Jump to content

Αγορά smartphone με 3 giga RAM μέχρι 300€


themaras7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα να μου προτεινετε μερικές συσκευές με τις παρακατω προδιαγραφές:

3 giga RAM ,

Καλή διάρκεια μπαταρίας

300 ευρώ.

 

Το Xiaomi Redmi Note 4 μου αρέσει αλλά θα ήθελα και άλλες απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα να μου προτεινετε μερικές συσκευές με τις παρακατω προδιαγραφές:

3 giga RAM ,

Καλή διάρκεια μπαταρίας

300 ευρώ.

 

Το Xiaomi Redmi Note 4 μου αρέσει αλλά θα ήθελα και άλλες απόψεις.

Πας κατευθείαν για RN4 CLOBAL στα 249 από επίσημο αντιπρόσωπο της infoquest!!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν θες οσο το δυνατο μεγαλυτερη μπαταρια θα συμφωνησω με ovelix5. Πας rn4 global στα 250 ευρω κωτσοβολο/πλαισιο/mediamarkt που εχει απο τις πιο εντυπωσιακες αυτονομιες.

 

Αν παλι θες 4 GB Ram και καλυτερη καμερα, οπως λεει και o jimlost πας στο honor 8 στα 317 ευρω σκρουτζομαγαζο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες οσο το δυνατο μεγαλυτερη μπαταρια θα συμφωνησω με ovelix5. Πας rn4 global στα 250 ευρω κωτσοβολο/πλαισιο/mediamarkt που εχει απο τις πιο εντυπωσιακες αυτονομιες.

 

Αν παλι θες 4 GB Ram και καλυτερη καμερα, οπως λεει και o jimlost πας στο honor 8 στα 317 ευρω σκρουτζομαγαζο.

Ναι αλλά στο Honor 8 δεν θα έχει και ραδιάκι... (έχω ρίξει ΜΕΓΆΛΟ άκυρο στις όποιες εταιρίες το βγάζουν / καταργούν...) και υπόψιν στο RN4 παίζει και χωρίς hands free... ;)

Σαφώς όμως η όποια επιλογή του συντοπιτη είναι!!!!!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στο Honor 8 δεν θα έχει και ραδιάκι... (έχω ρίξει ΜΕΓΆΛΟ άκυρο στις όποιες εταιρίες το βγάζουν / καταργούν...) και υπόψιν στο RN4 παίζει και χωρίς hands free... ;)

Σαφώς όμως η όποια επιλογή του συντοπιτη είναι!!!!!!

 

Αληθεια σου παιζει; Γιατι σε μενα αν δεν βαλω hands free με το ζορι πιανει ενα σταθμο και αυτον με παρασιτα.

 

Στο rn3pro μου δουλευε κανονικα παντως χωρις handsfree (επιανε 20 αταθμους καλα)

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια σου παιζει; Γιατι σε μενα αν δεν βαλω hands free με το ζορι πιανει ενα σταθμο και αυτον με παρασιτα.

 

Στο rn3pro μου δουλευε κανονικα παντως χωρις handsfree (επιανε 20 αταθμους καλα)

Ναι κανονικά, είναι ανάλογα τη περιοχή (off topic)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δες και το Huawei Nova. Το γλυκοκοιτάζω
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δες και το Huawei Nova. Το γλυκοκοιτάζω

 

Αν και από τις καλύτερες επιλογές, δεν έχει gorilla glass! Θα κοίταζα και για Xperia X, αν δεν υπήρχε το θέμα αυτονομίας...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Υποψιν το Nova στη φτηνη του τιμη ειναι μονο χρυσο-κιτρινο που ειναι καπως (αλλα χρωματα βρισκεις μονο στο dual) και δεν ειναι ουτε καν 5.2 ιντσες. Ειναι μολις 5. Αν δεν σας πειραζουν ολα αυτα, μια χαρα συσκευη ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα να μου προτεινετε μερικές συσκευές με τις παρακατω προδιαγραφές:

3 giga RAM ,

Καλή διάρκεια μπαταρίας

300 ευρώ.

