1-6-7-1-1-ota-for-oneplus-3-and-3t.547283/page-98 , οι λόγοι παραμένουν άγνωστοι

 

edit

zip αρχεία εδώ για την 4.1.6

OxygenOS 4.1.6(7.1.1) OTA for OnePlus 3 and 3T

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λόγω θερμοκρασιών που λένε κάποιοι ισως να αποσύρθηκε?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω....προσωπικά εγώ δεν είχα διαπιστώσει κάτι ...αυξημένη θερμοκρασία κλπ, μόλις την πέρασα την 4.1.6.....βλέπουμε .......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πώς περνάω την 4.1.6?Την κατεβάζω ΟΤΑ, μπαίνω twrp και φλασάρω?

 

σε καμία περίπτωση

πας εδώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/how-to/rom-oxygenos-3-5-4-mm-ota-update-t3519074/page112 κατεβάζεις το φουλ ζιπ 1,4 gb και φλασάρεις μέσω τελευταίας twrp που είναι η 3.1.1-0 και μετά το zip του supersu 2.82 για root, μετά από κάθε φλασάρισμα κάνεις τα wipes που σε ρωτάει κάτω αριστερά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σε καμία περίπτωση

πας εδώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-3t/how-to/rom-oxygenos-3-5-4-mm-ota-update-t3519074/page112 κατεβάζεις το φουλ ζιπ 1,4 gb και φλασάρεις μέσω τελευταίας twrp που είναι η 3.1.1-0 και μετά το zip του supersu 2.82 για root, μετά από κάθε φλασάρισμα κάνεις τα wipes που σε ρωτάει κάτω αριστερά

 

Οκ,σ ευχαριστώ.2 ερωτήσεις...

-Έχω το twrp app,μπορώ να το φλασάρω μέσω αυτού ή καλύτερα recovery?

-Ναι μεν έχω περάσει την τελευταία twrp,αλλά δεν μπορώ να μπω με τον παραδοσιακό τρόπο,power button+volume down.Ανταυτού με βάζει στην μαμίσια recovery...:confused::confused:Κάποια λύση-πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Οκ,σ ευχαριστώ.2 ερωτήσεις...

-Έχω το twrp app,μπορώ να το φλασάρω μέσω αυτού ή καλύτερα recovery?

-Ναι μεν έχω περάσει την τελευταία twrp,αλλά δεν μπορώ να μπω με τον παραδοσιακό τρόπο,power button+volume down.Ανταυτού με βάζει στην μαμίσια recovery...:confused::confused:Κάποια λύση-πρόταση?

 

αυτή έχεις ? https://play.google.com/store/apps/details?id=me.twrp.twrpapp και έχεις κατεβάσει την τελευταία για την συσκευή ?

Μέσα από τις ΄΄επιλογές για προγραμματιστές΄΄ έχεις τικάρει την ΄΄προηγμένη επανεκκίνηση΄΄ ώστε να μπορείς να περνάς σε twrp recovery ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αυτή έχεις ? https://play.google.com/store/apps/details?id=me.twrp.twrpapp και έχεις κατεβάσει την τελευταία για την συσκευή ?

Μέσα από τις ΄΄επιλογές για προγραμματιστές΄΄ έχεις τικάρει την ΄΄προηγμένη επανεκκίνηση΄΄ ώστε να μπορείς να περνάς σε twrp recovery ?

 

Ναι και στα 2,και για το app,αλλά και για την προηγμένη επανεκκίνηση.Πατώντας την,με βγάζει στην μαμίσια recovery

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα 2,και για το app,αλλά και για την προηγμένη επανεκκίνηση.Πατώντας την,με βγάζει στην μαμίσια recovery

 

κάτσε...δηλαδή κάνοντας επανεκκίνηση την συσκευή δεν σε βγάζει σε 3 κάθετες επιλογές με πάνω πάνω το να μπουτάρεις σε κάστομ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

κάτσε...δηλαδή κάνοντας επανεκκίνηση την συσκευή δεν σε βγάζει σε 3 κάθετες επιλογές με πάνω πάνω το να μπουτάρεις σε κάστομ ?

 

Μου βγάζει τις 3 επιλογές,απλώς με κάποιο τρόπο παρακάμπτει την twrp και μπουτάρει η μαμίσια.Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει,αλλά όλα τα έκανα με το unified toolkit for 3T.Ακολούθησα αυτόν τον τρόπο στο παρακάτω βίντεο και ολα πήγαν οκ,ρουτ,ξεκλειδωτος bootloader κτλ

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει τις 3 επιλογές,απλώς με κάποιο τρόπο παρακάμπτει την twrp και μπουτάρει η μαμίσια.Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει,αλλά όλα τα έκανα με το unified toolkit for 3T.Ακολούθησα αυτόν τον τρόπο στο παρακάτω βίντεο και ολα πήγαν οκ,ρουτ,ξεκλειδωτος bootloader κτλ

 

μυστήρια πράγματα..... πάντα αυτό σου έκανε όταν ήθελες να μπουτάρει σε custom recovery ?

Πάτησε την κάτω επιλογή για να μπουτάρει σε ΄΄μαμά΄΄ recovery να δούμε τι θα κάνει ....

Από ότι φαίνεται δεν πήγαν όλα οκ, μάλλον κάτι παίζει με το image της twrp που έχεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μυστήρια πράγματα..... πάντα αυτό σου έκανε όταν ήθελες να μπουτάρει σε custom recovery ?

Πάτησε την κάτω επιλογή για να μπουτάρει σε ΄΄μαμά΄΄ recovery να δούμε τι θα κάνει ....

Από ότι φαίνεται δεν πήγαν όλα οκ, μάλλον κάτι παίζει με το image της twrp που έχεις

 

Όντως είναι περίεργα πράγματα.Όταν είχε βγεί το ''ελαττωματικό'update του Supersu και έχασα το ρούτ,θέλησα να φλασάρω μια παλαιότερη έκδοση.Προσπαθούσα συνέχεια χειροκόνητα,αλλά δεν μπορούσα να μπω σε twrp,οπως και τώρα.Ετρεξα το toolkit που ανάφερα πιο πάνω,με το κινητό συνδεδεμένο στο pc,πάτησα την επιλογή Νο.6 Flash-Boot TWRP Recovery και ως δια μαγείας μπήκα!Έκανα την δουλειά μου μια χαρά,κλείνω toolkit,δοκιμάζω χειροκίνητα,πάλι μαμίσια recovery:mad::mad:

Τι να πώ...Το πολύ πολύ να δοκιμάσω με toolkit

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 3T OxygenOS Open Beta 9

 

 

http://downloads.oneplus.net/oneplus-3t/oneplus_3t_oxygenos_openbeta_9/

 

Device OnePlus 3T

Version Open Beta 9

Update time 2017-06-16

File size 1.49 GB

MD5 hash 8f6cedbdd4ceee0b6c8609b5f18778ca

What's new:

Updates:


  • Updated OnePlus Community to v1.9

Bug Fixes:

  • Fixed occasional duplicate notifications
  • Fixed expanded screenshot duplicate stitches
  • Fixed color issues with app locker
  • Fixed inaccurate battery percentage
  • Fixed certain display issues with OnePlus Font
  • Fixed certain display issues in the weather app
  • Fixed camera occasionally unable to open
  • Fixed sending files with 3rd party apps via hotspot
  • Fixed inaccurate displayed network speed when activating hotspot

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by tsomby
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3T] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...