Jump to content

Μεσημεριανός ύπνος


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Κοιμαστε το μεσημερι;  

351 members have voted

  1. 1. Κοιμαστε το μεσημερι;

    • Ναι! (δικαιολογιστε)
      153
    • Οχι! (δικαιολογιστε)
      198


Recommended Posts

χασιμο χρονου ειναι ο μεσημεριανος υπνος.....:p

εχω καλυτερα πραγματα να κανω απο το να κοιμαμε ολη μερα!εκτος αυτου δυσκολα ξυπναω μετα και μεχρι να συνελθεις εχει φτασει η ωρα να ξανακοιμηθεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 290
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν και δεν το περίμενα ποτέ, αυτό το χειμώνα κάθε Παρασκευή ήμουν τόσο κουρασμένος που έναν υπνάκο τον έριχνα!Βοηθούσε βέβαια το ότι εκείνη τη μέρα δεν είχα φροντηστήριο και την επόμενη ήταν Σάββατο, οπότε κοιμόμουν χωρίς τύψεις.Τώρα το καλοκάιρι τα μεσημέρια προτιμώ να διαβάσω κανένα βιβλίο από το να κοιμηθώ.
Link to comment
Share on other sites

σαββατοκύριακο συνήθως κ οποτε γυρίσω νορμάλ ωρα σαπίζω για κανα 2ωρο!!!

Ο Μεσημεριανός υπνός κάνει πολύ καλό, άλλωστε εκεί που έχει φτάσει πια η θερμοκρασια απο Απρίλη μέχρι Νοέμβριο ΄την βλέπω τη δουλειά, Μεξικό να γινόμαστε.

 

Παντως υπάρχουν μελέτες που λένε ότι ειναι πολύ ευεργετικός. Μελέτες μαλιστα πρόσφατα εδειξαν για τον υπνο γενικά, ότι ενα 6 ωρο-7 ωρο βραδυνο κ 1,30 ωρίτσα τ απογευμα (αν μπορείς) προσθέτει εκτός των αλλων κ χρόνια ζωής:lol:

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα δεν κοιμόμουν ποτέ τα μεσημέρια.Πλέον όμως ο μεσημεριανός ύπνος μ είναι απαραίτητος(έστω και 1 ωρίτσα).
Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα δεν κοιμόμουν ποτέ τα μεσημέρια.Πλέον όμως ο μεσημεριανός ύπνος μ είναι απαραίτητος(έστω και 1 ωρίτσα).

 

Όσο μεγαλώνεις έχεις ανάγκη τον μεσημεριανό ύπνο

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα δεν κοιμόμουν ποτέ τα μεσημέρια.Πλέον όμως ο μεσημεριανός ύπνος μ είναι απαραίτητος(έστω και 1 ωρίτσα).

Σε μενα παντος δεν ισχυει..:rolleyes:

Όσο μεγαλώνεις έχεις ανάγκη τον μεσημεριανό ύπνο

 

Ε δεν τον πειραν και τα χρονια βρε...16 ειναι...να πω οτι ειναι 25,27....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Ε δεν τον πειραν και τα χρονια βρε...16 ειναι...να πω οτι ειναι 25,27....

 

Απλά σε όσα παιδιά εχω γνωρίσει δεν μπορούσαν να κοιμηθούν το μεσημέρι..κάπου στο λύκειο τοτε ξεκίνησαν να κοιμούνται..είχαν και περισσότερες υποχρεώσεις ..φυσικά παίζει ρόλο και τι ώρα κοιμάσαι ξυπνάς..αν ο άλλος έχει κοιμηθεί 10ωρο λογικό ειναι να μην κοιμάτε μεσημέρι..επίσης παίζει ρόλο και η κούραση που αποκομίζει ο καθένας..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

φυσικά παίζει ρόλο και τι ώρα κοιμάσαι ξυπνάς..αν ο άλλος έχει κοιμηθεί 10ωρο λογικό ειναι να μην κοιμάτε μεσημέρι..επίσης παίζει ρόλο και η κούραση που αποκομίζει ο καθένας..