 

Το Xiaomi Redmi Note 4 μου αρέσει αλλά θα ήθελα και άλλες απόψεις.

 

http://www.skroutz.gr/s/10112367/LG-G5-SE-32GB.html

Link to comment
Share on other sites

 

Και δωρο ενα screen retention... Χωρια οτι δεν εχει και τη καλυτερη αυτονομια που ζητησε ο φιλος. Επιπλεον δεν θα παρει nougat ουτε ξεκλειδωνετε/ρουταρετε για να βαλεις αλλη ρομ.

 

Το μονο που αξιζει σε αυτο το κινητο ειναι η ομολογουμενως πολυ καλη καμερα την οποια ομως δεν την ανεφερε καν ο φιλος στις απαιτησεις του. Οποτε ισως καλυτερα καποιο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Και δωρο ενα screen retention... Χωρια οτι δεν εχει και τη καλυτερη αυτονομια που ζητησε ο φιλος. Επιπλεον δεν θα παρει nougat ουτε ξεκλειδωνετε/ρουταρετε για να βαλεις αλλη ρομ.

 

Το μονο που αξιζει σε αυτο το κινητο ειναι η ομολογουμενως πολυ καλη καμερα την οποια ομως δεν την ανεφερε καν ο φιλος στις απαιτησεις του. Οποτε ισως καλυτερα καποιο αλλο.

 

Ανδρεα το κινητο το εχω ειναι φοβερο σε ολα η αυτονομια του ειναι μια χαρα καμια σχεση με g5 φοβερη κατασκευη για nougat δεν ξερουμε ακομα σιγουρα και δεν ασχολουνται ολοι με ξεκλειδωματα και custom rom.Του το προτεινα επειδη το εχω και το δουλευω μια εβδομαδα τωρα δεν το λεω απο διαβασμα η λεγομενα καποιων και νομιζω ετσι πρεπει να προτεινουμε κινητα σε καποιον;)Καλα για την καμερα δεν λεω το λενε ολοι:D

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το σκεφτομουν και γω και ημουν πολλες φορες στο τσακ να το παρω (300 ευρω τετοια καμερα δεν βρισκεις) αλλα αυτα που ανεφερα με φρεναραν.

 

Αν εχει καλυτερη αυτονομια απο το g5 παλι καλα. Ισως επειδη ο 652 ειναι χαμηλοτερης καταναλωσης απο τον 820 να εχει αισθητη διαφορα. Απο την αλλη ακομα και η Nougat να μη σε νοιαζει, προσωπικα επειδη ειμαι ψειρας, ξερω οτι θα με ενοχλει αν βγαλει screen retention (αλλους μπορει να μην τους ενοχλει). Και δεν εχει να κανει με την παρτιδα αλλα με την τεχνολογια quantom... και στο g4 εβγαζε αλλα δεν πολυσυζητηθηκε γιατι ολοι ασχολουνταν ολοι με το bootloop. Ευχομαι να μην σου βγαλει :)

 

Ενα καλο τιπ για να μη σου βγαλει (ή εστω να το καθυστερησει) ειναι να βαλεις μια εφαρμογη το blue-filter και να βαλεις ενα φιλτρο στο 5% (ψαξε για περισσοτερα στο xda ή στο νημα του g5). Αλλοιωνει βεβαια τα χρωματα οπως καταλαβαινεις. Δοκιμασε και βλεπεις... αν δεν ενοχλει το αφηνεις

 

Παντως απο τη στιγμη που ο φιλος δεν ειπε τιποτα για καμερα γιατι να μην παει σε καποιο αλλο; Το g5 se ισως ειναι must οταν μιλαμε για καμερα αλλα εδω δεν ειναι αυτη η περιπτωση :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το σκεφτομουν και γω και ημουν πολλες φορες στο τσακ να το παρω (300 ευρω τετοια καμερα δεν βρισκεις) αλλα αυτα που ανεφερα με φρεναραν.

 

Αν εχει καλυτερη αυτονομια απο το g5 παλι καλα. Ισως επειδη ο 652 ειναι χαμηλοτερης καταναλωσης απο τον 820 να εχει αισθητη διαφορα. Απο την αλλη ακομα και η Nougat να μη σε νοιαζει, προσωπικα επειδη ειμαι ψειρας, ξερω οτι θα με ενοχλει αν βγαλει screen retention (αλλους μπορει να μην τους ενοχλει). Και δεν εχει να κανει με την παρτιδα αλλα με την τεχνολογια quantom... και στο g4 εβγαζε αλλα δεν πολυσυζητηθηκε γιατι ολοι ασχολουνταν ολοι με το bootloop. Ευχομαι να μην σου βγαλει :)

 

Ενα καλο τιπ για να μη σου βγαλει (ή εστω να το καθυστερησει) ειναι να βαλεις μια εφαρμογη το blue-filter και να βαλεις ενα φιλτρο στο 5% (ψαξε για περισσοτερα στο xda ή στο νημα του g5). Αλλοιωνει βεβαια τα χρωματα οπως καταλαβαινεις. Δοκιμασε και βλεπεις... αν δεν ενοχλει το αφηνεις

 

Παντως απο τη στιγμη που ο φιλος δεν ειπε τιποτα για καμερα γιατι να μην παει σε καποιο αλλο; Το g5 se ισως ειναι must οταν μιλαμε για καμερα αλλα εδω δεν ειναι αυτη η περιπτωση :)

 

Εγω δεν το πειραζω αν ειναι να μου βγαλει ας μου βγαλει δεν βγαζει και σε ολους.Ας κανει οτι θελει ο φιλος παντως αν θελει καμερα οντως ειναι must σε αυτα τα χρηματα:happy:

Link to comment
Share on other sites

παντως αν θελει καμερα οντως ειναι must σε αυτα τα χρηματα:happy:

 

Συμφωνω απολυτα :)

 

Καλοριζικο φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα :)

 

Καλοριζικο φιλε μου.

 

Αν το καλορίζικο Πάει σε μένα σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν το καλορίζικο Πάει σε μένα σε ευχαριστώ

 

Εσενα εκανα quote σε σενα παει. :)

 

Ποσο sot σου βγαζει; (τελευταιο offtopic... I promise :D )

Link to comment
Share on other sites

Εσενα εκανα quote σε σενα παει. :)

 

Ποσο sot σου βγαζει; (τελευταιο offtopic... I promise :D )

 

3 ώρες αλλά νομίζω δεν έχει στρώσει ακόμα η μπαταρία θα βγάλει παραπάνω πάντως το g4 που είχα καμία σχέση πολυ χάλια η μπαταρία του

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Μάλλον θα πάω για το Xiaomi Redmi Note 4. Αλλα πείτε μου λίγο την διάφορα απο το 4χ γιατί έχω μπερδευτεί. Πχ απο το you.gr τα έχει και τα 2 αλλά τι διαφορά έχουν δεν έχω καταλάβει.
Link to comment
Share on other sites

Απο you/plaisio/kotsovolos κλπ παρε το 4X. Ειναι η snapdragon εκδοση + 800αρα μπαντα. Το σκετο 4 σε αυτα τα καταστηματα ειναι η εκδοση με mediatek.
Link to comment
Share on other sites

Και ποιο είναι το πρόβλημα με αυτη την έκδοση; Τι διαφορά έχει ο δεκαπυρηνος επεξεργαστής με τον οχταπυρηνο; 800αρα μπάντα δηλαδή σε τι διαφέρει; συγγνωμη αν ακουγομαι λίγο άσχετος δεν τα έχω ψάξει τόσο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...