 

Σιγουρα αν εισαι κουρασμενος η αν δεν εχεις κοιμηθει της βασικες ωρες τοτε ναι...θα κοιμηθεις οσο και αν εισαι μικρος!!Αυτα οαιζουν οντος ρολο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ στα παιδικά μου χρόνια όταν ακουγα τους μεγαλους που λέγανε οτι κοιμούνται το μεσημερι ,σκεφτόμουνα από μεσα μου πως ειναι χασιμο χρονου και απορούσα γιατι το εκανανώσπου ξεκινησα και εγω να δουλευω και τότε κατάλαβα ποσο χρειάζεται .Δυστυχώς έτσι είναι ο άνθρωπος ,αν δεν το βιώσει-νιώσει δεν μπορει να το καταλάβει.
Link to comment
Share on other sites

"Ο συνετός άνθρωπος δεν κοιμάται ποτέ την ίδια ημέρα που σηκώθηκε απο το κρεβάτι!" Αυτό διάβασα σε ένα βιβλίο.. Προσωπικά δεν κοιμάμαι τα μεσημέρια γιατί εκτός από χάσιμου χρόνου αν κοιμηθώ μετά βαριέμαι αφόρητα...:yawn:
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το πάω με την εποχή.

Το καλοκαίρι δεν κοιμάμαι το μεσημέρι, γιατί συνήθως ξυπνάω μεσημέρι.

Το χειμώνα, που έχω υποχρεώσεις και κουράζομαι, κοιμάμαι για μεσημέρι μισή με μία ώρα. Αν κοιμηθώ παραπάνω ξυπνάω με κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα και πονοκέφαλο. Οπότε όσο μπορώ τον αποφεύγω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσο κουρασμένος κ αν είμαι δε κοιμάμαι ποτέ το μεσημέρι...Κατά κάποιον τρόπο μετά έχω ενοχές αν κοιμηθώ:p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσο κουρασμένος κ αν είμαι δε κοιμάμαι ποτέ το μεσημέρι...Κατά κάποιον τρόπο μετά έχω ενοχές αν κοιμηθώ:p

 

Και γω αυτο παθαινω....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοιμαμαι μεχρι το μεσημερι, οποτε το μεσημερι δεν μου λειπει υπνος!

σπανια να κοιμηθω μεσημερι και αυτο γιατι θα ειμαι πολυ κουρασμενη η δεν θα χω κοιμηθει την υπολοιπη μερα.

εχω παρατηρησει ομως, πως οταν κοιμαμαι τα μεσημερια μετα ξυπναω με "βαρυ" κεφαλι...:worry:

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι μπορεί να ξαπλώσω κανα μισάωρο....

Αλλα το χειμώνα ΠΟΤΕ !!!!

Είναι η καλύτερη ώρα για κυνήγι ένα χειμωνιάτικο μεσημέρι !!! :w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι μπορεί να ξαπλώσω κανα μισάωρο....

Αλλα το χειμώνα ΠΟΤΕ !!!!

Είναι η καλύτερη ώρα για κυνήγι ένα χειμωνιάτικο μεσημέρι !!! :w00t::w00t:

 

Τι κυνήγι;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

αν κοιμιθω το μεσημερι εχω αυπνιες το βραδυ >.>

 

Εγώ πάλι όταν κοιμάμαι βράδυ,έχω αϋπνίες το μεσημέρι.

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το πάω με την εποχή.

Το καλοκαίρι δεν κοιμάμαι το μεσημέρι, γιατί συνήθως ξυπνάω μεσημέρι.

Το χειμώνα, που έχω υποχρεώσεις και κουράζομαι, κοιμάμαι για μεσημέρι μισή με μία ώρα. Αν κοιμηθώ παραπάνω ξυπνάω με κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα και πονοκέφαλο. Οπότε όσο μπορώ τον αποφεύγω.

Ναι αυτο το παθαίνω κ εγω... Μουτρα, πονοκεφαλος, ακεφιες κ αϋπνιες το βραδυ!!

Link to comment
Share on other sites

το μεσημερι δουλεω ακομα.

 

θα ηταν καλο αν γινοτενε αλλα......................

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Ναι ομως ρε συ, αν με παρει ο υπνος δεν μπορω να ξυπνησω απο μονος μου τοσο νωρις. Μονο με ξυπνητηρι...

 

Αυτή την ερώτηση πρέπει να την κάνεις στο θέμα τροποποιήσεις/βελτιώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ομως ρε συ, αν με παρει ο υπνος δεν μπορω να ξυπνησω απο μονος μου τοσο νωρις. Μονο με ξυπνητηρι...

 

Αυτή την ερώτηση πρέπει να την κάνεις στο θέμα τροποποιήσεις/βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
2-3 ώρες πάντα τις κάνω το μεσημέρι,

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...